DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
25. KARE ! HERKES BİLİNÇLENSİN ARTIK AÇIN GÖZÜNÜZÜ!!
Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir Kullanıcı
130
Cevap
30
Favori
37.310
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 25. KARE ! HERKES BİLİNÇLENSİN ARTIK AÇIN GÖZÜNÜZÜ!!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:04:38
   NOT3: Sadece tvlere değil, etrafınızdaki yapılara bakın. Kültür merkezlerine dikkat edin, insanların toplandıkları yerlere. Bazılarında masonik veya farklı tarikatlerin simgelerini görebilirsinizReklamlar zaten psikoloji laboratuvarlarında hazırlanır. Her saniyesi ile reklamı hazırlayanların vermek istedikleri mesajı azami düzeyde almamız sağlanır.

   İnsanı satan bir düzende bunlar hep olacak. .

   NOT2 : bu konuda ciddi araştırma yapan Kubilay Aktaş beyin videosunu izlemenizi ve çalışmaların takip etmenizi tavsiye ederim, aynı tekniği olumlu konularda kullanıyor. mesela kuranı kerimle ilgili bilinç altı çalışmaları yapıyor
   Buradan ulaşabilirsiniz..

   "Çobanı bulamıyorsanız sürüyü uyandırın"

   Şunu unutmayın siz belki bu işe inanmıyor olabilirsiniz ki akabinde kanıtlar olduğu halde. Kuranda bile geçer az okuyun illa bulursunuz. En kısa örnek ise yeni nesil, ençok onlar bu olaya maruz kalıyorlar. Aile bilinci yoksa altlarında kalıyorlar reklamların , bilinç altına giriyorlar. Bazı kişiler Neden bu yazıları yazıyorsun diyor saçma diyenler var. Birincisi boş adam değilim, Tıp öğrencisiyim 2 seneden beri psikoloji üzerine çok ilgim var . Takıldığım siteler olsun konuştuğum gezdiğim insanlara bunları söylerim. FAKAT bilene değil bilmeyene söylerim. Madem bu konuyu sevmiyoruz girip okumazsınız daha bilmediniğiniz çok şey aslında en güzel örnekleri reklamcılıklarda adamlar boşuna bu işlere para yatırmıyorlar. Bi de belki farkındasınız ve ya değilsiniz bilmiyorum ama Hiç TV ' de Nike ayakkabısının reklamını görmediniz dimi? bu dalga ergenler arasında özentilikle başladı hala devam ediyor bitcek gibide değil. Aksine dalga halen devam ediyor. Onlarında istekleri bu zate Saygılar Mustafa Yüz.Artık normal insan yok. Standart diye bir şey kalmadı. Herkes farkında olmadan manyak psikopat yada deli ve kendini normal sanıyor.
   NOT: DÖVÜŞ KLÜBÜ / The Fight Club

   Niçin bu film? Bir kere adına bakarak bunun bir dövüş filmi olduğunu zannetmeyin.

   “Gün gelir sahip olduklarınız, size sahip olmaya başlar!” sloganı ile Modern insanın tüketim merkezli hayat tarzını sorgulayan ve aynı zamanda şizofren (çift-kişilikli) bir şahsiyeti anlatan bir filmdir dövüş kulübü.

   Edward Norton ve Brad Pitt’in başrollerini paylaştığı ve David Fincher’in yönettiği bu film, 2000 yılında Empire Ödülü (İngiltere), 2001’de En iyi DVD, en iyi DVD anlatımı, en iyi DVD özel içerikleri ödülünü almıştı. 2005 yılında Total Film magazin ödüllerinde (UK) “Dünyanın bu güne kadar gelmiş geçmiş en iyi film ödülüne layık görülmüştü.

   Gerçekten çok etkileyici bir filmdir. Moderniteye karşı çıkarak :

   “Gün gelir sahip olduklarınız, size sahip olmaya başlar”
   “Her şeyi kontrol etmeyi bırak ve rahat ol…”
   “Nefret ettiğiniz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyorsunuz.”
   “Seyrettiğiniz reklâmlar yüzünden araba ve kıyafet değiştiriyorsunuz.”
   “Sizler paranız kadar iyisiniz.”
   “Siz işiniz değilsiniz…”
   “Bindiğiniz araba değilsiniz.”
   “Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz” diyordu.
   arkadaşlar çok ilginç daha doğrusu korkutucu bi konu internetten daha fazla araştırabilirsiniz önemli bi konu araştırmaya değer BİLİNÇALTINA YÖNELİK MESAJLAR

   Bilinçaltını etkilemeyi hedefleyen mesajlara “subliminal” adı verilir. Genel olarak “bilinçaltına yönelik gizli mesajlar olarak ifade edebiliriz. Kişinin bilinçaltına ‘’subliminal’’ mesaj göndermenin birçok yolu bulunuyor.

   Bunlardan en çok kullanılanları :

   1. Dijital ses dosyalarına gizlenen işitsel yolları.

   2. Gözle algılanamayacak kadar kısa süreyle ve sık patlayan flaşlar şeklinde sinema ya da televizyon görüntüsü yoluyla bilinçaltına itilen 25. kareler.

   3. Reklam afişleri, logoları ve benzeri nitelikteki görsel malzemenin içine saklanmış şekil, kelime ve rakamlar.

   Bu yöntem, bir ürünün reklâmını yapmaktan, bir inancın ya da görüşün propagandasını yapmaya kadar varan geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Görsel ve işitsel olarak (bilinçli) algılananlar değil; bilinçaltı seviyesinde algılanan söz, resim, görüntü ve şekillerden oluşur.

   Bunlardan en çok kullanılan Dijital ses dosyalarına gizlenen ses mesajlardır. Üzerinde oynanabilirliği ve işlenilmesi ve yayılması daha kolay olduğundan MP3 dosyaları gizli mesaj için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Peki, sistem nasıl işliyor?

   İnsan kulağı sadece belirli frekans aralıklarındaki sesleri duyabilir. Eğer siz bir müzik parçasını rahatça duyabiliyorsanız, bu sizin duyabileceğiniz frekans aralığında olduğunu gösterir. İnsan beyninin algısı ise, bundan daha düşük ya da daha yüksek frekansları algılayabilecek kapasitededir. Dikkat ediniz : “duyabilecek” demiyoruz, algılayabilecek diyoruz.

   Yani, kulağımız ancak belirli bir frekans aralığındaki sesleri duyabilir. Fakat beynimiz bu aralığın çok daha ötesindeki sesleri algılar, hisseder.

   Bilinçaltı ve bilinçaltının özelliklerini anlattığımız zaman, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Ancak şimdi öncelikli olarak bu subliminal mesajların neler olduğunu ve nasıl işlendiğini sizlere göstermemiz gerekiyor.

   8-12 hertz dalga boyundaki subliminal mesaj içeren bir MP3′ü kulağınızla dinlersiniz, ancak içindeki gizli mesajı beyniniz dinler. Bu esnada kulağınız hiçbir şey duymaz. İnternette ve paylaşım programlarında bilinçaltı mesajları içeren MP3 dosyaları bulunmaktadır. Hatta bu gizli mesajları frekans aralıklarına göre analiz ederek ortaya çıkartan yazılımlar dahi vardır.

   25. KARE

   Kişinin bilinçaltına subliminal mesaj göndermenin birçok yolu olduğunu söylemiştik. İşte bunlardan bir diğeri de 25. kare tekniğidir. Peki, nedir bu 25. kare?

   Gördüğümüz bir anlık görüntü, 655 satır ve frame/çerçeve denilen 24 küçücük kareden oluşur. Sinema bandında, saat, dakika, saniye olarak bir diziliş vardır. Saniyeden sonra kare gelir ve bir saniye 24 karedir. Her 24 kare ise bir ekran büyüklüğündeki kareyi oluşturur. Her 327.5 satırda bir de "control-track" denilen aralık vardır. İşte bu aralıktaki görüntüler kesilip, aralarına başka görüntüler atılarak 25. kare oluşturulur ve bu son kare olan 25inci kare anlıktır. Yani görüntü saniyede 1/24 olacakken, bu 1/25'e çıkar. Kareler 25 olunca bir anda bir görüntü gelir ve anında kaybolur. Genellikle görünmez, daha doğrusu görülür ama bilinçaltında kalır.

   25. karenin temel mantığı da mesajı bilinç-altına göndermek olduğu için, artık dünya sinema sanayisinde bu tekniği kullanmayan yok gibidir. Yani sizler evlerinizde rahat koltuklarınıza oturup herhangi bir televizyon kanalındaki herhangi bir dizi/ film ya da bir belgeseli seyrederken aynı zamanda 25. karelerle bilinçaltınıza gönderilen mesajlara/ telkinlere/ saldırılara maruz kalabiliyorsunuz.

   Göz bunları görmüyor ama saniyenin üç binde biri gibi bir zaman aralığında bu görüntü bilinçaltına ulaşıyor. Bu gizli mesajlar sayesinde, o reklâmı, diziyi, filmi ya da herhangi bir resmi hazırlayan kişi/ yapımcı/ yönetmen kendi hedefine, niyetine ve ideolojisine göre vermek istediği mesajı 25. karelerle bilinçaltına göndermiş oluyor.


   PEKİ, GÖREMEDİĞİMİZ HALDE NASIL ETKİLENİYORUZ BU 25. KARELERDEN?

   Bu adamlar zaten açıktan açığa bu işi yapıyorlar. Filmlerle, reklamlarla her türlü mesajı veriyorlar. Buna rağmen niçin böyle gizli bir kare uyguluyorlar?

   Cevabı çok basit; Çünkü gördüğümüz zaman bu kadar etkili olmuyor. Çünkü kişi, bilinçli bir tercih ile gördüklerini veya duyduklarını ya reddediyor ya da kabul ediyor. Çünkü baştan önüne seçenek olarak getirilmiş oluyor.

   Fakat bu, öyle bir şey ki insan onu görmüyor, duymuyor ve hissedemiyor, yani bizlerin algı frekanslarımızın tamamen altında veya üstünde yer alıyor. Böyle bir şeyi kabul yahut reddetme gibi bir olanağımız var mı? Elbette hayır.

   İşte 25. karenin ve subliminal reklamların temel mantığı budur! Hedefteki kitlenin bilinçli tercih hakkını gasp ederek, onları gizlice zehirlemek!

   Bu işi yapanlar insanı ve insanın yaratılışını çok iyi biliyorlar. 1900’lü yıllara kadar uzanan bir geçmişi var bu tür çalışmaların. Psikolog ve psikanalistlerin insanla ilgili uyguladıkları, gözlemledikleri ve deneylerle ortaya koydukları bilgi ve bulgulardan yola çıkarak “İnsanı nasıl etkileyebiliriz” sorusuna cevap aradılar. İlk başta ticari hedefler ve büyük şirketlerin mallarını halka pazarlamanın bir yolu olarak gördüler bu bilinçaltı telkinleri. Daha sonra ise bu taktiği öğrenen her kişi ve her yapımcı kendi niyet, inanç ve ideolojisine göre vermek istediği mesajları bu yolla insanlara zerk etmeye başladılar.

   25. KARE NE ZAMAN VE NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

   Bilinçaltının bütün görüntü, ses ve resimleri kaydetme özelliği 1900’lü yıllardan beri insanları yönlendirmek için kullanılmaktadır.

   1900’lü yıllarda Knight Dunlap adında Amerikalı bir psikoloji profesörü gözbağcılık gösterisi yaparken bilinç gücüyle algılanmayan “hissedilemez gölgeler” kullanarak aynı uzunluktaki 2 çizgiyi seyircilerin farklı ölçülerde algılamasını sağlamıştı.

   İşte buradan hareketle bilinç-altını hedef alarak mesaj göndermeyi hedefleyen ve adına subliminal mesajlar denen bu tür reklamlar ilk kez 1950'li yıllarda Amerika'da ortaya çıktı.

   James Vicary adlı reklamcılık uzmanı, sinema salonlarında yaptığı bir deney sonucu patlamış mısır ve kola satışlarının arttığını iddia etti. Bu deneyde film perdede oynarken, saliselik görüntüler hâlinde gözle görülemeyen gizli kareler ve gizli mesajlarda : “patlamış mısır ye” ve “kola iç” sloganları çıkıyordu. Seyirci bu sloganları bilinçle algılayamadığı hâlde, bilinçaltına hitap eden bu sloganlar neticesinde kola satışlarının yüzde 18.1, patlamış mısır satışlarının ise yüzde 57.7 arttığı görüldü.

   Bu şekilde, bilinç-altına yönelmenin reklamın etkinliğini artırmada daha işlevsel olduğu görülmüştür. İşte o gün bugündür uygulanan 25. kareler sadece bir insanı ya da bir topluluğu değil; bütün insanlığı tehdit etmektedir.

   Bir grup psikolog ve yazar bu konunun gündeme geldiği ilk yıllarda bu yöntemin uydurma ve efsane olduğunu ve insanları etkilemeyeceğini söylediler. Ancak, beyin dalgalarını ölçen teknolojilerin gelişmesi ile gizli mesaj içeren reklama beynin daha farklı ve fazla tepki verdiği gözlemlendikten sonra, bu yöntemin etkisi ispatlanmış oldu.

   İşin en ilginç tarafı ise bu konuyu gündeme taşıyan, kitap, tez ve aile eğitim seminerlerinin yok denecek kadar az olmasıdır. Yıllardır uygulanan böyle ciddi ve hayati bir konunun nasıl olup da bütün bir insanlık tarafından henüz bu şekilde yeni yeni öğreniliyor olması düşündürücü olsa gerek.

   ASIL HEDEF ÇOÇUKLAR

   Subliminal teknolojisi maalesef çizgi filmlerde, şarkılarda, reklam panolarında, filmlerde yasal olmayan bir şekilde kullanılıyor. Çocuklara sevgiyi kardeşliği öğütleyen masum zannettiğimiz çizgi filmlerin arasına pornografik resimler, şiddet unsuru içeren görüntüler bu teknolojiyle saklanıyor. Çocuğumuz fark etmeden o görüntüleri beynine konuk ediyor ve şahsiyetinin oluştuğu o en ciddî yaş dilimde (sıfır-yedi yaş arası) bu görüntüler içeride bilinçaltında hapsoluyor. Artık siz siz olun her gördüğünüz ve duyduğunuza çok dikkat edin.

   Özellikle Disney, yaptığı çizgi filmlerde cinsellik temasını yıllardır çocuklarımızın bilinçaltına kazımıştır.


   BU FİLMDE / DİZİDE SANAL REKLAM UYGULANMAKTADIR


   Sizler, televizyonlarınızın karşısında uyumaya devam eden ruhlar, koltuğunuza oturup en sevdiğiniz dizi ya da filmleriniz yayına başlarken : “BU FİLMDE / DİZİDE SANAL REKLÂM UYGULANMAKTADIR” uyarısını görmediğinizi söyleyebilir misiniz?

   Peki, ne demek “Sanal Reklam?”

   Sanayi Bakanlığına göre sanal reklamın tarifi aşağıdaki gibi;

   "Sanal reklam; hukuken kullanımı meşru görüntülerin, canlı veya banttan bilgisayar marifeti ile manipülasyonu ve söz konusu görüntülerde yer alan muhtelif unsurları reklam amacı ile hâlihazırda kullanılan veya ileride geliştirilecek teknolojiler vasıtasıyla oyun sahası ve çevresi üzerine düşürülen tüm görüntüleridir.”

   Televizyonda izlediğimiz pek çok dizide ya da filmde ya marka yerleştirme ya da sanal reklam uygulamaları ile karşılaşıyoruz. Bir dönem gişe rekorları kıran “Kurtlar Vadisi Irak” filmini hatırlayın. Film başlarken “Bu filmde sanal reklam uygulaması yapılmaktadır” uyarısı vardı. Ekranda bir ovada yol alan otomobili izlerken birden bir mimarlık firmasının reklam tabelası ve bir apartman beliriveriyor. Kerpiç evlerin üstüne getirilmek istenmiş ama başarılı olunamadığı için ortalık yerde duran uydu antenleri reklamları ve uyarı tabelalarının altında beliriveren markalar…

   O halde en can alıcı soru şu; niçin sanal reklam? Çünkü bilinçaltına telkin göndermenin en iyi yolu.


   25. kare tekniğinin uygulandığı bir film :

   DÖVÜŞ KLÜBÜ / The Fight Club

   Niçin bu film? Bir kere adına bakarak bunun bir dövüş filmi olduğunu zannetmeyin.

   “Gün gelir sahip olduklarınız, size sahip olmaya başlar!” sloganı ile Modern insanın tüketim merkezli hayat tarzını sorgulayan ve aynı zamanda şizofren (çift-kişilikli) bir şahsiyeti anlatan bir filmdir dövüş kulübü.

   Edward Norton ve Brad Pitt’in başrollerini paylaştığı ve David Fincher’in yönettiği bu film, 2000 yılında Empire Ödülü (İngiltere), 2001’de En iyi DVD, en iyi DVD anlatımı, en iyi DVD özel içerikleri ödülünü almıştı. 2005 yılında Total Film magazin ödüllerinde (UK) “Dünyanın bu güne kadar gelmiş geçmiş en iyi film ödülüne layık görülmüştü.

   Gerçekten çok etkileyici bir filmdir. Moderniteye karşı çıkarak :

   “Gün gelir sahip olduklarınız, size sahip olmaya başlar”
   “Her şeyi kontrol etmeyi bırak ve rahat ol…”
   “Nefret ettiğiniz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyorsunuz.”
   “Seyrettiğiniz reklâmlar yüzünden araba ve kıyafet değiştiriyorsunuz.”
   “Sizler paranız kadar iyisiniz.”
   “Siz işiniz değilsiniz…”
   “Bindiğiniz araba değilsiniz.”
   “Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz” diyordu.   Şimdi, “Dünyanın bu güne kadar gelmiş geçmiş en iyi film öülü”ne lâyık görülen bu filmdeki 25. kareleri yakalayabilmek ve filmdeki her saniyeyi kare kare izleyebilmek için önce ;

   1. Filmi bilgisayarınıza kaydedin.
   2. Mediaplayer ile izlerken film sahnelerini 1/16 “Slow / yavaş” izleme modunda.
   3. “klcodec” ile izlerken alttaki ok işaretlerinden “Decrease Speed”e üç kez tıklayıp filmi en yavaş haline getirmeniz gerekmektedir. Böylece her saniyeyi yaklaşık 5 saniyede izleyecek ve her kareyi tek-tek yakalayabileceksiniz.

   SONUÇ:

   1. Araştırmalarımızın sonucunda filmin yönetmeninin cinsi sapık (sexomaniac) olduğunu öğrendik.
   2. Filmin (bizim yakalayabildiğimiz) 26 farklı yerinde 25inci kareler kullanılmış.
   3. 25inci Kare tekniği ile elinde sigara olan Brad Pitt resmi filmin çeşitli yerlerine yerleştirilmiştir.
   4. Yönetmen filmin 2 farklı yerinde 25inci kare tekniği ile erkek cinsel organını yerleştirmiş.
   5. Yine filmin 2 yerinde Çocuk Pornosu bilinç-altına yerleştirilmiş.
   6. Unutmayın 25. karelerin yer aldığı her film gibi bu filmde de normal seyrinde görülmesi gerekenlerin dışında hiçbir şey görülmüyor. Aslında çok şey görülüyor ancak hiç kimse ne gördüğünü bilmiyor.
   7. Uyanmayanlar ve hâlâ 25. karenin varlığına ihtimal vermeyenler, denesin ve görsün diye filmdeki en can alıcı karelerin sadece bir kısmının dakika ve saniyelerini aşağıya sırasıyla yazıyoruz. İsteyen filmdeki tespit ettiğimiz bu dakika ve saniyelerde filmi durdurup kare kare izleyebilir.

   06:02= elinde sigara olan Brad Pitt resmi,

   31:07 = cinsel öğeler erkek cinsel organı,

   31:14 = cinsel öğeler,

   46:41 =cinsel öğeler,

   49:09 = cinsel öğeler,

   50:42 ile 50:52 = çocuk pornosu mesajları…

   02:10:39= Film bitiyor binalar yıkılıyor ve yine erkek cinsel organı filmin finali olarak 25. karede yer alıyor.

   Filmin en tuhaf gelen bölümü ise Tayler’ in işi sabun imalatçılığı olmasına rağmen, 30. dakikadan itibaren, Tayler’i anlatırken onun bir sinema yapımcısı olduğunu anlatmasıdır. (Filmin sadece bu 2 dakikalık bölümünde Tayler bir sinema yapımcısıdır)

   Şu ifadeler 30. dakikadan sonra filmde aynen geçmektedir ;

   “Sinema filmleri tek bir makarada olmaz; birkaç makarada olur ve bir kare bittiğinde diğer makaraya geçerken birisinin düğmeye basması gerekir. O an geldiği zaman projektörleri değiştirir ve film devam ettiği için kimse bir şey anlamaz. Çünkü bu iş beraberinde bir çok ilginç olanak da sunuyor. Bütün aile filmlerini kare kare görmüştür. Yani izleyici cesur köpek ile ünlü bir şahsiyeti aynı perdede izlerken neler gördüğünü bilmez. KİMSE GÖRDÜĞÜNÜ BİLMİYOR AMA GÖRÜYOR” der ve sorar: “ACABA KAÇINIZ ONU İŞ BAŞINDA YAKALAYABİLİRSİNİZ?”

   Yani adamlar yaptıkları işi aynı filmin içinde anlatıyorlar!

   REKLAMLARLA BİLİNCİ ÇALINAN İNSANLAR

   İnsan beyninde bilinçaltının tepki verdiği iki önemli olay var : “doğum” ve “ölüm”. Bilinçaltımız bu iki olaya çok daha fazla tepki veriyor. Bu iki mesaja daha duyarlı.

   “Sex” (cinsellik) mesajı doğum ilk örneğinde, “kill” (öldürmek) mesajı da ölüm ilk örneğinde karşılanıyor. Bu semboller verilmek istenen mesajın içine yerleştirildiğinde bilinçaltı bunları öncelikli algılar olarak saklayabiliyor ve sıra kullanıma geldiğinde bu öncelikli depolanan veriler, davranış ve hareketlerimize yön çiziyor.


   25. Kare; Bilinç Altına Gizli Mesaj Yerleştirme

   Gözümüzün saniyede 24 kare algılayabiliyor..
   25. kare ise beynimize yazılıyor. İşte bu sistemin adıda 25. Kare
   Örneğin Siz tvde bir çizgi film izlerken adamlar 25. Kareye "Coca Cola İç" yazısı koyuyorlar ve canınız cola çekmeye başlıyor ..

   Şaka gibi görünsede Rusyada yapılan araştırmalarda bu yöntem uygulandığında
   Cola satışlarının arttığı gözlenmiş..

   'Başka Kanal İzleme, Başka Kanal İzleme, Başka Kanal İzleme'...

   Televizyon yayını kullanılarak insanın bilinçaltına belirli bir sloganı yerleştirmeyi amaçlayan "25'inci kare (25th shot)" tekniğinin Rus TV'leri tarafından yaygın olarak kullanıldığı ve hükümetin buna karşı mücadele başlattığı bildirildi.

   Rusya Basın Bakanı Yardımcısı Valeri Sirojenko'nun açıklamasına göre, "25'inci kare"yi saptamak üzere özel bir detektör geliştirildi ve bu cihaz ile yıl sonuna kadar tüm TV kanallarının sürekli kontrolü sağlanmış olacak.

   İtar-Tass'ın haberine göre, resmi olmayan bilgiler, Rusya TV programlarının 5'te 1'inin, "25'inci kare"yi içerdiğini ortaya koyuyor. İnsan gözünün, TV izlerken saniyede 24 kareyi algılayabildiği, 25'inci karenin ise göz tarafından fark edilmese bile doğrudan beyne etki ettiği belirtiliyor. Uzmanlara göre bu etki, beyni "yüksek derecede ikna edici" olabileceği gibi,
   tahrip edici de olabiliyor. Rusya Basın Bakanlığı, bu etkiyi yayınlarında kullandığı tespit edilen TV kanallarının lisanslarının iptaline dahi gidilebileceği uyarısı yaptı.

   Bakanlık kaynaklarına göre, TV'lerde yayımlanan her üç filmden birinde, 25'inci kare şeklinde, promosyon amaçlı bir slogan veya reklam yer alabiliyor. Bu slogan veya reklamlar, "başka kanal izleme" şeklindeki anonslardan, siyasi amaçları hedefleyen sloganlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

   Rusya'nın geliştirdiği detektörün, dünyadaki benzerlerinin dördüncüsü olduğu kaydedildi.

   BUNLAR DA ÇOK İLGİNÇ

   Subliminal diye bir yöntemden bahsediliyor günlerdir. Filmlerin şarkıların arasına gizli mesajlar koyuyorlarmış. Normal algılarımız o mesajı fark etmiyor ama bilinçaltlarımız lapin gibi atlıyormuş bu mesaja. Bu hadiseye subliminal deniyormuş. Beatles üyesi Paul Mc Cartney’in aslından bundan 35 sene evvel trafik kazasında öldüğünü de bu yöntemle öğrenmişler. Beatles’in bir şarkısını tersten çalmışlar, "Paul ise dead" diye bir mesaj çıkmış. (Bu tersten çalma işini de hangi manyak akıl ettiyse artık...) Mesela Led Zeppelin’in ayıla bayıla dinlediğimiz ’Stairway to Heaven’ının içinden "Yaşasın şeytanımız, biz onun için yaşıyoruz" gibi abukluklar çıkıyormuş. Buyur buradan yak! Britney Spears’ın bir şarkısının içinden bile "Ben o kadar da küçük değilim, bana her istediğini yapabilirsin" gibi gayet şehvetengiz mesajlar çıkmış. "


   "Hairway To Steven
   Az once ulusal capta yayin yapan bir televizyonun haber bulteninde Led Zeppelin’in Stairway To Heaven sarkisinin tersten calindiginda seytana ovguler duzen subliminal mesajlar icerdigini anlatan bir haber yayinlandi. Sakin ola cocuklariniza dinletmeyin boyle seyleri diye bangirdiyordu televizyon. Bu deli sacmasini yillar once ben de duymustum ama dogal olarak gulup gecmistim. O gunden bugune gulunclugunden hicbir sey kaybetmemis bu komplo teorisi neyse ki. Fakat zaman icinde bizim gozumuzden kacan seyler olmus. Megerse bu sadece buzdaginin gorunen kismiymis. Butun rock tarihi, aslinda seytanin gizli hukumranligi altinda faaliyet gosteren satilik ruhlar tarafindan yazilmis (Burada kucuk bir dipnot dusup sadece tek bir kisinin ruhunu satmayi beceremedigini, yine de hic olmazsa bizim nezdimizde rock tarihinde guzel bir yere sahip oldugunu belirtmek isterim). Web uzerinde bu konuda derli toplu bir kaynak yine her zamanki gibi Wikipedia’da bulunabiliyor. Judas Priest (ozellikle grup uyelerinin savunmasi) ve deliberate backmasking basligi altinda Pink Floyd orneklerine bir goz atin. Bu bana yetmedi derseniz bu adreste Yoko Ono’nun Lennon’i oldurdugunu nasil itiraf ettigini (Biliyordum! Hemen tutuklayin o kadini!) ya da Pokemon’un televizyonda gosteriminin yasaklanmasinin aslinda ne kadar dogru bir karar oldugunu goreceksiniz. Konuya bilimsel yaklasanlari da gormek mumkun ama hayir "Ben dunyamizi ele gecirmeye calisan bu iblislere karsi bir nefer olmak niyetindeyim" diyorsaniz, ne diyelim, o zaman size Exorcist olmak yakisir."

   SUBLİMİNAL REKLAMCILIK

   Subliminal reklamcılık denen bilinçaltını hedef alan bu tür reklamlar ilk kez 1950’li yıllarda Amerika’da ortaya çıktı. James Vicary adlı reklamcılık uzmanı, sinema salonlarında yaptığı bir deney sonucu patlamış mısır ve kola satışlarının arttığını iddia etti. Bu deneyde film perdede oynarken, saliselik görüntüler halinde ‘patlamış mısır ye’ ve ‘Kola iç’ sloganları çıkıyordu. Seyirci bu sloganları bilinciyle algılayamadığı halde, bilinçaltına hitap eden bu sloganlar sayesinde Kola satışlarının yüzde 18.1, patlamış mısır satışlarının ise yüzde 57.7 arttığı iddia edildi. Bilinçaltı reklamları Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde yasaklandı.

   Bilinçaltı reklamları üzerine araştırmalar yapan Metin Çelik, bize bilinçaltı reklamlarında, izleyen kişinin, görmediği görüntüler, duymadığı sesler tarafında nasıl olup da yönlendirildiğini bilimsel verileriyle anlattı. Bilinçaltı reklamlarının gücünü, ürünün satışını nasıl etkilediğini örnekleriyle ortaya koydu. İnanılması zor, hadi canım dedirtecek iddialarda bulundu.

   Bilinçaltı dediğimiz şey, bilincin binde 999’unu oluşturuyor. Yani siz şu anda beni binde 1 seviyesinde görüyorsunuz.

   Nasıl yani?

   Şöyle: Gözün fovea hareketleri sizin şu anda görmediğiniz şeyleri de görüyor. Göz devamlı bir tarama içinde. Tarıyor ve aldığı bilgileri bilinçaltına atıyor. Bu söylediklerim bilimsel verilerdir. Biz, normal şartlarda gözümüzün fovea hareketleriyle beynimizde depolanan şeylerin çok azını hatırlıyoruz. Ama mesela markete gittiğimizde 10 tane deterjan arasından 1 tanesini çekip alıyoruz. Yani gördüğümüzün ve de duyduğumuzun farkında olmadığımız şeylerin, bilinç yüzeyine çıkarak bize o malı satın aldırması söz konusu.

   Yani biz görmediğimizi zannettiğimiz şeyleri aslında görüyoruz.

   Evet. Mesela hemen şimdi bir test yapalım. Eviniz de kaç pencere var?

   Bir saniye…. 5 pencere var.

   Bu cevabı vermek için sol üst köşeye bakarak düşündünüz.

   Öyle mi? Olabilir; sağa da bakabilirdim yahut önüme de.

   Belki. Ama bunu siz de deneyebilirsiniz. Kime sorarsanız sorun sol üst köşeye bakarak düşünecek ve cevap verecektir.

   CANINIZIN NEDEN ZARARLI ŞEYLER ÇEKİYOR HİÇ Mİ MERAK ETMİYORSUNUZ ARAŞTIRIN BİR SÜRÜ SAYFALAR VAR REKLAM OLUR DİYE VEREMİYORUM ARAŞTIRININ DÜŞÜNÜN !   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nein -- 18 Mart 2012; 16:07:12 >
   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Yüzbaşı
   258 Mesaj
   17 Mart 2012 01:07:02
   hatırlarsın joe, burada bir laf vardır : özet geç


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   Bir asosyal yaşamına nasıl devam edebilir ?
   Yemeği, temizliği, kalacak yeri başkası tarafından sağlandığı için.
   Bu ihtiyaçları karşılandığı için asosyal olarak yaşayabilir.
   Asosyal olarak yaşamak aslında bir lüks. Yemek, temizlik ve kalacak yeri sağlanmasa ölmeye karar vermediyse çalışmaktan başka şansı yok.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:12:45
   Teşekkürler.


   _____________________________

   A jukebox....
  • Binbaşı
   1053 Mesaj
   17 Mart 2012 01:14:28
   İyi paylasim


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:16:09
   YENİ NESİL REKLAMLARA ÖZENEREK GEÇİRİYOR KENDİNİ


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Yarbay
   5949 Mesaj
   17 Mart 2012 01:16:15
   ilginç


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   17 Mart 2012 01:16:39
   Bu konuyla ilgili üniversite de seminere gitmiştim 1-2 hafta önce. Daha önceden de duymuşluğum vardı ama seminerde dinleyince gerçekte ne kadar tehlikeli birşey olduğunu anladım. Bu konuyla ilgili çok çarpıcı bir video izletmişlerdi. Bulabilirsem paylaşırım burada.


   _____________________________

  • Çavuş
   56 Mesaj
   17 Mart 2012 01:16:58
   25. kare yasaklanmamış mıydı ?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   743 Mesaj
   17 Mart 2012 01:17:01
   ben de denk geldim 'bilinç altı mesajıları' meselesine, aslında nette gezinirken 'gökçen illuminati' mesajları diye bir videoya denk geldim videyodan seyrettim baya bi çetrefilli mesajlar vardı da anlamadığım kısım reverse tekniğinde şarkının nasıl geri alındığı oldu. sanki sözler parça parça kesiliyormuş gibi bir durum var..
   şimdi bunlara fazla takarsak sıyırtacaz gibime geliyor. gerçek ise bu olaylar; durum sıyırtmamızdan daha vahim gibi D:
   _____________________________

   - anne neden herkes sana deli diyor?
   __ çünkü sen bir hayalsin yavrum ve ben de erkeğim..
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:19:00
   insulin degeri diye birşey var ?
   glesemin degeri..

   25.kare bana palavradan başka birşey gelmiyor.
   hele hele cizgi filmler'den sex dayatması yada satanizm propagandası sacmalıgını saymıyorum bile..

   türk ırkı nesillerdir amerikan yapımı cizgi filmler ve cocuk dizileriyle büyüdü.
   fakat bahsedilen şeylerin hiç biri olmadı..   _____________________________

   No Pain No Gain

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:19:42
   quote:

   Orijinalden alıntı: siyah16

   Bu konuyla ilgili üniversite de seminere gitmiştim 1-2 hafta önce. Daha önceden de duymuşluğum vardı ama seminerde dinleyince gerçekte ne kadar tehlikeli birşey olduğunu anladım. Bu konuyla ilgili çok çarpıcı bir video izletmişlerdi. Bulabilirsem paylaşırım burada.

   Artık normal insan yok. Standart diye bir şey kalmadı. Herkes farkında olmadan manyak psikopat yada deli ve kendini normal sanıyor.   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Binbaşı
   1294 Mesaj
   17 Mart 2012 01:20:19
   Gerçekler acıdır.

   Ciddiyim.


   _____________________________


   Ekran Kartı:R9 270X Turboduo 2 GB 256 Bit Anakart:Gigabyte 970A-UD3P RAM: Gskill RipJawsX 2x4 GB 1600 Mhz İşlemci:AMD FX 6300 4 Ghz Harddisk:WD Blue 1 TB Mouse:Steelseries Rival 100 Headset:Logitech G930 Gaming Headset Klavye:Logitech G105
   Steam Profilim

   English Language and Literature

   World of Warcraft / 100 / Human - Fire Mage / Alliance
  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   17 Mart 2012 01:21:22
   quote:

   Orijinalden alıntı: momechikafute

   insulin degeri diye birşey var ?
   glesemin degeri..

   25.kare bana palavradan başka birşey gelmiyor.
   hele hele cizgi filmler'den sex dayatması yada satanizm propagandası sacmalıgını saymıyorum bile..

   türk ırkı nesillerdir amerikan yapımı cizgi filmler ve cocuk dizileriyle büyüdü.
   fakat bahsedilen şeylerin hiç biri olmadı..


   hiç biri olmadı mı?şu anki durumumuzda belki etkisi vardır bu 25. karenin.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:21:46
   quote:

   Orijinalden alıntı: samibatu

   Gerçekler acıdır.

   Ciddiyim.

   kardeşim anlayan anlar anlamayan zaten umursamaz inş yeni neslimiz daha fazla baskılara maruz kalmaz


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Yüzbaşı
   440 Mesaj
   17 Mart 2012 01:21:57
   amerikada yasaklandı diye biliyorum ama ülkemizde ne alemde bilgim yok, yasak değilse siyasette kullanılmış olabilir...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   369 Mesaj
   17 Mart 2012 01:22:09
   Her ay açılan konu.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:24:24
   quote:

   Orijinalden alıntı: _deadmaster


   Alıntıları Göster


   hiç biri olmadı mı?şu anki durumumuzda belki etkisi vardır bu 25. karenin.

   Dostum sen biri hiç olmadı diyorsan 25. kare altınısını getim direkt içine girmişsin. durumlar vahim KİMSE DÜŞÜNEMİYORUM ÖLÇÜP TARTAMIYORUZ FİKİR ÜRETEMİYOR OF OFFF YEMİN EDERİMKİ EVİMDE TV YOK AÇMIYORUZ KİTAP OKURUZ FİKİRLER ÜRETİRİZ NEDEN BAŞKASI YAPMAIN


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Binbaşı
   1483 Mesaj
   17 Mart 2012 01:25:47
   Maymunlarla ilgili olan resim ilginç.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   17 Mart 2012 01:28:33
   quote:

   Orijinalden alıntı: Nein


   Alıntıları Göster


   Dostum sen biri hiç olmadı diyorsan 25. kare altınısını getim direkt içine girmişsin. durumlar vahim KİMSE DÜŞÜNEMİYORUM ÖLÇÜP TARTAMIYORUZ FİKİR ÜRETEMİYOR OF OFFF YEMİN EDERİMKİ EVİMDE TV YOK AÇMIYORUZ KİTAP OKURUZ FİKİRLER ÜRETİRİZ NEDEN BAŞKASI YAPMAIN

   ben hiçbiri olmadı demiyorum ki.aksine subliminal mesajın bilincimizi etkilediği düşüncesindeyim.ben üstteki üyeye neden inanmadığını sordum

   ekleme:daha çarpıcı örnekler bekliyorum


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _deadmaster -- 17 Mart 2012; 1:29:19 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 01:30:44
   quote:

   Orijinalden alıntı: _deadmaster


   Alıntıları Göster


   ben hiçbiri olmadı demiyorum ki.aksine subliminal mesajın bilincimizi etkilediği düşüncesindeyim.ben üstteki üyeye neden inanmadığını sordum

   ekleme:daha çarpıcı örnekler bekliyorum

   bu sayfaya bakarak daha çok şey öğrenebilirsiniz. ama şunu unutmayın bunun altında da tabiikide gizli örgüt var

   facebook sayfas 25. kare tıkla


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nein -- 17 Mart 2012; 1:31:34 >
   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Yarbay
   4612 Mesaj
   17 Mart 2012 01:30:52
   Sen baya eskide kalmışın.(Bu iletide subliminial mesaj vardır)


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   906 Mesaj
   17 Mart 2012 01:32:40
   30 fps bile degil mi yani?
   South Park'ta blowjob bölümü aklıma geldi.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1419 Mesaj
   17 Mart 2012 01:37:21
   Kardeş benim ekran kartım 6850 bazı oyunlarda 60-70 fps alıyom.Napıcam ben şimdi


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   854 Mesaj
   17 Mart 2012 01:39:07
   25. Karede sex diyor sex mi yapıcaz yani intahar et dese intaharmı edicez bunumu demek istiyorsunuz kişinin kendi zayıflığı olur bunlara uyması


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   17 Mart 2012 01:45:08
   Sanırım buldum. 6 dakikanızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim.
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   942 Mesaj
   17 Mart 2012 01:45:29
   Fightclub filminde de penis vardı son sahnelerde hem de adamlar göstere göstere koymuştu öle çaktırmadan değil..

   Boş işler..


   _____________________________

  • Yarbay
   4656 Mesaj
   17 Mart 2012 01:47:28
   meymunlu resim direk ateist propogandası bi kere

   konunun kendisi aslında sübliminal


   _____________________________


   İşbu dogtag; sadece 36 kişide açık olup, birinin sahibi bu imzayı kullanmaktadır.
  • Çavuş
   42 Mesaj
   17 Mart 2012 01:52:05
   Sana avatarını ve imzanı değiştir demedim mi ben


   _____________________________

   He never stops, he never stays,
   He never asks to be thanked.

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 02:02:02
   quote:

   Orijinalden alıntı: yekialem

   meymunlu resim direk ateist propogandası bi kere

   konunun kendisi aslında sübliminal
   _____________________________

   No Pain No Gain

  • Yüzbaşı
   581 Mesaj
   17 Mart 2012 02:07:35
   Eşek kıçında piramit arayıp kendini aydın sanan ergen kardeşlerimizden dolayı bu konular ciddi anlamda dalga konusu haline geldi.Şimdi biri de çıkıp Zeitgeist belgesellerini izleyin derse tam olacak zaten.

   Gerçek Illuminati'yi öğrenmek istiyorsanız David Icke'ın videolarını seyredin.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaLLuM -- 17 Mart 2012; 2:08:45 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1392 Mesaj
   17 Mart 2012 02:09:38   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   Mutlak kesin olan tek şey gelecektir; çünkü geçmiş durmaksızın, sürekli değişir..
  • Binbaşı
   1331 Mesaj
   17 Mart 2012 02:30:13

   quote:

   Orijinalden alıntı: siyah16

   Sanırım buldum. 6 dakikanızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim.   oha çok fena


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   193∞
  • Yüzbaşı
   849 Mesaj
   17 Mart 2012 02:34:35
   quote:

   Orijinalden alıntı: siyah16

   Sanırım buldum. 6 dakikanızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim.   Videoyu izledim ama tam olarak anlamadım özet geçebilirmisin ?


   _____________________________

   World is a book and those dont travel reading only one page of it.
  • Binbaşı
   1197 Mesaj
   17 Mart 2012 02:36:50
   Subliminal mesajın bi insanı etkileyeceğini düşünmüyodum taa ki komşunun 8 yaşındaki oğlu ''abi seks ne demek'' diye soruncaya kadar.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 17 Mart 2012; 2:47:59 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3528 Mesaj
   17 Mart 2012 02:45:18
   Hala iki sex yazısı var diye sapıkmı olucaz diyen insanlar varya cidden şaşırıyorum. Bilinçaltı mesajlar insanların kararlarını bile etkileyebilir. Mesela size tv'den açık açık sevişirken korunmayın deseler bunu yapmazsınız tabii ki ama bu önermeyi sübliminal mesajlarla beyninize gönderirlerse bu direkt emir olarak değilde beyninize bir yankı bir fısıltı olarak gideceğinden zamanla korunmadan sevişme kararı alabilirsiniz.

   Verdiğiniz kararların size ait olduğunu düşünebilirsiniz ama bu kararlar gizlice yüklenmiş bilinçaltı mesajlardan kaynaklanmış olabilir. Mümkündür yani.


   _____________________________

  • MS Lumia 640XL
  • SAMSUNG TAB SM-T287 user
   Famke, Cate, Lucy, Mariah, Susanne
   Jeoloji ile ilgili tüm sorularınız için öm atabilirsiniz
  • Yarbay
   4330 Mesaj
   17 Mart 2012 04:26:55
   takip


   _____________________________

   Xiaomi Mi4
  • Er
   11 Mesaj
   17 Mart 2012 04:47:12
   vidyo abartı, fake bence


   _____________________________

   NuM benim nickim, yillar önce ban yedikten sonra sonsuz ban süresi dolmadan başkasına vermişler. besle kargayı oysun gözunu :P
  • Yarbay
   3915 Mesaj
   17 Mart 2012 04:51:08
   beyninize içerden küçük bilgiler gönderiyolar siz takmıyorsunuz ama karar zamanı gelince aklınıza o bilgiler geliyor


   _____________________________

   “Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu?Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat. Yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın."
   Artık uyarıldın.
  • Yarbay
   2441 Mesaj
   17 Mart 2012 05:25:42
   Şu "beyninize giriyo,emir veriyo,illuminati,göz bık bık" diyen arkadaşlar subliminal mesajların beyne etkisini tam olarak yazabilir mi şöyle algılıyor bu lob falan gibi.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1353 Mesaj
   17 Mart 2012 05:37:37
   fasa fiso subliminal mesaj işi, çok deney yapmışlar 50 lerde bi halta yaramadığına karar vermişler.. boşinsanlar önplana çıkmaya çalışıyo bunlarla bugün..


  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   17 Mart 2012 13:44:37
   quote:

   Orijinalden alıntı: UmutO35


   Alıntıları Göster


   Videoyu izledim ama tam olarak anlamadım özet geçebilirmisin ?

   Deneyin amacı subliminal mesajın herkes üzerinde eşit işleyip işlemediğini anlamak ve insanlara seçme şansı vermeden kısa sürede istediklerini yaptırıp, yaptıramayacağını görmek. Bunun için hedef olarak 2 reklamcıyı seçiyorlar. Yani normal vatandaşlar değil de bizzat görevi insanları etkilemek olan, bu işin püf noktalarını falan bilen insanlar. Ve bir adam bunların ofisine gidip bir logo çalışması için teklifini yapıyor. Adamları ofisinden alıp kendi ofisine doğru arabayla götürürken, henüz neyin logosunu tasarlayacağını bilmeyen adamların beynine çatır çatır sokuyor subliminal mesajı. Daha sonra onlara neyin logosunu çizeceklerini söyleyip logo çalışması için yarım saat veriyor ki tamamiyle içgüdüleri ile çalışabilsinler. Ve ardından oraya onların açmamalarını söylediği kendi tasarımını koyuyor. Aslında kendi tasarımı bizzat subliminal mesajların birleştirilmiş hali. Ve en sonunda adamların yaptıkları logo ile kendi subliminal mesaj logosu hemen hemen aynı oluyor.

   Sonuç : suliminal mesajdan her kesim, her insan aynı derecede etkileniyor. Ve etki derecesi inanılmaz derece büyük.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   17 Mart 2012 13:52:40
   Subliminal mesajda bu işe yarıyor zaten. Düşünmemizi engelliyor ve izin vermiyor.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1042 Mesaj
   17 Mart 2012 13:55:20
   Tvde program başladığında altt yazı geçiyor (her programda yok).Mesela acunun programlarında görmüştüm sanal reklam olayını.
   En iyisi bize götürüsünün getirisinden çok olan televizyonları sonsuza dek kapatmak.Kim aptal makinesi demişti buna?Harbiden doğru


   _____________________________

   Bilmek yetmez, uygulamalıyız
   İstemek yetmez, yapmalıyız
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 13:58:20
   quote:

   Orijinalden alıntı: aeson01

   Tvde program başladığında altt yazı geçiyor (her programda yok).Mesela acunun programlarında görmüştüm sanal reklam olayını.
   En iyisi bize götürüsünün getirisinden çok olan televizyonları sonsuza dek kapatmak.Kim aptal makinesi demişti buna?Harbiden doğru

   Düşünmemizi engelliyor ve izin vermiyor.


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Yarbay
   3528 Mesaj
   17 Mart 2012 14:21:47
   quote:

   Orijinalden alıntı: Gentlove

   Şu "beyninize giriyo,emir veriyo,illuminati,göz bık bık" diyen arkadaşlar subliminal mesajların beyne etkisini tam olarak yazabilir mi şöyle algılıyor bu lob falan gibi.

   bık bık mış. Şu yazı tarzına bak.
   Kim burda illuminati,göz dedi .Araştır bilinçaltı denen kavramı. Onu da biz mi ayağına kadar getireceğiz.


   _____________________________

  • MS Lumia 640XL
  • SAMSUNG TAB SM-T287 user
   Famke, Cate, Lucy, Mariah, Susanne
   Jeoloji ile ilgili tüm sorularınız için öm atabilirsiniz
  • Binbaşı
   1596 Mesaj
   17 Mart 2012 14:33:57
   maymun örneği eyvallah da , kim şarkıları tersten dinliyor?


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 14:39:33
   quote:

   Orijinalden alıntı: mephistopheless

   maymun örneği eyvallah da , kim şarkıları tersten dinliyor?

   bilinç altı tersten olarakta algılıyor ve düz mantık olduğu için verilen kamutları dinler anladın?


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Binbaşı
   1679 Mesaj
   17 Mart 2012 14:47:03
   quote:

   Orijinalden alıntı: Mekanikizm

   Fightclub filminde de penis vardı son sahnelerde hem de adamlar göstere göstere koymuştu öle çaktırmadan değil..

   Boş işler..

   sen baya konuyu anlamamissin


   _____________________________

  • Binbaşı
   1596 Mesaj
   17 Mart 2012 14:48:18
   quote:

   Orijinalden alıntı: Nein


   Alıntıları Göster


   bilinç altı tersten olarakta algılıyor ve düz mantık olduğu için verilen kamutları dinler anladın?

   en fazla 22 yaşında olduğunu varsayarak konuşuyorum,
   senin yaşın kadar eğitim aldım,
   düzinelerce psikoloji kitabı, görsel - zihinsel - işitsel algı üzerine fikrim düşüncem var.
   Psikoloji / bilinçaltı sizin bildiğiniz gibi öyle tersten mesaj falan algılamaz (5 yılda bi böyle patlak veriyor tersten mesaj saçmalığı,bilmeyen inanıyor)
   tersten mesajla ilgili 1 tane bilimsel kanıt göster bana, arabamı sana devredicem


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephistopheless -- 17 Mart 2012; 14:50:03 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   849 Mesaj
   17 Mart 2012 14:49:35
   quote:

   Orijinalden alıntı: siyah16


   Alıntıları Göster


   Deneyin amacı subliminal mesajın herkes üzerinde eşit işleyip işlemediğini anlamak ve insanlara seçme şansı vermeden kısa sürede istediklerini yaptırıp, yaptıramayacağını görmek. Bunun için hedef olarak 2 reklamcıyı seçiyorlar. Yani normal vatandaşlar değil de bizzat görevi insanları etkilemek olan, bu işin püf noktalarını falan bilen insanlar. Ve bir adam bunların ofisine gidip bir logo çalışması için teklifini yapıyor. Adamları ofisinden alıp kendi ofisine doğru arabayla götürürken, henüz neyin logosunu tasarlayacağını bilmeyen adamların beynine çatır çatır sokuyor subliminal mesajı. Daha sonra onlara neyin logosunu çizeceklerini söyleyip logo çalışması için yarım saat veriyor ki tamamiyle içgüdüleri ile çalışabilsinler. Ve ardından oraya onların açmamalarını söylediği kendi tasarımını koyuyor. Aslında kendi tasarımı bizzat subliminal mesajların birleştirilmiş hali. Ve en sonunda adamların yaptıkları logo ile kendi subliminal mesaj logosu hemen hemen aynı oluyor.

   Sonuç : suliminal mesajdan her kesim, her insan aynı derecede etkileniyor. Ve etki derecesi inanılmaz derece büyük.

   Teşekkürler


   _____________________________

   World is a book and those dont travel reading only one page of it.
  • Çavuş
   96 Mesaj
   17 Mart 2012 14:52:41
   25. kareyi ve sublimali evde film seyrederken birçok arkadaşımda denedim hiçbir işe yaramıyor BU KADAR!!!


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 14:53:58
   quote:

   Orijinalden alıntı: mephistopheless


   Alıntıları Göster


   en fazla 22 yaşında olduğunu varsayarak konuşuyorum,
   senin yaşın kadar eğitim aldım,
   düzinelerce psikoloji kitabı, görsel - zihinsel - işitsel algı üzerine fikrim düşüncem var.
   Psikoloji / bilinçaltı sizin bildiğiniz gibi öyle tersten mesaj falan algılamaz (5 yılda bi böyle patlak veriyor tersten mesaj saçmalığı,bilmeyen inanıyor)
   tersten mesajla ilgili 1 tane bilimsel kanıt göster bana, arabamı sana devredicem

   bir haber okudum geçen gün hatta bunu makmeye bile taşımışlar yabancı olay y.dışında gerçekleşmiş. bir ailenin bir çocuğu ve arkadaşı intihar etmişler ailesi düşünmüş böyle bir çocuklar olmadığı ailesi araştırmış en çok dinlediği müziğe de bakmışlar şarkıda gizli mesajlar varmış ama gizli mesajlar mp3 içinde gizlenmiş hemde şarkıyı tersten okuyunca kendini öldür soyun bilmem neler çıkmış ama mahkemeye bunları sunuyorlar tabii dava düşmüş bunların çocukların intihara sürekleyici olmadığına inandırmışlar bilmemne. yaşım 22 bu arada iyi tahmin ettim aslında bende geçen senden beri araştırıyorum bu tür konuları benden çok ve ya az okumanın bir faydası yok insanlar bildiği öğrendiği kadardır. bende bildiklerim gördüklerim kadar yazıyorum biçiyorum çiziyorum. ne bileyim saçma geliyor bana böyle şeylerde ne gereği var ki bnları yapmaları insanlara küçüklerimiz kötü şeylere teşfik etmlere . o nedenle okumaya eğitime devam dostum


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Binbaşı
   1596 Mesaj
   17 Mart 2012 15:00:16
   quote:

   Orijinalden alıntı: Nein


   Alıntıları Göster


   bir haber okudum geçen gün hatta bunu makmeye bile taşımışlar yabancı olay y.dışında gerçekleşmiş. bir ailenin bir çocuğu ve arkadaşı intihar etmişler ailesi düşünmüş böyle bir çocuklar olmadığı ailesi araştırmış en çok dinlediği müziğe de bakmışlar şarkıda gizli mesajlar varmış ama gizli mesajlar mp3 içinde gizlenmiş hemde şarkıyı tersten okuyunca kendini öldür soyun bilmem neler çıkmış ama mahkemeye bunları sunuyorlar tabii dava düşmüş bunların çocukların intihara sürekleyici olmadığına inandırmışlar bilmemne. yaşım 22 bu arada iyi tahmin ettim aslında bende geçen senden beri araştırıyorum bu tür konuları benden çok ve ya az okumanın bir faydası yok insanlar bildiği öğrendiği kadardır. bende bildiklerim gördüklerim kadar yazıyorum biçiyorum çiziyorum. ne bileyim saçma geliyor bana böyle şeylerde ne gereği var ki bnları yapmaları insanlara küçüklerimiz kötü şeylere teşfik etmlere . o nedenle okumaya eğitime devam dostum

   vay, epey olgun bi cevap aldım senden...

   Bak şimdi 25.kare olayı gerçek, ama yine kesin sonuç vermez. %50-60 gibi bi oran yakalayabiliyorlar testlerde. Bu da kaydadeğer tabi.
   Bunun dışında komplo teorilerinde hergün yenisi türüyor. Medya bununla para kazanıyor unutma. Bu yüzden herşeye inanmayınız, tamah etmeyiniz.
   Bilinçaltına gizli mesaj göndermenin çok çeşitli yolları da var ama bu tersten şarkı falan değil
   Kal sağlıcakla


   _____________________________

  • Çavuş
   93 Mesaj
   17 Mart 2012 15:46:37
   evde bakicam.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   17 Mart 2012 15:56:38
   quote:

   Orijinalden alıntı: sadmen

   evde bakicam.

   kaçırmayın bence


   _____________________________


   Kadir. Eskişehir. Anadolu Üniversitesi. Haricen kullanılır. 30° 'nin altındaki oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz. İsa, Tanrı'nın güzel, ben de çirkin oğluyum. Dış cephe, çatı, boya, badana, fayans, tesisat, elektrik, elektronik, bahçe, izolasyon, panjur, ferforje ve tüm tamirat-tadilat işlerinizi itina ile yapmam yapamam. Kedi seven insanlarla ciddi düşünüyorum. Beşiktaş'k. Naber?
  • Yüzbaşı
   959 Mesaj
   17 Mart 2012 16:03:36
   bende şöyle duymuştum genel seçimler zamanı partilerin tv reklamları bu 25. kareyi kullanarak bilinçaltına mesaj gönderiyormuş.Nedenini söyleyemesekte a partisi yada b partisi birtanesinin koyu taraftarı oluyoruz. seçim zamanı olunca düşünmeden onlara oy veriyoruz


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   900 Mesaj
   17 Mart 2012 18:08:07
   quote:

   Orijinalden alıntı: KuuuL78

   bende şöyle duymuştum genel seçimler zamanı partilerin tv reklamları bu 25. kareyi kullanarak bilinçaltına mesaj gönderiyormuş.Nedenini söyleyemesekte a partisi yada b partisi birtanesinin koyu taraftarı oluyoruz. seçim zamanı olunca düşünmeden onlara oy veriyoruz

   Böyle bir şeyi bende duymuştum. Ne kadar doğrudur tartışılır tabi. Ama en kötüsü bunları denetleyecek bir kurumun olmaması. Hepimiz risk grubu içindeyiz.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1947 Mesaj
   17 Mart 2012 18:23:22
   quote:

   Orijinalden alıntı: momechikafute

   insulin degeri diye birşey var ?
   glesemin degeri..

   25.kare bana palavradan başka birşey gelmiyor.
   hele hele cizgi filmler'den sex dayatması yada satanizm propagandası sacmalıgını saymıyorum bile..

   türk ırkı nesillerdir amerikan yapımı cizgi filmler ve cocuk dizileriyle büyüdü.
   fakat bahsedilen şeylerin hiç biri olmadı..


   %100 katılıyorum.Arkadaşlar hala anlayamadınız bıraktın artık bu saçma komplo teorilerini gidin bi 2 taşı üst üste koyunda ülkeye faydanız olsun böyle el alemi yok 25. kare yapıyorlar diye suçlamaklar dünyada yer edilmez kendinize.
   Başarılı adamın (ülkenin) her zaman bir taktiği , başarısız adamın (ülkenin) her zaman bir bahanesi olur. sizinde bahaneniz amerika olmuş.Tamam amerika hainlik yapıyor ama ben ne yapıyorum demek yok hep amerika hep amerika.
   PC oynarkende ps3 oynarkende tv izlerkende müzik dinlerkende canım kola istiyor nerede 25. kare ?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HacıTaşlayanŞeytan -- 17 Mart 2012; 18:24:34 >
   _____________________________

   PSN:SLAyER_0307
   In everyday life, there is more than meets the eye. To reach the depths of truth, we must drag the waters
   R.I.P Darrell Lance Abbott
  • Yarbay
   2441 Mesaj
   17 Mart 2012 18:59:46
   quote:

   Orijinalden alıntı: Jeolog.


   Alıntıları Göster


   bık bık mış. Şu yazı tarzına bak.
   Kim burda illuminati,göz dedi .Araştır bilinçaltı denen kavramı. Onu da biz mi ayağına kadar getireceğiz.

   Valla,lafı niye üstüne alındın pek anlamadım ama şöyle izah edeyim.25.kare tekniği hakkında Ahmet Halil Hukuk isimli bir yazarın araştırması var,onu okumanı öneririm.


   _____________________________

  • Yarbay
   3528 Mesaj
   17 Mart 2012 19:07:56
   quote:

   Orijinalden alıntı: Gentlove


   Alıntıları Göster


   Valla,lafı niye üstüne alındın pek anlamadım ama şöyle izah edeyim.25.kare tekniği hakkında Ahmet Halil Hukuk isimli bir yazarın araştırması var,onu okumanı öneririm.

   Sert çıktım kusura bakma ama her konu illuminatiye getiriliyor.Sonra insanlar heryerde göz,piramit aramaya başlıyor. Yaralıyım bu konuda ondan.
   Bu arada internette yazıyı bulamadım kaynak söyleyebilir misin kitap ismi falan ?


   _____________________________

  • MS Lumia 640XL
  • SAMSUNG TAB SM-T287 user
   Famke, Cate, Lucy, Mariah, Susanne
   Jeoloji ile ilgili tüm sorularınız için öm atabilirsiniz
Sayfa: [1] 2 3   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 25. KARE ! HERKES BİLİNÇLENSİN ARTIK AÇIN GÖZÜNÜZÜ!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.