Şimdi Ara

2012 yaz lastiği tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
28.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aracım honda civic 2008. 205 55 r16 lastik ebatlarım.
    Aracıma yazlık lastik alacağım ve üzerindeki orj lastikleri bridgestone turanza er300
    önerileriniz nedir? pirelli p7,turanza er300, yokohoma c drive vs?

• Hocam benim ki 195 65 15 kumho 130 tl, turanza er300 165, continental ecocontact3 170, michelin energy saver 170, yokohama c drive 150 tl. ROt balanscım yakın tanıdık ve continental almamı önerdi. İkinci olarak da c drive. Sivas da hala kar yağıyor gelecek hafta kesilecekmiş o zaman alacağım. C drive alacağım büyük ihtimal. 2011 11.hafta üretilmiş. Tam 1 yıllık olması biraz işkillendirse de forumlarda okuduğum kadarıyla sorun olmuyormuş.
  • benim araçta suan kışlık lastikler var ben de bu ebatta yazlık lastik arıyorum,
    aklımda continantal ve nokian var artık erzurumda hangisini bulursam onu alacagım.
  • bugün Lassa Atracta aldım bakalım 4 tane 520 TL ödedim.Eve gelesiye kadar fena değildi.
  • Lastikten beklentine bağlı birazda. Konforlu olsun diyosan Michelin. Eğer yol tutsun diyosan conti sport2 veya bridgestone adrenalin olabilir ama turanzada iyi lastikdir 3 takım eskittim turanzadan. Pirelli p7 içinde araştır biraz pirelli sevmem ama o lastikte iyimiş söylenenlere göre.
  • SportContact 2 veya PremiumContact 2 bakabilirsiniz.
  • Kendi aracımın üzerinde 205/55/R16 Bridgestone Potenza lastik geldi. Biraz ses yapıyor ama yol tutuşundan ve sağlamlığından oldukça memnunum. Michelin iyi lastiktir ancak en büyük sorunu balon yapması.
  • bende lastik alcam jant + lasatik burdaki yorumlari takip edeyim
  • Continental al Başka markalarada bakarak zamanını boşuna harcama
  • Kuzene bugün taktıracağız sizinle aynı ebat 205/55/16 mıchelin primacy hp
  • Pirelli P7, Conti Sport Contact 2 yerine 3 düşünün bence, 2 "ortalama" iken 3'ün değerleri çok çok daha iyiymiş.
    Michelin Pilot Sport 3 de çok tavsiye ediliyor.

Yokohama'yı bilemiyorum, bakmak lazım.

Ancak P7, Conti SC3 ve Michelin PS3 testlerde ilk 3'ü durmadan paylaşıyorlar, söyleyeyim.

Bunun yanında Michelin Primacy HP'yi değiştirdiler mi bilmiyorum ama babamın arabada (C200K) uzunca bir süre kullanmıştık, ıslakta, kuruda her şekilde berbat bir lastikti.

Bu ölçü için yapılmış özel testlere de bakmanızı öneririm.

Çünkü atıyorum 225 45 17'de çok başarılı olan bir lastik marka-modeli, 185 60 15'te aynı başarıyı elde edemeyebiliyor.
    Ya da tam tersi...
    Araçların ağırlığı, sınıfı, o lastiği ısıtması, zorlaması, herşey değişiyor çünkü.
  • 195 65 15 için ben de takipteyim.
    Kumholardan sonra tüm modeller daha iyi olacaktır kanısındayım.
    Kışlıklarım bridgestone lm30 ama çok ses yaptığı için bu sefer bridgestone tercih etmeyeceğim.
  • Conti Premium Contact 2 geniş kanalları nedeniyle çok fazla yol sesi yapıyor aklında olsun, şu anda 2012 Civicte kullanıyorum. Ama ıslak zeminde performansı ciddi anlamda P7 den daha iyi, şirket aracımda conti vardı şimdi p7 var, P7 nin kesinlikle daha sessiz ve konforlu bir sürüşü var ama ıslak zemin performansı ciddi anlamda düşük.
  • o ebatlarda alman gereken michelin primacy hp dir.ha pahali dersen saygi duyarim.bende ayni ebatlarda o lastigi kullaniyorumve cok memnunum.yol tutus sessizlik konfor frenaj cok iyi.siddetle tavsiye ederim
  • Bu arada tavsiye vermeyi unutmuşum, kesinlikle Toyo Proxes 4 almalısın.

Satabilsem 3000 km deki Conti PC2 leri satıp bunlardan alacağım.
  • Hankook lastikler oldukça guzel. Bu markaya da bak derim.
  • bundan onceki lastiklerim pirelli p7 idi.omru bitince yaklasik bir ay once michelin pilot sport 3 aldim.cok memnunum.p7 ye gore daha konforlu.yol tutusu mukemmel.tavsiye ederim.
  • Lastikleri taktırdık şuan memnunuz zaten bildiğimiz lastikti sorun yaşayacağımızı tahmin etmiyoruz

• hp

• quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

hp

O kadar tavsiye ettim, anlattım Nokianı.

Yine Fransız'a parayı verdirmişsin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.