DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Navigasyon ve Radar Tespiti
14
Cevap
0
Favori
13.626
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Navigasyon ve Radar Tespiti
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2970 Mesaj
      18 Mart 2012 17:38:40
      Nokia E72 telefonum ile yayladan gelirken ilk kez navigasyonu denedim. Normal çalışıyordu ve birden hız göstergesi kırmızı oldu. Yuvarlak içinde ok varken 30 yazıyordu. Hızımı azalttım. Birkaç km sonra Trafik Jandarmayı fark ettim. Trafik ekibini geçtikten sonra navigasyon göstergesi düzeldi. Navigasyon resmen ceza yememi engelledi. Navigasyon uyarı verince hız kestiğim için arkamdaki araç beni solladı ve Jandarma onu durdurdu ben ise yoluma devam ettim.

E72 de bu özelliğin olduğunu öğrendiğim iyi oldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1063 Mesaj
      18 Mart 2012 17:39:46
      Anaa Türkiye'de o yoktu aslında şaşırdım. Bide trafik yoğunluğunu gösteriyor mu ?

• Binbaşı
      1679 Mesaj
      18 Mart 2012 17:39:54
      guncel ise boyle kurtarmalar yapabiliyor

• Yarbay
      2970 Mesaj
      18 Mart 2012 17:52:34

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

guncel ise boyle kurtarmalar yapabiliyor

Haritayı daha dün akşam güncellemiştim :)

Peki bu navigasyon Jandarmayı orada gördüde mi uyardı yoksa işin içinde başka bir şey mi var?

• Yarbay
      2970 Mesaj
      18 Mart 2012 17:55:08

quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

Anaa Türkiye'de o yoktu aslında şaşırdım. Bide trafik yoğunluğunu gösteriyor mu ?

Navigasyon menüsünde Trafik Bilgisi bölümü var. Fakat kullanmak istediğim zaman çevrimiçi olmak istiyor. Yani sanırım gprs bağlantısı istiyordur diye bu özelliği denemedim ...

• Teğmen
      100 Mesaj
      18 Mart 2012 18:06:45
      quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Alıntıları Göster

Haritayı daha dün akşam güncellemiştim :)

Peki bu navigasyon Jandarmayı orada gördüde mi uyardı yoksa işin içinde başka bir şey mi var?

ben zannetmiyorum ordaki radarı testip edeceğini.. o 30 hız sınırını gösteriyor.. onu telefondan ayarlayabiliyorsunuz.. belli bir hızı aştığınızda uyarı veriyor sanırım telefon..

• Yarbay
      7816 Mesaj
      18 Mart 2012 18:10:31
      Telefonun radarı tespit etmez edemez.navigasyon yazılımına o nokta da radar olabileceğini işaretlersin orada sizi uyarır.Yada haritada hız sınırları işlenmiş durumda o hızı aştımı işaret çıkar ve hız sınırını aştınız der olay bu.Yani bir tespit etme olayı yok.

• Yarbay
      3026 Mesaj
      18 Mart 2012 18:13:11
      quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Telefonun radarı tespit etmez edemez.navigasyon yazılımına o nokta da radar olabileceğini işaretlersin orada sizi uyarır.Yada haritada hız sınırları işlenmiş durumda o hızı aştımı işaret çıkar ve hız sınırını aştınız der olay bu.Yani bir tespit etme olayı yok.

Yetkili gelmiş beyler

• Yarbay
      5476 Mesaj
      18 Mart 2012 18:16:07
      jandarma ne zamandır hız tespiti yapıyor yav

''ahmağa verilecek cevap sükuttur'' mevlana
    • Yarbay
      3755 Mesaj
      18 Mart 2012 18:25:46
      Navigasyon programlarında kontrol noktası işaretleme ve. Yani o bilgileri girdiyseniz. Koordinat olarak daha önce uygulamanın olduğu yerler işaretlenmişse size bilgi veriyor.
      Yani canlı olarak uyarma özelliği yok. Olsa bile yasak birşey cezası çok büyük.

• Android Beta Kullanıcısı
      2150 Mesaj
      18 Mart 2012 18:29:57
      quote:

Orijinalden alıntı: ViCt0R

Alıntıları Göster

Yetkili gelmiş beyler

arkadaşın dediği gibi ayarlardan hız sınırıyla alakalı yükseltin onu 5800 var iken ötüyordu hız yükselince

• Yarbay
      2970 Mesaj
      18 Mart 2012 20:00:21
      Hız sınırı aşımı söz konusu değil. Çünkü hızımı radardan sonra radara varmadan önceki hızımdan çok daha fazla hıza ulaştım. Fakat navigasyon başka o tür uyarı bilgisi vermedi.

Harita güncel ve orada radar olabileceği bilgisi var ve bu yüzden uyarı verdiğini düşünüyorum. Bu sayede cezadan kurtulduk

• Android Beta Kullanıcısı
      2150 Mesaj
      18 Mart 2012 20:58:23
      quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Hız sınırı aşımı söz konusu değil. Çünkü hızımı radardan sonra radara varmadan önceki hızımdan çok daha fazla hıza ulaştım. Fakat navigasyon başka o tür uyarı bilgisi vermedi.

Harita güncel ve orada radar olabileceği bilgisi var ve bu yüzden uyarı verdiğini düşünüyorum. Bu sayede cezadan kurtulduk

tamam igo may way kullanıyorum onda da var böyle bir şey muhtemel radar noktaları belirli

• Yüzbaşı
      603 Mesaj
      18 Mart 2012 21:23:54
      Radar noktaları kullananlar tarafından bir dosyada toplanıyor şimdi adını hatırlamıyorum. Daha sonra cihazınız o noktaya geldiğinde radar olabilir diye sizi uyarıyor. Yeni güncellediğiniz için işinize yaramış sık sık güncellemek lazım.

Igo da o destek var ama diğerlerini bilmiyorum.

Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerin de bazıları yaşamayı... Sen onlara yaşamı geri verebilir misin?
      Ölüm ile ilgili hüküm vermekte aceleci olma. En bilgeler bile bazen sonu göremezler.
      Mithrandir
    • Yarbay
      2970 Mesaj
      18 Mart 2012 23:28:51
      Haritayı sık sık güncelleyeceğim ve artık şehir içinde de Nokia E72 yi radar savar olarak kullanacağım :) Zaten şehir içinde 70 i geçmiyorum ama bazen dalabiliyor insan :)

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Navigasyon ve Radar Tespiti
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.