DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ÖSYM'nin sorduğu tüm elektrik soruları
9
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> ÖSYM'nin sorduğu tüm elektrik soruları
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3079 Mesaj
      20 Mart 2012 16:53:12
      Arkadaşlar bu sorulara nasıl ulaşabilirim?

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

• Teğmen
      115 Mesaj
      20 Mart 2012 17:24:02
      YGS mı LYS mı soruyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 20 Mart 2012; 17:29:49 >

Ajda Pekkan Öldi mü ?
      Hülya Avşar Kaldı mü ?
      Gülben Ergen Aldi mü?
      Keremcem Yırtılır...
    • Yarbay
      3079 Mesaj
      20 Mart 2012 17:42:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

YGS mı LYS mı soruyorsun ?

YGS/LYS ikisi de olur.

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

• Teğmen
      115 Mesaj
      20 Mart 2012 17:47:36
      quote:

Orijinalden alıntı: natrium

Alıntıları Göster

YGS/LYS ikisi de olur.

YGS için lambalar , elektroskop , elektrik akımı var.Bir de elektriğe girer mi bilmiyorum mıknatıs ve transformator var.LYS hakkında detaylı bilgim yok ancak geçen sene elektrik akımı sorusu cıkmıstı bir tane onu hatırlıyorum sadece.

Ajda Pekkan Öldi mü ?
      Hülya Avşar Kaldı mü ?
      Gülben Ergen Aldi mü?
      Keremcem Yırtılır...
    • Yarbay
      3079 Mesaj
      20 Mart 2012 18:41:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Alıntıları Göster

YGS için lambalar , elektroskop , elektrik akımı var.Bir de elektriğe girer mi bilmiyorum mıknatıs ve transformator var.LYS hakkında detaylı bilgim yok ancak geçen sene elektrik akımı sorusu cıkmıstı bir tane onu hatırlıyorum sadece.

Bana 1973'den itibaren olanlar lazım.

• Teğmen
      192 Mesaj
      20 Mart 2012 21:59:55
      hadi beyler bi el atın

• Onbaşı
      36 Mesaj
      20 Mart 2012 22:04:55
      son 46 yılın ygs yada son 46 yılın lys sorularını bulabilirsen işin görülür. BELKİ internette e-kitap olarak bulabilirsin. Ama bulabilirsen istediğini bulacağını düşünüyorum

• Teğmen
      192 Mesaj
      20 Mart 2012 22:10:19

• Er
      9 Mesaj
      20 Mart 2012 23:06:10
      sanaldersane.com ordan çözümlü sorular a girersen cıkmıs soruları istersende çözümlerini görebilirsin

• Er
      9 Mesaj
      20 Mart 2012 23:28:05
      O değil de , imzanız @natrium.

never give up.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> ÖSYM'nin sorduğu tüm elektrik soruları
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.