Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum belliki tıraş makinesine ilk defa başlıyorsun.
    Sana ve ilk defa tıraş olacak arkadaşlara hitaben yazayım. Tüm tıraş makinelerinin cilde alışması için en az 30 gün gerekir. Bu süre eminim ki kullanım kılavuzunda da belirtilmiştir. Bu alışma süresi tamamen cilt yapınızla alakalıdır. Tıraş makinesinde ilk tıraşı olurken bence jiletle olup ertesi gün veya iki gün sonra başlamak gerekir. Aksi taktirde yeni aldığınız tıraş makinesini 4-5 günlük sakala daldırıp direkt tıraş etmeye başlamak ve harikalar beklemek yanlış olur. Mesele, hemen pes etmemek....
    Bir de; bunlar adı üzerinde kişisel bakım ürünleri olduğu için memnuniyetiniz kişisel olacağı gibi memnuniyetsizliğiniz de kişisel olacaktır. Yani bunlar fabrikadan standart olarak üretilip çıkıyor. X kişisinde çok iyi sonuç veriyor, Y kişisinde vermiyorsa, cihazdan değil, cilt ve sakal yapısı ile ilgilidir. ES7036 yı liseye giden kardeşim de kullanıyor. O çok memnun mesela, makineyi öve öve bitiremiyor. O kadar ki 2 arkadaşına da aynı makineden aldırmış :)
    Bir de, forumdan da okuduğum ve öğrendiğim kadarıyla, Panasonic; diğer tüm markalardan sonuç alamayanların artık en son ve kalıcı seçimi...
    Emin ol ki, Panasonic kullanamazsan diğer makineleri hiç kullanamazsın......

quote:

Orjinalden alıntı: Noldor86

Panasonic es7036 aldım.
    Keşke almasaydım.Aletin tıraş etti filan yok.Yüzüne koyuyorsun titreştiği için traş oldum diye seviniyorsun o kadar. 15 dakikadır güya traş oluyorum.Elimi yüzüme attığım da hala sakalları hissedebiliyorum.Boyunda zaten hiç bir işe yaramıyor.Favori düzelten kısım dışında kestiği bile söylenemez.
    Yok 10000 devirmiş.Yok 30 derece filan hikaye.Uzak durun derim.
    Neyse ki Dartyden aldım gidip geri iade ediyorum.

• bende bir tane almayı düşünüyorum ama yorumlar biraz kafa karıştırıcı, yani makine mi yoksa jilet mi daha iyi anlamadım
  • 8163 kullanmaya başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. ARa ara da burada tecrübelerimi paylaştım. Kısa bir tekrar gerekirse, oldukça hassas, açık renkli bir cildim, gerçekten sert ve suratımın her bölgesinde ayrı yönlerde kafasına göre takılan sakalım var. Daha önce de bir Braun marka (bir yerden beyaz eşya promosyonu olarak verilmişti) traş makinesi ile kötü biten teşebbüsüm vardı.

Açık konuşmak gerekirse makineye o kadar para vermemiş olsam büyük bir ihtimalle ilk 1 ay içinde pes eder ve bıçağa geri dönerdim. Ancak inat ederek kullanmaya devam ettim. Bir sürü sivilce ve yarım yamalak olunan traşlı bir dönemden sonra (1 - 1,5 ay) ancak uyum sağlayabildim. Çene altı bölgesi ise halen istediğim düzeyde değil. Ama diğer bölgelerdeki sonuçlara istinaden bir süre daha sabredeceğim. Size de aynı şekilde sabırlı olmanızı, karşılığını alacağınızı söyleyebilirim.

• merhaba panasonic es8238 makinayı forumdaki tavsiyeler sonucunda aldım ancak garip bir şekilde deldiğim eleğini bir türlü alamıyorum.wes9067 model numaralı bu elek amazon.com da satılıyor ama türkiyeye satışı yok.Satın alacağım bir yer bilen varsa çok sevineceğim.İlk kez bu makinayla traş olmak zor bir iş olmaktan çıkmıştı.Şu an delinen kısımdaki bıçağı çıkardım tek tarafla traş oluyorum ama baya uğraştırıyor..
  • Furkan kardeş 6-7 ay önce philips 8170 aldım ben amerikadan. Kullandım fakat pek alışamadım. Çok sessiz olması güzel. Fakat alet 3000 devir civarında çalışıyor. Sert sakala geldi mi bayılıp gidiyor. Bir de tahrişi fazla oluyor ilk zamanlar. Kızarıklık yapıyor. Ama 3-4 traş olup bıraktım ben. Daha fazla dayanamadım. Sonra forumdan okuduğum kadarıyla panasonic almaya karar verdim. Yine Amerikadan arkadaşıma panasonic 8163 aldırdım. Bu alet ile rahata kavuştum diyebilirim. Daha ilk traşta rahatlığı hissediyorsunuz. Alışma süresi iki traşı da geçmedi. O da makineye alışma diyebiliriz bir de boğaz kısmını almaya alışma. Yoksa kızarıklık falan yok. Şimdi ne boğaz kısmında ne başka bir şekilde sorun yok mis gibi. İki dezavantajı var panasonic 8163 ün

1. Şarjı philips ve Brauna göre biraz daha az gidiyor. (1000 devir için normal, hatta iyi denebilir.)
    2. Fual alma aparatı nerdeyse işe yaramıyor, kesmiyor yada ben çözemedim. Normal kısmı ile biraz dikkat ederseniz fualı alabiliyorsunuz ama.

Cildim yumuşak, beyaz ten, sakkalar aşırı derecede sert ve kıvrık. Özellikle boyun bölgesi çok problmli(ydi). Zaten sorun yaşamasaydım arayış içerisine girip, bir sürü makine deneyip en son karar kıldığım mach3 ü bırakmazdım. İyi ki de bırakmışım diyorum şimdi.

Panasonic i benden sonra dayım istedi ona da getirttim. Enişte istedi ona da getirttim. 8170 philipsi benden sonra onlar da kullandı herkeste aynı porblemler ortaya çıktı. Belki devam ettirilse philps de işe yarardı ama nereye kadar. Cilt kalmayacak sonra.... Onlar da panasonic e geçti. Önceki makineleri ikisinin de Braundu ve en iyi modelleriydi. Onların da geçiş sebeplerinden en büyüğü gülle gibi makine taşımak istememeleriydi. Braun kullananlar bilir. Geçtiklerine de çok memnunlar hem hafif makine diyorlar hem daha iyi traş olduklarını söylüyorlar.

gönül rahatlığıyla 8163 öneriyorum. Normal sıvı sabunla temizlenebiliyor. Tecrübelerimi söyleyecek olursam;

1. Islak olurken kesinlikle jilet kullanıyormuş gibi makinenin ucunu sıcak suya değdirin. Yoksa çalıştıkça sıcak kaldığı için ucu, köpüğü kurutuyor.
    2. Kuru traş olmak daha kolay, daha pratik.
    3 Banyodan sonra kuru traş olmak çok daha kolay. Sakallar yuuşamış ve kalkmış oluyor. Önceleri banyodan önce traş olurdum meğer yanlışmış, anladım.

Bir de yurt dışından alabilecekler varsa, Panasonic yeni bir makine çıkarmıştı ben alırken çok pahalıydı. Modeli 8228, nano teknolojili bıçaklar ile üretiliyor.

http://www.amazon.com/dp/B000OW131O?smid=A2TGMCZ4O2P52Z&linkCode=asn

Alacak olsam hiç düşünmeden bunu alırdım ama pahalı biraz tabii...

Herkese kansız, pratik, sinek kaydı traşlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsr -- 3 Mart 2008; 9:25:17 >

• Hocam nasıl getirtiyorsun şu aleti?Bizlere de birer tane getirtsen sevaba girersin.
    quote:

Orjinalden alıntı: ferhatsukrurende

Furkan kardeş 6-7 ay önce philips 8170 aldım ben amerikadan. Kullandım fakat pek alışamadım. Çok sessiz olması güzel. Fakat alet 3000 devir civarında çalışıyor. Sert sakala geldi mi bayılıp gidiyor. Bir de tahrişi fazla oluyor ilk zamanlar. Kızarıklık yapıyor. Ama 3-4 traş olup bıraktım ben. Daha fazla dayanamadım. Sonra forumdan okuduğum kadarıyla panasonic almaya karar verdim. Yine Amerikadan arkadaşıma panasonic 8163 aldırdım. Bu alet ile rahata kavuştum diyebilirim. Daha ilk traşta rahatlığı hissediyorsunuz. Alışma süresi iki traşı da geçmedi. O da makineye alışma diyebiliriz bir de boğaz kısmını almaya alışma. Yoksa kızarıklık falan yok. Şimdi ne boğaz kısmında ne başka bir şekilde sorun yok mis gibi. İki dezavantajı var panasonic 8163 ün

1. Şarjı philips ve Brauna göre biraz daha az gidiyor. (1000 devir için normal, hatta iyi denebilir.)
    2. Fual alma aparatı nerdeyse işe yaramıyor, kesmiyor yada ben çözemedim. Normal kısmı ile biraz dikkat ederseniz fualı alabiliyorsunuz ama.

Cildim yumuşak, beyaz ten, sakkalar aşırı derecede sert ve kıvrık. Özellikle boyun bölgesi çok problmli(ydi). Zaten sorun yaşamasaydım arayış içerisine girip, bir sürü makine deneyip en son karar kıldığım mach3 ü bırakmazdım. İyi ki de bırakmışım diyorum şimdi.

Panasonic i benden sonra dayım istedi ona da getirttim. Enişte istedi ona da getirttim. 8170 philipsi benden sonra onlar da kullandı herkeste aynı porblemler ortaya çıktı. Belki devam ettirilse philps de işe yarardı ama nereye kadar. Cilt kalmayacak sonra.... Onlar da panasonic e geçti. Önceki makineleri ikisinin de Braundu ve en iyi modelleriydi. Onların da geçiş sebeplerinden en büyüğü gülle gibi makine taşımak istememeleriydi. Braun kullananlar bilir. Geçtiklerine de çok memnunlar hem hafif makine diyorlar hem daha iyi traş olduklarını söylüyorlar.

gönül rahatlığıyla 8163 öneriyorum. Normal sıvı sabunla temizlenebiliyor. Tecrübelerimi söyleyecek olursam;

1. Islak olurken kesinlikle jilet kullanıyormuş gibi makinenin ucunu sıcak suya değdirin. Yoksa çalıştıkça sıcak kaldığı için ucu, köpüğü kurutuyor.
    2. Kuru traş olmak daha kolay, daha pratik.
    3 Banyodan sonra kuru traş olmak çok daha kolay. Sakallar yuuşamış ve kalkmış oluyor. Önceleri banyodan önce traş olurdum meğer yanlışmış, anladım.

Bir de yurt dışından alabilecekler varsa, Panasonic yeni bir makine çıkarmıştı ben alırken çok pahalıydı. Modeli 8228, nano teknolojili bıçaklar ile üretiliyor.

http://www.amazon.com/dp/B000OW131O?smid=A2TGMCZ4O2P52Z&linkCode=asn

Alacak olsam hiç düşünmeden bunu alırdım ama pahalı biraz tabii...

Herkese kansız, pratik, sinek kaydı traşlar....

• Arkadaşlar getiriyorlar sağolsunlar. Ama e bay den ben turkiyeye notebook kılıfı ve creative mp3 getirttim. Herhangi bir sorun olmadı. Toplam rakam 100 doları geçmemişti yalnız. Bir de gönderen kişi turkiye ye shipping yapmalı tabii. Normalde 100 doları geçmeyen ürünlerde sorun olmaması gerekiyor. Ben sorun yaşamadım şimdiye kadar. Traş makineleri de amazon ve ebay den almıştım ama onları dediğim gibi arkadaşlar aldı ordan. Mesela ben bu makinelere yazın foil (tor) ve bıçak almayı düşünüyorum, getiren olmaz sa ebay den turkiyeye isteyeceğim. sorusu olan varsa yanıtlayabilirim...
  • Merhaba arkdaşlar ben de bir makine almak istiyorum .. Braun 8995 360 complete hakkında fikirlerinize muracaat etmek istedim .. Sizce nasıl bir makine? Eksileri artıları nelerdir?? Cevaplarınız için tşk. ederim ..
  • getirtmek sorun değil ama sonrası sorun.Arkadaşın dediği nano teknolojili panasonic es8228 in üst modeli 8238 almıştım ama kırılan eleği alabilmek ise mümkün değil..Ayrıca 100 doları geçmeme hikayesi gerçek mi yalan mı emin değilim.ben 179 dolara aldım bir haftada kapımdaydı hiçbir problem çıkmadı.Belki kör bir gümrük memuruna denk gelmiştir benim makina.Yada bayramdan bir hafta öncesi geldiği için hediye sanılmıştır.Ancak tekrar Belirteyim elek ve bıçak bozulur kırılırsa büyük problem.Türkiyede satılan bir model alırsanız bence daha mantıklı bir alışveriş yapmış olursunuz.PANASONİC ES8238 ve ES8228 modelleri türkiyede satılmıyor.PANASONİC ES8163 Türkiyede 450-500 ytl civarı satılıyor. Dışarıdan 90 dolara alırsınız kırılan bozulan elek yada bıçağı Türkiyeden kaça alırsınız emin değilim muhtemelen makina parasına yani bu işler baya kafa karıştırıcı.

• Arkadaşım 90 dolara aldığın alet için tabiiki türkiye den parça almamalısın. Amerikada elek ve bıçak fiyatları 20 dolar civarı. Ya birine getirtcen ya da direk istiycen tabii. Yani türkiyede satılan bir model de olsa ben burdan birşey almam fahiş fiyatlara. Çok korkuyorsan alırken birer tane de bıçak ve elek alırsın 90 dolar olmaz da 130 dolara gelir. yedek parçaların da hazır olur. Yurt dışı işi böyle. Binbir zorlukla para biriktirdiyseniz gözünüz korkabilir tabii.
  • Bugün arkadaşlarımla birlikte eminönündeki bir mağazadan ES8807 tıraş makinesinden 2 adet aldık. Alırken tam da tesadüf, mağazadan daha önce Philips in yeni coolskin modelinden almış birisi içerde mağaza sahibi ile yüksek tonda tartışıyorlardı. Adamın surat resmen haşlanmış, pancar gibi. Makineyi geri vermek istiyor. Tezgahın üstünde bizim aldığımız makineleri de görünce bu sefer imalı bir şekilde baktı:
    Kardeş siz siz olun benim düştüğüm hataya düşmeyin, aman bu uzak durun bu philips ten diyor :) Geri verebildi mi bilmem, ama biz çıkarken hala tartışıyorlardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

Bugün arkadaşlarımla birlikte eminönündeki bir mağazadan ES8807 tıraş makinesinden 2 adet aldık. Alırken tam da tesadüf, mağazadan daha önce Philips in yeni coolskin modelinden almış birisi içerde mağaza sahibi ile yüksek tonda tartışıyorlardı. Adamın surat resmen haşlanmış, pancar gibi. Makineyi geri vermek istiyor. Tezgahın üstünde bizim aldığımız makineleri de görünce bu sefer imalı bir şekilde baktı:
    Kardeş siz siz olun benim düştüğüm hataya düşmeyin, aman bu uzak durun bu philips ten diyor :) Geri verebildi mi bilmem, ama biz çıkarken hala tartışıyorlardı.

Kaça aldınız??
  • Hayırlı olsun.Evet kaça aldınız?
  • Traş makinesi almayı düşünüyordum. Hatta Philips HQ 7782 almaya karar vermiştim. Bugün aradım fakat bulunduğum yerde philips bayisi bulamadım, yarın netten alırım diye düşündüm. Sonra sipariş vermeden buraya bakiim dedim. Kafam iyice karıştı. Genel olarak:

1. Braun. yeni çıkan modellerden memnun olmayanların oranı fazla.
    2. Philips. Beğenen de var beğenmeyen de. Niveaya bağlı kalmasının kötü olduğunu söyleyen de var. Fakat 60 gün iade garantisi en azından denenebilir bir ürün olarak öne çıkııyor.
    3. Panasonic. Gördüğüm kadarıyla beğenmeyen hemen hiç yok. Herkes çok memnun ve övüyor. Fakat fiyatı oldukça pahalı. Açıkçası cildime iyi gelmese diye düşünmüyor değilim.

Sanırım bu yorumlardan sonra karar vermek çok zor. Panasonic de deneme imkanı verseydi para sorun değil, aliim diyecektim ama.. Ben yine de gidip Philips mi alsam. Beğenmesem iade ederim. Siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orjinalden alıntı: DROPistanbul

Arkadaşlar merhaba, Panasonic ES8807 model traş makinesindeki kampanyayI tekrarlamak istiyorum.Eski model traş makinesini getirene ''markası önemli değil'' liste fiyatı 475-YTL olan ES8807 i %40 indirimli alabiliyorsunuz.Üstelik orjinal Japon malı ve 2 yıl garantili.Bu fırsat kaçmaz çünkü kampanya süresi belli değil sonra başınızı.İlgilenen arkadaşlar burdan mesaj atabilirler.Bu değişim sadece servisler tarafından yapılmaktadır...

PANASONİC YETKİLİ SERVİSİ.

Arkadaş güzel hoş söylüyorsunda türk sitelerinde bu ürünün ederi 280-400ytl. arası değişiyor. 475ytl uç aşırı pahalı bir rakam
    Aşağıda verdiğim adres bağlantısında 80+10$ taşıma ücreti ile 90$ ki sitede %30'luk yani 35$'lık bir indirimin olduğu belirtiliyor. Bu 35$'ıda eklesek 35+90=125$ eder. 125*1,25=156,25ytl.
    Başka forumlarda da dile getiriyorum dolu bahaneler sunuluyor. Avrupalı, Amerikalı bizden yoksulda mı bizim aldığımızın üçte biri'ne hatta bazı ürünlerde dörtte biri'ne alıyor. Buna ne zaman dur diyeceğiz.
    Ne zaman Nasrettin'i Timur'un huzurunda yanlız bırakmayacağız.
    Korkarım ki millet fillere iyice alıştı kimsenin gıkı çıkmıyor.
    http://www.amazon.com/Panasonic-ES8807-Shaver-factory-refurbished/dp/B000JLOXU8

• Sevgili dostum, daha önce de söyledik; Amerikada piyasa tamir görmüş revizyonlu ürünlerden kaynıyor. Linkte de kocaman refurbished diye yazıyor zaten. Bu ürünlerle sıfır ürünleri kıyaslamak çok haksızlık olur. Ayrıca, Amerikadan gelen mallar genelde hep çin malları ve garanti yok birşey yok. Forumdan da okuyoruz; alan arkdaşlar hep ortada kalıyorlar.
    Tabi seçim sizin. Amerikada 35.000 USD ye BMW-X5 jip satılıyor.
    Bu ülkede 100.000 Euro nun da üzerinde unutmayın. Demek ki fiyatlandırmada başka etkenler var. Amerikalı benzine bizim ödediğimizin üçte birinden daha az para ödüyor. v.s. (Liste uzar gider)
    Önemli olan, herşeyi kendi koşulları içinde değerlendirmek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

Sevgili dostum, daha önce de söyledik; Amerikada piyasa tamir görmüş revizyonlu ürünlerden kaynıyor. Linkte de kocaman refurbished diye yazıyor zaten. Bu ürünlerle sıfır ürünleri kıyaslamak çok haksızlık olur. Ayrıca, Amerikadan gelen mallar genelde hep çin malları ve garanti yok birşey yok. Forumdan da okuyoruz; alan arkdaşlar hep ortada kalıyorlar.
    Tabi seçim sizin. Amerikada 35.000 USD ye BMW-X5 jip satılıyor.
    Bu ülkede 100.000 Euro nun da üzerinde unutmayın. Demek ki fiyatlandırmada başka etkenler var. Amerikalı benzine bizim ödediğimizin üçte birinden daha az para ödüyor. v.s. (Liste uzar gider)
    Önemli olan, herşeyi kendi koşulları içinde değerlendirmek.

http://forum.donanimhaber.com/m_21761935/tm.htm

veya direk link

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=231899

ve yazı

Dünya rekoru bizde, Uganda ikinci sırada
    Devlete ödenen vergilerin yüksekliği itibarıyla Türkiye dünya birincisi. Türkiye'deki yüzde 56'lık vergiye en yakın vergi, yüzde 30 ile Uganda'da alınıyor. Eğer ÖİV'de beş puan indirim yapılsa dahi Türkiye'nin bu alandaki rekortmenliği devam edecek. AB ülkeleri içinde telekomünikasyon hizmetleri üzerindeki en yüksek KDV oranı ise yüzde 25 ile Danimarka ve İsveç'te uygulanıyor. GSM Association'ın raporunda da gelişmekte olan 50 ülkedeki mobil hizmetlerde en yüksek vergi uygulayan 10 ülke sıralamasında Türkiye birinci sırada.

bu telekomünikasyon alanında ama diğer alanlarda da bundan farklı oldugunu sanmıyorum.

• İşin doğrusu bizi soyuyorlar.Bu da yetmiyor yeni vergi arayışı içindeler.Bu kadar çok vergi alan hangi devlet olsa kalkınırdı.Oysa hala sürünüyoruz.Millet kazansın biz yiyelim mantığı.
  • arkadaşlar bende pilipis 8040 var fakat iade etmeyi düşünüyorum forumda saolun cok ii bilgiler var fakat kafa karıştırıyor bu panasonic forumda cok övülyor fakat ben foruma bakana kadar hiç duymamıstım adını(fazlada ilgimi cekmiyordu traş makineleri) bilgisi olan arkadaşlar panasonic pilipis ve braun hakkında bilgi verirlerse ve aynı zamanda nerelerden uygun fiyata alabileceğimizi soylerlerse cok makbule gecer herkese şimdiden teşekkürler
  • 2005 yılında traş makinesine geçtim..boynun üst kısmında sakalım yuvarlak, yani çıktığı yerden döne döne uzuyor....

Her neyse Philips cool-skin serisinden bir makine almıştım, permatikle savaştan çıkmış gibi gözükenboynun üst kısmını çok güzel alıyordu, 2-3 günlük uzun sakalı ise daha güzel alıyordu...ama boynun altını mahvediyordu resmen...halen zaman kullanıyorum...

Geçen sene Braun 5895 diye bir modelini aldım: http://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=TwGO7gLd4PMQmOSpN2ECyg

Bu makine ise boyun bölgesini tahriş etmiyor...ama philipse göre yavaş kalıyor, yani traş olmam uzun sürüyor...çok iyi almıyor...7100 devir olmasından mı kaynaklanıyor acaba....Bu makineyi de değiştirebilirim....

Sizce panasonic'e geçeyim mi? ne dersiniz?

Teşekkürler....

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.