Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
117
Favori
1.227.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Arkadaşlar daha önce hiç traş makinesi kullanmadım.O yüzden size soruyorum.
    Bana sakalı sıfır (sinek kaydı) şekilde alacak makine lazım.Ne önerirsiniz?

Nasıl yani, 58 sayfadır önerilenleri beğenmediniz mi

Hocam konuyu yeni gördüm 58 sayfayı tek tek nasıl okuyabilirim ki?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar daha önce hiç traş makinesi kullanmadım.O yüzden size soruyorum.
    Bana sakalı sıfır (sinek kaydı) şekilde alacak makine lazım.Ne önerirsiniz?

Nasıl yani, 58 sayfadır önerilenleri beğenmediniz mi

Hocam konuyu yeni gördüm 58 sayfayı tek tek nasıl okuyabilirim ki?

Yok, ben de okumadım ama , 3-5 sayfa bile okusanız yeter,kim ne almış-nasılmış aşağı yukarı bir fikriniz olur. Ben öyle yaptım. Şimdi sizin mesajı ilk ben gördüm, hemen Braun öneririm, öyle bir anlatırım ki gidip benim makinenin aynısından alırsınız. Ama sadece beni dinlemeyin, başkalarının yorumlarını da okuyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: anl_acr

Herkese iyi akşamlar. ben de teknolojiye ayak uydurma düşüncesindeyim. philipste de karar kıldım ancak hangi modelini alsam ona karar veremedim. ara sıra arabada da traş olmak istiyorum yani tüy tolama haznesi olması gerekio. ayrıca nemlendiricili olması tercihim. köpük falan kullanmak istemiyorum. bu özelliklerin biarada olduğu hq 7782 modeli vardı. onunda satışını hiçbiyerde bulamadım. philipsin sitesinde bile yok. bu özelliklere sahip başka makine var mı philipsin.

Arkadaslar cvp vercek yok mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Herkese iyi akşamlar. ben de teknolojiye ayak uydurma düşüncesindeyim. philipste de karar kıldım ancak hangi modelini alsam ona karar veremedim. ara sıra arabada da traş olmak istiyorum yani tüy tolama haznesi olması gerekio. ayrıca nemlendiricili olması tercihim. köpük falan kullanmak istemiyorum. bu özelliklerin biarada olduğu hq 7782 modeli vardı. onunda satışını hiçbiyerde bulamadım. philipsin sitesinde bile yok. bu özelliklere sahip başka makine var mı philipsin.

Hocam selam, bahsettiğiniz modeli tanımıyorum. Madem Philips'te karar kıldınız ve eğer bütçede de sorun yoksa RQ 1260 modelini önerebilirim. Islak yada kuru tıraş olabilirsiniz. Özel başlığı sayesinde her türlü sakal veya kılı yakaladığını düşünüyorum. İncelemenizi öneririm.

Philips olması şart değil ama iyi bir makine almayı düşünüyorsanız tanınmış üç markanın üst modellerinden birini alırsanız sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

quote:

Hocam selam, bahsettiğiniz modeli tanımıyorum. Madem Philips'te karar kıldınız ve eğer bütçede de sorun yoksa RQ 1260 modelini önerebilirim. Islak yada kuru tıraş olabilirsiniz. Özel başlığı sayesinde her türlü sakal veya kılı yakaladığını düşünüyorum. İncelemenizi öneririm.

Philips olması şart değil ama iyi bir makine almayı düşünüyorsanız tanınmış üç markanın üst modellerinden birini alırsanız sorun yaşamazsınız.

Cvbn icin tessekkur ederim. Philips istiyorum. Ama 1260 ve 1150 sakali dagitiyo etrafa diye biliyorum. Bi de 400 tl kadar veremem 200 250 civarinda verebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cvbn icin tessekkur ederim. Philips istiyorum. Ama 1260 ve 1150 sakali dagitiyo etrafa diye biliyorum. Bi de 400 tl kadar veremem 200 250 civarinda verebilirim.

Philips RQ 1260 dısşında bir tecrübem olmadı ama sakalı dağıtıyor diye kastettiğiniz şey sakalı yere mi döküyor demek istediniz? Eğer böyleyse yanlış söylemişler, kesilen sakallar başlığın içinde birikiyor, temizleme zamanı gelirse sizi işaretle uyarıyor. Bende hiç yere sakal dökülmesi olmadı, olsa fark ederdim çünkü lavabo üzerinde muhakkak görürdüm.

Dediğim gibi tıraş makinesine ne bütçe ayırdığınızı bilmediğimden bu öneriyi yaptım. Selamlar.
  • braun series 7 kullanıyorum. jiletten çok daha iyi. ama traş makinesi alınırken benim önerim ayrıca (temizlik sıvıs vs.) masraf çıkaracak modellerden kaçınılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: molataput

braun series 7 kullanıyorum. jiletten çok daha iyi. ama traş makinesi alınırken benim önerim ayrıca (temizlik sıvıs vs.) masraf çıkaracak modellerden kaçınılmalı.

Şimdi siz eğer Braun series 7 temizlik sıvısı sebebiyle masraf çıkarıyor diyorsanız - ki öyle bir anlam çıkıyor - size bir haberim var! Makinenizi temizlik sıvısına gerek kalmadan da musluk altında yıkayabiliyorsunuz.
  • zaten öyle yapıyorum.fakat musluk altında yıkayacağım bir ürün için bir sürü para ödedim. ben yaptım siz yapmayın
  • quote:

zaten öyle yapıyorum.fakat musluk altında yıkayacağım bir ürün için bir sürü para ödedim. ben yaptım siz yapmayın

Ya güzel arkadaşım bu ne demek Allah aşkına ya, bir sürü para ödemekle musluk altında
    yıkamak arasında nasıl bir bağ kuruyorsunuz anlamak mümkün değil. Adamlar yapmış,
    sıvısı var gidin alın onda kendi yıkasın, yok ama olmaz sıvısı paralı, e o zaman almayın
    suyun altına tutun 5-6 saniye temizlensin e o zaman da bir sürü para ödedim

Valla yurdum insanını anlamak mümkün değil
  • quote:

quote:

braun series 7 kullanıyorum. jiletten çok daha iyi. ama traş makinesi alınırken benim önerim ayrıca (temizlik sıvıs vs.) masraf çıkaracak modellerden kaçınılmalı.

Şimdi siz eğer Braun series 7 temizlik sıvısı sebebiyle masraf çıkarıyor diyorsanız - ki öyle bir anlam çıkıyor - size bir haberim var! Makinenizi temizlik sıvısına gerek kalmadan da musluk altında yıkayabiliyorsunuz.

Bende de braun 7 var gayet memnunum, temizlik sistemi daha da guzel bence diger urunlere gore hem temizliyor hem steril hale getiyor hemde yagliyor kendi basiniza bunlari yapmak cok daha problem ayrica otomatik yapiyor iste daha ne olsun. Benim hic gozume batmayan bir masraf boyle tiras etsin ayda 15 tl bi sey degil yani..
  • quote:

quote:

quote:

8 sene philips cool skin traş makinesi kullandıktan sonra celebic beyin değerli görüşleri sonucu ben de rq1260 model traş makinesi aldım ürün geldi ve ilk defa bu sabah test etme şansı yakaladım, tereddüt eden arkadaşlara yardımcı olur gayesi ile ürün hakkında bir kaç düşünce de ben paylaşmak isterim;
    öncelikle ürünün tasarımı çok güzel, çalıştırdığınız anda motorun gücünü elinizde hissediyorsunuz, bu durum hoşuma gitti, buna rağmen ürün çok sessiz,
    zayıf olmam nedeni ile çene kemiklerim boyun bölgesinin traşı esnasında biraz sıkıntı çıkarttı ancak yanak bölgelerinde ürünün performansı mükemmel, yaklaşık 3 dakikada traşı tamamladım. Ürünü almayı düşünenlere tavsiye eder ürünle ilgili soru varsa sev seve cevaplarım,
  • @lahit

nereden aldınız? birde aldığınız fiyatı paylaşırsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perus -- 26 Nisan 2012; 19:21:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

zaten öyle yapıyorum.fakat musluk altında yıkayacağım bir ürün için bir sürü para ödedim. ben yaptım siz yapmayın

Ya güzel arkadaşım bu ne demek Allah aşkına ya, bir sürü para ödemekle musluk altında
    yıkamak arasında nasıl bir bağ kuruyorsunuz anlamak mümkün değil. Adamlar yapmış,
    sıvısı var gidin alın onda kendi yıkasın, yok ama olmaz sıvısı paralı, e o zaman almayın

bu temizlik sıvısını üstüne dökerek ellen yıkamıyorsun. bunun için ayrıca ünitesi var ve buda ürünün fiyatını doğal olarak artırıyor sayın yurdum insanı . ben daha önce akıl veren arkadaş gibi musluk altında yada fırçasıyla temziliğini yapıyorum. benim için yeterli oluyor. çene altı traşında çok uğraşıyorum. yine traş esnasında lavabonun üstünü kıl kaplıyor. ilk traş makinem olduğu için diğer makinelerin artı ve eksilerini doğal olarak bilmiyorum. makinemi tüm bunlara rağmen severek kullanıyorum. saadece alacak arkadaşların bu detayları bilmesinde fayda var. yani bu eksilerin olmadığı bir ürün - varsa tabi - düşünmesini öneririm.ama traş makinesini üniteye koyduğunuzda temizlik,yağlama ve kuruluma işlemlerini otomatik olarak yapıyor. yani traşını ol üniteye bırak.jiletten kurtulmayı düşündüğüm zaman bu forumdan çok faydalanmıştım. naçizane düşüncelerimi paylaşmamın tek nedeni de budur.
  • quote:

quote:

quote:

bu temizlik sıvısını üstüne dökerek ellen yıkamıyorsun. bunun için ayrıca ünitesi var ve buda ürünün fiyatını doğal olarak artırıyor sayın yurdum insanı . ben daha önce akıl veren arkadaş gibi musluk altında yada fırçasıyla temziliğini yapıyorum. benim için yeterli oluyor. çene altı traşında çok uğraşıyorum. yine traş esnasında lavabonun üstünü kıl kaplıyor. ilk traş makinem olduğu için diğer makinelerin artı ve eksilerini doğal olarak bilmiyorum. makinemi tüm bunlara rağmen severek kullanıyorum. saadece alacak arkadaşların bu detayları bilmesinde fayda var. yani bu eksilerin olmadığı bir ürün - varsa tabi - düşünmesini öneririm.ama traş makinesini üniteye koyduğunuzda temizlik,yağlama ve kuruluma işlemlerini otomatik olarak yapıyor. yani traşını ol üniteye bırak.jiletten kurtulmayı düşündüğüm zaman bu forumdan çok faydalanmıştım. naçizane düşüncelerimi paylaşmamın tek nedeni de budur.

Guzel dostum ben de zaten 790cc kullanıcısıyım, sizin yazdiklarinizdan farklı anlaşılıyor o nedenle almak isteyen arkadaşlar yanlış anlayabilirler diye ben de belirtme gereği duydum.
  • quote:

quote:

quote:

Sağolun da, düşüncelerinizi pek nacizane değil tam tersi oldukça aykırı buldum. Bu bir eksi değil, bana göre artı. Hatta ben bu makineyi alırken diğerlerini elememde en önemli sebep buydu diyebilirim. Yoksa konunun genelinde her 10 kişiden nerdeyse 8'i Panasonic alıyordu bir aralar. Şimdi itiraf edelim, Braun'un traşının aynı klasmandaki Panasonic'ten veya Philips'ten daha üstün olduğunu sanmıyorum. Hemen hemen aynı olduğunu düşünüyorum. Hatta bir eksiği var: ıslak traş. E o zaman geriye ne fark kalıyor? Temizlik-kurutma ve yağlama işini kendi kendine yapması (diğer 2 markanın da bu işi yapan modelleri var, ama Türkiye'de resmi olarak satılmıyor)

Ben evde kullanırken sürekli kendi standında temizliğini yaptırıyorum, çünkü musluk altında yıkayınca makinenin başlığını elekten ayırıp kurutma derdi var, ve her hafta yağlamak lazım. Sadece tatile giderken standı yanımda götürmek zahmetli olacağı için musluk altında yıkıyorum.

Dediğiniz sakal dökme işi doğrudur, bir miktar kıyılmış sakal lavaboya dökülebiliyor; belki bu bir eksi sayılabilir. Benim için dert değil çünkü lavabo haricinde bir yerde traş olmuyorum. Arabada traş olmak isteyenler için problem olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lahit

quote:

quote:

quote:

8 sene philips cool skin traş makinesi kullandıktan sonra celebic beyin değerli görüşleri sonucu ben de rq1260 model traş makinesi aldım ürün geldi ve ilk defa bu sabah test etme şansı yakaladım, tereddüt eden arkadaşlara yardımcı olur gayesi ile ürün hakkında bir kaç düşünce de ben paylaşmak isterim;
    öncelikle ürünün tasarımı çok güzel, çalıştırdığınız anda motorun gücünü elinizde hissediyorsunuz, bu durum hoşuma gitti, buna rağmen ürün çok sessiz,
    zayıf olmam nedeni ile çene kemiklerim boyun bölgesinin traşı esnasında biraz sıkıntı çıkarttı ancak yanak bölgelerinde ürünün performansı mükemmel, yaklaşık 3 dakikada traşı tamamladım. Ürünü almayı düşünenlere tavsiye eder ürünle ilgili soru varsa sev seve cevaplarım,

Cvplar icin tesekkur eserim arkadaslar. Peki kremliler hakkinda ne dusunuyorsunuz. Kullanan arkadaslar tavsiye eder mi
  • Arkadaşlar,

Panasonic traş makinam off oldu. Yeni makina alıcam. iki model arasında kaldım. Braun 790 cc ve panasonic es-8243 rasaında karar vermek istiyorum. Biliyorum 58 sayfa boyunca çok yorum var ama yinede yazayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcuman

Arkadaşlar,

Panasonic traş makinam off oldu. Yeni makina alıcam. iki model arasında kaldım. Braun 790 cc ve panasonic es-8243 rasaında karar vermek istiyorum. Biliyorum 58 sayfa boyunca çok yorum var ama yinede yazayım dedim.

Köpüklü de traş olmak istiyorum diyorsanız panasonic, temizliğini kendi halletsin diyorsanız braun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elcuman

Arkadaşlar,

Köpüklü de traş olmak istiyorum diyorsanız panasonic, temizliğini kendi halletsin diyorsanız braun.

teşekkürler.
    Köpüklü olmayacağım. Sadece daha yakın ve kısa sürede kesmesi esas önemli olan. Anladığım kadarıyla kesim karakteristikleri aynı. Yanılıyormuyum?
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.