Şimdi Ara

Playstation'da Sorunsuz Online Oyun Oynamak için En Uygun Ayarlar Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
56
Favori
52.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ps3 ayarlarında Nat 2 yazıyor..Nat 1 yapmazsam, oyunlarda sorun yaşar mıyım..Nat 1 ile Nat 2 arasında Pes 2012 vb oyunlarda bağlantı kalitesi bakımından büyük farklar var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

Ben Asus modem kullanıyorum. ps3 menüsünde NAT Type 2 olarak gözüküyor. UPnp kapalı. Diğer ayarlar standart.

Ancak Moder Warfare 3 multiye girdiğim zaman NAT Type open yazıyor. Yani bu oyuna göre mi değişiyor?

Oyuna göre değişir. Çünkü oyunların sunucuları farklı ülkelerdedir. Mesela bir Alman sunucusunda oyun oynamakla bir Güney Kore sunucusunda oyun oynamak arasında dağlar kadar fark vardır. Modern Warfare sunucuları bizim düzgün bağlantı yapabildiğimiz bir lokasyonda demek ki. Bu arada, DMZ uygulamayacaksanız, uPnP'yi açmanızı öneririm.

UPnP yi açtım ama bunun açık olmasının bana tam olarak ne faydası var?

• Yazdıklarınızı uyguladım, rehber için teşekkürler.

MW3'ü satma sebebim bağlantı sorunlarıydı. Keşke satmadan önce böyle bir rehberle karşılaşsaydım.
  • Süper konu eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

o dediğini denedim googlede aratmama rağmen bulamadım

Aramaya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo23

Ps3 ayarlarında Nat 2 yazıyor..Nat 1 yapmazsam, oyunlarda sorun yaşar mıyım..Nat 1 ile Nat 2 arasında Pes 2012 vb oyunlarda bağlantı kalitesi bakımından büyük farklar var mı??

İkisi arasında büyük fark yok. Zaten PS3 kullanıcıların büyük çoğunluğu NAT 2'deler. Ama NAT 1 olması için çaba sarfedip, son çare olarak NAT 2'de kalmak daha akıllıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

UPnP yi açtım ama bunun açık olmasının bana tam olarak ne faydası var?

Bu sorunun cevabını rehberin sonlarına doğru verdim. uPnP, gereken portların kendiliğinden açılmasını sağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Yazdıklarınızı uyguladım, rehber için teşekkürler.

MW3'ü satma sebebim bağlantı sorunlarıydı. Keşke satmadan önce böyle bir rehberle karşılaşsaydım.

Geç olsun, güç olmasın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Hocam bendeki ttnetin verdigi airties modem bunda dmz bolumunde ip girilmiyo sadece modeme bagli olan cihazlarin ip si otomatik cikiyo ip yazma gibi bi durum yok malesef

Modemin özelliklerini bilmiyorum ama eğer DMZ açıldığında, bu durum modeme bağlı olan tüm cihazlar için geçerli oluyorsa, DMZ'den uzak durmalısın. Çünkü bir PC'yi DMZ moduna almak, bilgisayarı Taksim meydanının ortasına bırakmak gibidir. DMZ sayfasında IP'ler çıkıyorsa ve bazılarını aktive edip bazılarını kapatmana müsade ediyorsa, o zaman sadece PS3 olanı aktive edip, diğerlerini kapatmalısın.

Hocam dmz bolumunde modeme bagli butun cihazlarin ip'si cikiyo ama birtek ps3 un ne ip'si cikiyo nede mac adresi sadece bagli olan pclerin ip leri cikiyo bide soyle bi islem oluyo bagli olan cihazin ipsini secip ole dmz aciliyo yani dmz acildiginda hepsine uygulanmiyo illa ip secmek gerekiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam dmz bolumunde modeme bagli butun cihazlarin ip'si cikiyo ama birtek ps3 un ne ip'si cikiyo nede mac adresi sadece bagli olan pclerin ip leri cikiyo bide soyle bi islem oluyo bagli olan cihazin ipsini secip ole dmz aciliyo yani dmz acildiginda hepsine uygulanmiyo illa ip secmek gerekiyo

O zaman sorun yok demektir. Ama neden PS3'ün IP'si çıkmıyor onu anlamadım. PS3 açıkken orada görünmesi lazım IP'si.
  • quote:

quote:

O zaman sorun yok demektir. Ama neden PS3'ün IP'si çıkmıyor onu anlamadım. PS3 açıkken orada görünmesi lazım IP'si.

Karistirdim baktim ama yinede modem ps3 ü ip olarak gormuyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neo23

Ps3 ayarlarında Nat 2 yazıyor..Nat 1 yapmazsam, oyunlarda sorun yaşar mıyım..Nat 1 ile Nat 2 arasında Pes 2012 vb oyunlarda bağlantı kalitesi bakımından büyük farklar var mı??

İkisi arasında büyük fark yok. Zaten PS3 kullanıcıların büyük çoğunluğu NAT 2'deler. Ama NAT 1 olması için çaba sarfedip, son çare olarak NAT 2'de kalmak daha akıllıca.

Anladım, Modemim Everest sg 1400 marka...Söylediğin yöntemleri uyguladım ama halen Nat 2 olarak görünüyor..
  • quote:

Karistirdim baktim ama yinede modem ps3 ü ip olarak gormuyo

Enteresan bir durum. Bunun sebebi hakkında en ufak bir fikrim bile yok maalesef.
  • neo23,

Sanırım bazı modemler bu iş için pek uygun değiller. Veya atladığın bir detay var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • aynı sistemle ps3teki nat type yine 2 oluyor.yıllardır yukarıda bahsettiğiniz şekilde kullanıyorum fakat ps3teki nat type ı hiç 1 göremedim. 1 yapabilen olursa yazsın
  • yeni eve tasindim, eski evde hizim fiber di 24de2 mb/S idi, yeni evde hizim 20ye1 mb/s
    suanda iki modem var biri eski firmanin biri yeni firmanin.
    eski firmanin modemi ile aldigim IDM deki hizim max 16mb/S, yeni firmanin modemi ile aldigim hiz full 20mb/s.
    eski firmanin modemi ile codmw3 baglandigimda Natype 1 iken yeni modem ile codmw3 baglandigimdaki Natype 2.
    eski firmanin modemi ile ps3 deki hiz testim 14mb/s iken yeni firmanin modemi ile ps3 de hiz testim max 16MB/s .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestigi10

yeni eve tasindim, eski evde hizim fiber di 24de2 mb/S idi, yeni evde hizim 20ye1 mb/s
    eski firmanin modemi ile aldigim IDM deki hizim max 16mb/S, yeni firmanin modemi ile aldigim hiz full 20mb/s.
    eski firmanin modemi ile codmw3 baglandigimda Natype 1 iken yeni modem ile codmw3 baglandigimdaki Natype 2.
    eski firmanin modemi ile ps3 deki hiz testim 14mb/s iken yeni firmanin modemi ile ps3 de hiz testim max 16MB/s .

Bu da demek oluyor ki, hızın NAT olayıyla uzaktan yakından alakası yok.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • çok teşekkürler sayenizde bazı laglardan kurtuldum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Prestigi10

yeni eve tasindim, eski evde hizim fiber di 24de2 mb/S idi, yeni evde hizim 20ye1 mb/s

Bu da demek oluyor ki, hızın NAT olayıyla uzaktan yakından alakası yok.

benim görusum Natype etki eden ps3 aldigi ip numarasi ! hiz yada Dmz yada upnp nun acik yada kapali olmasi etki etmiyor ! tabi nete baglanmaya etki ediyordur !

eski firmanin modemi ile ps3 aldigi ip numarasi 88.xx.xx.xx ve Natype 1 iken yeni firmanin modemi ile ps3 aldigi ip numarasi 192.168.x.x ve Natype 2 .

codmw3 veya fifa12 de lagsiz ve host olarak oynamak istiyorsaniz benim gözlemlerim su sekilde !
    iyi bir internet hizi bu down kadar up da yuksek olmasi gerekir !
    onun disinda baska bi seye aramak yersiz bence, iyi bir oyun icin en az pinginizin < 50 den kucuk olmasi gerekiyor !

eski oturdugum yerde her oyuna 50 ping den dusuk ve en az 6-7 oyun icinde buluyordu ve host oluyordum ! fifa 12 internet gostergem yesil ve her maca ev sahibi olarak basliyordum bu arada Natype 2 idi !
    cunku eski oturduugm evimde fiber ve 24/2 mb/s hizim vardi ve ping degerim 13 - 15 arasi idi ! simdi ise 20/1 mb/s ve fiber alt yapisi yok ve ping degerim 75-80 arasi.

• IP farklılıklarının bu olayda etkili olduğunu sanmıyorum. Çünkü o IP'ler sadece modemle konsol arasındaki haberleşme için kullanılıyor. Yine o IP'yi manuel olarak istediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. Sayısal değer olarak birşey ifade etmiyorlar.

Hız konusunda da size katılmıyorum çünkü bu ay başında 1 hafta 1024/128 kbps bağlantı kullandım, hat kalitesi olarak hiç fark yoktu bağlantımda. 20 mbit ile ne şekilde oynuyorsam FIFA 2012'yi, 1024 bağlantı ile ve özellikle 128 kbps upload ile aynı şekilde oynayabildim. Hız tabi ki önemli online oyunlarda ama çok da ölümcül bir öneme sahip değil.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.