Şimdi Ara

Köpek Saldırırsa Ne yapmalı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
8
Favori
28.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayılıyorum bu adamların aletlerine ve kesip biçmelerine

Bunu yanında taşıyamazsın tabi ama bak şöyle birşey köpekle burun buruna geldiğinde yardımcı olabilir.

Bununla köpeğe çok zarar verirsin tabi. Ama hayatın tehlikedeyse yapıcak birşey yok. Ya sen ya o...

• Bu gün haberde izledim köpek adımı parçalamış ölmüş adam.. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarpuzAbi

baştan korkmuş gibi yaparım sonrada ben saldırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Prooptik

beyler benim en sevdiğim hayvan köpekti fakat motorsiklet aldıktan sonra tam tersi oldu en tırstığım hayvanlardır köpekler abi motorsiklet yüzünden köpeklere panik atak oldum ya nerde görseler kovalıyolar gecenin kaçında kovaladılar birtanesi bırakmadı baya geldi bacağımı kapmaya çalıştı benden tavsiye köpekten korkuyorsanız motorsiklet kullanmayın

Ulan motorsikletle köpekten kaçamıyor musun? Motorsikletten hızlı mı koşuyor köpek?

• Üstünde ceket,mont gibi bişey varsa kaçarken hemen çıkarıp koluna sar , köpek orayı ısırır büyük ihtimalle. Sonra çıkarıp kaçarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F5

Rockyler, Rambolar toplanmış yine başlığa. Saldırmaya eğilimli bir köpeği korkutursan, kaçarsan ya da şiddet uygulamaya kalkarsan köpek kesinlikle saldırıya geçecektir. Eğer yolda bir sokak köpeği görürsen ilk olarak yolunu değiştir. Çünkü köpekler çoğunlukla bölgesini korumak için saldırır. Eğer alternatif bir yol yoksa gayet sakince, istifini bozmadan, korktuğunu belli etmeden, ani hareketlerden kaçınarak oradan sakin ve yavaşça geçmen gerekir. Hiçbir sokak köpeğinin gözlerinin içine bakmayın ya da onu gözlemleyip, takip etmeyin. Hayvanlar birbirlerinin gözlerine bakarak birbirlerini tehdit ederler. Sürü halinde yaşayan kurtlar ve köpekler liderin gözlerine asla bakamaz. Bakarsa baş kaldırış olarak nitelendirilir ve kavga çıkar. Eğer oldu da köpek sana saldırmaya çalıştıysa yerden 2 metre yükseklikte bir yerlere çık/tırman. Ha benim erkekliğim tuttu kim köpekmiş göstereceğim ona dersen burun bölgesi ve karın boşluğu en hafif olduğu yerlerdir. Tabi bir pitbull ısırdıysa onu etkisiz hale getirsen bile kurtulamazsın çünkü bazı ırkların çenesi ısırdıktan sonra kilitleniyor. Sokak dövüşlerinde kullanılan yöntem ile(tahta sokarak) açılabilir ağzı..

Ben bakıyorum sokak köpeklerinin gözlerine. Hiçbir şey de yapmıyorlar. Ayrıca sokak köpekleri genelde korkak olurlar, üzerine yürürsen falan kaçarlar. Ama cesur olanları da vardır tabi. Pitbullarda falan çene kilitlenmesi yok diyordu çoğu kişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppelgangbanger -- 29 Mart 2012; 20:01:11 >

• Ya en basiti ve en kesini hayvan düşmanı değilim ama mecbursan kafasına atacağın bir tekme seni kurtarır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

Orijinalden alıntı: Epiru3

Evet arkadaşlar soru açık. Sizde biliyorsunuzdur mahallenizde var ise, köpek besleyen psikopat tipler, gece sürekli havlayan sürüler falan. Sabah okula/dersaneye giderken,veya akşam dönerken varsayalım bunlarla veya yanlız bir köpekle karşılaştık. Ne yapmalıyız?Biber gazı almak en mantıklısı gibi duruyor şu an. Teşekkürler.

osoyunmaya başla dizlerinin üstüne çök ve.,

akşam yemeğini bitirmesini bekle Şaka biyana yıl 2012 hala köpekten korkanlar var

Yıl 2012 köpekten korkmak saçmalık.

Yıl 2042 aslandan korkmak saçmalık.

Tabi sen köpeği görünce hiç korkmazsın, soğukkanlılıkla hareket edersin değil mi? Belki öyle yaparsın, orasını bilemem. Ama korkunun yılla alakası yoktur.

• az once haberlerde izledim iran asilli biri kopekler tarafindan parcalanip oldurulmus istanbulda
    siz korkmamaya devam edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

köpeğin üstüne koş. o seni 100 kiloluk bir hayvan olarak görüyor sen saldırırsan o kaçar

Hemen de kaçardı he.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurr34

http://www.haber7.com/haber/20120329/Turkiyenin-baskentinde-kopek-dehseti.php

Oha lan. Spor yapan insana da mı saldırıyor bu köpekler? Bu köpeklerin sağı solu belli olmuyor arkadaş. En ufak bir harekette başlıyorlar harekete geçmeye. Ağzını yüzünü kıracaksın bu köpeklerin. Hayvan mayvan dinlemem ben. Saldırıyor lan resmen.
  • Ben genelde boynunu kırıp çöpe atıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jambon

Veterinerlerde kopek kovucu satiliyor ben bizzat alip kendi kopegimde denemistim donuyolar adeta. Bir keresinde kopegimi dolastiriyodum, tasma ile dolastirmam ben salarim genelde neyse , aksam 9 falandi saat. Benim kopek golden, uslu hayvan yani saka maka sozumu dinler o yuzden salarim hep.neyse bu isiyodu kokluyodu bi baktim havlama hirlama sesleri kostum hemen. Baktim pitbulla bizim goldne giriyolar birbirine. Benim kopegim cok sosyaldir yani saldirmadi hic bugune kadar. Sadece kendini savunmak icin isirdigi olmustur. İste benim kopekte dikenli tasma oldugu icin bogazindan isiramadi pitbull. Baktim hemen kulagini kapmis bizimkinin. Bana da o an nasil bi gaz geldiyse cenesine bi tane yumruk attim. Kopek bana misin demedi sonra bi tane daha vurdum sersemledi sonra sahibi falan geldi ayirdik zor bela. Eve geldigimde iki kolumda dirsegime kadar kan icindeydi.
    Okumayanlar icin ozet: veterinerden kopek kovdurucu aleti var ondan alin cok korkuyorsaniz. Ya da ceneye yumruk sallayin. Kopegi isirmayadevam ediyosa bas ve isaret parmaklarinizi kopegin yan cenesinin iki yanindan bastirin. Mutlaka birakicaktir pitbull veya bulldog tarzi olmadigi surece. Ve karin boslugu ve burun hassas noktalardir. Ama bu bolgelere asiri kuvvet uygulanirsa olume kadar gidebilir.
    Ve f5 in yazdikalrina katiliyorum aynen. Kopekler ya bolgelerini korumak ya da dominant olmak icin saldirirlar. Cogu kisiye komik gelicek ama mesela ayni kaldirimda karsidan kopek geliyo ona yol vermeniz gerekiyo. Sahipli olsa bile yol vermeniz gerekiyo. Bazi eski kafali arkadaslar satasicak simdi hemen kopege yol mu vericez laee diye. Bu bir saygi harekitidir. Her canliya saygi gostermek zorundayiz bence bu benim dusuncem.

2 kere vurdun demek pitbulla he. Vay anasını. Ben köpeğe ne yol vericem læ. Köpek bana yol versin.

• quote:

Evet arkadaşlar soru açık. Sizde biliyorsunuzdur mahallenizde var ise, köpek besleyen psikopat tipler, gece sürekli havlayan sürüler falan. Sabah okula/dersaneye giderken,veya akşam dönerken varsayalım bunlarla veya yanlız bir köpekle karşılaştık. Ne yapmalıyız?Biber gazı almak en mantıklısı gibi duruyor şu an. Teşekkürler.

Ben vole vuruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

bide konuda tabanları yağla diyenler yokmu hangi salak köpekten hızlı koşabilceğini düşünüyor merak ediyorum.

O korkuyla çitayı bile geçersin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

quote:

bide konuda tabanları yağla diyenler yokmu hangi salak köpekten hızlı koşabilceğini düşünüyor merak ediyorum.

Ne oldugunu anlamadan 47 km hiza cikarsin.
    Kopek de bu adam zaten olecek biraz havlayayim arkasindan kosuyorum sansin der.

arkadaşım modifiye edilmiş adammısın sen neden bahsediyon sen ya 47 km hız filan bidaha yazma millet götüyle güler

Asıl bu dediğine millet mötüyle güler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeCoNiCo39_59

Ben genelde boynunu kırıp çöpe atıyorum

Sesli güldüm

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne oldugunu anlamadan 47 km hiza cikarsin.
    Kopek de bu adam zaten olecek biraz havlayayim arkasindan kosuyorum sansin der.

arkadaşım modifiye edilmiş adammısın sen neden bahsediyon sen ya 47 km hız filan bidaha yazma millet götüyle güler

Tebrikler, bu mesaji bekliyordum liseli.

kavray
    he he liseliyim ama sen herhalde hiç okul yüzü görmedein belli bi insanın koşarak 47 km hıza çıkacağını zannetiğine göre hayatın çizgi filimlerden ibaret belli. Arkadaş bi konuda daha usta köpek psikolojisinden anlayıp neden havladıklarını havlarken o insan hakkında neler düşündüklerini kavrayıp bizi aydınlatıyor sağolsun.

Liseli olduğun belli harbiden. Ama liseye kadar boşuna okumuşsun. Daha mübalağa ne onu öğrenememişsin.

• quote:

/>
  • Köpek üstüne geliyorsa illa ki saldıracak değildir, kuyruğunu sallıyorsa koklamaya geliyordur. Koklatmazsan bela olur başına. Kuyruğunu sallamıyorsa kulağına bak küpe varsa belediye aşılamıştır kuduz felan hastalıklar kapmazsın zaten yetişkin köpekler yemek sonrası ya da yemek yerken ısırır. Küçük köpekse dişi kaşınıyordur o yüzden yanında çok da sert olmayan bir şey varsa önüne at o kemirir onu. Kokladıktan sonra kafasının üstünü bacağına sürtüyosa boynunu sev, kafasını kaldırıp göbeğinde gezdiriyorsa eğilip göbeğini okşa yalamasından korkma köpeklerin dili antibakteriyeldir hiç bi hastalık olmaz. Koklatmazsan seni her gördüğünde ulur en az 7 köpek gelir tabi ses titremesine bağlı, üstüste 3 kere ulursa yere yatıp dua etmeye başla bişeyi yemişsindir. 2 kere ulursa sana son uyarısı yapıyor demektir. Bir kez ulursa her türlü tehdite karşı arkadaşlarını çağırır tekme atarsan bacakların kopana kadar ısırırlar seni öyle 4-5 köpek de değil 10-12 arası köpek. Alfa erkeğini seversen sürü seni sever, alfa erkeğini döversen sürü seni öldürür.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.