Şimdi Ara

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
22
Favori
156.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 46943 ü de denedim 55555 i de denedim olmadı :S tp&udp yaptım olmadı :S nod32 iyi devre dışı bıraktım .. her ayardan sonra modemi yazılım üsütnden yeniden başlattım ... utorrent e de modem e girdiğim port u girdim ... dmz etkin .. (evde çok kullanıcı var IP yi kendim verdim o yüzden) modeme pc deki IP yi girdim (porttaki ip de DMZ deki IP de hepsi aynı) .. .DNS kullanıyorum mecbur youtube falan :) ... ..tek denemediğim DNS siz kullanmak ama alakası olduğunu sanmıyorum ... port denemesini hem torrentten hemde port deneme sitesinden denedim hep kapalı .... (((işin garibi hiç port açmayı denemesem utorrent hangi portu girersem gireyim AÇIK gösteriyor :D )) ama download durmuş durumda o kadar dosya ekli :S ...(internet sayfalarında vs chorome dan dosya indirirken sorun yok 20mbps nin hepsini kullanıyo) ......... var mı görüşü olan ??
  • utorrentte bi garip... portları test ederken bi süre sonra hepsi açık gösteriyo :D ... port test sitesinde ise hepsi kapalı ...:)
     Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 14 Mayıs 2014; 2:09:11 >
  • xpugur kullanıcısına yanıt
    Otomatik ip ve dns kullan. Tcp ve udp ayri ayri olacak. Dmz, acmis oldugun port ve kullanmış oldugun yerel ip'nin ayni olmasina dikkat et. Youtube'a girmek için 2014 host dosyas. Kullanabilirsin dns'e gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Otomatik ip ve dns kullan. Tcp ve udp ayri ayri olacak. Dmz, acmis oldugun port ve kullanmış oldugun yerel ip'nin ayni olmasina dikkat et. Youtube'a girmek için 2014 host dosyas. Kullanabilirsin dns'e gerek yok.

cevap için teşekkürler, ama evde 3 pc 2 de android cihaz var ve pc nin aldığı IP değişebiliyor ...((zaten sizin dediğiniz gibi yaptım, modemi yeniden başalttım ama gitmiş benim pc ye başka IP almış :D o yüzden olmadı))... tekrar deniycem bakalım ... geridönüş yaparım yine ;)
  • yine olmadı :S sanki ufak bi hızlama oldu gibi torrentte ama haalaa yavaş olması gerekene göre(600kb ye kadar çıktı bi ara sonra 200 e düştü :S --internet kulanımda da değil--) ... ve haalaa port kapalı görülüyo :S dns i falan sildim .. hepsi fotolarda gözüküyo atladığım bi nokta var mı? ((modemi fişten çektim 2 dakika bekleyip sonra geri taktım)) ... süperonline dan önce airteis modem vardı ttnet varken onda port açmıştım gayet güzel kullanıyodum ... süperonline lada 2 ay önce torrentte hiç sorun yaşamamıştım.. 2 aydır torrentler doğru düzgün çalışmıyo :S
     Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)
    Şaşırıyorum cunku ayarlarinizin hepsi doğru. Bir yerde birseyler var ama ne. Wireless olarak kullaniyorsaniz pc nizi, wlan ayarlarindan, simdi aklima tam gelmiyor ismi ama 20/40 mhz olarak degistirin. Eger oyle ise once 20mhz,sonra da 40 mhz olarak bir deneyin bakalim birsey olacakmi. Bu arada hizinitestet.com adresinden bir hiz testi yapin bakalim ne çıkacak
  • quote:

Şaşırıyorum cunku ayarlarinizin hepsi doğru. Bir yerde birseyler var ama ne. Wireless olarak kullaniyorsaniz pc nizi, wlan ayarlarindan, simdi aklima tam gelmiyor ismi ama 20/40 mhz olarak degistirin. Eger oyle ise once 20mhz,sonra da 40 mhz olarak bir deneyin bakalim birsey olacakmi. Bu arada hizinitestet.com adresinden bir hiz testi yapin bakalim ne çıkacak

dediklerinizi de denedim (wi-fi ile bağlanıyorum) .... pc deki firewall nod32 , DMZ ayarı vs her şeyi açtım kapatım sırayla denedim port açık gözükçek mi diye .. ama olamdı hiç bi ayar port u açıldı göstermedi :S...farklı portlar denedim 6666-7777-8888-9999-34567-46943-55555 vs .. hiç biri işe yaramadı :S ..farklı IP lere farklı portlar açtı mherhang ibirinde işe yarayan olacakmı diye olmadı modem in IP ye port açtım o da olmadı :D ... yok olmuyo çok ilginç... süperonline cılara söyleyeyim de onlar bi denesin bakalım ... teşekkürler yardımlar için ;)

((hız denemesinide yaptım genelde 19-22 mbps arası değişiyo 5 kez falan denedim her işlem sonrası ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 14 Mayıs 2014; 12:47:11 >
    Seninki gibi bir sorun yasayani ilk defa gördüm ne diyeyim. Bugüne kadar bir cok kisiye port acma konusunda yardimci olabildim ama sendeki sorunu bir turlu anlamadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

quote:

dediklerinizi de denedim (wi-fi ile bağlanıyorum) .... pc deki firewall nod32 , DMZ ayarı vs her şeyi açtım kapatım sırayla denedim port açık gözükçek mi diye .. ama olamdı hiç bi ayar port u açıldı göstermedi :S...farklı portlar denedim 6666-7777-8888-9999-34567-46943-55555 vs .. hiç biri işe yaramadı :S ..farklı IP lere farklı portlar açtı mherhang ibirinde işe yarayan olacakmı diye olmadı modem in IP ye port açtım o da olmadı :D ... yok olmuyo çok ilginç... süperonline cılara söyleyeyim de onlar bi denesin bakalım ... teşekkürler yardımlar için ;)

((hız denemesinide yaptım genelde 19-22 mbps arası değişiyo 5 kez falan denedim her işlem sonrası ...

utorrent açıkken o port testini yap o zaman o portun açık olduğunu göreceksin , ancak bu işin port mortla alakası yok ! olay tamamen p2p kısıtlaması ben hiç port açmadanda 5.8mb ile indirdiğimi biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: xpugur

quote:

utorrent açıkken o port testini yap o zaman o portun açık olduğunu göreceksin , ancak bu işin port mortla alakası yok ! olay tamamen p2p kısıtlaması ben hiç port açmadanda 5.8mb ile indirdiğimi biliyorum

utorrentten de port açıkmı diye test ediyorum zaten ;) .. ama hep sarı tik işareti veriyor ((yani bi engel var ama indirmee devam edebilrisin gibi bişey diyor)) .. .utorrent te zaten bi süre sorna hangi port no yu girersem gireyim hepsini açık göstermeye başlıyor sorun var programda da :D .. ((internette 4 farklı port test sayfası denedim, portlardan hiçbiri aslında açık değil ama utorrent açık diyor yine de dowload da etmiyor ya da 100kb/sn ile indiriyo ))

bu süperonline ı asıl BTK ya şikayet etmek gerek (btk ya şikayeti yazıcam da onlarında sistemleri sorunlu, şikayet için üyelik istiyo üye oluyorken onal e-mail i gelmiyo gibi garip bi durum) ... BİMER e şikayet etsek ilgilenirlermi bilmiyorum ama en azından BTk ya iletmeleri gerek bence...
  • quote:

Seninki gibi bir sorun yasayani ilk defa gördüm ne diyeyim. Bugüne kadar bir cok kisiye port acma konusunda yardimci olabildim ama sendeki sorunu bir turlu anlamadim.

bence modem bozuk :) .. bi arada DNS ayarları kendiliğinden gitmişti (uzaktan güncelleme falan yapıyorlarmı onuda bilmiyorum haber vermeden) ... torrent sitesi normalde engelli ama DNS ile girebiliyordum bi gün girmedi ve mahkema kararrı yazısı çıktı noluyo falan derken modem den DNS ayarı silinmiş ki modem in şifresini bi ben biliyorum, elektirik kesintisinden kaynaklıda olamaz daha önce defalarca elektirik gitti... .. .süperonline a danışmak şart .. zaten bi şikayet mail i attım (ama üye no vermeden iletişim kısmından attım)
  • Xbox a baglananiyorum port actim fakat nafile sunucu kiralama isini yapsam faydasi olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara - Çankaya bölgesinde torrent iptal durumda, 40 kb/s ile falan indiriyorum. Bu durumdan müzdarip olan var mı?
  • Aşağıdaki programla port açabilirsiniz. Çakışan kurallar varsa silebilirsiniz.
    Bazen dinamik İP kullanırken torrent yazılımı farklı İP için port açıyor. Daha sonra İp değiştiğinde torrent yazılımı; port farklı İP'de açık olduğundan aynı portu tekrar açamıyor.

Aslında windows'un kendi içinde de bir kontrol programı vardı ama bu router'da özellik sanırım kısıtlanmış gibi.

http://www.atasoyweb.net/UPnP-Port-Yonlendirme-Yoneticisi

https://www.grc.com/x/ne.dll?rh1dkyd2

58898
    OPEN! Unknown Protocol for this port
    Unknown Application for this port

58898
    Stealth Unknown Protocol for this port
    Unknown Application for this port

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 19 Mayıs 2014; 23:10:26 >
  • Mordeaur kullanıcısına yanıt
    Kaç mbit kullanıyosun?
  • quote:

Kaç mbit kullanıyosun?

50 mbit - 250 akk. Bu sabahtan beri durum rezil. 2-3 kere farklı porta geçtim fark olmadı.

Edit: Modeme reset attım, topladı biraz. Bugün 2 kere elektrik gitmişti, kötü iplere denk geldik herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mordeaur -- 19 Mayıs 2014; 18:57:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Kaç mbit kullanıyosun?

50 mbit - 250 akk. Bu sabahtan beri durum rezil. 2-3 kere farklı porta geçtim fark olmadı.

Edit: Modeme reset attım, topladı biraz. Bugün 2 kere elektrik gitmişti, kötü iplere denk geldik herhalde.

Şaşırıyorum böyle sorunlara kardeş. Ben daha Dün indirdim torrentte sorun yok. Hatta az once far cry3 ındırdım can sıkıntısından 5.8mb ıle. Dün çektiğim resim:

• Ben de senin gibi sasiriyorum. Anlattigin yollari izlemis olmama ragmen hala 2.5 mb/s limitini gecemedim torrentta mesela. Musteri hizmetlerini arayip yeniden port degistirtmeyi falan dusunuyorum. Anlamsiz sacma bir durum. Yalniz iyi ip yakalamak fayda sagliyor artik bu konuda eminim.

Taahhut bitsin, ilk is olarak uydunete gececegim. Inanilmaz stabil baglantilari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Kaç mbit kullanıyosun?

Şaşırıyorum böyle sorunlara kardeş. Ben daha Dün indirdim torrentte sorun yok. Hatta az once far cry3 ındırdım can sıkıntısından 5.8mb ıle. Dün çektiğim resim:

neden şaşırıyorsunuz ki sizde zamanında aynı sorunları yaşamadınız mı ? şöyle 500-600 gb veri indirin bakın ne oluyor kara listeye girdiğinizde görürsünüz

Lanet olsun böyle bağlantıya ben böyle olacağını bilseydim geçmezdim ! gece kuşuna 74TL ödüyorum her ay şimdi baktım 59 TL yapmışlar

Benim torrentler 3.0mb lara çıkıyor ilk başta ancak sonra birde 30-40 kb lere düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 19 Mayıs 2014; 22:33:50 >
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Port açmayı cozemedıgım zamanlar bende böyle sorunlar yasıyordum. Su an ıtıbarı ıle tam 3 senedır sol kullanıyorum ve ınanın bana her ay yaklasın 150 gb yakın download yapıyorum. Kara lıste mara lıste hıkaye anlayacağınız. Ama ben her seferınde modeme reset attığımda, bu ayarları yapıyorum yıne de aynı sekılde, en dusuk 4 mb ıl dosya ındırıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 19 Mayıs 2014; 22:45:49 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.