Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2407. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24052406240724082409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Orijinalden alıntı: ömer_

Otobanda 100-120Km tüketimi gayet makul hatta fazla makul
     BMW 3 serisi (F30)

Hocam 32 km yol yapıp ortalamaya bakıp mutlu olmak mantıklı değil ki :) 2000 km yol yapıp görmek lazım o değerleri.

Mutlu oluyorsa bence o da yeterli :)

• ömer_ Ö kullanıcısına yanıt
    Üstat bence şöyle 300-400 km aracı kullanıp ortalama değeri bir de öyle yaz.Çünkü resimde 32km yol gitmişsin, yanıltıcı olabilir. Ben bu araçla 6 lt nin altına hiç düşemedim ki spor kullanmam ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozib

Herkese merhaba
    Arkadaşlar bugün ozgorkeye gittim.
    40.yıl ve x1 18i için teklif aldım.
    Eski aracım e90 3.20 d idi geçen hafta sattım.
    Bu hafta içi karar vermem lazım.
    Sizin fikirleriniz önemli, siz olsa idi nız hangisini tercih ederdiniz?
    Gerekçeleri ile yazarsaniz sevinirim.
    Şimdiden değerli yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkürler

SUV mu seviyorsunuz,sedan mı?Cevabınız sedansa 40.yıl paketli 3.20ied tartışmasız güzel bir araç.Çok dolu ve uzun yıllar sıkmayacağını düşündüğüm nadir araçlardan.Fakat eski X1'e göre yenisi bence çok başarılı.Küçük ve bayan suvu havasından çıkıp daha heybetli görünen güzel bir araç olmuş.Tamamen sizin tercihlerinizle alakalı şu an.Ben mesela 18 yaşındayım X1 bana çok saçma gelir ama 46 yaşındaki babam X1 alır Borusandan test sürüşü için randevu alıp 2 aracı da isteyebilirsiniz,denedikten sonra zaten kararınız şekillenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgauslu06

Üstat bence şöyle 300-400 km aracı kullanıp ortalama değeri bir de öyle yaz.Çünkü resimde 32km yol gitmişsin, yanıltıcı olabilir. Ben bu araçla 6 lt nin altına hiç düşemedim ki spor kullanmam ...

100-120Km sabit hız kullanıma sadece 150 km dayanabildim ve ortalama 5,5lt oldu. Bu şekilde kullanmak çok tarzım değildir sadece merak ettim en dip tüketim ne görebilirim diye .. Sonuç bu çıktı
    Bence bu araba zaten böyle sakin kullanılabilecek bir arabada değil bir yerden sonra insan gaza basmadan duramıyor en azından ben öyleyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Orijinalden alıntı: ömer_

Otobanda 100-120Km tüketimi gayet makul hatta fazla makul
     BMW 3 serisi (F30)

Hocam 32 km yol yapıp ortalamaya bakıp mutlu olmak mantıklı değil ki :) 2000 km yol yapıp görmek lazım o değerleri.

Hocam 2000Km 100-120km sabit hızda kullanabilecekseniz buyurun siz deneyin biz görelim

• Arkadaşlar, bu, benzinli az yakar-çok yakar konusuna tekrar tekrar girmek istemiyorum ama bu araçlar AZ YAKMIYOR. Yada şöyle demek daha doğru : "Bu araçlar benzinli araçlara göre biraz daha az yakıyor, hepsi bu"
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    hocam baktın karşındaki mantık çerçevesinde tezini çürütmüyor abuk subuk trole bağlıyor hiç cevap vermeden şikayet ediceksin. forumun amacı bilgi alışverişi sonuçta ağız dalaşına girmeye hiç tenezzül etme bırak konuşssun ağzı var sonuçta sen yeterki cevap verme. yöneticilerde kafasına göre siler gider boşver takma kafana.
  • ya allah aşkına f30 ayağa düştü a3 alanlar daha eğitimli değişik kitlesi var nasıl bir kafadır kardeşim? bende f30 3.20d var bu konuyu 5 yıldır hergün okurum. kafanızda saçma sapan kategoriye sokmayın insanları. şimdi gsliler fetocu oldu bjkliler halk takımıdır fenerliler sonradan görmedir gibi saçma sapan insanları ayrıştıran geren abuk subuk laflar etmeyin. foruma sohbet ve bilgi alışverişi için girin. uzatmayın mevzuyu.
  • erdknt E kullanıcısına yanıt
    Yeni x1 evet guzel oldu ama fiyatlarina bakmam lazim, onun icin de test surusu ve fiyat almak sart.

Ama en sonunda bir F30 daha alip off-road'cularin stock jiplere sonradan yaptiklari gibi yerden yukseltecem o olacak tam istedigim gibi bi sey olurdu BMW AG duysun sesimiii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu havalarda ön ve arka lastik basınçları ne olmalı arkadaşlar ?
  • Merhaba arkadaslar
    3,18 makyajlı m paket aracım var yüksek hızlara cıktığımda virajlardan dönerken direksiyon düzleşirken hafif takılıyor aracın garantisi var serviste ücret ödermiyim sizce neden oluyordur
  • kaan27m K kullanıcısına yanıt
    1.4 tsi motorda sorun sadece verimlilik ve emisyon ise cok problem yaratmaz bizim icin zaten cok az km yapacak. Ayrica 6 yil kullandim a3 1.4 tfsi motor, herhangi bir sorun yasamadim. Ama dsg'den cok cok canim yanmisti fakat islak tipte sikinti oluyor mu iyice arastirmam lazim

Su an masada x1, c180 ve Tiguan duruyor hala. Gerci Tiguan'i dun aksam konustugumda esim kesin bir dille reddetti ama olsun :)

Cevabiniz icin tesekkur ederim

• Bu pek iyi olmadi o halde. Esimin kullanacak olmasindan oturu suspansiyonun sert olmasini istemez. Test surusunde buna dikkat edecegiz, uyariniz icin tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsinmuttaki

C alınmaz. Bu şanzıman 7g rezalet. Şimdi yoldayım vito var 15 model. Uzun kasa değil. Gaz pedalına 2 kez basmaktan ayağım yoruldu. Tepki mepki hak getire. Geniş diye arkadaştan aldık rezil oldum. Dsgnin zf var buna para verilmez. Bir tek led farlar iyi o kadar.

Tiguan da alma Passat cc yada eğer temiz bulabilirsen a5 al. A5 ve cc bayana çok yakışıyor. Özellikle a5. Tatilden gelince bakacam hanima.

Dusuk km ve temiz a5'i 120k-130k arasina bulamam ki. Ayrica o da sedan zaten yine ayni fonksiyonda. Ayrica 2015 a5'lere baktim ici ayni annemin 2010 model a4'unun kopyasi. Cok eski kaliyor benim gozumde cizgisi ve malzemesi. Ayrica 1.6 lt veya daha dusuk motor bakiyorum mtv sebebiyle

C serisinin sanzimanini denemedim ama bircok yerde okuyup gordum ki dediginiz gibi zf'nin yanindan gecemez. Zaten bu ve bunun gibi sebeplerle kendime c180 degil de 320ied aldim, ama simdi yine aynisini almak istemedigimiz icin :) c180 mantikli geliyor

Passat ve cc o paralari haketmiyor benim gozumde, bence hicbir olaylari yok ve aile olarak sevmiyoruz

• bu konu hakkında son mesajım budur daha yazmıcam çünkü sen buraya sohbet bilgi alışverişi yerine demogogluk yapmaya gelmişsin sadece.

''nedense f30 sahiplerinde bu çok, audi de eğitimli, farklı bir sahip kitlesi vardır, kalitelidir, a3 dışında forumda gireni yok mesela, aracın sınıfı arttıkça forumda her allahın gunu yazan kitlesi kalmaz, bunu bi realite olarak söylüyorum.''

bu senin az önce yazdığın.

buda 2. yazdığın.

''a3 için de daha eğitimli demedim, a3 audinin etrafa çok düşen en alt modelidir, a3 hariç forumda arabam da arabam yazanı yoktur, kitlesi de farklıır audinin dedim. ''

yanlış anlamaya burda seni ikna etme gibi bir niyetim yok diğer arkadaşlar görsün notunu versin diye koyuyorum bunları.

ayrıca helpgod gibi ucuzlar faland emişssin adamı tanımam etmem onu savunmuyorum ama ''bu topic te 1.5 1.6 arabanın dışını m gibi susletip millete hava yapma derdinde her gun kaç kurus yakıyor soruları derdinde, bi arabayı alıp binmekten çok hergun bu topice 1000 msaj yazma derdinde oldugundan farklı tip insa olduklarını ben düşünmüyorum '' şeklinde beyan ettiğin bu düşünce asıl senin kompleksi olduğunu gösterir. burası forum adam allem edip kallem edip f30 almıştır ve istediği kadar yazar. ister hava atar ister bilgi verir ne istiyorsa onu yapar . sana mı düştü milletin ne yazacağı .sen yazdıklarını beğenmiyorsan cevap vermezsin hatta ilgilenmezsin bile.ulan forumdan millete hava yapmak nedir? hadi biri hava atıyo diyelim arabası hakkında(komedi) atayosa yada attığını sanıyosa sanane?

bende de 2013 3.20d var ve dışı çakma m body kit . bundan utanıyormuyum şimdi ben? param olsa m3 binerdim buna yetti dışınıda daha çok beğendiğim için m görünümlü yaptım eee? sen buraya hayat görüşlerini güya harika testpitlerini senin deyişinle ''dünya realitlerini'' yazmaya gelmişsen yanlış yerdesin. yok alman diplomatı görmüş yok bu ülke çok kompleksi yok istese o pizzacıya gidemez ne diyosun kardeşim sen?
    bize ne ulan?!

isteyen hergün 1000000 msj atar arabası hakkında isteyen benim gibi hergün okur 5 yıldır. sanane?

yönetici misin? kanaat önderi misin?

kafandaki saç kadar ülkeye gittim geldim gezdim senin gibi tip hakkaten bitek bizde var. kendini elit sanan elitliğe özenen kalitesiz insanlar topluluğu. yok auidi alanlar şöyle bmw alanlar böyle yok akpli olan böyle mhp li olan böyle. gslisi şöyle bjklisi böyle. ne sanıyosun kendinide herkesi bi kalıba sokup aklınca ''realiteler'' üretiyorsun?

herkese söylüyorum birbirinize salça olmayın valla bıkkınlık geldi 3-5 yeni bişey okucam diye hergün 40-50 saçma sapan yazı görmekten kör oldum valla.

sanada cevap vermicem bundan sonra ne istiyorsan yaz.amerika las vegas pizza mizza değil burası gözlerini aç hangi forumdasın nerdesin nerde yaşıyosun. her ülkenin milletin kendi karakteri var. sen kendi milletini itin bilmem neresine sokarak yabancıları överek çakma elitlik kasma yeter. ha bu demek değilki kendimizi eleştirmeyelim. ama bu eleştiriler yapıcı olsun. abi burası çok kötü yurtdışı çok güzel garson bile 3000 usd maaş alıyodan öteye gidemiyor bizim kendini elit sanan dünya vizyonu geniş içi boş tenekelerimiz.

tekrar ediyorum daha cevap alamazsın benden istediğin kadar kaşın şimdi.

hadi kal sağlıcakla.

not: ayrıca bir arabanın ulaşılabilir olması audi a3 veya bmw f30 onun tabiki daha fazla konuşulur olması demektir. a6 alan 50 kişi a3 alan 350 kişi olduğuna göre daha çok konuşulur daha sıcaktır forumu bunu anlamak için roket bilimi okuman olmuş gerekmez.

burdan hareketle işte f30 cular hep boyle bi araba alıyolar hergün 10000 msj atıyolar demen seni über zeki dikkatli falan yapmaz. çok normal olan bişeyi fark ederek kendini özel mi hissediyorsun nedir nasıl ruh halin var senin arkadaşım?

not2: bmw alıp benzin muabbetinede girmişssin. dünyanın en pahalı benzinini en abuk subuk vergilerini ödeyen bi halk doğal oalrak aldığı aracın yakıt tüketimi hakkında yazarda yazar gayet normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi touch_of_sleep -- 23 Ağustos 2016; 13:12:39 >

• ucuzluk şok marketlerinde kardeşim .ayrıca ben sadece kendi takımlarımı tutuyorum. okumadık kardşeim durumumuz yoktu demişsin ayrıca onu ayrıca beyan etmende çok komik olmuş.forumu beğenmiyorsan yazma okuma hatta kusura bakma da hadi bi yol al :) be kardeşim.

ayrıca helpgodın yazdıklarından haberim yok umrumdada değil onu savunmuyorum ben. ona yöneticler bakar banane? ben sana tutuldum burda. çünkü sıktınız artık gerçekten foırumu tarlaya çevirdiniz birbirine salça olmaktan.

önce helpgodın yazdıklarına bak diyor hala ya. severmisin sabaha mı bırakırsın.

bir araba hakkında çok mesaj atmanın getirdiği ne gibi bir çaresizlik olabilir?

bu durum çaresizlik midir?

çaresizlik kelimesini doğru yerde kullandığına emin misin?

örnek vermiyorum çünkü umrumda değil diğer forunlar şöyledir diye bir iddiam olmadı zaten ben sadece yaptığın testpitin normalliğini hatta avamlığını belirttim.

ucuzsunuz ucuzsunuz diye takılmaya devam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi touch_of_sleep -- 23 Ağustos 2016; 13:34:19 >

• Tavsiye veren arkadaslara tekrar cok tesekkur ediyorum, insallah haftasonu gidip x1'e bakacagiz, tavsiyelerden sonra derinlemesine arastirma yaptim su an en mantiklisi o geliyor, malum sitede sifir ya da neredeyse sifir olanlar 144 binden basliyor, 6-7 ay sonra biraz kullanilmis olanini 120 bin ya da altina alabilirsem bu isi bitiririz.

• Aracına sonradan NBT EVO büyük ekran ve iDrive sistemi taktıran oldumu acaba? Bildiğimiz NBT'nin bir üst versiyonu sanırım bu NBT EVO ve makyajlı 40.yıl F30 larda standard olarak gelen donanım... NBT EVO sistemler temmuzdan sonra iDrive 5'e güncellenecek deniyordu, acaba sonradan NBT EBO montajı yaptıranlar içinde geçerli olacakmı bu güncelleme bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

quote:

Orijinalden alıntı: Hyskuzpoy1

Eskiden forumun her satırını okurdum ama son zamanlarda öyle saçma yazışmalar var ki hiçbirine bakmıyorum ilk satırı okuyorum ve polemik yaratmak için yazıldığı belli olan bi yazı ise hemen bir sonrakine geçiyorum
    Lütfen okuyup ciddiye alıp cevap yazmayın bu tarz yazılara forumun kalitesi bozuluyor
    Hiç yeni haberler yok mu yeni motorlar yeni renkler yeni özellikler onlardan bahsedelim biraz
    Ben de size yerel bir haber vereyim çorluda bmw servis açılmak üzere ikinci el satış noktasıda mevcut bazı araçlar burda bakıma girerse ufak bir katkı sağlar belki istanbul servislerine

siz 4.18 skodadan selektor yer dedikten sonra forum kendine gelemedi

Bir laf doğru ise doğru olarak orda durur
    Hep aynı şeyi söyledik değişen hiçbirşey yok
    1-3-5 serilerde ufak motor olur 4-6-7 serilerinde olmaz
    Bu tüketicinin hatası değil üreticinin hatası

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

quote:

Eskiden forumun her satırını okurdum ama son zamanlarda öyle saçma yazışmalar var ki hiçbirine bakmıyorum ilk satırı okuyorum ve polemik yaratmak için yazıldığı belli olan bi yazı ise hemen bir sonrakine geçiyorum
    Lütfen okuyup ciddiye alıp cevap yazmayın bu tarz yazılara forumun kalitesi bozuluyor
    Hiç yeni haberler yok mu yeni motorlar yeni renkler yeni özellikler onlardan bahsedelim biraz
    Ben de size yerel bir haber vereyim çorluda bmw servis açılmak üzere ikinci el satış noktasıda mevcut bazı araçlar burda bakıma girerse ufak bir katkı sağlar belki istanbul servislerine

siz 4.18 skodadan selektor yer dedikten sonra forum kendine gelemedi

Bir laf doğru ise doğru olarak orda durur
    Hep aynı şeyi söyledik değişen hiçbirşey yok
    1-3-5 serilerde ufak motor olur 4-6-7 serilerinde olmaz
    Bu tüketicinin hatası değil üreticinin hatası

katiliyorum, buna sadece dusuk guclu ya da ciddi guclu olmayan araclari performans makinesi gibi susleyen sahte paketleri de cok gosteriş amacli buldugumu ekliyorum.

ama kaldiramayanlar yuzunden polemikler cikiyor, siz de biliyorsunuz 2+2 =4 kadar basit bişi yazinca bile kaldiramayan geniş kitle var.

cunku skodadan yavas aracı 3 kat bedel odeyip goruntulu ve suslu almak isteyen grubun amaci, yapisi belli

• 
Sayfa: önceki 24052406240724082409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.