Şimdi Ara

[ROM: GB WT19i] X-WALKMAN Ultimate - Sola Kilit Ekranı ve Color Wave Tema Ekledi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
1
Favori
22.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xperia Sola Kilit ekranı Tabiki Normal Değil Modifiyeli :)
    Kilit ekranını Kullanmak için X-walkman Ultimate Rom kurmanız ve Ek paketini yüklemeniz Gerekir ek paketi Yükledikten sonra
    Verdiğim UxpNxtLockScreen.apklardan istediğinizi indirip sd karta ekleyin telefondaki rootexplorer programı ile attığınız apkyı
    system/app klasörüne kopyalayın apk kopyaladıktan sonra ekrandan UxpNxtLockScreen.apk üzerine gelip basılı tutun çıkan pencereden permission seçip izinleri resimdeki gibi ayarlayıp telefonu kapatıp açın
    izin ayalarma örnek resim
     [ROM: GB WT19i] X-WALKMAN Ultimate -  Sola Kilit Ekranı ve Color Wave Tema Ekledi...

1.link Kilit ekranın duvar kağıdında Gölge Olmaz Shade dosyaları transparan olarak ayarladım açık beyaz renklerde kilit açma simgeleri gözükmez
    ancak bu daha bir hoş duruyor
    http://www.mediafire.com/?5drr4r6gxvsbpbk

2.link Shade dosyaları gölge efekli duvar kağıdının üzerine gölge ekler kilit açma bölümü siyah olur resimde gördüğünüz gibi
    http://www.mediafire.com/?52sip88f58qp72s

kilit ekranına ayalar ekran kilit ekranı bölümünden duvar kağıdı seçince resimde bozulmalar oluyor bunu çözmek için 2 yöntem var

ilk yöntem ekran için 320x480 çözünürlükte PNG uzantılı bir resim ayarlayın dosyanın adını wallpaper yapın

kilit ekranına 1 seferlik duvar kağıdı seçin daha sonra Rootexplorer dan data/data/com.sonyericsson.uxplockscreen klasörüne girin
    düzenlemiş olduğunuz resimi buraya kopyalayıp izinlerini ayaların yukardaki örnek izin ayarlamada olduğu gibi
    ekranı kilitleyip kapatıp açın tamamdır

2.yöntem Duvar kağıdında kullandığınız Resimi Kullanmak içindir
    kilit ekranı ayarlarından duvar kağıdı seçin daha sonra rootexplorerdan data/data/com.sonyericsson.uxplockscreen klasörüne girip wallpaper.png
    dosyasını silin ekranı kilitleyip açın duvar kağıdı ney ise kilit ekranı o resimi kullanır Animasyonlu duvar kağıtlarıda dahil :)

gölgeli mod resimdeki walkman bölümü yoktur ona dikkat etmeyin
     [ROM: GB WT19i] X-WALKMAN Ultimate -  Sola Kilit Ekranı ve Color Wave Tema Ekledi...

gölgesiz mod

Bir Çok kişi özelden istekte bulunmuştu Rise Of Walkman Fİnal Sürümünde kullandığımız Temayı GB için Ayarladım
    temayı indiirp Rootexplorer ile System/app klasörüne atıp izinlerini ayalaryın izin ayalarmayı yukarda anlattım :) aynı şekilde yapıcaksınız

Made By Auni - Xda.developers
    Edit By Orochi
    ColorWave Tema
    http://www.mediafire.com/?sl5gdluydu1fl84

X-WALKMAN ULTIMATE

ICS hatalarından Sıkılıp Gb döndükten Sonra Final Romu üzerinde değişiklikler Yaptım BayaDa güzel Oldu
    Gb geri dönünce Gb nin stabiletisini iyice anladım
    ICS sıkıldıysanız GB dönmenizi Kesinlikle Önerrim cihaz Resmen Akıyor
    Neyse Lafı Çok uzatmadan Romun detaylarına Geçelim

X-Walkman Final Sürümü üzerine Yaptım
    Ana ekran uygulaması Yenilendi Ev ikonu AOSP ikonu olarak değiştirildi
    Tüm Uygulamaların İkonları Orginale Çevrildi
    Sistem Optimize Edildi
    Tweakler Yenilendi
    Küçük hataları giderdim
    ve Tabiki Ek paket olarak verdiğim Xperia S Kilit Ekranı Sistem Dosyaları için Lasana teşekkürler
    Kilit Ekranı Uygulaması Xperia GO 2.3.7 Sürümünden aldım
    Ayalar Uygulamasını Türkçeleştirdim
    Bu modu attığınızda ekran kapalı iken Ses tuşları ile müzik değiştirme Özelliğide Gelir
    Kilit ekranın Kendisinde Müzik kontol özelliği vardır kilit ekranında ekrnaı sağa sola çekebilirsiniz :)
    Bu paketi Attığımızda Tek Eski Yönü Geri Tuşu İle Uygulama Sonlandırma Özelliği iptal Olur Onuda En kısa zamanda Çözücem
    Uğraşmak istemedim baya Bir dosyayı İncelemek Gerek
    Romu Rage 3.0 Kernel İle Kullanmanızı Önerrim Yinede Zevk Sizin Eski Kerneller bu konuda veya
    imzamdaki Root ROm anlatımlarımda mevcuttur

Romdaki Benim Şuan Fark ettiğim Küçük 2 Hata Vardır Walkman Widgeti bazı müziklerin Album resmini göstermiyor
    bunu çözmek için Walkmane girip Walkmanden tüm şarkıları Next ileri yapın widget müziklerin album resimlerini otomatik okur
    Final Sürümündeki Walkman widgetini yüklemek isterseniz aşağıdaki indirip Kurmanız yeterlidir.
    müzik Widget
    http://www.mediafire.com/?tb1w94uzck10a15

diğer hatada benim bildiğim bir hata Ayalar-telefon hakkında - Yasal Bilgiler deki Diğer Sertifikalar girdiğinizde Hata vericektir
    Bilginize...
    yukarda yazanlardan başka Hata Görürseniz Bana Bildirin

Rom Yüklemesi
    CWM açın Yüklemeden Önce Her ihtimale Karşı Mevcut Yazılımınızı Yedekleyin
    daha Sonra
    CWM den Full sıfırlama Yapın
    install zip yazan yerden X-WALKMAN-Ultimate.zip dosyasını seçip Yükleyin
    Cihaz Açıldıktan sonra Xperia S kilit ekranını Kullanacaksınız Cihazı Kapatın CWM girip
    install zip yazan yerden X-WALKMAN_Ultimate_ek-Paket.zip dosyasını seçip yükletin

Resimler

Quadrant Advanced ile aldığım en yüksek skorlar

Xperia Go Kilit Ekranı Kilit ekranı için Duvar kağıdı Değiştirebilir Mesajlar ve çağrılar kilit ekranında gözükür
    :) Kilit ekranında müzik Kontrolu
    Ayrıca ICS de olan Ekran Kilit iken Ses tuşları ile Müzik değiştirme Moduda Eklidir

StatusBardaki Hızlı Erişim İkonları için Panelsettings Uygulaması Ayalara Eklendi
    Bu menuden Statusbarda gözükecek Kısayolları ayarlayabilirsiniz

Rom Bilgileri kilit ekran Menusu Ek Paketi Yüklediğinizde Gelir unutmayın

LİNKLER

RAGE KERNEL v3.0
    http://www.mediafire.com/?mk63abj2639drb0
    http://dl.dropbox.com/u/31230492/rage_kernel_live_with_walkman.zip

X-WALKMAN-Ultimate.zip
    http://www.mediafire.com/?f3qzcszzapzk22m

X-WALKMAN_Ultimate_ek-Paket.zip
    http://www.mediafire.com/?5upbsh2en5r8gf8

-------------------------------------------------------------------------------------------

ÖNCEKİ Sürümler

X-WALKMAN FİNAL

Gereksiz tüm uygulamalar kaldırıldı yüklemek isteyenler olursa kaldırılan uygulamalar linki konuya eklenicek

batarya ve sinyal göstergeleri değiştirildi sinyal göstergesi tek simge üzerine alındı şebeke olmasada
    görsellik bozulmasın diye tek renk tabanlı oldu
    bunu Değiştirmek isteyen önceki sürümlerdeki systemuı.apk yükleyip eski sinyal simgesine dönebilir..

bazı uygulamalarda simgeler değiştirildi
    ana ekran menu simgesi walkman olarak değiştirildi çok hoş oldu walkman farkı :)
    superuser su dosyası güncellendi
    Kamerada iyileştirilme yapıldı
    Default tema Xperia S olarak ayarlandı
    extra duvar kağıtları eklendi
    kilit ekranındaki şarj simgesi değiştirildi

ilk açılış 225-210 mb arasıdır

önceki sürüme göre stabilize arttı umarım hoşunuza gider Güle Güle Kullanın

2.3.4 taban için yaptığım son romdur umarım hoşunuza gider Güle güle Kullanın
    Yükleme ayrıntıları aşağıda yazıyor....

X-WALKMAN Final LİNK
    http://www.mediafire.com/?3fivcjqon929gam

Romdan çıkarılan Uygulamalar

http://www.mediafire.com/?i7jvobu2tr23gjk

Link
    Yüklenecek

--------------------------------------------------------------------------

X-WALKMAN v1.2 WT19i

BU Konuda Anlatılan İşlemlerden Doğacak Sorunlardan Yapan Kişi Sorumludur ...
    Bu Konudaki İşlemleri Yapabilmeniz için Cihazınızın Bootloader Klidini Açık olması ve Clock Work Modun
    Yüklenmesi Gereklidir İlgili Anlatımların Linki Aşağıya Eklenmiştir
    Bu ROM en iyisi Diye İddaam Yoktur WT19i için Rom Çok Azdır Stock Rom Üzerinde
    Kendi çabalarımla Düzenlediğim Romdur Forumda
    Çok Aktif Olmadığım için Sorularnıza Geç Cevap verebilirim Kimse Kusura Bakmasın :)
    Değişiklik Yeşillik Olsun Diye Yükleyecekler için Konu Açılmıştır Rom Ortada :) Güle Güle Kullanın ....

X-WALKMAN v1.2 link
    http://www.mediafire.com/?22fw919iviyf9i5

Yükleme İşlemi Önceki Romlardaki gibidir Aşağıda Anlatım Mevcuttur

Yeni Versiyonumuza :) bi kaç yeni özellik ekledim
    ICS geçiş efekleri eklendi
    Kamera modu Eklendi : 720p 10MB full kalite video çekimi ve %100 resim kalitesi
    Ayarlandı çekilen resimler 500/600 kb dan 1.2 1.5 mb olarak kayıt olur aradaki farkı resimlerden anlarsınız :)
    DSP manager XLOUD olarak Değiştirildi
    Açılış Ekranı Orjinal Sony Ericsson ve Boot Sesi Eklendi
    Duvar kağıtları orjinaller Eklendi gereksizler çıkarıldı
    Xperia S Animasyonlu Duvar Kağıdı Eklendi
    CRT animasyonlar yenilendi bu Çok Hoşunuza Gidicektir
    Ana Ekran Dock Sensor 5 Ev ekranlı ile değiştirildi 7 ekran biraz fazla oluyordu
    Gereksiz Zil sesleri çıkarıldı
    Via Long Press Back Key Kill APP özelliği Eklendi uygulamalardan Çıkarken Geri tuşuna Uzun bastığınızda
    mevcut Uygulamayı Sonlandırır dahili Task Killer
    Ana Ekranda yaparsanız Ana Ekran Sonlanır Ekran siyah Olur Korkmayın Menu Tuşuna Basın Ana ekran Yeniden Çalışır
    bu özelliği açıp kapamak için ayarlar-uygulamalar-geliştirme
    girip via long press back kill yazan yeri aktif veya deaktif yapmanız gerekir
    Ana ekrandaki gereksiz widgetlar temizlendi ilk açılışta Mavi tema ile sadece saat widgeti gelir
    ek paket olarak Xperia S Sosyal panel Widget ve uygulamaları eklendi isteyen CWM menusunden yükleyebilir
    Factory resey ve diğer işlemleri yapmadan
    Link bu mesajın en altındadır...

Sanırım Romdaki 2 Kere Yüklemeden Açılmama Sorununu çözdüm Bende Şimdilik Bi Sorun Çıkarmadı Ama
    ilk Yüklemeden Sonra Cİhaz 3 Dk içinde açılmaz ise yükleme işlemini Tekrar Yapın Factory Reset wipe dalvik cache
    ve Battery Status Sıfırlamanıza gerek yok direk romu yükletin Umarım Sorun Çıkarmaz

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

X-WALKMAN v1.1 WT19i

ilk Açılışta 220-190 MB arası Ram ile Açılır Cihaz Kullanıcının Yüklediği Uygulamalara Göre Bu Değişiklik Gösterebilir
    Orginal Uygulamalardan Bu lazımdı şu lazımdı Babo Neden Çıkardın Dİyenler Olabileceğinden
    Konunun Girişindeki Linkler Bölümüne Stock Romu Ekliyorum romun içinden istediğinizi Cihazınıza Ekleyebilirsiniz..

Daha Önceki WALKMAN TDI V1.0 ROMdaki tüm modlar yüklenmiştir çıkarılan ve eklenenler aşağıda yazıyor
    WALKMAN TDI V1.0 konu link
    http://forum.donanimhaber.com/m_59031112/tm.htm

LİNKLER
    Bootlloader UNLOCK WT19i
    http://forum.donanimhaber.com/m_57719264/tm.htm

Clock Work Mod yüklemesi WT19i
    http://forum.donanimhaber.com/m_57720304/tm.htm

X-WALKMAN v1.1 ROM Link
    http://www.mediafire.com/?3ku6aadq7kfox85

Sound FİX Link : Ses ayarlarını Orginal Yapmak isteyenler Bunuda CWM den Yükletebilirsiniz.. sesi orginal roma çevirmek için zevk sizin
    http://www.mediafire.com/?4pb65cyojdyha92

WT19i 0.62 Stock Rom Link siteyi açınca 00 mb yazabilir inanmayın indirin :)
    https://r.a.p.i.d.s.h.a.r.e.com/#!download|971p4|477812782|wt19i_stock_rom_0.62_with_root.zip
    aradaki noktaları kaldırmayı unutmayın

X-WALKMAN V1.1 By OROCHI

ANDROID 2.3.4 ( 4.0.2.A.0.62 FW )

-----------------------------------------------------------------------------------

EKLENEN VE ÇIKARILAN ÖZELLİKLER
    dual wifi modu çıkarılmıştır wifide problem çıkarıyordu
    gereksiz uygulamalar temizlendi
    default wallpaper değiştirildi
    Xperia 7 ana ekranlı Yatay Ve Dikey Modlu Ana Ekran Eklendi
    Durum Çubuğu Yenilendi Yeni özellikler EKlendi Durum çubuğuna
    Yeniden başlat CWM moda giriş Ve fastboot eklenmiştir fastbot çalışmıyor ama diğer 2 seçenek sorunsuz çalışıyor
    Telefonu kapatmak için Shutdown kısayolu Eklendi
    Durum çubuğuna EL feneri Kısa yolu Eklendiğinden Widgetlardaki Flash led uygulaması çıkarılmıştır
    3g den 2g Geçmek için Mobil Ağ menusu için Kısayol eklendi
    Ekran parlaklığı için Kısayol ve manuel Ayarlama kısayolları eklendi
    klit kaydırma ekranını Kapatıp açmak için Kısayol Eklendi
    açılış animasyonu orjinale alındı Açılış Sesi eklendi
    Mesajlaşma uygulamasına MMS seçeneği Eklendi
    gereksiz duvarkağıtları ve sesler kaldırıldı
    Sistem Optimize edildi

-----------------------------------------------------------------------------------

Yükleme : X-WALKMAN_V1.1 Zip Dosyasını indirdikten soınra Zip Dosyasını hafıza kartınıza Atın
    Cihazını Kapatıp Açın açıldıktan Hemen Sonra Ses açma Tuşuna Basarak Cihazı CWM moduna Alın
    CWM menusunden Sırası ile
    Wipe Data
    Wipe Cache
    daha sonra Advance Menusune Girip Wipe Dalvik Cache Wipe battery Status bölümlerini temizleyin
    install Zip SD card yazan yere tıklayıp Choose install zip from sd card yazan yerden X-WALKMAN_V1.1 Zip dosyasını bulup okleyin
    Yükleme Bittikten Sonra Reboot now yazan tıklayıp Cihazı Yeniden Başlatın
    ROm yükledikten sonra Cihaz 5 dk içinde Açılmaz ise bataryanızı Çıkarıp takıp Yukardaki İşlemleri tekrar edin Cihaz açılacaktır
    Benim cihazımda Bi Kaç Kere Böyle küçük Bi sorun Oldu 2. yüklemeden sonra sorunsuz cihaz açılacaktır

Pil Süresini uzatmak için Yöntem İşe Yarıyor Deneyebilirsiniz
    -------------------------------------------------------------------
    Romu yükleyin Cihazdaki şarjı full sonuna kadar bitirin cihaz kendini kapatana kadar
    Cihazı yeniden açın cihaz açılıp 1 dk içinde kendisini kapatacaktır
    daha sonra bataryayı çıkarın 2/3 dk bekleyin bataryayı takıp kapalı şekilde şarja takıp şarj ışığı Yeşil Olana kadar şarjda kalsın 2/3 saat sürecektir
    şarj dolup uyarı ışığı yeşil olduktan sonra cihazı şarjdan şarjdan çekin cihazın bataryasını çıkarıp 2/3 dk bekleyip geri takın
    tekrar kapalı şekilde cihazı şarja takıp 1 saat daha şarj edin süre sonunda cihazını açıp kullanabilirsiniz batarya optimizasyonu tamamlanmıştır
    şarjınız daha çok gitmesi için cihazı pc yerine şarj cihazı ile şarj edin ve şarjınız bitmeden şarja takmayın

----------------------------------------------------------------------------------------

Xperia S sosyal Panel Paketi
    Link
    http://www.mediafire.com/?i9ffwl8aiq1n97c

ss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 18 Ağustos 2012; 9:04:39 >

• v.a.s android ile Se geri dönüş yaptık elimden geldiğin bi şeyler yapıyorum :)
  • hocam teşekkürler. Bir sorum olacak. TDI rom'unda telefona sürekli hücre yayın mesajları geliyordu. bir türlü kapatamamış orjinal rom'a dönmüştüm. bındada aynı durum var mı acaba??
  • Vodafone hat kullannıyorum bende öyle bi sorun yok :( 2. kişide sensin bunu diyen kullandığın hat nedir ?
  • Bende vodafone kullanıyorum hocam.

• bende öle bi şey yok :) ama dur kurcalayayım sizde daha önceden açık kalmış olabilir
  • çözüm bulursak çok iyi olur hocam Sağolasın.
  • tamam bakıyorum bende her zaman hücre bilgisi kapalı olduğundan sorun olmuyordu bir çözüm bulmaya çalışacağım kusura bakmayın
  • benim cihaza stock rom attım orginal mesajlardaki push mesajları açtım sanırım hücre bilgisi bu oluyor ama yinede hücre bilgi mesaj gelmedi bana birisi bana bu cihazda hücre bilgi mesajı nerden açılıyor tarif etsin
    stock romdan push mesajı açınca cihaza tekrar kendi romumu attım ama yine hücre mesajı gelmiyor nasıl yaptınız açtınız :) çözemedim bu cihazda kapatmak ve açmak için menuyu dediğim gibi bulamadım ..........
  • Hocam bende çözemedim:) Tdı rom'unu atınca nasıl olduysa açılmıştı hücre yayını. Biraz önce dayanamadım yükledim bu Rom'u. Bi sıkıntı yok gelmiyor hücre mesajları.
  • tamam inan bende nerden açılıyor kapanıyor bilmiyorum orginal romda mesajlarda push mesajlar var dün senin yorumdan sonra orginal romu kurdum onuda açtım bana hücre mesajı bi türlü gelmedi menuleri iyice araştırdım ama hücre mesajını açmak veya kapamak için bir seçenek yok :) sorund üzeldiyse sevdin
  • 1.2 Link Eklendi ..............
  • ben bu boot olayını yapamadım ya bi türlü telefonu kapatıyorum ardından ses açma tuşuna basılı tutarak açıyorum telefonu mavi ışık yanıyor o arada ama telefon olduğu gibi normal bi şekilde açılıyor yardım edebilecek var mıdır?:)
  • telefonu açar açmaz ses açma tuşuna bi kaç kere basınca girer basılı tutmayacaksın Sonyericsson Logosu Parlayana kadar
  • Rom için teşekkürler. Bu roma google maps'i kuramıyormuyuz. Ben beceremedim de :)
  • versiyonlamı alakalı anlamıyorum ben şu başlarkenki ses açma tuşuna basıyorum ve hiç bişey olmuyor 62 ile biten versiyon ve usb kablosu taklı olacakmı o arada pc ye gözünüzü seveyim tam bi anlatın şunu arkadaşlar ya:)
  • Hocam merhaba. Senin hazırlamış olduğun rom'da istediğim her şeyi sile biliyor muyum? telefonun kendi üzerindekileri. Hani silmem ama facebook bile kökten silinebiliyor mu mesela?
  • facebook zaten yok gereksiz olanları sildim her şeyide silebilirsin ama telefonun çalışması için gerekli olanları silersen yeniden rom atmak zorunda kalırsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

facebook zaten yok gereksiz olanları sildim her şeyide silebilirsin ama telefonun çalışması için gerekli olanları silersen yeniden rom atmak zorunda kalırsın :)

facebook gereksiz olurmu yahu neyse kurarız. Bu benim hoşuma gitti. silinmemesi gerekenleri ben anlarım zaten. ama gereksizleri silip ramde ve hafızada yer açmak iyi olmuş. Bizim telefon 350 mb. dahili hafıza çok kötü yaw. telefon kasmıyor ama sinirimi bozuyor. gereksizleri sonlandırıyorum task killer ile 50 mb yer kalıyo yinede. Çok düşündüm garanti kapsamasına istediğin zaman sokabilirsin diyorsan hemen işlemlere başlamak istiyorum :) telefonum daha 1 aylık

• Vallaha millet garanti çakmaz diyor Orginal ROm ve boot img yükleyince Benim garantilik bi şey Başıma Gelmedi Benimde cihaz 45 günlük ama Yaptım
    Konu Başlığındada Yazdığım Gibi İşlemden Doğacak Sorunlardan Sorumluluk kabul etmiyorum
    İyice Düşünüp Giriş İşe Yabancı Forumlarda Okuduğum kadarıyla Orginal Boot İmg Xperia ARC de denemişler ve tüm xperia Serisine olur diyorlar Cihazı İlk Aldığımız Hale Getiriyormuş Bootloader Klidi Yeniden LOCKED oluyormuş
    Benim garanti Olsada Olmasada Umrumda Değil Bu şekilde Kullanıyorum Mali Durumlar El Verince bunu Satıp HTC Sensation XE veya Xl Alıcam :=) Çokta Umurumda Değil Garantisinin Olması Olmaması
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.