Şimdi Ara

MUHABBET KUŞU YAŞ TAHMİNİ VE EŞ SEÇİMİ (RESİMLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
23.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu muhabbet kuşu sizce kaç yaşındadır ben bu kuşa eş almak istiyorum kaç aylık bi dişi almalıyım bu kuşumun ırkı ingiliz alacağım kuşun ırkı ne olsun birde alacağım eşi bu kuşu aldığım yerdenmi alıyım yoksa başka bir yerden mi alıyım teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcrrwwrx -- 7 Nisan 2012; 18:17:03 >

• Kuşun ingiliz değil,yerli bir kuş. 2-3 aylık civarlarında.Kendisi gibi yerli 2-3 aylık dişi alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antienflamatuvar

Kuşun ingiliz değil,yerli bir kuş. 2-3 aylık civarlarında.Kendisi gibi yerli 2-3 aylık dişi alabilirsin.

Kandırıldım mı yani
  • Ben bu tür olaylara aslında öyle bakmıyorum,kandırılmamışsın.
    Yani,bir siyah renkli arabayı sana kırmızı diye satarlarsa,suç satanda değil,renklerin isimlerini bilmeyendedir :)
    Kuş türleri hakkında bilgi edinmiş olsaydın kandırılmazdın :) Kaça aldın acaba bu kuşu ? Fİyatı önemli.
  • Eş için daha erken gibi, bence bekle biraz kızıştıktan sonra al eş hem sana da iyice alışmış olur.
  • quote:

Ben bu tür olaylara aslında öyle bakmıyorum,kandırılmamışsın.
    Yani,bir siyah renkli arabayı sana kırmızı diye satarlarsa,suç satanda değil,renklerin isimlerini bilmeyendedir :)
    Kuş türleri hakkında bilgi edinmiş olsaydın kandırılmazdın :) Kaça aldın acaba bu kuşu ? Fİyatı önemli.

Sadece kuşa 40 tl verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Eş için daha erken gibi, bence bekle biraz kızıştıktan sonra al eş hem sana da iyice alışmış olur.

Sence bu kuş kaç aylık aldığım kişi 8 aylık demişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcrrwwrx

quote:

Eş için daha erken gibi, bence bekle biraz kızıştıktan sonra al eş hem sana da iyice alışmış olur.

Dediği gibi 8-10 aylık var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xcrrwwrx

quote:

Dediği gibi 8-10 aylık var.

En üstteki arkadaş 2-3 aylık dedi kafam karıştı
  • 2-3 ayda o kadar büyümüyorlar çok daha küçük olurdu öyle olsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2-3 ayda o kadar büyümüyorlar çok daha küçük olurdu öyle olsa.

Irkı hakkında bilgin var mı?
  • arkadaşım mesajın altındaki arkadaş açıklamış saten hepsini
    Sana tavsiyem küçük şehirlerden muhabbet kuşu alma kazıklanırsın ve sana yanlış bilgi verirler.Yani Ankara İstanbul Konya gibi yerlerden al derim
  • Arkadaşı yanlış bilgilendirmeyin bu kuş 8-9 aylık olsun elimdeki tüm kuşları hediuye edicem :)
    2-3 ayda o kadar büyümüyorlarmış görende kuşu 24 cm sanacak :D Bilgi sahibi olamdan yorum yapmayın.
  • attığınız pm i cvp ladım
  • Resimler yanıltıcı olabilir yeni resimler çektim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcrrwwrx -- 7 Nisan 2012; 18:16:48 >
  • Arkadaşın dediği gibi 2-3 ayılıktır bu kuş. Küçük olan kuşların kafasındaki çizgiler belirgin olur büyüdükçe o çizgiler yok olur ve kafa rengini alır. Eş almak için 4-5 ay daha bekle hem cinsiyeti daha belirgin olur. Benim ufaklığın da ceresinin rengi mor-mavi arasıydı sonradan sarardı seninkide dişi olabilir yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIOnlyForYouII

Arkadaşın dediği gibi 2-3 ayılıktır bu kuş. Küçük olan kuşların kafasındaki çizgiler belirgin olur büyüdükçe o çizgiler yok olur ve kafa rengini alır. Eş almak için 4-5 ay daha bekle hem cinsiyeti daha belirgin olur. Benim ufaklığın da ceresinin rengi mor-mavi arasıydı sonradan sarardı seninkide dişi olabilir yani.

Daha belli değilmi cinsiyeti
  • 2-3 aylıkta değilmiş,yeni fotolarda daha net olmuş.
    1 buçuk aylık bu kuş :)
  • quote:

2-3 aylıkta değilmiş,yeni fotolarda daha net olmuş.
    1 buçuk aylık bu kuş :)

Sen bu işlerden anlıyorsun bu kuş kesin olarak değil mi dişi almak istiyorum dişi aldıktan sonra buda dişi çıkarsa ne yaparım
  • Güzel kardeşim başka forumlara konu açıp oralardan yorum alıp benim burada yazdığımı doğrulaman doğru değil ;) Anlamasam yazmam.
    Bu kuşun erkek.Sana kaç aylık dişi lazım ? Bende mevcut dişi kuş.Bu kuşuna uygun dişi alacaksan şuan elimde yok, 4 buçuk aylık dişi var.
    Alacağın kuşun ceresi lila olmasın,buz mavisi olsun üstü mümkünse beyaz alt kısmı mavi şekilde buz mavisi,veya sadece beyaz.Lila,mor,mavi olmamasına dikkat et kasi halde erkektir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.