Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2410. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24082409241024112412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tnakreslorav

Merhabalar;
    Bizim araçlarda vitesi boşa almak zararlı mıdır? Zaralı ise sebebi nedir acaba?
    Açıklamasını yapabilecek bir arkadaştan rica ediyorum.
    Aracı teslim alırken ST özellikle vitesi boşa almayın biz onu sadece servis içinde ileri geri alırken kullanıyoruz demişti ama
    mantığını öğrenmek istiyorum.
    Teşekkürler.

Merhaba,

Ben her zaman seyir halindeyken boşa alırım aracımı. Şu ana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım. 20% yakıt tasarrufu da cabası (vitesin her daim D'de olmasına kıyasla) Araç bir kuğu gibi salınıyor. Tabii vitesi stratejik noktalarda boşa almak önemli.
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    daha bilgili arkadaslar vardir, onlar yanlisim var ise duzeltiler. benim bildigim bosa aldiginizda sanziman icinde sogutmayi saglayan sivinin devir daimida duruyor. bu nedenle bosta ilerlerken sanziman isinabilir.  BMW 3 serisi (F30)

buda aracin kullanma kilavuzundan. yakit azaltmak icin ayaginizi gazdan cekiniz diyor, bosa alin demiyor. ayrica gazdan cektiginizde motora giden yakitin kesildiginden bahsediliyor. siz eger bosa alirsaniz motor stop etmesin diye motora benzin verilmeye devam edilecektir. nasil 20% daha az yakiyorsunuz bu sekilde cok bilemedim.

saygilar.

• bygolge18 B kullanıcısına yanıt
    Bende uzun zamandır 40.yıl almak için takipteyim. Şu anda bir bayiden ST ile irtibat halindeyim. Geçen ayın sonunda yaptıkları 3-4 günlük kampanya sonrası şu anda fiyatlar biraz yüksek seyrediyor. Muhtemelen bu kampanya çerçevesinde araçları toplayan galericiler mağdur olmasınlar diye bu yol tercih ediliyor. ST'den almış olduğum bir öngörüye göre mutlaka ileriki zamanlarda geçtiğimiz ay yapılan gibi bir kampanya geleceği yönünde. Bu yüzden bende tetikteyim. Fiyatlar düşer düşmez alacağım aracı. Bu arada ortamı kızıştırmak için önümüzdeki ay sabit kurun yükseleceği söylentileri başladı. Fakat ben buna ihtimal vermiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba..

bu hafta yeni araç aldım 3.20ied 40.yıl araçtan çok memnunum aracı henüz keşfemedim yoğun çalıştığım için iyice kurclama fırsatı da bulamadım..

armut piş ağzıma düş olacak ama ben şimdiden cevap verecek arkadalara teşekkürü borç bilirim..

katlanır aynaları kumandadan açıp kapatma şansımız varmıdır? cam açma kapama tuşununun oradan yapılıyor ancak ben aracı stop edip kitlediğimde otomatik aynalarında katlanmasını istiyorum..

sport+ ile sport arasındaki fark nedir acaba?

iç ambiyans ışıklandırması biraz karanlık geldi ayarları kurcaladıma aydınlatmalar fulldeydi ama bana yinede biraz sanki karanlık geldi başka bir aayarı varmıdır?

direksiyon 100Km üstünde biraz fazla yumuşak geldi araç hızlanınca direksiyonun ağırlaşması gerekmezmidir ? bunu ayarlayabiliyormuyuz acaba?

araç hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak..

aracın performansı beklediğimden çok çok iyi geldi..

2012 dizel s40 kullanıcısydım araç gerçekten zıpkın gibi fırlıyor..

c180 siparişi verip iptal etmiştim 2 ay evvel..

iyiki etmişim c180 amg den kesinlikle çok çok daha iyi bir araç olduğunu objektif şekilde paylaşmak isterim..

2-3 kere c180 amg kullanma fırsatım olmuştu bu aracın yanında gerçekten hikaye kalıyor gerek tasarım gerek performarns..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyskuzpoy1

quote:

Orijinalden alıntı: darkprince

arkadaşlar ben size katılmıyorum. kullanıcı aracın tipini beğenmiştir, performansıyla ilgilenmiyor olabilir. bu tamamen tercih meselesidir, eleştirilecek bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

kendimden örnek vereyim, 4.18i M GC modelini çok beğeniyorum, kısmetse de almayı düşünüyorum. varsın skodalar hatta tofaş kartal gelsin selektör yapsın, seve seve yol veririm ne olacak ki? ben arabayı yarış yapmak için almıyorum, uçsun kaçsın diye de almıyorum, görünüşünü beğendiğim için alıyorum. kişisel zevk meselesi.kimseye de hava atmak derdinde değilim.

Ne güzel bir cevap keşke bütün yazışmalar bu tarzda olsa
    Ben bu tarz araçları alanlara birşey söylemiyorum kendi görüşümü açıklıyorum sadece. bu tip lüks araba üreticilerinin girdikleri bu yolun sonunda imaj kayıpları yaşayacağını düşünüyorum ne yapalım ki bu da benim fikrim.
    Her otomobil üreticisinin toplumda bir imajı var doğru veya yanlış.
    Bugün bir haber çıksa 100 hp gücünde bir ferrari üretilecek dense tepki ne olur ona bakmak lazım.Herkes hadi ya olur istisnasız. çünkü bu araç böyle bir güçteki motorla düşünülemez kendi tarihine imajına aykırı bir durum yaratılmış olur.Satar mı?bence satar ama iyi mi olur olmaz.Bu kadar net bu durumda.
    Lüks oto üreticileri tabi ki geniş kitlelere ulaşmak için bazı modellerine düşük motorlu araçlar koymalıdır ama bu işi abartıp sportif görünümlü modellerine ve üst sınıf modellerinede koymaya başlarlarsa ki şimdi ki durum tam olarakta budur iş rayından çıkar.
    20 yıl önce Bodrum harika bir yerdi şimdi ise betondan oluşmuş bir çöp yığını.Ama insanlar on katı fazla gidiyor oraya.Ben ise zorunlu olmadıkça gitmiyorum.Belki bu açıdan bakarsanız ne demek istediğim biraz daha anlaşılır olur.

güzel şekilde açıklamışsınız, ben buna şunu ekleyeyim ki guzellik algısı ilginç bişey.

citroen hep çirkin otomobiller yapıyor, ama bmw hep guzel otomobiller yapıyor, örn. murat günak peugeout tayken hep çirkin araçlar çiziyor, ama mercedese gecince guzel çiziyor. bu mümkün mü? bizim guzel çirkin algımızı markalar etkiliyor, ve hızlı spor arabaların guzel gelmesi de aslında böyle, o aracların çok hızlı olukları için aerodinamik yapıları, tampon hava girişleri buna göre şekilleniyor. yani aslında araba guzel olsun ben hızlı gitmem motoru ufak olsun meselesi değil, hızlı arabaya benzeyen ama aslında öyle olmayan araclar isteniyor.

biz bunu yazınca, bmw nin keni verisidir seattan, skodadan 4.18 in ciddi yavas oldugunu yazınca bazı troller kuyruk acısıyla saldırıyor. bunları moderatörler görmüyor mu? bu arkadas gibi duzgun olmayan, goruntucu bmw 4.18 ciler aracın kendi fabrika verisini yazınca kompleksle millete haakret edebilir mi? @vieragt gibi ne idiugu belirsiz, nick değiştiren uyeleri kasdediyorum, heralde mahallelerindeki şahinci arkadasları 1.6 olduğundan yanlayabiliyor, koca kasa .4.18 1.5 motorla yanlayamayınca burada insanlara doblocu diye hakaret ederek stres atıyorlar, yazık valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: CANTONA1905

Arkadaşlar merhaba..

bu hafta yeni araç aldım 3.20ied 40.yıl araçtan çok memnunum aracı henüz keşfemedim yoğun çalıştığım için iyice kurclama fırsatı da bulamadım..

armut piş ağzıma düş olacak ama ben şimdiden cevap verecek arkadalara teşekkürü borç bilirim..

katlanır aynaları kumandadan açıp kapatma şansımız varmıdır? cam açma kapama tuşununun oradan yapılıyor ancak ben aracı stop edip kitlediğimde otomatik aynalarında katlanmasını istiyorum..

sport+ ile sport arasındaki fark nedir acaba?

iç ambiyans ışıklandırması biraz karanlık geldi ayarları kurcaladıma aydınlatmalar fulldeydi ama bana yinede biraz sanki karanlık geldi başka bir aayarı varmıdır?

direksiyon 100Km üstünde biraz fazla yumuşak geldi araç hızlanınca direksiyonun ağırlaşması gerekmezmidir ? bunu ayarlayabiliyormuyuz acaba?

araç hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak..

aracın performansı beklediğimden çok çok iyi geldi..

2012 dizel s40 kullanıcısydım araç gerçekten zıpkın gibi fırlıyor..

c180 siparişi verip iptal etmiştim 2 ay evvel..

iyiki etmişim c180 amg den kesinlikle çok çok daha iyi bir araç olduğunu objektif şekilde paylaşmak isterim..

2-3 kere c180 amg kullanma fırsatım olmuştu bu aracın yanında gerçekten hikaye kalıyor gerek tasarım gerek performarns..

psa motorun aslı 136 hp 100 kw

mercedes motoru asıl haline, 156 hp 115 kw, modlanırsa o da risksiz olarak 180 hp yi bulabilir, öle zor bişey değil.

• Bu arada aracı P ye alıp el frenini hafif kaldırarak parkediyorum.

N ye alıp EL freni çekerek mi bırakmak gerek bu tartışmanın son neticesi nedir acaba?

son olarak sormak istedğim kapalı garajım var boya koruma seramk kapmalama yapmam ne kadar gereklidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANTONA1905 -- 24 Ağustos 2016; 13:22:52 >
  • CANTONA1905 C kullanıcısına yanıt
    Katlanır aynaları katlamak için aracı kilitlerken kilit tusuna uzun basmanız yeterli, aracı acarken zaten otomatik olarak aynalarda açılacaktır
    Sport+ 'ın tek farkı DSC yi tamamen kapatıyor olması diye biliyorum
    Aracın iç döşemesi siyah ise sport renk (beyaz) iç aydınlatma pek belli olmuyor, kırmızı seçerseniz daha iyi olacaktır (ama yinede mercedeslerdeki kadar yogun bir aydınlatma saglamıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lone_star -- 24 Ağustos 2016; 13:21:47 >
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim aydınlatma rengi seçeneğini gözden kaçırmışım demekki sadece aydınlatma dereceleri vardı baktığımda ilk fırsatta kontro ledeceğim..

bu arada piyasadan 158.5000 TL ye nakit satın aldım..

borusanda nakit alımda 163 altına vermiyorlar..

temmuzun son haftasındada alabilirdim ancak darbe ertesi hafta olduğğu için risk almak istemedim..

ilk olarak aracı almaya 2 haziranda gitmiştim 169dan172 çıkarmışlardı büyük ısrar neticesinde fiyatı 169a indirememiştim kızıp çıkmıştım..

dürüst olmak gerekirse temmuz ayında fiyatı kırdıklarında içimin yağları eridi..

mercedes açığa satıyor araçları o yüzden mercedes alacaklar fiyat inidirimi beklemesin..

ama borusan al/sat yapıyor acil araç ihtiyacı olmayan yıl sonunu beklerse bu araçları daha iyi fiyata alır..

benim acil araç ihtiyacım olduğu için almak durumunda kaldım yoksa kesinlikle kasım aralığı beklerdim..

148-154 bandına çekileceğini düşünüyorum yıl sonunda..

piyasa durmuş vaziyette..

galericilere tüm malı yıkmışlar en fazla 1 ay daha fiyatları tutabilirler yukarda sonra yine seve seve mal eritmek için kıracaklar..

BMW araç bakanlara nacizane tavsielerim bunlardır..

mercedes bakanların yapacak birşeyi yok sipariş verip zam da kitliyorlar.. hertürlü çakallık kurnazlık var satış politikalarında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANTONA1905 -- 24 Ağustos 2016; 13:30:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cell1987

daha bilgili arkadaslar vardir, onlar yanlisim var ise duzeltiler. benim bildigim bosa aldiginizda sanziman icinde sogutmayi saglayan sivinin devir daimida duruyor. bu nedenle bosta ilerlerken sanziman isinabilir.  BMW 3 serisi (F30)

buda aracin kullanma kilavuzundan. yakit azaltmak icin ayaginizi gazdan cekiniz diyor, bosa alin demiyor. ayrica gazdan cektiginizde motora giden yakitin kesildiginden bahsediliyor. siz eger bosa alirsaniz motor stop etmesin diye motora benzin verilmeye devam edilecektir. nasil 20% daha az yakiyorsunuz bu sekilde cok bilemedim.

saygilar.

Gazdan çektiğinizde evet motora giden yakıt kesilir, motor aracın kinetik enerjisi ile çalışmaya devam eder. Fakat enerji sönümlenmesi çok daha hızlı bir şekilde olur.

Boşa aldığımızda ise, motor rölantide çalışacak kadar benzin tüketir, aracın kinetik enerjisi daha uzun süre devam eder, geç sönümlenir böylece çok daha uzun yol katedilmiş olur.

Şöyle düşünün: düz bir yolda 60 km/h ile vites D konumundayken ayağımızı gazdan çekince araç 100 metre gidiyorsa, aynı şekilde vitesi N ye aldığımızda 300-400 metre gider. Zaten bunu gerçek hayatta da bizatihi tecrübe ettim. Stratejik noktalarda vitesi boşa atarak aynı miktar yakıt ile çok daha uzun yol yaptım. (şehir içi)

Saygılar bizden.

• lone_star kullanıcısına yanıt
    lone star aracı galeriden aldığım için oradaki kekolardan aracı öğrenemedim seni yakalamışkan manuele almayıda sorayım..

vaktin varsa vitesi manuele çevirip kullanımı nasıl yapıyoruz izah edersen memnun olurum..
    Vitesi sola çekmen yeterli olacaktır, sola cektiginde önce sport moda geçmiş olacak ve sen ilk manuel vites degistirdiğinde manuel moda gecmis olacak...

Ekleme: Ayrıca manuel yada sport modda iken yani sola çekmişken aracı P ye alırsan vites kendi kendine sağa itecektir... Sağa ittiğinde şaşırma diye eklemek istedim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lone_star -- 24 Ağustos 2016; 13:35:53 >
    İsigin turuncu mu beyaz mi olacaki idrive ekranindan ayarlanabiliyor, isigin siddeti idrive ekrani + direksiyonun sol tarafinda olan gosterge aydinlatma ayar tusundan aydinlaniyor. İdrive dan sona getirdiginiz halde aydinlatma az geliyorsa, gosterge isik ayarini acin.

Aynalarin kapi kitlendiginde otomatik kapanmasini istiyorsaniz da kodlama ile bu ozelligi actirmaniz lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kilitlemeye uzunca süre basılı tutunca katlanıyormuş bu özellik benım için yeterli..

ayn sekilde kilidi açarkende basılı tutarsak heralde sunroof ve camlar açılır diye dusunyuorum
  • melihcelik M kullanıcısına yanıt
    Bosa alip el frenini cektikten sonra freni birakip p'ye alirsaniz bunu yasamazsiniz. Bu sefer freni biraktiktan sonra yine arac arka aksa oturacaktir. Ben bu sirayi takip ediyorum yokuslarda

• Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 4 ay önce 2015 BMW 320i ED Luxury aldım. Şuan araç 33 bin km'ye geldi ve servise götürmem gerekiyor. İzmir Özgörkey'den randevu aldım ve 1200 TL gibi bir rakam tutacağı söylendi. Sizce bu rakam normal midir? Birde şehir dışından izmire gideceğim için gün içerisinde bir kaç işimi halletmek için araca ihtiyacım var İzmir Özgörkey ikame araç sağlıyor mu bilgisi olan var mı?

Birde geçen gün ilk defa far yıkamayı çalıştırdım, far yıkamanın önündeki küçük kapak düşmüş. Bunun için telefonda 100 TL+ 50 TL boya ücreti istediler. Bunu garantiden halletmeleri gerekmiyor mu? Tecrübe ve fikirlerinizi bekliyorum.
  • yankımido kullanıcısına yanıt
    Anladım.Bu şekilde yapayım ben de bundan sonra o zaman. Daha garanti olur her ne kadar gerek yok şeklinde belirtilsede :) Teşekkürler ayrıntılar için.
  • km saatinde içerisinde buğ gibi bişey oldu başına gelen arkadaşlar var mı?
  • arkadaşlar merhaba 40. yıl 3.20ied aracıma 2. depo yakıt aldım kilometreyi sıfırlıyamadım.nerden sıfırlanıyo bilgisi olan varsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumankara

arkadaşlar merhaba 40. yıl 3.20ied aracıma 2. depo yakıt aldım kilometreyi sıfırlıyamadım.nerden sıfırlanıyo bilgisi olan varsa sevinirim.

Kadrandaki fiziki tuşa bir defa basın sıfırlanır.

• 
Sayfa: önceki 24082409241024112412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.