DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
THK Paraşüt/Planör Kursu 2012
306
Cevap
3
Favori
16.379
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Havacılık >> THK Paraşüt/Planör Kursu 2012
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 sonraki >>>
Giriş
      72 Mesaj
      15 Mart 2012 11:34:32
      Selamlar ;

Türk Hava Kurumu'nun her yıl yaz aylarında düzenlediği paraşüt veya planör kursuna katılan var mı aranızda ? Ya da bu sene katılmayı planlayan var mı ? Ben bu yıl paraşüt başlangıç eğitimini almayı düşünüyorum. Eğer katılmış olanlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Çavuş
      80 Mesaj
      15 Mart 2012 12:47:11
      Paraşüt başlangıç sertifikam var. Bu sene de Bursa'da açılacak olan planör başlangıç kursuna ve İnönü'de paraşüt tekamüle katılıcam.
      Tavsiyeden kasıt nedir anlayamadım ama sormak istediğin şeyler varsa elimden geldiğince yanıtlarım.

If It's Boeing, I'm not going..!
    • Yüzbaşı
      736 Mesaj
      15 Mart 2012 13:33:28
      Sorunuz varsa ulaşınlm v.b. konularda yardımcı olurum. YGS iyi geçerse bol resimli bir konu açmayı planlıyorum. Bu arada Antalya Eskişehir ve Erzurum veya Erzincanda kurs açılaçak diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      80 Mesaj
      15 Mart 2012 13:45:31
      quote:

Orijinalden alıntı: d.eray

Sorunuz varsa ulaşınlm v.b. konularda yardımcı olurum. YGS iyi geçerse bol resimli bir konu açmayı planlıyorum. Bu arada Antalya Eskişehir ve Erzurum veya Erzincanda kurs açılaçak diye biliyorum.

Bahsettiğim kurs THK Bursa şubesinin düzenlediği, Genel Başkanlığın onayıyla açılacak olan bölgesel kurstur. Yani bilmemeniz normal ;)

• Çavuş
      72 Mesaj
      15 Mart 2012 16:47:05
      Benim bildiğim kadarıyla Eskişehir'de...
      Tavsiye derken ne gider ne götürülür aslında yazıyor sitelerinde fakat ''ah keşke şu da yanımda olsaydı, getirseydim.'' dediğin eksikliği hissetiğin herhangi bir ihtiyacın oldu mu ?

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      15 Mart 2012 17:36:58
      2 tane spor ayakkabı ve eski eşofmanlarını götür. Çünkü takla dersinde yırtılabilir. Sabun, şampuan ve havlu götür. Şimdi diyeceksin ki lan benim o kadar da aklım basmıyor mu ama başkalarından havlu isteyenleri bile gördüm. Eşofmandan başka bir şey giymene izin vermiyorlar o yüzde fazla kıyafet alma. En çok kafamı duvarlara vurduğum konu fotoğraf makinası veya video kamerayı götürün. Atlamadan önce eğitmenlerden birine verin uçaktan atlarken sizin videonuzu çeksin.Benim gittiğim zamanlar hava çok soğuktu(Sabah ve geceleri) sabah sporuna çıkarken tekamülcülerden biri bere takmıştı.

Ekleme:Kursa gitmeden antibiyotik kullanma çünkü antibiyotik kullandıktan 4 gün sonra atlatıyorlar yoksa atlayamıyorsun. Bir elemanın 2. gelişiydi bu yüzden atlayamadığını hatırlıyorum.

• Çavuş
      72 Mesaj
      15 Mart 2012 18:08:50
      Hahahah eyvallah dikkate alacağım dediklerini sağolasın

• Çavuş
      80 Mesaj
      15 Mart 2012 18:12:54
      quote:

Orijinalden alıntı: flyer06

Benim bildiğim kadarıyla Eskişehir'de...

Ya ben anlatamıyorum ya da siz okumuyosunuz; bölgesel kurs diyorum. Yani bölge halkına havacılığı tanıtmak ve sevdirmek amaçlı. Yani Eskişehir'de kurs yok demiyorum, Eskişehir'deki her yıl düzenli olarak açılır, benim bahsettiğim ise şubelerin isteğine bağlı olarak bir kereliğine açılabilen kurs. Tek farkı yaz aylarında değil Nisan-Mayıs aylarında olması.

Neyse gelelim yanına götürmen gerekenlere. Aklımdakilerin büyük çoğunluğunu d.eray yazmış zaten, fotoğraf makinesi ve kamera kesinlikle götürmelisin diyorum. Ayrıca yanına ayak pudrası da almanı şiddetle tavsiye ederim. Ayakların postala alışık değilse benimkiler gibi egzama olabilir.

• Çavuş
      72 Mesaj
      16 Mart 2012 00:45:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Tango1NeverDies

Alıntıları Göster

Ya ben anlatamıyorum ya da siz okumuyosunuz; bölgesel kurs diyorum. Yani bölge halkına havacılığı tanıtmak ve sevdirmek amaçlı. Yani Eskişehir'de kurs yok demiyorum, Eskişehir'deki her yıl düzenli olarak açılır, benim bahsettiğim ise şubelerin isteğine bağlı olarak bir kereliğine açılabilen kurs. Tek farkı yaz aylarında değil Nisan-Mayıs aylarında olması.

Neyse gelelim yanına götürmen gerekenlere. Aklımdakilerin büyük çoğunluğunu d.eray yazmış zaten, fotoğraf makinesi ve kamera kesinlikle götürmelisin diyorum. Ayrıca yanına ayak pudrası da almanı şiddetle tavsiye ederim. Ayakların postala alışık değilse benimkiler gibi egzama olabilir.

Tamam bende bölgesel kurs yok demiyorum. Ayrıca bölgesel açılan kurslarında yaz aylarında olmadığını biliyorum. İlk mesajımda da belirttim zaten ''...... her yıl yaz aylarında düzenlediği.....'' diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer06 -- 16 Mart 2012; 0:45:56 >

• Teğmen
      208 Mesaj
      17 Mart 2012 15:03:04
      vaktim olsada paraşüt tekamül kursuna gidebilsem ama 53 gün çok fazla.

• Yarbay
      5361 Mesaj
      17 Mart 2012 23:33:57
      planör kursuna başvuru yapacağım pazartesi bir aksilik olmazsa

(╯°□°)╯︵ ┻━┻ __________.
      ┬─┬ ノ( ゜-゜ノ) chill out bro
      (╯°Д°)╯︵ /(.□ . \) __________.
    • Binbaşı
      1507 Mesaj
      18 Mart 2012 13:45:51
      Paraşüt'le atlama kursuna başvuracağım bende.Asıl hayalim yarasa kıyafetlerini giyip tepeden aşağı süzülmek

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_97058070/tm.htm][color=
    • Yüzbaşı
      871 Mesaj
      18 Mart 2012 20:23:35
      Bende planörcüyüm sorunuz varsa dinlemeye hazırım

başvurular 30 nisana kadar bu arada unutmayalım

İnsanlara gökyüzünde evreni yaratan birisi olduğunu söylediğinizde büyük bir kısım size inanacaktır.
      Boyanın daha kurumamış olduğunu söylediğinizde ise; emin olmak için dokunacaklardır.
    • Yarbay
      5361 Mesaj
      21 Mart 2012 23:45:15
      1-15 haziran planör başlangıç kursu (eskişehir) için başvuru yaptım.15 puanım var bakalım çıkacak mı

(╯°□°)╯︵ ┻━┻ __________.
      ┬─┬ ノ( ゜-゜ノ) chill out bro
      (╯°Д°)╯︵ /(.□ . \) __________.
    • Yüzbaşı
      871 Mesaj
      22 Mart 2012 23:10:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Problem?

1-15 haziran planör başlangıç kursu (eskişehir) için başvuru yaptım.15 puanım var bakalım çıkacak mı

nice insanlar gördüm sadece genç kanat ama çıkıyor

nice insanlar gördüm gazi yakını çıkıyor ama gidemiyor :)

İnsanlara gökyüzünde evreni yaratan birisi olduğunu söylediğinizde büyük bir kısım size inanacaktır.
      Boyanın daha kurumamış olduğunu söylediğinizde ise; emin olmak için dokunacaklardır.
    • Yüzbaşı
      508 Mesaj
      24 Mart 2012 17:53:20
      quote:

Orijinalden alıntı: waterloo

Bende planörcüyüm sorunuz varsa dinlemeye hazırım

başvurular 30 nisana kadar bu arada unutmayalım

kursa kaydolmayı düşünüyorum fakat bende yükseklik korkusu var. sorun olur mu acaba???

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      24 Mart 2012 20:44:40
      quote:

Orijinalden alıntı: polkol

Alıntıları Göster

kursa kaydolmayı düşünüyorum fakat bende yükseklik korkusu var. sorun olur mu acaba???

yükseklik korkusu :) hmm sana şöyle birşey deneyelim

video yu izleyince ne hissettin :)

uçuran hocamız göksel demiröz kanattaki hocamuz talat mutlu :)

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      24 Mart 2012 21:26:17
      @waterloo
      Hocam siz planörcüsünüz. Paraşüt kursdayken Göksel hoca biraz delidir. Kedinin suratına kezzap falan atmış diyorlardı bu bir şehir efsanesi mi? İnternetde araştırdım ama böyle bir şey bulamadım işin aslı nedir. Birde dikkatimi çekti siz uçarken paraşüt takıyorsunuz size nasıl bir paraşüt eğitimi veriliyor. Deklanşörü çek atla gibi mi?

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      24 Mart 2012 21:48:28
      quote:

@waterloo
      Hocam siz planörcüsünüz. Paraşüt kursdayken Göksel hoca biraz delidir. Kedinin suratına kezzap falan atmış diyorlardı bu bir şehir efsanesi mi? İnternetde araştırdım ama böyle bir şey bulamadım işin aslı nedir. Birde dikkatimi çekti siz uçarken paraşüt takıyorsunuz size nasıl bir paraşüt eğitimi veriliyor. Deklanşörü çek atla gibi mi?

aynen öyle diyorlarki havada birşey olursa kanopinin her iki tarafındaki kırmızı kolları çekeceksin. kanopi uçar gider sonra planörün sol kanat önüne doğru kendini atıp paraşütü açacaksın :)

göksel hoca suratına kezzap atmamıştır ya :D sanmam ben hiç duymadım :) (banada çok güzel bir ödev verdi bu ağustosda teslim edicem kendisine :))

• Çavuş
      86 Mesaj
      26 Mart 2012 14:03:45
      merhaba .Bende planör kursuna gitmek istiyorum ama benim boyum 1.87 kilom 95 maksimum 90 diyorlar bu problem olurmu ? ayırca planör veya paraşüt hakkında hiç bir bilgim yok nasıl başvurulur biraz bizi aydınlatsanız çok sevinirim ...

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      26 Mart 2012 14:28:41
      problem olur 5-6 kilo vermelisin en az şüphelendiklerini ölçerler tartı ile

en yakın thk şubesine gidersen başvurunu yapabilirsin

• Yüzbaşı
      508 Mesaj
      26 Mart 2012 18:42:01
      quote:

problem olur 5-6 kilo vermelisin en az şüphelendiklerini ölçerler tartı ile

en yakın thk şubesine gidersen başvurunu yapabilirsin

verdiğin videoyu izledim süper... kesin kaydolmalıyım...

• Çavuş
      86 Mesaj
      26 Mart 2012 19:09:03
      anladım teşekkür ederim , ozaman diete başlıyım şimdiden:) istanbulda ücretli kurs varmı bildiğiniz ? galiba thk seçmeleri biraz zor geçiyormuş.. herkesi seçmiyorlarmış

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      26 Mart 2012 19:55:20
      quote:

Orijinalden alıntı: epwesa1

anladım teşekkür ederim , ozaman diete başlıyım şimdiden:) istanbulda ücretli kurs varmı bildiğiniz ? galiba thk seçmeleri biraz zor geçiyormuş.. herkesi seçmiyorlarmış

bu işi thk dışında yapan yok türkiyede(planörü)

sen başvur belki çıkar çıkma şansını arttırmak için biraz bağış yapabilirsin(tabi bütçen müsait ise)

orada seçilme şansını arttıran şeyler var deride yardımcı olmak fitre zekat vs. bu sene çıkmassa seneye bu işleri yapıp başvurursan kesin çıkar

• Binbaşı
      1194 Mesaj
      30 Mart 2012 21:47:54
      Arkadaslar bende planore başvurdum birde deltakanata nasıldır bu ikisi belli bir miktar bağışta yaptım şubeye adam götürdüm çıkma şansı nedir bölümüm uçak olduğu için planore gitmek istiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      30 Mart 2012 22:05:06
      çıkar çıkar önemli olan şubenin sana destek olması

delta kanatta güzel bir spor fakat yamaç paraşütüne göre biraz daha maliyetli ve meşakatli

• Onbaşı
      35 Mesaj
      31 Mart 2012 18:45:33
      OOO bu konuyu gördüğüme çok sevindm :D Ben geçen sene paraşüt başlangıç 10. Devre deydm . Bu sene de tekamüle başvurdum umarım çıkar ve FAI-A lisansımızı alırız :) Kafanıza takılan herhangi bişey varsa sorabilirsinz... Ama gitmenizi kesinlikle tavsiye ederim inanılmaz güzel bir ortam o 6 günde inanılmaz şeyler yaşıyorsunuz.

Cheetah....
    • Yüzbaşı
      871 Mesaj
      31 Mart 2012 18:48:26
      başlangıçtan tekamüle değil a bröveye başvurabilirsiniz? umarım ben yanlış anladım :)

• Onbaşı
      35 Mesaj
      31 Mart 2012 18:55:53
      quote:

başlangıçtan tekamüle değil a bröveye başvurabilirsiniz? umarım ben yanlış anladım :)

Yaw eski adıyla tekamül işte :D Paraşüt temeli kaldırdılar bu sene başlangıç ve a-bröve oldu :) Efes le paralel bi konuma geldiler.. Evet tekamül yanlış bi kullanış oldu :D

Cheetah....
    • Yüzbaşı
      871 Mesaj
      31 Mart 2012 19:05:33
      quote:

Orijinalden alıntı: 9Cheetah9

Alıntıları Göster

Yaw eski adıyla tekamül işte :D Paraşüt temeli kaldırdılar bu sene başlangıç ve a-bröve oldu :) Efes le paralel bi konuma geldiler.. Evet tekamül yanlış bi kullanış oldu :D

ben yanlış okumuşum planör sanmıştım :D

• Onbaşı
      35 Mesaj
      31 Mart 2012 19:17:30
      quote:

Alıntıları Göster

ben yanlış okumuşum planör sanmıştım :D

Cheetah....
    • Çavuş
      72 Mesaj
      02 Nisan 2012 17:14:13
      Tecrübe sahibi dostlar size başka bir sorum var. Sizce planör mü, paraşüt mü ? Tabii ki bu sana kalmış cevabını alacaığım biliyorum ama gidenler ana hatlarıyla artılarını eksilerini hangisi tavsiye ettiklerini yazarsa çok faydalı olur.

• Onbaşı
      31 Mesaj
      03 Nisan 2012 16:55:41
      .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tri_nitro_toluen -- 4 Nisan 2012; 14:20:16 >

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      03 Nisan 2012 18:15:24
      başlangıç bazında planörün eğitimi daha iyi ve uzun :)

• Binbaşı
      1867 Mesaj
      10 Nisan 2012 00:13:31
      Beyler kilodan dolayıyı paraşüt ve planör eğitimi alamıyorum model roket eğitimi hakkında bilginiz var mì?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      14 Mesaj
      16 Nisan 2012 22:28:02
      bu sene Eskişehir de olacağım planör eğitimi için :)

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      16 Nisan 2012 23:14:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Crystal Planet

bu sene Eskişehir de olacağım planör eğitimi için :)

Nasıl bu kadar eminsiniz. Sonuçlar daha açıklanmadı.

• Çavuş
      80 Mesaj
      16 Nisan 2012 23:30:17
      quote:

Nasıl bu kadar eminsiniz. Sonuçlar daha açıklanmadı.

Genç Kanatlar kurslara katılmada önceliklidir, öyle bir şey olabilir.

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      16 Nisan 2012 23:39:54
      quote:

Alıntıları Göster

Genç Kanatlar kurslara katılmada önceliklidir, öyle bir şey olabilir.

Bu forumda THK üyelerinin çok büyük bir bölümü zaten gençkanatlara üyedir. Birde THK öğretmenlerin maaşları ne kadardır acaba ben soramadım. Acaba bilen varmıdır. Belki öğretmen falan olursak ona göre şartlarını bilelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.eray -- 16 Nisan 2012; 23:42:13 >

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      16 Nisan 2012 23:48:54
      parası sizin ayağınızı yerden kesmeye yetiyor

• Yarbay
      2399 Mesaj
      17 Nisan 2012 21:19:55
      Zaten kursa başvurmanın şartlarından biri gençkanatlar üyesi olmaktır o yüzden genç kanatlar üyesi olan birinin daha fazla şansı var demek değildir. Bende planör başlangıç ve a bröve'yi bitirdim her hangi bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

i5 750 2.67GHz / ASUS P7P55D-LE / ZOTAC 9800GT / GSKILL RipjawsX 4GB / Kingston HyperX 3K 120GB / Cooler Master 400Watt / WD Cavier Green 1,5TB / Steelseries Kinzuv2Pro/QcK+/6Gv2

Steam : http://steamcommunity.com/id/hakanwow/
    • Yüzbaşı
      871 Mesaj
      17 Nisan 2012 21:47:55
      quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

Zaten kursa başvurmanın şartlarından biri gençkanatlar üyesi olmaktır o yüzden genç kanatlar üyesi olan birinin daha fazla şansı var demek değildir. Bende planör başlangıç ve a bröve'yi bitirdim her hangi bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

hangi dönem?

• Yarbay
      2399 Mesaj
      17 Nisan 2012 21:51:27
      quote:

Alıntıları Göster

hangi dönem?

2009 başlangıç 5. dönem olması lazım / 2010 bröve 1.dönem aslında gönül isteri ileri tekamül ama şansım çok az 5 kişi alıyorlar. O biraz zor planör aşkı buraya kadar :D

i5 750 2.67GHz / ASUS P7P55D-LE / ZOTAC 9800GT / GSKILL RipjawsX 4GB / Kingston HyperX 3K 120GB / Cooler Master 400Watt / WD Cavier Green 1,5TB / Steelseries Kinzuv2Pro/QcK+/6Gv2

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      17 Nisan 2012 21:59:04
      quote:

Alıntıları Göster

2009 başlangıç 5. dönem olması lazım / 2010 bröve 1.dönem aslında gönül isteri ileri tekamül ama şansım çok az 5 kişi alıyorlar. O biraz zor planör aşkı buraya kadar :D

başvurunu yap ben kaç kişi gördüm tekamüle şans vermeyen ama asil seçilen :) hatta birisi hoca şuan inönüde :)

eminim sende tanıyorsundur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 17 Nisan 2012; 21:59:29 >

• Çavuş
      80 Mesaj
      18 Nisan 2012 14:07:31
      quote:

Kursa başvurmada Genç Kanat üyesi olmak gibi bi şart yoktur.

• Çavuş
      72 Mesaj
      18 Nisan 2012 16:56:52
      Beyler bu yaz İnönü'de planördeyim. 18Haziran-1Temmuz arası

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      18 Nisan 2012 17:05:42
      İleri tekamül ve öğretmenlik kursları kaç yılda bir ne zaman açılıyor bilen var mı? Diğer tarihteki kurslara baktığımda böyle bir eğitime rastlamadım. Ama THK planör sayfasında var. Her halde çok nadir açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.eray -- 18 Nisan 2012; 17:07:07 >

• Yarbay
      2399 Mesaj
      18 Nisan 2012 17:31:14
      quote:

İleri tekamül ve öğretmenlik kursları kaç yılda bir ne zaman açılıyor bilen var mı? Diğer tarihteki kurslara baktığımda böyle bir eğitime rastlamadım. Ama THK planör sayfasında var. Her halde çok nadir açılıyor.

Çok nadir ve yanlızca 5 kişi için açılıyor kurs süresi ise 3 aydan daha uzun bende bekliyorum bu sene 01 MAYIS - 31 EKİM 2012 arasında 5 kişi alınacak...

• Yarbay
      2399 Mesaj
      18 Nisan 2012 17:35:09
      quote:

Alıntıları Göster

Kursa başvurmada Genç Kanat üyesi olmak gibi bi şart yoktur.

Vardır, kardeşim bişey biliyoruz da konuşuyoruz

Genç kanat/ Şubeye üyesi olunması (zorunlu),
      Şubeye getirdiği her yeni üye için 2 PUAN,
      Okulunda kurumu tanıtıcı (broşür,afiş,stand açma,vb.) faaliyetlerde bulundu ise 15 PUAN,
      THK Pulu satışı yaptı ise 15 PUAN,
      Fitre-Zekat toplamada yardımcı oldu ise 15 PUAN,
      Deri toplamaya yardımcı oldu ise 15 PUAN,
      THK’ya 300 TL ve üzeri bağış yaptı ise 20 PUAN,
      Okulunda havacılık koluna üye ise 5 PUAN,
      Gazi & Şehit Çocuğu ise doğrudan ilk tercihine planlanır.

Planör ve diğer bölüm sayfalarından Kursa müracaat şekilleri altıan bakabilirsin

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:11:31
      quote:

Alıntıları Göster

öğretmen olmak için ileri tekamüle gerek yok tekamül yetiyor

parası da iyi işte sizi aç bırakmaz açıkta bırakmaz ayağınızı yerden keser

Yani biz planör pilotu lisansı aldığımızda THK öğretmenlik yapabiliyormuyuz. O zaman niye Planör Uçuş Öğretmenliği kursu açsınlar ki. Fazla parada gözü olan bir insan değilimde emekli olduğumda kazandığım parayla bir uçak falan alırmıyım diye düşünüyorumda uçaklarda çok pahalı benim beğendiğim uçak 750 milyar ne iş yaparsan yap bu uçağa para dayanmaz.

• Yarbay
      2399 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:36:53
      quote:

Alıntıları Göster

Yani biz planör pilotu lisansı aldığımızda THK öğretmenlik yapabiliyormuyuz. O zaman niye Planör Uçuş Öğretmenliği kursu açsınlar ki. Fazla parada gözü olan bir insan değilimde emekli olduğumda kazandığım parayla bir uçak falan alırmıyım diye düşünüyorumda uçaklarda çok pahalı benim beğendiğim uçak 750 milyar ne iş yaparsan yap bu uçağa para dayanmaz.

Alma hocam uçak ileride ppl eğitimini tamamladıktan sonra hazarfende kirala kirala uç birçok tanıdığım var alıyor ppl'sini ondan sonra uç babam uç her hafta sonu gönül ister bu tarz şeyleri yapmak yeterki zaman ve para olsun

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      19 Nisan 2012 17:26:51
      quote:

Alıntıları Göster

işte türkiyede planör işini geliştirmek isteyen kişiler var ama daha tam bir adım atılamadı bir kaç yıla gelişecek bu işler türkiyede de belki bir planör klubü kurulacak falan

yamaç paraşütçüleri bunu başardı istedikleri şekilde uçuyorlar sıra planörcülerde

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      28 Nisan 2012 21:45:34
      quote:

Orijinalden alıntı: crysis_88

tam da böyle bir konu açmayı düşünüyordum iyi oldu bunu gördüğüm :)
      şimdi benim sormak istediğim bir kaç şey var ..
      kilo olarak tam sınırdayım 90 civarı falan tam bilmiyorum. başlayana kadar bi 80-85 olurum heralde .. ama şu sağlık raporunun ayrıntısı nedir ? belli bir hastane varmı ? hani pilot lisanslıklardan türkiye de 4-5 tane hastane var ancak . paraşüt ve planor de ayrıntılar nelerdir ? bir de bazı sağlık sorunlarım var .aslında tam sorun denmez. kalp ameliyatı olmuştum . ama şimdi bir sorunum yok. tek sorun ameliyat olmuş olmam. bir sorun olurmu başvururken ? thk nın istanbul da şubesi var mı ? galiba her yıl düzenli olarak eskşehir de açılıyor .. en iyi şube hangisidir ? şubeler arası bir kalite farkı varmı ? eğer bu paraşütçülük işine başlayabilsem başlangıçtan profesyonel uçuçu olmak için kaç sene geçiyor aradan ? bu işi sürekli hale geitrmek çok zormudur ? kendimi bildim bileli hep uçmak istedim bi şekilde başlmam lazım :)

şimdiden teşekkürler ..

paraşüt için konuşmam gerekirse kilo sınırı 90 ama en fazla 70-80 kilo aralığında olmanı tavsiye ederim. atlayacağın paraşütte yere inme diye bir şey yok yere düşüyorsun ne kadar hafif olursan o kadar hafif düşersin.buda ayağını incitmemeye neden olur. rapor konusunda 1 hafta deselerde hastanenin yoğunluğuna göre 1-2 günde çıkar. ama sabah erken saatlerde gidersen. Özel hastanelerden bu raporu 3 saatte alan var. ama sonuçta uçaktan patates çuvalı atlamıyor.(her zaman söylenen söz.) sen atlayacaksın o yüzde eğer imkanın varsa devlet hastanesinden rapor al. Şubelerin iyiliğine bakmıyorlar senin geçmişine bakıyorlar. her ilin ayrı şubesi varsır. sana en yakın olan şubeye gidip başvuru yaparsın.

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      28 Nisan 2012 23:08:46
      quote:

Alıntıları Göster

devlet hastanelerin de de çıkıyorsa sorun yok .. rapor alırken olunan muayaneler neler ? genel bir taramamı yoksa öylesine bir rapor da geçerlimi ? yaşadıım sağlık sorunları sorun olurmu ? geçmişim derken neyimi araştıyorlar ?

Şubede aktifmisin ne kadar bağış topladın v.s. 5 doktora gidiyorsun hatırladığım kadarıyla göz, kulak-burun-boğaz, psikiyatri v.s.

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      28 Nisan 2012 23:15:50
      quote:

Alıntıları Göster

Şubede aktifmisin ne kadar bağış topladın v.s. 5 doktora gidiyorsun hatırladığım kadarıyla göz, kulak-burun-boğaz, psikiyatri v.s.

ek olarak ekg çekiyorlar kan alıyorlar psikolojik test ve heyet var

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      29 Nisan 2012 00:21:16
      quote:

hmm anladım .. seneye kadar o zaman ben üye olup aktif olmaya çalışayım bu yaz biraz zor gibi .. başvurular 2 gün içinde bitiyor zaten .. bir de bu genç kanatlar derneğine nasıl üye olabiliriz ? thk nın simulator eğitimleri de başlayacakmış heralde .. kaçırmamak gerek . unutmadan gözlük kullanmak da engel mi paraşütçülüğe ?

teşekkürler yorumlarınız için.

waterloo
      d.eray

gözlük kullanmak kesinlikle engel ama göz bozukluğu çok değilse bir şey olmaz. model uçak ve simülasyon eğitimlerine mutlaka katıl.

• Binbaşı
      1194 Mesaj
      29 Nisan 2012 11:29:54
      ne zaman açıklanacak çok heyecanlandım

• Yüzbaşı
      871 Mesaj
      29 Nisan 2012 11:53:58
      15 mayısdan önce beklemeyin

• Yarbay
      2399 Mesaj
      29 Nisan 2012 13:07:58
      Gözlük kullanımı paraşütte dahil olmak üzere hiç bir branşta engel değildir...

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      29 Nisan 2012 13:47:47
      quote:

Gözlük kullanımı paraşütte dahil olmak üzere hiç bir branşta engel değildir...

Katılım şartlarında gözlük kullanımı engel olarak gözükmüyor ama sağlık raporu alırken adam sana sıkıntı çıkartabilir. Gözlük kullanan varmıydı bilmiyorum ama gözlükle atlarsan yada eğitimlerde kullanırsan gözlük gözüne girebilir. Özellikle 5 nokta taklasında.
      http://www.youtube.com/watch?v=NQ34-I-A2K0

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Havacılık >> THK Paraşüt/Planör Kursu 2012
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.