Şimdi Ara

Pirelli Formula nasıl bir lastik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
57.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. kaç aydır arabam için 185/65/15R lastik bakıyorum. Hiç bir yerde 150 TL'den aşağı bulamamıştım. Starmaxx bile 165 TL. Fakat dün akşam tesadüfen bir Pirelli bayisi gördüm. Girdim. Konuştum. Hiç pazarlıksız tanesini 125 TL'den veriyor. 4 tane 500 TL. Bonus karta peşin fiyatına 5 - 6 taksit yapıyor. Hiç bir yerde 150 den aşağı bulamayınca ağzımdan gayri ihtiyari şöyle bir şey çıktı.

-Neden bu kadar ucuz.

Adamın cevabı: Biz toptancıyız arkadaş. Perakendeci değiliz. O yüzden ucuz.

Takma ve balans ayarı dahil. Toplam 500 TL.

Sonuç olarak. Bu lastik nasıl ve fiyatı iyi mi sizce? Bu hafta içinde taktırmayı düşünüyorum.

• Birader lastikler ne oldu taktırdın mı merak ettim, bende araştırıyorum formula işini ama yeterli bilgi bulamıyorm kimseden..
    Sizin aracın lastik ebatları neler, ayrıca servisin adını yerini rica etsem söyleyebilir misiniz ?
  • Birader bu test almanca :) İngilizcesi yok mu bunun?
    Birde testin sonuçlarını nasıl değerlendirmem gerekiyor ? Sizce iyi mi kötü mü yani ?
  • Suda kızaklama puanı dışında iyi görünüyor.Düşük not yüksek puan oluyor.Genel sıralamaya bakınca P7 ye yakın puanlar almış.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821
  • lastik alırken üretim yıllarına dikkat edin lütfen eski lastikleri uygun fiyata veriyorlar bilginiz olsun
  • Yaklaşık bir ay önce broadwaye taktirdim eski lastiklerin bitmiş olmasından mıdır nedir baya bi farkettirdi, sessiz yol tutus ve frenleme olarak iyi yani ben kötü bir yanını bulamadım ortalama kalitede bir lastik yani..
  • bu lastiklerden kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight of Rose

Birader lastikler ne oldu taktırdın mı merak ettim, bende araştırıyorum formula işini ama yeterli bilgi bulamıyorm kimseden..
    Sizin aracın lastik ebatları neler, ayrıca servisin adını yerini rica etsem söyleyebilir misiniz ?

Lassa Atracta aldım. Memnunum.
  • İstanbul'un yüksek tepelerinde zümrütevler mahallesinde oturmaktayım. Kış lastiği olarak pirelli formula kullandım. Polo marka aracımla karda tipide çok rahat yokuşları çıkarak eve ulaştığımı bilirim.
  • 205/55/16 taktık. kar performansı güzel. hamuru yumuşak.
    ama hız 90km ve üzerine çıktığı zaman çok uğultu yapıyor.
    kar lastiği tabiki ses yapacak fakat daha önce goodyear,lassa ve kumho da kullandım bunların içinden en çok uğultu yapab formula oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkan dh -- 27 Kasım 2014; 17:24:50 >
  • Oldukça eski bir konu ancak 175/70/13 Ceat Formulayı 2 yıldır kullanan biri olarak kendi izlenimlerimi aktarmak istedim.
    Lastiklerin hamuru biraz sert olduğundan sıcak bölgelerde kullanılması daha uygun olur.Fren performansı özellikle kaygan zeminde biraz kötü ancak ABS olan bir araçta sorun çıkarmayabilir.Hamuru nispeten sert olduğundan oldukça uzun ömürlü.Süratli kullanmayan ve risk almayanların tercihi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Arkadaşlar. kaç aydır arabam için 185/65/15R lastik bakıyorum. Hiç bir yerde 150 TL'den aşağı bulamamıştım. Starmaxx bile 165 TL. Fakat dün akşam tesadüfen bir Pirelli bayisi gördüm. Girdim. Konuştum. Hiç pazarlıksız tanesini 125 TL'den veriyor. 4 tane 500 TL. Bonus karta peşin fiyatına 5 - 6 taksit yapıyor. Hiç bir yerde 150 den aşağı bulamayınca ağzımdan gayri ihtiyari şöyle bir şey çıktı.

-Neden bu kadar ucuz.

Adamın cevabı: Biz toptancıyız arkadaş. Perakendeci değiliz. O yüzden ucuz.

Takma ve balans ayarı dahil. Toplam 500 TL.

Sonuç olarak. Bu lastik nasıl ve fiyatı iyi mi sizce? Bu hafta içinde taktırmayı düşünüyorum.

lastik fiyatları ucuzlamış demekki,aynı ölçü petlas pt515 130 tlden 4 tane taktırdım siboplarda dahil,çokda iyi lastik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• foruma energy diye satıyorlar ama lastige baktım pirelli etiketi yapstrlmıs
    demekki pirelli uretiyor
    pirelli sert lastiktir 4 sene tamamlanca iyice sertlesir dis derinligi yarıda olsada
    yokus kalkısta patinaj yapıyor tutus zayıf olur.pirelli ilk dort sene iyidir
    formulada ona gore kıyaslanmalı

yok yagmurda kayar yok fren iyi degil bunların hepsi yorumsal kisiye gore degisir
    hızla viraja giren derki yok virajda iyi degil

ama sana gore normal viraja girdigini sanrsın baskasına gore hzlıdır.digerine gore yavastr

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

lastik alırken üretim yıllarına dikkat edin lütfen eski lastikleri uygun fiyata veriyorlar bilginiz olsun

mrblar hocam uretim yillarini nerden bilebilriz uzerinde mi yaziyor 20.10.2015 gibi?
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Lastigin uzerinde yazar
    Lot 2316 gibi mesela
    Bu 2016 23hafta uretilmis demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: randa

Lastigin uzerinde yazar
    Lot 2316 gibi mesela
    Bu 2016 23hafta uretilmis demektir

sagolasin hocam lot ile mi baslar hep
  • Lot değil dot.
    Baskı şeklinde 4 haneli rakam olur sadece.

• Formula ucuz lastikler içinda baya kaliteli lastik. Italya üretimi. Pirelli yan ürünü. Kışlıkları sessiz ve yumuşak. 225 45 17'sini bulabilsem alacağım fakat henüz bulamadım. 205 55 16 vardı 4 tane yeni sattım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Formula Winter kullandım 175 70 13.. Daha doğrusu aracı satın aldığım kişi bir ay önce taktırmıştı..Kağıt üzerinde yol tutuş E yakıt tasarrufu F değerinde olması lazımdı bendeki.

İster taze kar olsun ister ezilmiş kesinlikle on numara bi lastik. Hatta 30 santim karda bile otomobille yaklaşık 15 km gittik hem rampa hem iniş olarak banamısın demedi.
    Hatta bi ara arkadaşlar gitmeyelim yol açılsın öyle gideriz dedi neredeyse bazı yerlerde kar yağmadığı halde aracın ön kaputuna aracın giderken temizlediği karlar geliyordu hatta silecek çalıştırarak gittik kar engel oluyor diye.Ama rampa da dursaydık kesinlikle kalkamazdık. Arkadaşlar yolda giderken lastiğin markasını sormuşlardı..
    Yoğun karda çok İyi.. Lastik sesi biraz var ama rahatsız etmiyor güzel lastik parasına göre iyi sayılır çok yumuşak ayrıca.. Daha sonra yazlık lastik olarak ıslak zeminde frenleme değeri A ve yakıt verimliliği C olan Dunlop aldım o da harika kesinlikle.. Gerçekten böyle bir yol tutuş yok.. Aracı çok gerekmedikçe performans kullanmam ama yavaş da değilimdir. Virajlarda bugüne kadar test ettiğim en iyi lastik diyebilirim ayrıca o da yumuşak güzel bir lastik.. Yazlıkta Dunlop tan şaşmam daha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 13 Ekim 2017; 12:2:3 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.