Şimdi Ara

Konut tadilatı yaptıracağım, fiyat bilgisi alabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
11
Favori
75.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ankara'da yaklaşık 25 yıllık bir binada bir daireye tadilat yaptırmak istiyorum. Temmuz ayına kadar ev boşalmayacak, dolayısı ile aşağıda listelemiş olduğum işleri o tarihten sonra yaptıracağım. Bana varsa tecrübelerinizden faydalanarakfiyat bilgisi verebilirseniz çok memnun olurum. Ayrıca aklıma gelmeyen tadilat önerilerini de tavsiye ederseniz sevinirim.
    Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
    Not olarak malzemeleri kendim temin etmek istiyorum (mümkün olduğunca kaliteli malzeme kullanmak istiyorum), malzeme ve ustalık fiyatlarını ayrıca belirtirseniz sevinirim.

Ev hakkında söyleyebileceklerim 3+1 (3 oda, salon, banyo, mutfak, tuvalet, ara, balkon) 100 m2, malesef içinde oturan olduğu için detaylı bir ölçüm yapamadım.

Yapılacak işlemler:
    1 - Ev eski olduğu için elektrik tesisatını değiştirmek ekstra priz vs ekletmek istiyorum (Tahminim: 1000 TL)
    2 - Aynı sebepten su tesisatını değiştirmek istiyorum (Tahminim: 1500 TL)
    3 - Ev merkezi ancak dışarıdan giden kalorifer borularını duvar içine gömmek istiyorum (Tahminim: Mümkün olmayabilir de)
    4 - Banyo ve mutfak yapılı ancak tuvalet için tüm fayansın kırılıp yenilenmesi ve alaturka tuvalet yerine alafranga tuvalet ekletmek ve lavaboyu değiştirmek istiyorum (Tahminim: 1500 TL)
    5 - Salon ve 3 odadaki parke için sistre yaptırmak istiyorum (Tahminim: 1000 TL)
    6 - Tüm cam önlerine mermer yaptırmak istiyorum (Tahminim: 1000 TL)
    7 - Çelik kapı olmadığı için takılacak (Tahminim: 1500 TL)
    8 - Merkezi sistem olduğu için şofben takılacak (elektrikli mi doğalgazlı mı tavsiye edersiniz?) (Tahminim: 500 TL)
    9 - Evdeki tüm kornişler değişecek ayrıca kartonpiyer yapılacak (Tahminim: 500 TL)
    10 - İç kapılar eski olduğu için hepsi değişecek (Sanırım 7 tane var) (Tahminim: 2500 TL)
    11 - Tüm bataryaları değiştirmek istiyorum (Tahminim: 400 TL)
    12 - Boya/Badana yapılacak (Tahminim: 1500 TL)

Şuan için aklıma gelenler bunlar başka yapılabilecek işler var ise lütfen beni uyarın. Ayrıca bu işlerde sıralama nasıl olmalı?
    En son sistre yaptırırım, ondan önce boya badana, daha öncede kırdırma fayans, ilk olarak elektrik su tesisat değişimi vs diye düşünüyorum.

Not: Tahminlerimi ekledim toplamda: 12.900 TL gibi bişey çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza -- 30 Mart 2012; 10:06:30 >

• Merhaba,

Ferforje konusunda buradan örnekleri inceleyebilirsiniz.
    http://www.ferforjemetal.info/ferforje-korkuluk.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

quote:

Orijinalden alıntı: vasel

quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

ben 90 metrekare 3+1 evime yeni tadilat yaptırdım

1. fayans fiyatları çok değişir, 8 e var, 12 ye var 20 ye var 50 ye var, ustaya da metrekare başına 15 lira verdim
    2. amerikan panel kapı iyi kalite olanları tanesi 300 tl
    3. laminant parke : metrekaresi 20 tl
    4.pvc pencere işleri 2500 filan tuttu
    5. marangoza ölçü aldırıp mutfak yaptırdık 1400 tl, granit mutfak tezgahı 600 tl
    6.elektrik tesisatı 800 tl, su tesisatı 1200 tl tuttu

dostum mutfak dolabı kaç metrelik yaptırdın iyi fiyata yaptrımıssın istanbulda mı ev

dostum tatildeydim siteye pek takılamadım sorunu geç yanıtlıyorum kusura bakma, ben çok sıkı pazarlık yaptım, kapaklar pahalı parlak olanlarından yaptırmadım , biraz ekonomik takıldım yani, sanırım 5 metre civarı idi hatırladığım kadarıyla, evi yaptırıp kiraya verdim

zaman ayırdığınız için teşekkür ederim benim o kadar bile yok toplasan ortalama 3.5metre gider bakalım tezgahı granit yaptırmıycam ikeada görmüştüm şundan yaptırmayı düşünüyorumhttp://www.ikea.com.tr/urundetay/00203837/pragel_mutfak_tezgahi.aspx 150 lira hemde 25 sene garantili

• Merhaba arkadaslar,
    Ben oturmakta oldugum kirada bazi tadilatlar yaptiracagim. Parke konusunda evde eski ahsap parkeler var.
    Ben yeni laminant parke koyduracakken bunlarin sistre cila sonrasi duzeltilebilecegini soyleyenler oldu.

Eski parkenin onarimi ile yeninin masrafi yaklasik olarak ayni. Eskiyi tamir ettirmek daha saglikli ve guzel gorunumlu ancak cizigi olabilecek (?) parke saglarken yeni laminant parke koydurmanin avantaji sifir, temiz parke ancak o kadar dogal degil...

Aralari bu kadar acilmis olan parkerleri dolgu, sistre ve cila ile kurtarmak mumkun olur mu? Ve siz olsaniz ne yapardiniz :)

tesekkurler...

https://store.donanimhaber.com/b4/17/dd/b417dd47222e04817564cd483ccfd206.jpg

• Ev tadilatıyla alakalı birçok ustaya,şirkete ulaşıp,kriterlerinize göre değerlendirebileceğiniz bir site avantajlı olabilir.Ben size evininustasi.com'u tavsiye ediyorum
  • https://www.ustasigelsin.com/ u denemenizi tavsiye ederim.
    ücretsiz firma veya usta hizmeti verip fiyat belirtiyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.