Şimdi Ara

halı saha maliyeti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
40.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bi halı saha kurmanın maliyeti ne kadardır yaklaşık olarak ?

• Arsadan başla işte
  • arsa fiyatı dahil değil sadece yapım kurulum maliyetinden bahsediyorum
  • 100-150 bin
  • aşırı maliyetli bir şey olduğunu biliyorum.zeminini falan 4-5 farklı tabakadan yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

100-150 bin

hmm acaba kendisini amorti etmesi ne kadar sürer ki ? çünkü etrafıma baktığımda gerçektende çok fazla oynayan var hafta içi bile 1 e 2 ye kadar oynanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim1213

quote:

100-150 bin

hmm acaba kendisini amorti etmesi ne kadar sürer ki ? çünkü etrafıma baktığımda gerçektende çok fazla oynayan var hafta içi bile 1 e 2 ye kadar oynanıyor.

eğer bu kadar maliyetli bir işe gireceksen bu kesinlikle halı saha olmamalı hocam kendiini amorti etmesini sen görmezsin bence
  • açık veya kapalı olmasıda önemlidir galiba...
  • quote:

quote:

100-150 bin

Ne kadar kazandıklarını bilmiyorum bu yerine göre değişir. Ayrıca para kazandıktan sonra maliyetinin önemi yok çünkü o yatırdığın para sattığın zaman sana geri dönecektir.
  • Bulunduğun şehri ve o çevrede kaç tane halısaha olduğunu bilmiyorum ama; saati 98 (adam başı 7 TL) liradan günde ortalama 6 kişi kiralasa 588 TL, haftada 4116 TL, ayda 16.464 TL, en fazla 1 yıla çıkartıyor parasını.
    Edit: İşçi, ışıklandırma ve diğer masrafları düşersek 1.5 yıl civarı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid Theory* -- 26 Mart 2012; 16:21:01 >
  • 300 bin tl gider rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid Theory*

Bulunduğun şehri ve o çevrede kaç tane halısaha olduğunu bilmiyorum ama; saati 98 (adam başı 7 TL) liradan günde ortalama 6 kişi kiralasa 588 TL, haftada 4116 TL, ayda 16.464 TL, en fazla 1 yıla çıkartıyor parasını.

• quote:

Bulunduğun şehri ve o çevrede kaç tane halısaha olduğunu bilmiyorum ama; saati 98 (adam başı 7 TL) liradan günde ortalama 6 kişi kiralasa 588 TL, haftada 4116 TL, ayda 16.464 TL, en fazla 1 yıla çıkartıyor parasını.

bu şekilde planlayıp uygulanabilirse fena değil aslında 2 yılda maliyetini çıkardıktan sonra gayet iyi bence o zaman önemli olan ilk maliyeti koyabilmek bide yapımı ne kadar sürer yaklaşık ?
  • link vermek yasak ama yapan birsürü yer var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y2kmtt -- 2 Nisan 2013; 19:57:01 >
  • Senin arsan var mı? Önemli olan arsa parası zaten. İyi bir yerde değilse öyle paralar kazanmayı unut.
  • quote:

quote:

bu şekilde planlayıp uygulanabilirse fena değil aslında 2 yılda maliyetini çıkardıktan sonra gayet iyi bence o zaman önemli olan ilk maliyeti koyabilmek bide yapımı ne kadar sürer yaklaşık ?

1-2 ay arası sürer. Turuncu Sakal'ın dediği gibi arsan iyi bir yerde değilse hiç bu işe girişme bile. Ayrıca kaliteden ödün vermemelisin. Yukarıda yazdığım fiyatları İstanbul/Beykoz/A.Hisarı'na göre yazdım. Bu halısaha çok işlek bir yerde ve çevrede bundan hariç 1 tane daha halısaha var (Ama onun yüzüne bakılmaz, hem çok küçük hem de malzemeleri kalitesiz vs. Ayrıca fiyatları aynı).
    Mesela senin çevrende 3 tane halısaha vardır sen gidip de adam başı 7 tl yaparsan tutmaz (takımları 7'şerlikten sayıyorum).
  • quote:

Mesajım bulunsun.Eğer böyle birşey varsa sağlam yerden arsa bulabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SylvesterStallone.

quote:

Mesajım bulunsun.Eğer böyle birşey varsa sağlam yerden arsa bulabilirim.

Var hocam bunu bizim buradaki halısahayı baz alarak yazdım. Yazın 3 gün üst üste full olduğu oluyor, yer bulamıyoruz. 1 günde 10 saat kiralandığı bile oluyor. Yağmurda bile sahayı kiralayanları görüyorum. Ama kışın doğal olarak fazla iş yapamıyorlar. Yukarıda bir yerde dediğim gibi; çok fazla rakip halısaha olmayacak (ki fiyat düşmesin ve müşterileri kaptırmayasın), arsan çok işlek bir yerde olacak, kaliteden ödün vermeyeceksin, bir de müşterilere iyi davranacaksın.
    Bak mesela başka bi halısahaya gitmiştik, adam başı 5 liraya anlaşmıştık, 10dk ışıkları yaktı diye 7 lira almıştı. Artık oraya gitmiyoruz.

Edit: Bütün bu yazdıklarım üstü açık halısaha içindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hybrid Theory* -- 26 Mart 2012; 17:30:55 >
  • Hocam düşünüyorsan eğer şöyle cidden eşi benzeri olmayan biyer yaptır. Yani yoksa halı sahasını yapıp soyunma odasını yapmak kolay ben hep hayal etmişimdir.

Halı sahanın yanı sıra temiz ve kaliteli soyunma odaları + bekleyenlerin oturup çay içebileceği yemek yiyebileceği güzel bir cafetarya falan. Yani alt kesime değilde orta ve üst kesime hitap edecek biyer düşünmüşümdür hep. Zengin olanların futbol oynamadığını düşünme sakın onlarda oynuyor , hatta çok parası olan kendi villasının içine halı saha yaptırıyor oynuyor tabii boyle yapan çok az sayıda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray_mat

Süni çimin mt2 si kaliteye göre 8 ila 20 tl arası değişiyor.
    Etrafına çekiceğin plastik kaplamalı tel örgünün 100 m2si 250 tl
    800 watt lık tek projektör 550 tl
    Tel örgü için demir profiller, kale direkleri 600 tl
    Kale ve üst ağ filesinin m2si 25-30 tl
    Zemin tesfiyesi için kullanılacak kaucuk maddenin çuvalı 40 tl

Tam olarak kaç m2 alana, kaç projektör diregi, çit yüksekliği, soyunma odası ve tribün bantlarının olup olmayacagını verirsen işçiliğiyle beraber fiyat çıkarırım. (Bu arada izmir içi ise biz yapalım yabancıya gitme =)

baya maliyetli oluyo gibi ki bide ben yaptırırsam kapalı yaptırırım gibi geliyo daha iyi gibi şimdi bilgi verip uğraştırmayayım seni eğer kesinleşirse bişeyler iletişime geçerim seninle yer olursa eğer manisa olacak gibi zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.