Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 4AEWZREDVU Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben philips de kullandım panasonic in 5 bicakli olanını da kullandım. Philips yuzumu fena almiyordu, panasonic yuzumu sinekkaydı yapıyor. Sakalım dert ve surekli donmeler oluyor. Bir umut panasonic almistim ama ona cozum olmadı. Yine tras olduktan sonra jiletle boynumu 1kere almak zorunda kalıyorum. Yani kıllarım donuyor, jilet yerine tıras mak. Kullanırsam belki duzelir diyen varsa bir daha dusunsun. Acıkcası var diye kullanıyorum makineyi. Yoksa 2bicakli gilette 10numara:)
  • Bende yillardir suyla, sabunla ve jiletle azap cekmisim diyorum. Esime dua ediyorum, zoraki makine sahibi yapti diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tdursun

Merhaba, ben de Panasonic ES-7101 Tıraş Makinesi veya Panasonic ES-RT31S503 Islak Kuru 3 Bıçaklı Tıraş almayı düşünüyorum acaba bu ürünleri vücutta da kullanabiliyor muyuz?

Teşekkürler.

Bahsettiğiniz modeller bildiğim kadarıyla sadece sakal traşı için uygun ürünler.
  • arkadaşlar şimdlik traş makinası alma düşüncemden vazgeçtim.Sebebide biraz araştırma yaptım gilett in sert sakallar için cıkardığı traş jeli ile 3 bıcaklı kullan at blue 3 sanırım ama iki çesit benim aldığım kırmızı renkli olan üc gündür kullanıyorum ve gercekten cok cok iyi kesiyor cildim eskiden cok tahriş olurdu ve sakallarımda sert ve sık buna rağmen yağ gibi kayıyor bıçak , tabi bunda jelinde faydası büyük kesinlikle tavsiye ederim..bıcakları 9 küsür e icinde 6 adet var ,jelide 10 liraya aldım ..
  • Bugün Limango'da gördüm; normal fiyatını bilmiyorum ama burada Braun traş makineleri için Temizleme Sıvısı Synchro 2li CCR2 24,90.-TL'den satılıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Bugün Limango'da gördüm; normal fiyatını bilmiyorum ama burada Braun traş makineleri için Temizleme Sıvısı Synchro 2li CCR2 24,90.-TL'den satılıyor...

ya bu temizleme sıvısının ömrü ne kadar acaba?klavuzda 2 ay diyor sanırsam ama ben kullanır kullanmaz makineden çıkarıp ağzını kapatıyorum,kullanalı 2 ay oldu ama hala neredeyse tam dolu çok da kirli değil..napayım şimdi atayımmı canım sıvıyı peynir gibi süt gibi buda bozulurmu acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: grravity

quote:

Bugün Limango'da gördüm; normal fiyatını bilmiyorum ama burada Braun traş makineleri için Temizleme Sıvısı Synchro 2li CCR2 24,90.-TL'den satılıyor...

ya bu temizleme sıvısının ömrü ne kadar acaba?klavuzda 2 ay diyor sanırsam ama ben kullanır kullanmaz makineden çıkarıp ağzını kapatıyorum,kullanalı 2 ay oldu ama hala neredeyse tam dolu çok da kirli değil..napayım şimdi atayımmı canım sıvıyı peynir gibi süt gibi buda bozulurmu acaba??

Hocam ben hiç bilmiyorum ama belki ucuzdur, almak istersiniz diye yazdım.

Bu temizleme sıvısının bir benzerini sizin yapmanız mümkün değil mi? Sonuçta atom bambasının formülü bile internette dolaşırken bu sıvının içeriğide üç aşağı beş yukarı bellidir.

• orjinalinin iki tanesi 25 tl olan bir şeyin sahtesi için ne uğraşmaya nede risk almaya değmez bence hocam
  • Evet arkadaşlar macerayı yazmaya başlıyorum:

SİPARİŞ VE KARAR AŞAMASI

Senelerdir mach 3 vb kullandım, çünkü sakallarım sert ve gür. 1-2 kere heves ettim makineye, ancak yüzüm kıpkırmızı oldu, tahriş yaptı. Derken panasonic'leri keşfettim, şansımı yeni teknolojik makinelerden yana kullanmaya karar verdim. Önce LE63'e baktım, yorumlar çok iyiydi, aynı şekilde braun cc 790 da iyiydi. Buradaki kullanıcı yorumlarını da okudum (eozen). En büyük korkum bu kadar masrafa girip makinenin bir işe yaramamasıydı, bu yüzden riski minimuma indirmek için, en son modeli incelemeye başladım ve bir tane bile negatif yoruma rastlamadım. (tek şikayet fiyatının pahalı olmasıydı) Ve ES-LV61 isimli modelde karar kıldım. Ebay'den siparişimi verdim. Paketin üzerine "gift" yazmasını tembihledim.

KARGO-GÜMRÜK
    Paketin Texas-ABD'den buraya gelmesi 4 gün sürdü, ve bunu takip eden 8 gün boyunca hep gümrükte diye gözüktü, eve bir tebligat gelmedi. Bugün aradım ve gelin alın paketinizi dediler, paket postaya gittim. Tabi planım da hazır, arkadaş hediye gönderdi vs diyeceğim. Evrakları aldım ki üzerinde gerçek bedeli yazıyor, o an herşey suya düştü tabi. Neyse 60 tl vergi istediler, 2 tl de koli depo parası, hiç sesimi çıkarmadım. İçeriğini sordular traş makinesi dedim, açıp bakmadılar da, güvendiler. Aldım, son sürat eve geldim. Bu arada belirtmeliyim ki, cevizlibağ paket posta, gözüme daha insani gözüktü. Ortam önceki deneyimlerime oranla daha sakin ve düzgün insanlarla doluydu, en düzgün tipli müdürleri olduğunu tahmin ettiğim bey de kibardı, herkes tık tık işini yaptı, eskisi gibi gizli pis işler dönmedi yani, buna sevindim.

KULLANIM FİNAL
    Eve girer girmez paketi açtım, 2 günlük sakalım vardı. Aleti şarja taktım, bu arada ben de kılavuzu okudum. Vakit geldi diyerek aynanın karşısına geçtim. Boyundan başlamam gerektiğini bile bile, denemek amacıyla ilk yanağı aldım, baktım nefis oldu, hemen boyna geçtim, toplam 2 dakikada traş bitti. Birtek boyun ve çene altında zorlandım. Şöyle ki, 2 dakikada traşı tamamladım, bahsettiğim yerlerde sakal kaldı, ve artı 2 dakika daha onları aldım. Bence ilk traş için mükemmel sonuç verdi, daha önce de arkadaşların dediği gibi, 30 gün kullanmak gerekiyor, alışmak için (içinden aynen bu şekilde yazan kağıt çıktı)
    Traş sonrası ne bir yanma, ne de bir tahriş. Tüm panasonic'in sülalesine dua ettim.
    İlerleyen günlerde traşın 3 dakikaya düşeceğini ve çene altı ve belli boyun bölgesindeki sakalların da daha iyi alınacağını ümit ediyorum.

Bu konu başlığından epey yorum okudum, ben de üşenmeden karşılığında sizleri bilgilendirmek istedim.
    Ürünün liste satış fiyatı 500 dolar (indirimsiz), amazon indirimli satıyor 260-280 usd civarına, buna kargo da eklemeniz gerek, ayrıca ebay'de de 300 dolar civarı satılıyor. Eğer bütçeniz müsaitse bu 5 bıçaklı cihazı mutlaka takip altına alın derim, herkese de tavsiye ederim.

iyi traşlar...

•  Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

• quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Baya bir yardımcı oldunuz

Bu ikisinden hangisi
    http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-qg3030-bakim-kiti/productDetails.aspx?productId=sgphilqg3030&categoryId=26012161

http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=1745&IID=148248

İkisinide denemedim ama bende bu tip bir bakim kiti almayi dusunuyorum. İlk aklima gelende Remington olmustu. Acaba bu baslikta erkek bakim kiti kullanan var mi?
    Ozellikle vucut tuyleri icin hangi urunu tavsiye ederler ogrenmek isterdim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Baya bir yardımcı oldunuz

Bu ikisinden hangisi
    http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-qg3030-bakim-kiti/productDetails.aspx?productId=sgphilqg3030&categoryId=26012161

http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=1745&IID=148248

İkisinide denemedim ama bende bu tip bir bakim kiti almayi dusunuyorum. İlk aklima gelende Remington olmustu. Acaba bu baslikta erkek bakim kiti kullanan var mi?
    Ozellikle vucut tuyleri icin hangi urunu tavsiye ederler ogrenmek isterdim.

ben philips tt2021 kullanıyorum oldukça memnunum..vücut için ideal...

• Arkadaşlar 6 ay kadar önce panasonic ESRL21 almıştım ama bir türlü tıraş olamadım. Cildimi mach 3 bile tahriş ediyor.
    Durum böyle olunca yeni makine arayışı içerisine girdim. Sizce aşağıdaki makine nasıl. Hergün ve sinek kaydı tıraş olmam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

http://www.amazon.com/gp/product/B004UKSKCQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozturkgss -- 22 Mart 2012; 22:11:34 >
  • Vatan sanırım %25 kampanyasını yarın da yapacakmış ancak şy haliyle bile Braun 790cc
    almak isteyenler (gerçi sanalreyonum'da daha ucuz ama) için paylaşayım dedim.

Kargo dahil Vatan'da : 399 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/braun-790cc-4-series-7-tiras-makinesi-%28790cc-4%29/productdetails.aspx?I_ID=54939

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Arkadaşlar 6 ay kadar önce panasonic ESRL21 almıştım ama bir türlü tıraş olamadım. Cildimi mach 3 bile tahriş ediyor.
    Durum böyle olunca yeni makine arayışı içerisine girdim. Sizce aşağıdaki makine nasıl. Hergün ve sinek kaydı tıraş olmam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

http://www.amazon.com/gp/product/B004UKSKCQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER

Bu makine her ne kadar sinekkaydı da yapabilse; esas işi sakala şekil vermektir ve genellikle kirli sakal bırakanlarca tercih edilir. Sinekkaydı ve günlük traş için, 3 markanın üst düzey ürünlerine bakmanız lazım: Braun 790, philips 3D 1260, panasonic esla 63 gibi

• Daha bir ay olmadı ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Philips RQ 1260 sinek kaydı traş yapıyor ve yüzümün makineye uyumu konusunda hem makine başlığının iyi olmasından hemde yüzümün uyumlu olmasından dolayı şanslıyım.

Daha önceden jiletle traş olurken boyun bölgesinde kızarıklıklar ve batmalar oluyordu hatta bazıları morumsu renk almaya başlamıştı. İnanmayacaksınız ama bunlar düzelmeye başladı. Herkeste aynı sonuç vermeyebilir ama bende makineye uyum %100 başarılı.

@barsoy'un dediği gibi yukarıda anılan üç markanın en üst modellerinden birini aldığınızda sorun yaşama şansınız pek olmuyor gibi. Belki ilk başta fazla ödüyor gibi gözüküyosunuz ama her sabah kullanmak zorunda olduğunuz makineyle sorun yaşıyorsanız o makine size azap verir, verdiğiniz parada boşa gider.

Not: Geçen gün benim makineyi bir AVM'de 589.-TL'ye gördüm. 400.-TL'ye almıştım.

• merhaba celebi bende yeni 1260 sahibi oldum ama kesinlikle yurtdışından alırken tnt veya dhl ile getirtmeyin :(((
    sormak istediğim ne kadar sarjda bırakmalıyım .
    şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.