Şimdi Ara

THK Paraşüt/Planör Kursu 2012 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
2
Favori
17.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tango1NeverDies

quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıHanedanı

İnönü de olan var mı şimdi?

Ben İnönüdeyim şu anda.

Nerdesin ben mübadele öğrencisiydim dün döndüm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

Paraşüt FAI-A dayim ben, gelmeden önce yazsaydin görüşürdük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tango1NeverDies

quote:

Paraşüt FAI-A dayim ben, gelmeden önce yazsaydin görüşürdük

tamam FAI-A'da isen daha ordasın demektir 5-10'u gibi tekrar orda olacağım özel mesajla ulaşırım ben sana...
  • quote:

tamam FAI-A'da isen daha ordasın demektir 5-10'u gibi tekrar orda olacağım özel mesajla ulaşırım ben sana...

Tamamdir, ayni şekilde İnönü'ye gelecek arkadaşlar konuya veya özel mesajla yazarlarsa görüşür tanişiriz.
  • Planördeyim İnönü 2765 feet beklerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • osmanlı geçen çarşamba oradaydım günübirlik ziyarete geldim ;) devrem yusufa selamımı ilet
  • Arkadaşlar evrakları hazırlamaya başladım da Notere gidip imza taahhütnamesi yaptırmak gerekiyormuş. Yaptıranlar varsa ne kadar ücret alınıyor acaba?
  • 2012 1. Dönem planör için oradaydım 1-15 Haziran tarihleri arasında imkanınız varsa hiç vakit kaybetmeyin ve başvurun gözlük problem değil ama olmasa daha rahat olur lens kullanmayı araştırın.. ve tabi puanınızı yüksek tutun ki şansınız artsın gidecek olanlar terlik almayıda unutmasın duş için lazım oluyor ayrıca yanınızda küçük dolap kilidi alın.. orada her gününüz dolu dolu oluyor zaman yavaş geçiyor ama günler çok hızlı akıyor :)) son günlere doğru baya yorucu olmaya başlıyor yemek konusunda hiç sıkıntı yok aşçı mükemmel her öğün mutlaka et çıkıyor :) paraşütle ilgili soru soran olmuş paraşütü takıyoruz sadece paraşüt için verilen tek eğitim paraşütün açılması için soldaki ipi çekmemiz gerektiği :)) orada uçmaktan çok planör iktirdik buda bilginize :)) ve ayrılık günü gerçekten iyi olmuyor :) sorunuz olursa PM atabilirsiniz.

• çok teşekkürler çok güzel bilgiler paylaşmışsınız arkadaşlar.

sormak istediğim bilgisi olan arkadaşlarda ricam, ppl eğitimi dediğimiz kişisel uçak eğitimini almak için şartlar nedir bir şart bulamadım ben ?
    vede ppl eğitiimine ne kadar para ödüyoruz ? kayıt olaylarını okudum. sadece ücret ve koşul olarak bilgi yetersizliğim var. koşuldan kastım düşük düzey planör eğimi veya başka bir eğitim almiş olmak gereklimi acaba cvplarsanız sevinirim.

planör başlangıca başvuracam bu puan işine hemen el atsam iyi olacak seneye yatırım amaclı.
    ppl ile ilgili ne kadar bildiğiniz varsa anlatın lütfen. ppl eğitimi alınca havaalanlarında uçak kiralayabiliyorum değilmi arkadaşlar ?

konu çok güzel bilgilerinizi benimle paylaşın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsancıl Yaratık

Arkadaşlar evrakları hazırlamaya başladım da Notere gidip imza taahhütnamesi yaptırmak gerekiyormuş. Yaptıranlar varsa ne kadar ücret alınıyor acaba?

30 TL idi sanırım sanırım değişebilir sen bi 50 götür yanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oetker*

quote:

Arkadaşlar evrakları hazırlamaya başladım da Notere gidip imza taahhütnamesi yaptırmak gerekiyormuş. Yaptıranlar varsa ne kadar ücret alınıyor acaba?

Çok teşekkürler.Bi arkadaşım daha 30a yaptırmış.Bir de kan grubum Nüfus cüzdanımda yazmıyor fakat askeri kimliğimde yazıyor. Kan grubu kağıdı almak zorunda mıyım ?
  • Merhaba bu paraşüt ve planlar kursları için yas sinı var mı ? 16 yaşındayım ve katılmak istiyorum saglık şartları neler ? Tek sorun olarak gözlük sorunum var.

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler.Bi arkadaşım daha 30a yaptırmış.Bir de kan grubum Nüfus cüzdanımda yazmıyor fakat askeri kimliğimde yazıyor. Kan grubu kağıdı almak zorunda mıyım ?

Al istersen 2 dk sürmüyor zaten nüfuz cüzdanını falan mutlaka götürün .

@MeDaLion_

Bildiğim kadarıyla yaş sınırı 16.. Sağlıkta çok büyük sorunun yoksa bişey çıkmaz adam gibi muayene bile etmiyorlar .. Ama panik atak , astım rahatsızlığın varsa mutlaka doktora danış ..( Anti depresan kullanıyosan yan etkilerine bak ondada doktora danış ..

Kilo problemi olanlar geçerim ederim diye düşünmesinler orada tartıyorlar .. 90+ olan 3 adamı gönderdiler direk .

• quote:

@MeDaLion_

Bildiğim kadarıyla yaş sınırı 16.. Sağlıkta çok büyük sorunun yoksa bişey çıkmaz adam gibi muayene bile etmiyorlar .. Ama panik atak , astım rahatsızlığın varsa mutlaka doktora danış ..( Anti depresan kullanıyosan yan etkilerine bak ondada doktora danış ..

Kilo problemi olanlar geçerim ederim diye düşünmesinler orada tartıyorlar .. 90+ olan 3 adamı gönderdiler direk .

Cevap oinin çok teşekkürler. Peki bu yıl artık katılabileceğim bir aktivite yok sanırsam ? Gözlük var çok ileri derece olmayan o sorun olur mü ? Birde yanlış anlamadıysam bize Motorsuz planor ve paraşütle atlama egitimi veriyorlar ? Yoksa ben mı yanlış anladım ? Birde bu bağış yapanlar onceliklidir diyorlarda mesela biz gecen senelerde eski okulum aracılığıyla baya bir yardımda bulunduk fakat liseye geçtikten sonra hiç yardımda bulunmadık yine de bu yaptıklarımız benim hanene artı olarak eklenir mı ?

Birde ilk kursta motorlu mü yoksa motorsuz mü planor kullanıyoruz ? Ve direk biz mı kullanıyoruz yoksa arkada oturuyormuyuz sadece ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meert. -- 12 Temmuz 2012; 20:43:07 >

• Up

• Arkadaşlar 16 Temmuzda Yamaç Paraşütü için kimler inönünde.???
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

quote:

@MeDaLion_

Cevap oinin çok teşekkürler. Peki bu yıl artık katılabileceğim bir aktivite yok sanırsam ? Gözlük var çok ileri derece olmayan o sorun olur mü ? Birde yanlış anlamadıysam bize Motorsuz planor ve paraşütle atlama egitimi veriyorlar ? Yoksa ben mı yanlış anladım ? Birde bu bağış yapanlar onceliklidir diyorlarda mesela biz gecen senelerde eski okulum aracılığıyla baya bir yardımda bulunduk fakat liseye geçtikten sonra hiç yardımda bulunmadık yine de bu yaptıklarımız benim hanene artı olarak eklenir mı ?

Birde ilk kursta motorlu mü yoksa motorsuz mü planor kullanıyoruz ? Ve direk biz mı kullanıyoruz yoksa arkada oturuyormuyuz sadece ?

Genç Kanatlara öncelik tanınıyor zaten .. Pul satışı yap , arkadaşlarını götür üye yap , ramazanda falan deri toplanmasında yardımcı ol . Birde tercih yaparken doldur kağıdı

Göz için sorun olabileceğini zannetmiyorum .. ( Renk körlüğün yoksa )

• Sonunda bitti dönüş yolundayım vayy be 15 gün bitti neyse seneye inşallah tekrar gelicem.Valla ozlucem icim burkuldu ayrılırken neyse hayat devam ediyor.TURK HAVA KURUMU PLANÖR GÜCÜ selâm olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sel_man

Arkadaşlar 16 Temmuzda Yamaç Paraşütü için kimler inönünde.???

21inde Planör için ordayım. Büyük ihtimal altımda yeşil adidas şort olur DonanınHaberden misin diye sorarsın artık.Adım Cem
  • Başvuru yapsak seçilme olasılığımız ne kadar? Puan toplama falan var galiba. Yaş üst sınırı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pronefroz -- 16 Temmuz 2012; 21:12:33 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.