Şimdi Ara

VESTEL SMART TV İNCELEMEM (42pf7017) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
941
Cevap
18
Favori
236.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SATCODX KULLANIMI HAKKINDA BİRAZ BİŞİLER SÖYLEYEYİM DEDİM.İŞİNE YARAYAN OLABİLİR BELKİ.
    SATCODX KANAL LİSTENİZİN BİR KOPYASINI OLUŞTURUYOR ASLINDA.DİYELİM ÇOCUĞUNUZ KANALLARI SİLDİ BİR ŞEKİLDE
    İŞTE SATCODX İLE KANALLARINIZI OLDUĞU GİBİ ESKİ HALİNE GETİREBİLİYORSUNUZ.YADA UYDUDAN KANAL AYARLAMA GİBİ BİR
    ÜŞENGEÇLİĞİNİZ VARSA İNTERNETTEN HAZIR SIRALANMIŞ SATCODX KANAL LİSTELERİ BULUP YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.KANAL SIRALAMA
    GİBİ BİR DERDİNİZ DE OLMAZ. MESELA BEN HAZIRLADIM TAM SIRALI KANALLAR (İLK 100 KANAL) BU LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/s917ao2y/Turksat_2A3A_18022012.sdx.html

İNDİRDİĞİNİZ DOSYAYI FLASHBELLEĞİNİZE KOPYALAYIN VE TV YE TAKIN. MENÜ+AYARLAR+UYDU AYARLARI+SatcoDX+SatcoDX İndirme OK ve KANALLARI SIRALI BİR ŞEKİLDE
    İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ. BEN BU İNDİRDİĞİMİ BEĞENMEDİM KENDİM SIRALAMAK İSTİYORUM DEDİNİZ VE SIRALADINIZ. KOPYASINI ALMAYI UNUTMAYIN ALMAK İÇİN
    MENÜ+AYARLAR+UYDU AYARLARI+SatcoDX+SatcoDX Yükleme OK YAPTIĞINIZDA FLASH BELLEĞİNİZE KOPYASINI ALMIŞ OLURSUNUZ VE İLERDE HERHANGİ BİR SORUNDA TEKRAR GERİ YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

ar 156 ; bis key' de amaç örneğin italya ligi maçının Türkiyede sadece yayın hakkının satıldığı kanal üstünden izlenmesini sağlamaktır. Yani maçların yayın hakları her ülkede sadece bir kanala satıldığı için böyle bi tedbir getirmişler. Bis key'i bilinen her kanal açılır ama lig tv gibi platformlarda hiç bir işe yaramaz onun şifrelemesi çok farklı.

Gaggag rica ederim, diğer uydu eklemeyi bakmadım ama kanal ekleme çok basit de şu an gene cepte olduğum için tam yolunu söyleyemiycem ama menude soldan 3.olması lazım.

cevap için teşekkürler lakin hala tam olarak anlamış değilim sonuç olarak maç yine satın alan trt de yayınlanıyor biss key paylaşımı herkese açık ee ozman kime karşı neyin tedbirini alıyorlar onu anlamdım ya çokda önemli değil..

Biss şifresi EBU (European Broadcasting Union) tarafından konulan kurallar nedeniyle vardır. Telif hakkı bulunan yayınların (Futbol maçı gibi) diğer coğrafyalarda izlenememesi içindir. Örn: TRT Bundesliga'nın Türkiye resmi yayıncısıdır hedef kitlesi Türkiye'deki izleyicilerdir. Hedef kitlenin izlemesi için bu şifre paylaşılır, ancak bu şifre kolay ulaşılır olduğundan TRT yayınlarını alabilen Türkiye dışındaki ülkelerden de şifre uydu cihazına girilerek izlenebilir. Bunun önüne geçilemez çünkü digiturk , dsmart gibi dekoderlere ihtiyaç olur.

BISS sistemi tam korumalı bir önlem değildir ama yinede etkisi küçümsenemez. Örn: İngiltere Premier Ligi Türkiye yayıncısı digiturk'tür, Azerbaycan yayıncısı Idman Azerbaycan'dır. Azeri kanalından bu yayını Türkiye'den izleyenler sınırlıdır.

Alıntıları Göster

Biss şifresi EBU (European Broadcasting Union) tarafından konulan kurallar nedeniyle vardır. Telif hakkı bulunan yayınların (Futbol maçı gibi) diğer coğrafyalarda izlenememesi içindir. Örn: TRT Bundesliga'nın Türkiye resmi yayıncısıdır hedef kitlesi Türkiye'deki izleyicilerdir. Hedef kitlenin izlemesi için bu şifre paylaşılır, ancak bu şifre kolay ulaşılır olduğundan TRT yayınlarını alabilen Türkiye dışındaki ülkelerden de şifre uydu cihazına girilerek izlenebilir. Bunun önüne geçilemez çünkü digiturk , dsmart gibi dekoderlere ihtiyaç olur.

BISS sistemi tam korumalı bir önlem değildir ama yinede etkisi küçümsenemez. Örn: İngiltere Premier Ligi Türkiye yayıncısı digiturk'tür, Azerbaycan yayıncısı Idman Azerbaycan'dır. Azeri kanalından bu yayını Türkiye'den izleyenler sınırlıdır.

detaylı anlatım için teşekkür ederim mantığı bu sefer çözdüm sanırım
    anladığım mantığa göre bizim süper ligin çevre ülkelerde yayın hakkını satın almış ulusal bir kanal olsa sadece onun biss ini girerek izleyebileceğiz demekki ama tabi bizim süper ligi kim satın alır oda ayrı bir muhabbet..

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinchef

SATCODX KULLANIMI HAKKINDA BİRAZ BİŞİLER SÖYLEYEYİM DEDİM.İŞİNE YARAYAN OLABİLİR BELKİ.
    SATCODX KANAL LİSTENİZİN BİR KOPYASINI OLUŞTURUYOR ASLINDA.DİYELİM ÇOCUĞUNUZ KANALLARI SİLDİ BİR ŞEKİLDE
    İŞTE SATCODX İLE KANALLARINIZI OLDUĞU GİBİ ESKİ HALİNE GETİREBİLİYORSUNUZ.YADA UYDUDAN KANAL AYARLAMA GİBİ BİR
    ÜŞENGEÇLİĞİNİZ VARSA İNTERNETTEN HAZIR SIRALANMIŞ SATCODX KANAL LİSTELERİ BULUP YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.KANAL SIRALAMA
    GİBİ BİR DERDİNİZ DE OLMAZ. MESELA BEN HAZIRLADIM TAM SIRALI KANALLAR (İLK 100 KANAL) BU LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ

İNDİRDİĞİNİZ DOSYAYI FLASHBELLEĞİNİZE KOPYALAYIN VE TV YE TAKIN. MENÜ+AYARLAR+UYDU AYARLARI+SatcoDX+SatcoDX İndirme OK ve KANALLARI SIRALI BİR ŞEKİLDE
    İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ. BEN BU İNDİRDİĞİMİ BEĞENMEDİM KENDİM SIRALAMAK İSTİYORUM DEDİNİZ VE SIRALADINIZ. KOPYASINI ALMAYI UNUTMAYIN ALMAK İÇİN
    MENÜ+AYARLAR+UYDU AYARLARI+SatcoDX+SatcoDX Yükleme OK YAPTIĞINIZDA FLASH BELLEĞİNİZE KOPYASINI ALMIŞ OLURSUNUZ VE İLERDE HERHANGİ BİR SORUNDA TEKRAR GERİ YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.

eywallah hocam güzel anlatmışsın..
    özellikle forumdaki ilk mesajında soruma cevap verdiğin için ayriyeten teşekkürler.. üyeliğin hayırlı olsn..

• Merhaba

Benim merak ettiğim konu ise smart tv özellikleri ile internete girebiliyoruz fakat acaba

http://www.youtube.com/watch?v=G0k3kHtyoqc

veya

http://www.dizihd.com/

gibi sitelere girdiğimizde bu videoları izleyebiliyormuyuz. Yada flash player hatasımı alıyoruz? Bunu deneyerek bizimle paylaşırsanız ne mutlu bize

• quote:

quote:

SATCODX KULLANIMI HAKKINDA BİRAZ BİŞİLER SÖYLEYEYİM DEDİM.İŞİNE YARAYAN OLABİLİR BELKİ.

eywallah hocam güzel anlatmışsın..
    özellikle forumdaki ilk mesajında soruma cevap verdiğin için ayriyeten teşekkürler.. üyeliğin hayırlı olsn..

BEN TEŞEKKÜR EDERİM BU KONUYU AÇTIĞIN İÇİN. VESTEL SMART TV BENDE YENİ ALDIM 2 AY OLDU VE SENİN AÇMIŞ OLDUĞUN KONU TV İLE İLGİLİ SORULARIMIZA CEVAPLAR BULABİLECEĞİMİZ BİR ORTAM OLUŞTURUR UMARIM. MERAK ETTİĞİM YAZILIMI VE YÜKLENEBİLME OLASILIKLARI ÖZELLİKLE İÇİNDEKİ UYDU ALICI YAZILIMI YAKINDAN İLGİLENDİĞİM KONU.BİR TÜRLÜ BULAMADIM HANGİ MODEL UYDU ALICISI KULLANDI VESTEL TV İÇİNDE BİLENLER VARSA LÜTFEN PAYLAŞALIM.ÇÜNKÜ GEÇİŞLER YAVAŞ VE TAKILMALI OLUYOR BAZEN BELKİ YAZILIMLA GİDERİLEBİLİR....

• quote:

Orijinalden alıntı: fparanormal

Merhaba

Benim merak ettiğim konu ise smart tv özellikleri ile internete girebiliyoruz fakat acaba

veya

gibi sitelere girdiğimizde bu videoları izleyebiliyormuyuz. Yada flash player hatasımı alıyoruz? Bunu deneyerek bizimle paylaşırsanız ne mutlu bize

YOUTUBE DE SORUNSUZ VİDEO İZLEYEBİLİYORSUNUZ. TEK KÖTÜ YANI KUMANDA ÜZERİNDEKİ HARFLERDEN DEĞİL DE YAZILIM İÇİNDEKİ KLAWYEYİ KULLANARAK ARAMA YAPIP İSTEDİĞİNİZ VİDEOYA ULAŞIP İZLEYEBİLİYORSUNUZ. BEN OĞLUMUZ İÇİN PEPE ÇİZGİ FİLMLERİNİ HERGÜN ARATARAK AÇABİLİYORUM:)

• evet youtube dan sorunsuz video izlenebiliyor ama şunu unutma bu flash desteği olduğu için istediğin siteye girebileceğin manasına gelmiyor sonuçtu senin müdahele edemediğin bir smart tv menüsü var ve burda youtube vidivodu ttnet video uzman tv gibi vestel tarafından seçilmiş video siteleri var yani sen hddiziizle gibi sitelere girip video izleyemezsin...
  • Uydu ve kanal ekleme işinin içinden çıkamayınca Vestel Müşteri Hizmetlerini aradım, notlarını alıp 24 saat içinde Teknik servis tarafından aranacağım söylendi ( hangi saat uygunsanız o saatte ) istediğim saatten yaklaşık 20 Dakika sonra arandım ve gerekli bilgiler verildi, ilk kuran elemanlar sadece Turksat kanallarını eklemişler, sıfırdan kurulum yaptırdılar, şu anda Hotbird kanallarını da izleyebiliyorum.....

Ama teknik servisin verdiği bilgiye göre, örneğin 3 ay sonra arama yaptığım zaman, kanal sıralaması çöpe gidiyor, kanalları tekrar sıralamak gerekiyormuş, buna getirdikleri öneri ise manuel kanal eklemeymiş, bu hoşuma gitmedi, keşke yeni kanallar listenin en sonuna eklenseydi..........

Dahili uydu alıcısı iyi güzel ve hoş da kanal geçişleri biraz yavaş.............

İzlesene.com'dan video izleyebiliyorum ama youtubedan izleyemiyorum bu arada, nedenini şu an için çözemedim.............

• güzel bi inceleme olmuş yerli markalara destek de çok ii ben de geçen hafta arçelik aldım aynısı arkadaşımda vardı maçı orda izleyince görüntü çok tatmin etmedi servis getirip kurmadan vazgeçip 90 tl farkla sony 40nx720 aldım lafta panel hızı aynı ama görüntü çok farklı bunu kurmaya gelen arçelik servisi de kabul etti (panel çok farkediyo dediklerinden anladım) arçelikten alarak ben de bi nebze yerli ticarete katkıda bulunduğumu düşünüyorum sonuçta aldığım yer çalışanları ve servisi türklere ait :D size tekrar hayırlı olsun diyorum. şunu sormak istiyorum üzerindeki hd uydu alıcıyla hangi hd kanalları izleyebiliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunlead

güzel bi inceleme olmuş yerli markalara destek de çok ii ben de geçen hafta arçelik aldım aynısı arkadaşımda vardı maçı orda izleyince görüntü çok tatmin etmedi servis getirip kurmadan vazgeçip 90 tl farkla sony 40nx720 aldım lafta panel hızı aynı ama görüntü çok farklı bunu kurmaya gelen arçelik servisi de kabul etti (panel çok farkediyo dediklerinden anladım) arçelikten alarak ben de bi nebze yerli ticarete katkıda bulunduğumu düşünüyorum sonuçta aldığım yer çalışanları ve servisi türklere ait :D size tekrar hayırlı olsun diyorum. şunu sormak istiyorum üzerindeki hd uydu alıcıyla hangi hd kanalları izleyebiliyorsunuz?

Normal HD Uydu alıcısında izlenebilen ücretsiz HD Yayınlar, unuttuğum olmadıysa;

TRTHD
    ATVHD
    AHABERHD
    ARTEHD

• hızlı cevap için teşekkürler. ben d smart almayı düşünüyorum ama eskiden bi kere para veriyorduk şimdi digiturk gibi aylık sisteme geçmişler o yüzden caydım. normal hd almayı planlıyorum.
  • quote:

hızlı cevap için teşekkürler. ben d smart almayı düşünüyorum ama eskiden bi kere para veriyorduk şimdi digiturk gibi aylık sisteme geçmişler o yüzden caydım. normal hd almayı planlıyorum.

eyvallah, Seni bilmem ama ben D-Smarta 5 kuruş para vermem
  • tek derdim türkçe discovery channel lar. başka çözüm varsa değerlendirebililirim (server kiralamalar dışında)
  • walla bende d-smart modül alıp tv ye tagkmayı düşünüyorum böylelikle en çok izldediğimiz ulasal kanallar show tv dışında hd olmuş olacak discovery v.s cabası olacak..
    ama bundan ziyade bir başlık açtıydım adı ulusal olan ve vatandaşın izlediği reklamdan başka geliri olmayan kanalların atv gibi ücretsiz hd olması lazım diye pek ilgilenen olmadı ilgilenirsenizhttp://forum.donanimhaber.com/m_58718052/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58999945 mesajım burda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

güzel bi inceleme olmuş yerli markalara destek de çok ii ben de geçen hafta arçelik aldım aynısı arkadaşımda vardı maçı orda izleyince görüntü çok tatmin etmedi servis getirip kurmadan vazgeçip 90 tl farkla sony 40nx720 aldım lafta panel hızı aynı ama görüntü çok farklı bunu kurmaya gelen arçelik servisi de kabul etti (panel çok farkediyo dediklerinden anladım) arçelikten alarak ben de bi nebze yerli ticarete katkıda bulunduğumu düşünüyorum sonuçta aldığım yer çalışanları ve servisi türklere ait :D size tekrar hayırlı olsun diyorum. şunu sormak istiyorum üzerindeki hd uydu alıcıyla hangi hd kanalları izleyebiliyorsunuz?

Normal HD Uydu alıcısında izlenebilen ücretsiz HD Yayınlar, unuttuğum olmadıysa;

TRTHD
    ATVHD
    AHABERHD
    ARTEHD

ARTEHD kanal Türk mü içeriği nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

evet youtube dan sorunsuz video izlenebiliyor ama şunu unutma bu flash desteği olduğu için istediğin siteye girebileceğin manasına gelmiyor sonuçtu senin müdahele edemediğin bir smart tv menüsü var ve burda youtube vidivodu ttnet video uzman tv gibi vestel tarafından seçilmiş video siteleri var yani sen hddiziizle gibi sitelere girip video izleyemezsin...

Cevap için teşekkürler. Peki o siteleri vestel belirlemediği için mi giremiyoruz yoksa güncel flash player olmadığı içinmi ? Ben youtube'dan çok yabancı dizileri seyretmek istiyorum. Çözümü varmıdır yoksa bu tv yi böyle mi kabul etmek gerekiyor?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fparanormal

Merhaba

veya

YOUTUBE DE SORUNSUZ VİDEO İZLEYEBİLİYORSUNUZ. TEK KÖTÜ YANI KUMANDA ÜZERİNDEKİ HARFLERDEN DEĞİL DE YAZILIM İÇİNDEKİ KLAWYEYİ KULLANARAK ARAMA YAPIP İSTEDİĞİNİZ VİDEOYA ULAŞIP İZLEYEBİLİYORSUNUZ. BEN OĞLUMUZ İÇİN PEPE ÇİZGİ FİLMLERİNİ HERGÜN ARATARAK AÇABİLİYORUM:)

Hocam teşekkürler. Acaba bazı netteki dizi sitelerini de deneyebilirmisin size zahmet olmazsa. Neden olduğunu veya çözümü yardım edebilecek arkadaşlar çıkar belkide...

• Aradığım cevabı buldum malesef.

ALINTIDIR:.....

Tarayıcı Yok

Üründeki Smart TV uygulamalarının sayısının fazla olması güzel fakat bu uygulamaların kendilerinin çok başarılı olduğunu söylemek zor. Televizyonlar için geliştirilen web uygulamalarının henüz daha yolun başında oluğunu söyleyebiliriz. Ürünün bu alandaki bir diğer sorunu ise bir web tarayıcısının olmaması. Smart TV menüsünde yer almayan bir siteye girmeniz mümkün değil. Bu da sizi dar bir alana sıkıştırıyor.
  • Olsun, tarayıcı da olmayıversin bence. Her özelliği de TV'ye yüklemeye gerek yok ki
  • arkadaslar merhaba,

guzel bilgiler icin tesekkur ederim. benim sorum ben teledunya abonesiyim. receiverda kullandigim karti vestel smart tv de conax modul ile kullanabiliyormuyum? deneyen var mi acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.