Şimdi Ara

Otomatik Corsa Yakıt Tüketim Testi (4 ileri)-(Haklı gurur içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
1
Favori
24.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

Öncelikle bu konu 4 ileri otomatikleri hor görenlere,konvansiyonel otomatikle şehir içi 10lt altı yakılmazcılara,benzinli araba alınmaz abi;çok yakıyorculara gelsin.

"Bizim Karakaçan ile yakıt tüketimini bir ölçeyim yahu" dedim kendi kendime

Bilmeyenler için kendisi 2010 model "4 ileri" (!) Otomatik vitesli 1.4 motor 90hp Opel Corsadır.

Güzergah : Şile-Bayrampaşa Forum-Başakşehir.

Şile'den yola saat 5 te çıktım,yani köprü trafiğine de iyi girdim.Şile yolunda da gayet müziğimi açmış hakkını vere vere gittim,kesinlikle ekonomi odaklı bir sürüş değildi.Zaten Şile otobanında yanınızdan siyah bir corsa geçip virajlara süzülerek giriyorsa bilinki benim

Şileden depomu fulleyip 69984,5 km de yola çıktım

70001.km

Eve doğru gelirken;radyoda benzine 10 kuruş zam geleceğini duydum,madem öyle birde bizim oradan benzin alayım dedim,

Shell Başakşehir'de depoyu fulledim.O ana kadar tam 103 km yola yapmıştım.

Buyrun bu da benzin fişi ile birlikte kaç litre benzin almış olduğum

Not:Yolculuğun tamamı klima açıktı,benim aracın kliması ben arabayı aldığımdan beri açık

Gelelim sonuca
    Öncelikle eve gelip arabamı sevip okşayıp helal olsun sana dedim direkDaha da sakin kullanımla 6 litre altına inebileceğimi gördüm.Uzun yolda büyük bir peygamber sabrı gösterip 4,8 lt ortalama yakalamıştım,ama tatlı sert bir karakterle istanbul içi trafiğe girerek 6,75lt benzin tükettiğime mutlu oldum epey.Birde bu şekilde agresif kullanım testi de eklerim ilerleyen zamanlarda,sert kullanımda da 8-8,5 litre arası tüketime sahip olduğunu düşünüyorum.

Dün bu testi yapıp bu sonuçları gördüğümde "SEVERİM ÖYLE GOLF'ÜN IZDIRABINI" demek ve insanın arabasını yeniden sevmesi paha biçilemez

Not : İlk fotoğraf,Golf siparişimi iptal ettiğim gün,fonda "Halil Sezai-Olsun" çalarken çıkışta çektiğim fotoğraftır

Not 2 : Halil Sezai konusunda ciddiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 9 Mart 2012; 16:28:35 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.