Şimdi Ara

@ ingilizce işletme mezunu ne kadar maaş alır (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
17
Favori
77.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür
    hangi ülkede okumustun sen??

2 sene avusturya, 4 sene bosna hersek

inglizce kolay bir dildir yazmışsın y.dışında 6 yıl okuyan biri için kolay bi dildir tabiki. eğer insanlarla türkçe iletişim kurmadıysan ama burda düşündüğün kadar kolay değil ing. öğrenmek readingle writing i öğrensen
    listening le speaking i nası öğrenecen kimle ing. konusacan
  • quote:

quote:

quote:

inglizce kolay bir dildir yazmışsın y.dışında 6 yıl okuyan biri için kolay bi dildir tabiki. eğer insanlarla türkçe iletişim kurmadıysan ama burda düşündüğün kadar kolay değil ing. öğrenmek readingle writing i öğrensen

evet ingilizce kolay dedim ve hala da diyorum.
    benim yurt dışında geçirdiğim 6 yılın ilk ikisi avusturyada yani almanca konuşulan bi ülkede ve almanca konuşulan bi üniversitede geçti.
    ve ben lisede temelini aldığım ingilizceyi kendi çabamla bu dönemde öğrendim.
    sonrasında 4 yıl geçirdiğim bosnada da boşnakça konuşuluyordu, ingilizce konuşabileceğim tek yer okuldu.
    listening ingilizcenin en kolay kısmı, çünkü çok fazla materyal var, ben ingilizcemin %70'ini dizi ve filmlere borçluyum. grammer ve vocabulary tamamen kişisel çalışma ile olacak şeyler zaten, listening de dediğim gibi dizi ve filmlerden kolay bi şekilde geliştirilebiliyor.
    uzun lafın kısası ingilizce hiç yurt dışına çıkmamış birisi için bile çok kolay bir dil.
    bunu ingilizcenin yanında almanca ve boşnakça eğitimi almış, japoncayı da de zevk için öğrenmeye çalışan biri olarak söylüyorum. diller hakkında baya bilgim var...

• Mezun olur olmaz müfettiş olarak çalışmaya başladım.

Maaşım 2.940 Tl.
    Ayrıca resmi tatiller hariç günlük 150 Tl harcırah alıyorum.
    Herhangi birisine yemek vs ısmarlarsam bunun 300 TL'lik kısmının parasını geri alıyorum. Yani aylık 300 TL'lik yemek ısmarlama hakkım var.
    Aylık 200 TL'lik Multinet alıyorum.
    Herhangi bir yere giderken, gelirken kendi arabamla gidersem 40 litrelik benzin, kendi aracımı kullanmazsam uçak vs biletinin parasını alıyorum.
    Gittiğim yerlerde Swiss, Hilton, Dedeman gibi otellerde kalıp, para ödemiyorum.
    Yılda 6 maaş da ikramiyem var.
    Yani 6 ay 2.940, diğer 6 ay 5.880 Tl alıyorum.
    Ayrıca yılda minimum 8 ay turnede kalıyorum. Yani 240 X 150 TL'den 36.000TL'yi harcırah olarak alıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet ingilizce kolay dedim ve hala da diyorum.
    benim yurt dışında geçirdiğim 6 yılın ilk ikisi avusturyada yani almanca konuşulan bi ülkede ve almanca konuşulan bi üniversitede geçti.
    ve ben lisede temelini aldığım ingilizceyi kendi çabamla bu dönemde öğrendim.
    sonrasında 4 yıl geçirdiğim bosnada da boşnakça konuşuluyordu, ingilizce konuşabileceğim tek yer okuldu.
    listening ingilizcenin en kolay kısmı, çünkü çok fazla materyal var, ben ingilizcemin %70'ini dizi ve filmlere borçluyum. grammer ve vocabulary tamamen kişisel çalışma ile olacak şeyler zaten, listening de dediğim gibi dizi ve filmlerden kolay bi şekilde geliştirilebiliyor.
    uzun lafın kısası ingilizce hiç yurt dışına çıkmamış birisi için bile çok kolay bir dil.
    bunu ingilizcenin yanında almanca ve boşnakça eğitimi almış, japoncayı da de zevk için öğrenmeye çalışan biri olarak söylüyorum. diller hakkında baya bilgim var...

nihongo.. omoshiroi:d

• quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

Mezun olur olmaz müfettiş olarak çalışmaya başladım.

Maaşım 2.940 Tl.
    Herhangi birisine yemek vs ısmarlarsam bunun 300 TL'lik kısmının parasını geri alıyorum. Yani aylık 300 TL'lik yemek ısmarlama hakkım var.
    Herhangi bir yere giderken, gelirken kendi arabamla gidersem 40 litrelik benzin, kendi aracımı kullanmazsam uçak vs biletinin parasını alıyorum.
    Ayrıca yılda minimum 8 ay turnede kalıyorum. Yani 240 X 150 TL'den 36.000TL'yi harcırah olarak alıyorum.

genelden ya da özelden işiniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? bende mezunum ama sevdiğim işlerin önünü tıkıyorlar bende kendime farklı meslekler arayışına girdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RİCARDOQUARESMA

quote:

Maaşım 2.940 Tl.

genelden ya da özelden işiniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? bende mezunum ama sevdiğim işlerin önünü tıkıyorlar bende kendime farklı meslekler arayışına girdim.

genelden versin nie özelden veriyo devlet sırrı mı

• benim için farketmez belki kurum adı vermek istemeyebilir onun için yazdım. banka ise müfettişlik nedir uzman yardımcılığı varmış birde nedir hiçbir bilgim yok. banko diyorlar paradan anlarım ama akşama kadar para say pislik bir de insanlarla uğraş dur. en önemlisi aynı işe git gel her gün ve sevmeden yaparsan çekilmez.
  • quote:

benim için farketmez belki kurum adı vermek istemeyebilir onun için yazdım. banka ise müfettişlik nedir uzman yardımcılığı varmış birde nedir hiçbir bilgim yok. banko diyorlar paradan anlarım ama akşama kadar para say pislik bir de insanlarla uğraş dur. en önemlisi aynı işe git gel her gün ve sevmeden yaparsan çekilmez.

müfettis olduğunuza göre 3 büyük sehirden birinde ikamet ediyor olmalısınız
    3 ay bulunduğunuz sehirde diğer 8 ay turnede 1 ayda tatiliniz mi var??
    hangü bankada müf. yardımcısınız??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 1 Kasım 2012; 1:39:55 >
  • quote:

quote:

benim için farketmez belki kurum adı vermek istemeyebilir onun için yazdım. banka ise müfettişlik nedir uzman yardımcılığı varmış birde nedir hiçbir bilgim yok. banko diyorlar paradan anlarım ama akşama kadar para say pislik bir de insanlarla uğraş dur. en önemlisi aynı işe git gel her gün ve sevmeden yaparsan çekilmez.

bana mı soruyorsun? ben işsizim iş arıyorum:d 3 büyük ilin en büyüğünde ikamet ediyorum:d

• quote:

Maaşım 2.940 Tl.

• quote:

quote:

quote:

bana mı soruyorsun? ben işsizim iş arıyorum:d 3 büyük ilin en büyüğünde ikamet ediyorum:d

ufak bi yanlişlik olmus

• Vay be neler okuduk bu konuda.

Şükürler olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Vay be neler okuduk bu konuda.

Şükürler olsun.

senin maasın ne kadar
    ne iş yaptırıyolar sana uzman yrd olarak
  • quote:

Maaşım 2.940 Tl.

böyle ballandırarak anlatmak kolay.. şimdi gelelim zor kısımlarına, sonrasında da karar verelim bu kadar paraya bu işe değer mi diye..

pat diye kars'a çıkıyosun, 1 ay karsta kalıyosun.. eşin, dostun, çevren olmadan. tek başına yaşıyosun.. Teftişe gittiğin banka müdürü ile de çok samimi olamıyorsun, birlikte gittiğin astlarınla da.. 1 ay tek başına yaşıyosun karsta, en lüks otelde kalsan ne olucak? dışarda yemek yiyorsun hep, düzenli bir hayatın olmuyor, ilişki yaşayamıyorsun. Tam karstaki işim bitti diyorsun, 1 ay konyaya gönderiyorlar, ordan 1 ay zonguldağa.. bunun sonu olmuyor.. sık sık istanbula uğraman gerekiyor. malum ordaki hayat pahalı. Eğer istanbullu değilsen maaşının yarısı ile ev kiralıyorsun ve o ev yılın 7 ayı bomboş duruyor..

müdürlüğe yükselip bankada yerleşik işe başlaman için ortalama 6 ile 9 sene müfettişlik yapman lazım. Bu süre boyunca bu şekilde yaşamak insanın hayatından çok şey götürüyor.. bi de bunun mental sıkıntısı var.. bu süre sonunda eline aldığın 1 bardak çayı bile sorguluyorsun, açığını arıyorsun. bazı tahtalar eksiliyor ister istemez..

mesai saatin yok, haftasonun yok. pat diye iş geliyo pazarını ona ayırıyosun..

yılda 10 maaş ikramiyen olsa ne olur?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Vay be neler okuduk bu konuda.

Şükürler olsun.

senin maasın ne kadar
    ne iş yaptırıyolar sana uzman yrd olarak

Yok ben idari işler departmanındayım. Lise mezunuyum :)
  • Bende iktisat mezunuyum valla herşeiyn hayırlısı üstelik ben Elazığda oturuyorum cidden iş güç yok askere gititm geldim 2 aydır boşum banka sınavlarına hazırlanıyorum o olmasada 1 milyara heryerde çalışırım bi yerden başlamam lazım 6 yıllık iş tecrübemde var.

Aslında sermayen olcak açacan bi kahve evi gibi bi yer yaşayıp gidecen şimdi başkalarının yanında köle gibi çalışaz 1 milyar maaş değil başkalarının yanında çalışmak zoruma gidiyor
  • en iyisi kpss-A grubundan devlete girmek bunun içinde 1-2 yıl sınava calısmak lazım ondan sonrada kurum sınavı.sözlü mülakat
  • işletme var dediler hemen geldik konuya bi el atmak gerek bende ekonometri marmara öğrencisiyim bitirincie min 2500ten aşağı başlamam diye dşünüyorum yani inanıyorum yoksa bırakırdım alan değiştirirdim.işletme iktisat olsa kesin kpss kasardım ama özeldeyiz şimdilik biz biraz...Üniv batıdakiler vs olsun işletme artı ingilizce olduktan sonra orta yol bir maaş alırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: leader_lider

işletme var dediler hemen geldik konuya bi el atmak gerek bende ekonometri marmara öğrencisiyim bitirincie min 2500ten aşağı başlamam diye dşünüyorum yani inanıyorum yoksa bırakırdım alan değiştirirdim.işletme iktisat olsa kesin kpss kasardım ama özeldeyiz şimdilik biz biraz...Üniv batıdakiler vs olsun işletme artı ingilizce olduktan sonra orta yol bir maaş alırlar

ekonometrinin ne özelliği var ki seni 2500 tl maaşla işe alacaklar
  • quote:

en iyisi kpss-A grubundan devlete girmek bunun içinde 1-2 yıl sınava calısmak lazım ondan sonrada kurum sınavı.sözlü mülakat

bana başta bunu derlerdi de dinlemezdim.. üni yeni bitti, sınav mınav uğraşamam derdim.. şimdi ben sabah 8 akşam 6 köpek gibi çalışıyorum.. millet kpss yi verip kapağı atmış dediğiniz yere, sabah 9.30 da işe gidiyo, öğleden sonra 4.30 gibi de çıkıyo işten yavaştan.. maaşıda en aşağı 1950 tl ile başliyolar.. kesin girmem lazım benimde devlete

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.