Şimdi Ara

Ygs den 350 alip hukuk'a giden olur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
3
Favori
14.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim asagi yukari bu durumda yorumlarinizi bekliyorum ?

• şahsi fikrim; imkansıza yakın. lys'yi fule yakın getirmen gerekir sanırım :/
  • Olur ama çok iyi bir üniversitede olmaz.paran varsa özelde okuyabilirsin...
  • Denemek lazım
  • %50 burslu falan gelse gitcemde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalevi33

şahsi fikrim; imkansıza yakın. lys'yi fule yakın getirmen gerekir sanırım :/

Nick - mesaj uyumsuzlugu
  • Türkçe 30
    Mat 22
    Sosyal 32 net yapınca 350 geliyor ygs 5 hesapladım.

okuldan 40 puan geleceğini varsaysak sana bi 430 ham puan lazım. Bu durumda :

Matematik: 48,50
    Geometri: 28,50
    Edebiyat: 54
    Coğrafya: 24

net ile tam olarak 430 yapmış oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: materyalist imam

Türkçe 30
    Mat 22
    Sosyal 32 net yapınca 350 geliyor ygs 5 hesapladım.

okuldan 40 puan geleceğini varsaysak sana bi 430 ham puan lazım. Bu durumda :

Matematik: 48,50
    Geometri: 28,50
    Edebiyat: 54
    Coğrafya: 24

net ile tam olarak 430 yapmış oluyorsun.

• kesinlikle olur 370 alan arkadaşım istanbul hukuk iö gitti ki 35 mat2 20 geo2 19 cog 48 ede yapmıştı galiba
    sonra 380 alan arkadaşım gazi hukuka gitti
    bunlardan daha düşük olan bir sürü hukuk fakültesi var iyi sayılabilecek bir lysyle gidebilirsin
  • eşit ağırlıktada bölüm yok herkes hukuk istiyor. üniversite sınavı değil hukuka yerleşme sınavı sanki...Yazık bize
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurxv

eşit ağırlıktada bölüm yok herkes hukuk istiyor. üniversite sınavı değil hukuka yerleşme sınavı sanki...Yazık bize

işletme,ekonomi,uluslarası ilişkiler,psikoloji,sosyoloji ...

nasıl vizyonsuz birisin anlamadımki
  • Okuldan 40 puan alan adam da bir yapar ki 48 tane mat, 29 tane geo. :-D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verstrahlt

quote:

eşit ağırlıktada bölüm yok herkes hukuk istiyor. üniversite sınavı değil hukuka yerleşme sınavı sanki...Yazık bize

• ben tm'yim iktisat ya da işletme istiyorum. Yani herşey hukuk değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verstrahlt

quote:

ekonomi dışında üniversiteyi meslek kapısı olarak görmeyip farkındalık ve kültürel birikim olarak görüyorsanız işletme u.ilişkiler kamu yönetimi siyasal bilimler psikoloji sosyoloji felsefe evet doğru güzel bölümler ama gelecek sorunu yaşıyorsanız ekonomi ve hukuk dışında bölüm sayamassınız. işletme u.ilişkiler kamu yönetimi siyasal bilimler kendinizi çok geliştirmenize bakar. Felsefe grubu ise allaha emanet

• Ygs puanı 350 diyelim. Lys'de kaç yaparsak okul puanı hariç 430 yapabiliriz.
  • quote:

kesinlikle çevremde gördügüm herkes hukuk istiyor bunun sebebide sayısalcı için tıp nasıl garantili bir meslekse ea içinse hukuk öyle
  • Yapabilirsin kardeşim, sıkma canını.Sakin ol rahat rahat gir çık sınavına.Ertesi gün otur matematik çalışmaya başla.

O değilde okul puanını ne yaptılar şimdi ne kadar etkileyecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Yapabilirsin kardeşim, sıkma canını.Sakin ol rahat rahat gir çık sınavına.Ertesi gün otur matematik çalışmaya başla.

O değilde okul puanını ne yaptılar şimdi ne kadar etkileyecek ?

Eskiden max. 75 puan gelirken artık 60 puan gelecek.
  • yahu hukuğun neresi garanti meslek ? iki kelimeyi bir araya getiremeyen adam sırf puanı tutuyor diye hukuk yazıyor. kendini savunamayan adam müvekkilini nasıl savunacak ? piyasada dünya kadar avukat var. hukuk okuyan adam bir şekilde fark yaratarak onlardan sıyrılmalı. tıp gibi, bitirdiğin anda işe başlayabileceğin bölüm değil kısacası.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.