Şimdi Ara

TRAŞ KÖPÜĞÜ İLE KOLTUK TEMİZLEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
90
Cevap
5
Favori
88.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: S0KRATES

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Bim de satılan aspirins diye bir kırmızı leke çıkarıcı var. 2.5 tl gibi bir şey. Dün aldım. Tavan simsiyah olmuş aracın. kovanın içine döküp biraz sulandırıp tavanı hafifçe sildim. Topaklanır sarkar dediler hiçde bişi olmadı. Sabah baktım tertemiz olmuş. Kapı döşemelerinide sildim bugün mis gibi oldu. Havalar düzelince koltuklarıda sileceğim. tavsiye ederim öyle büyük paralar saçmanıza gerek yok

TRAŞ KÖPÜĞÜ İLE KOLTUK TEMİZLEME

hocam çamaşır suyu etkisi falan göstermiyor dimi ? renk değişimine falan neden olmasın sonra.

Hangisini alırsanız alın koltuğun bir köşesinde (mesele görünmeyen yan yüzey) denersiniz, böylece içiniz rahat eder

• asil5 A kullanıcısına yanıt
    Hocam siz faydalı olmak için yazmışsınız da arkadaş uslup fakiri...Sizin bahsettiğiniz Kosla Oksi (veya Ariel Leke Çıkarıcı) oksijen bazlı veya katkılı ağartıcı Leke ve Kir çıkarma amaçlı bir ürün, aşırı lekeli ve çok kirli alanlara doğrudan kontrollu dökülüp hemen suyla yıkanıyor. Üzerinde de ısrarla ağartıcı olduğu renk alabileceği dikkatli kullanılması yazıyor. Kosla nın ayrıca halı şampuanı da var. Yanılmıyorsam ikisi farklı ürün. Burda araba döşemeleri ve koltuklarında kullanılan ürün de halı şampuanı. Elde ve Halı yıkama makinesine kullanmak üzere farklı türleri var. Elde halı silme türündeki köpürüyor ve köpükle halı silinip mutlaka elektrikli süpürgeyle kuruyan köpüklü alan süpürgeyle çekiliyor. Ben Atas Detap-Kosla-Fakir Halı Şam.- Asinpirin vs. türlü mamüllerle aracımın halı döşemelerini, koltuklarını makia ile veya elde defalarca temizledim, hiçbirinde olumsuzluk olmadı. Yeterki araba koltukları ve döşemeleri yıkamadan sonra iyice kurulansın. Yoksa alttaki tabaka veya dipte kalan ıslaklık kurudukca yüzeyde kusma yaparak leke bırakmasın.

• Arkadaşlar konuyla yakınen ilgiliyim şu anda yaptığım iş bu zaten inanmayanlar için internet sitem.http://duyguhalitemizleme.com/ . Hiçbir ürünün satılıp satılmamasıyla ilgim olamaz. Şahsi kanaatım Yerli ürünlerde kendini tanıtamayan çok iyilerinin olduğudur. Bursa da 3 yıl kimyasal ticareti yaptım. İyi kötü sektörü tanırım. Ayrosolleri tavsiye etmiyorum. İtici gaz kullanıldığından doğaya ve insan sağlığına zarar verir. Ayrıca gereksiz masraf.
    oksijen bazlı olanlar tehlikelidir. Dikkatli olunmalı
    Birisi denesin yanlışsa yazsın. Gidin herhangi bir bulaşık deterjanını koyun koltuk yıkama makinasına yıkayın neticeyi yazın lütfen.
    Kimyacı arkadaşlar konuya cevap yazarlarsa insanlar bilgilenir.
    kimya işi İçerisine en kolay hile giren iştir. Genelde hilekarlar kazanır malesef kazanamayan ama iyi olanları bulup desteklemek sorumluluğumuzdur.
    Size birkaç markada veririm ama reklam olur.
    Donanım habere boş adam gelmez genelde siz bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: asil5

Arkadaşlar konuyla yakınen ilgiliyim şu anda yaptığım iş bu zaten inanmayanlar için internet sitem.http://duyguhalitemizleme.com/ . Hiçbir ürünün satılıp satılmamasıyla ilgim olamaz. Şahsi kanaatım Yerli ürünlerde kendini tanıtamayan çok iyilerinin olduğudur. Bursa da 3 yıl kimyasal ticareti yaptım. İyi kötü sektörü tanırım. Ayrosolleri tavsiye etmiyorum. İtici gaz kullanıldığından doğaya ve insan sağlığına zarar verir. Ayrıca gereksiz masraf.
    oksijen bazlı olanlar tehlikelidir. Dikkatli olunmalı
    Birisi denesin yanlışsa yazsın. Gidin herhangi bir bulaşık deterjanını koyun koltuk yıkama makinasına yıkayın neticeyi yazın lütfen.
    Kimyacı arkadaşlar konuya cevap yazarlarsa insanlar bilgilenir.
    kimya işi İçerisine en kolay hile giren iştir. Genelde hilekarlar kazanır malesef kazanamayan ama iyi olanları bulup desteklemek sorumluluğumuzdur.
    Size birkaç markada veririm ama reklam olur.
    Donanım habere boş adam gelmez genelde siz bulursunuz.

Halı yıkamacıda oto koltuk ve döşemelerini temizlettireceğim. Anladığım kadarıyla süngerlerin içine suyun emdirilmemesi gerekiyor. Başka dikkat edeceğim noktalar var mı?
    @asil5

• Alphace A kullanıcısına yanıt
    cevap çok geç oldu ama kusura bakma. endüstriyel olarak bu işi yapan yerler konuya hakimdir gayet güzel temizlerler diye düşünüyorum. Onlara güvenmek zorundasınız burada kendisi temizleyecekler için bişeyler yazmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: asil5

cevap çok geç oldu ama kusura bakma. endüstriyel olarak bu işi yapan yerler konuya hakimdir gayet güzel temizlerler diye düşünüyorum. Onlara güvenmek zorundasınız burada kendisi temizleyecekler için bişeyler yazmıştım

sa hocam direk traş köpüğü ile temizlesek olurmu ?

kosla zararlıymış
  • en iyi içiniz neyle rahat ediyorsa onla silin marka falan farketmez fazla para saçmayada değmez.
  • Ölçünüzü şu şekilde yapabilirsiniz. Elinizi gönül rahatlığıyla yıkayabildiğiniz. Size zarar vermeyecek ama iyi temizlik yapan herşey olur. Bu diğerlerinin kesin zarar vereceği anlamına gelmez. Zaten deterhanların ne için kullanılması gerektiği yazıyor. Örneğin yağ çözücü fayans temizleyici kumaşta kullanılmamalı. Başka bu iş için kullanılabilecek ama zarar verebilecek ürünlerdede görünmeyen bir kenarda deneyin zarar olmazsa devam edin yazıyor. Bence çok uygulanabilir değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bildiğiniz arap sabunu, sürekli kullanıyorum, hiç risk yok
  • koltuklarda özel bir leke falan çıkarmaya çalışılmayacaksa, en güzeli bolca ıslak mendil kullanılarak silmek.
  • silmesi kolayda,hayati nokta temizlikten sonra koltukların vakumlanması. halı yıkama makinası olmadıktan sonra hiçbir anlamı yok. lekeleri tekrar kusabilir döşemeler. uygun fiyatlı bir halı yıkama makinası veya sadece bu işi yapmak için muadil bir şey bilen var mı?
  • vanish kosla oxi actionın döşeme ve koltuk temizleme için olanından aldım sprey şeklinde. döşemelerin her yerine sıktım. sonra kur bezle temizledim. akşamına kiri öyle bir kusmuş ki leş gibi oldu ortalık. auto cluba sordum döşeme temizliği 250 lira fiyat çıkardılar, buradan tavsiyeyle ıslak mendili deneyeceğim, o da olmazsa aspirinle deneyeceğim, olayın akıbetini buraya yazarım.
  • Aracımın arka koltuğunda yağ lekesi vardı (yemek dökülmüştü) yıkamacı koltukları 200 tl ye yıkarım diyince internetten 20 tlye döşeme yıkama köpüğü diye bir ürün aldım kendim yıkadım pırıl pırıl yaptı tavsiye ederim araştır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krauser

vanish kosla oxi actionın döşeme ve koltuk temizleme için olanından aldım sprey şeklinde. döşemelerin her yerine sıktım. sonra kur bezle temizledim. akşamına kiri öyle bir kusmuş ki leş gibi oldu ortalık. auto cluba sordum döşeme temizliği 250 lira fiyat çıkardılar, buradan tavsiyeyle ıslak mendili deneyeceğim, o da olmazsa aspirinle deneyeceğim, olayın akıbetini buraya yazarım.

hafta sonu uzun uğraşlar sonucu bimde satılan aspirini bir su bardağı kadar alıp yarım kova su ile karıştırdım. temiz bezle iyici yedire yeride sildim. sildiğim koltuğu hemen ardından elektrik süpürgesi ile çektim su kabarcıklarını makine emdi. 4 camı da hafif açık bırakarak havalandırdım. sonuç dört dörtlük olmasa da gayet tatmin ediciydi. kovadaki pis su herşeyi izah etti.

• koltuklar için onu bunu aramaya gerek yok bi halı yıkama makinesi bulun sonra bildiğiniz çamaşır yıkama deterjanından koyun fazla koymayın güzel koksun istiyorsanız yumuşatıcı ekleyin fazla ıslatmayın ve sıcak havada yapın koltugun kumaşının kuru bi yeri kalmasın yoksa su lekesi kalır lekeler yine çıkmazsa aspırın kullanın ama direk kesinlikle sıkmayın sulandırın yoksa zarar verebiliir tavana gelince tavanda su kullanmayın sarkma yapma ihtimali yüksek köpük alıp kullanabilirisiniz köpüğü sıkıp fırçalayn ve çekin www.yerindetemizlik.com koltuk yıkama istanbul
  • http://youtu.be/2JHFqhv40Kk

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Koltuktaki lekeleri bir ürünle bastıra bastıra silip lekeyi çıkartmak gözle görülebilir bir temizlik sağlayabilir ama o koltuk döşemesi gözenekli olduğu için o lekeler direkt süngere gider...

En mantıklısı kullanılacak temizleme ürününü su ile seyreltip, döşemelere püskürtmek. Ama geniş püskürten basınç yapmayan modu seçeceksiniz...

Sonra biraz bekleyip kurumadan sağlam bir süpürge ile süpüreceksiniz... Çıkmazsa tekrar ıslatıp, hafif nemli ve temizlik ürünlü bezle bastırmadan silersiniz, sonra tekrar çekersiniz... İnanın böyle daha hijyenik olur...

Çünkü lekeler çözünecek ve siz o çözünmüş leke ile suyu çekeceksiniz... Çok zor çıkacak bir leke ise çıkması zor tabii lokal bir uygulama ile bastırmaktan başka çare yok... Onda da yöntem var, halıları yıkadığımız sert fırçalar ile çok bastırmadan paralel sileceksiniz... O zaman leke aşağıya gitmez.

bir çok yerde bunu anlatamıyorum. Vakumlama ile çekmeden temizlik yapılmaz, o lekeler, kirler havaya buharlaşmaz. Arka tarafındaki mükemmel emici süngerlere hapsolur.

bir çok kişi aynı hatayı yapıyor bu konuda. üzerine biraz su dökülünce de tüm kirleri kusuyor koltuk...

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

http://youtu.be/2JHFqhv40Kk

sevindin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

http://youtu.be/2JHFqhv40Kk

sevindin mi?

Valla ben tesaduf uzere buldum bunu uygulama yaparken videoda cektim baktim konusuda var paylasmak istedim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.