Şimdi Ara

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
22
Favori
156.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım hızını yükseltemezsin akk yiay başı kendi yukselir modeme reset atmayi unutma

port açamayan arkadaşlar lokal ıp nizi giriyormusunuz
    protokol udp/tcp
    uzak kullanıcı boş
    dış BAŞ port istediginiz udp ve ya tcp nosu
    iç BAŞ porta dış potrla aynı
    İŞ YEREL KULLANICIDA BİTİYOR PU PC NİZİN LOCAL IP Sİ.LOCAL IP DİKKAT EDİN CMD İPCONFİG YAZIN ÇALİŞTİRA IPV4 DE YAVİYOR.
    İÇ PORT DIŞPORTLA AYNI
    ADRES ADINI SEN KOYUYORDUN UYGULA BİTTİ
    ANLAMAYN VARSSA PM ATSIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: sen_ates

arkadaşım hızını yükseltemezsin akk yiay başı kendi yukselir modeme reset atmayi unutma

port açamayan arkadaşlar lokal ıp nizi giriyormusunuz
    protokol udp/tcp
    uzak kullanıcı boş
    dış BAŞ port istediginiz udp ve ya tcp nosu
    iç BAŞ porta dış potrla aynı
    İŞ YEREL KULLANICIDA BİTİYOR PU PC NİZİN LOCAL IP Sİ.LOCAL IP DİKKAT EDİN CMD İPCONFİG YAZIN ÇALİŞTİRA IPV4 DE YAVİYOR.
    İÇ PORT DIŞPORTLA AYNI
    ADRES ADINI SEN KOYUYORDUN UYGULA BİTTİ
    ANLAMAYN VARSSA PM ATSIN

herşey tmm port açıldı ama buna ragmen emule kağ ağ baglanmıyor bekliiyor buna bir cevabınız varmı portlamı alakalı yoksa modemden başka bişeymi

güvenlik duvarı iptal antivirüs programı yok hani güvenlik engelliyor desek oda yok ee ne kaldı geriye

• emuladan gibi görünüo
  • ya arkadaşlar port açmak kolay birde sonrası var udp portnu açıyorsun kullandığım program baglanmıyor buna ne diyeceksiniz anti yok güvenlik duvarı kapalı hadi bakalım
  • Port ayarını yaptıktan sonra utorrent ten küçük bir ayar yaparsanız indirme hızı düzelecektir..aşağıdaki resime göre yapın torrent ayarlarını otomatik ayarlayacaktır..

Huawei hg253 port acma ve Hız sorununa KESİN ÇÖZÜM(SUPERONLİNE FİBER)
  • O sorunu cok oldu halledeli. Hg253s 1 gigabit modelinden verdıler, su an en dusuk 5.7 mb ile dosya ındırıyorum.
  • takip...
  • arkadaşlar modemdeki usb portunu print server gibi kullanan varmı ?
  • Huawei modemde torrentte hız sorunu yaşayan arkadaşlar aşağıdakini yaparak sorunu aşabilirler.
    Başlat - Çalıştır - gpedit.msc - Bilgisayar Yapılandırması - Yönetim Şablonu - Ağ - Qos Paket - Ayarlanabilen Bant Genişliği - Etkin - Bant Genişliği Sınırı %0 - Uygula
  • Son güncelleme sonrası daha önce notebook'tan 65Mb bağlandığım hg253s modemime artık 150Mb bağlanıyorum. Fakat internet erişimim tam tersine yavaşladı gibi????
  • aydayd A kullanıcısına yanıt
    Dns kullanıyorsan oto yap. Bende ayni sorunu yasamistim. Dns`i oto yaptiktan sonra huawei modem arayuzune gir, yeniden baslat modemi. Insallah bir faydasi olur. Eger modem arayuzunde modeme, dns belirttiysen onuda sil oto dns alsin.
  • Sizlerdeki hg253 modem firmware versiyonu kaç bendeki V100R001C01B023 sürekli wifi takılıyor. modemi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
    aynı versıyon ama bende takılma yok
  • Bende hg253s modeme, wifi üzerinde receiver bağlı, bu bağlantı için tplink wr702 router kullanıyorum. Yapının normal çalışmasında bir sorun yok.
    Tek sorun wr702'yi her power off yapışımda hg253s kilitleniyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor sorun bu...
  • MHye torrente tanımlı portları açtırmama ve DNS'i otomatik almama rağmen download hızım 100k'yı geçmiyor.

Alternatif önerisi olan var mı ? Modemi değiştireceğim herhalde. HG253s !

İşin ilginç yanı burda bu modemle çok iyi kablolu, kablosuz performans alan arkadaşlar mevcut, bizde bir sorun bar herhalde anlamadım denilen herşeyi yaptım ama olmuyor
  • SupremeXXL kullanıcısına yanıt
    Bence sizin sorununuz bilgisayarda. Modemde benim 20mb hızım var. 2Mb/sn hızda indirme gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ADSL hattı hala aktif ve ADSL'i bağlayıp hiçbir ayara dokunmadığım da 2-3dk içerisinde max hıza ulaşıyor.

Fiber'de ise yerlerde sürünüyor 100k bile değil. Yani PCde yada ayarlarda sorun olsa ADSL'de de aynı sorun olur !

Sizin modem HG253s mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SupremeXXL -- 13 Nisan 2014; 21:45:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SupremeXXL

ADSL hattı hala aktif ve ADSL'i bağlayıp hiçbir ayara dokunmadığım da 2-3dk içerisinde max hıza ulaşıyor.

Fiber'de ise yerlerde sürünüyor 100k bile değil. Yani PCde yada ayarlarda sorun olsa ADSL'de de aynı sorun olur !

Sizin modem HG253s mi?

Modemle alakası yok so kısıtlama yapıyor p2p programlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Sizin modem HG253s mi?

Başlık altında aynı modemle birçok kişi aynı sorunu başlarda yaşamış ama sonrasında çözmüş.

Kısıtlama olsa bu kadar az rating almaz bu yazdıklarım onu demek istiyorum. Çoğunluk hala torrenti full hızda kullanıyor.

Nasıl kullandıklarını öğrenmek istiyorum sadece yada ADSL tekrar geri dönerbilir miyin onun peşindeyim. İptal etme şansım var mı yani ?

Cumartesi bağlandı ve iptal etme şansım varsa direk iptal edeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Sizin modem HG253s mi?

Başlık altında aynı modemle birçok kişi aynı sorunu başlarda yaşamış ama sonrasında çözmüş.

Kısıtlama olsa bu kadar az rating almaz bu yazdıklarım onu demek istiyorum. Çoğunluk hala torrenti full hızda kullanıyor.

Nasıl kullandıklarını öğrenmek istiyorum sadece yada ADSL tekrar geri dönerbilir miyin onun peşindeyim. İptal etme şansım var mı yani ?

Cumartesi bağlandı ve iptal etme şansım varsa direk iptal edeceğim.

İptal edemezin sözleşmeyi imzaladın artık ... sabredeceksin hocam 212 li ip yalamaya çalış benden sana bir tüyo

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.