Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Greylist

Lv 81 im geldi, bana maliyeti 555 tl oldu, bugün sabah ilk traşımı olucam bakalım :)

Hocam nasıl malettiniz 555 tl'ye amazonda 500 dolar civarı makina

Siz yurtdışından mı getirttiniz.

Nasıl oldu
  • Selam,

Sinek kaydı vs. illaki sıfır yapmasına gerek yok, benim için öncelik favori ve sakal düzeltme aparatının düzgün olması.

Önceden panasonicin bi cihazını kullanıyodum, sakal favori kısmını ayarlayabiliyordum ama plastik olduğu için 6 numara seçtiğimde fazla bastırınca 4 numara falan kesiyordu :) Favori ve sakalt düzeltme aparatı kullanışlı olan önerebileceğiniz makineler var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkayya

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Beyler, sabahları işe giderken traş olmak zor geliyor ve şirkette acil durumlar için kullanabileceğim bir makina almak istiyorum, çok fazla sakal çıkmaz yüzümde ama biçimsiz ve yersiz çıkmak, bu yüzdende göze batmakta, uygun fiyatlı bir traş makinası almak istiyorum. Önerebileceğiniz marka model varmıdır ?

Sakal yapına göre Braun Cruiser 3 uygun olabilir. Ben kullandım sık sakalım olduğu için uygun değildi ancak seyrek sakallı başka bir arkadaş çok memnun. Teknosada fiyatı 200 TL yi bulmuyordur. Tavsiyem Philips, Braun gibi markaların 140 TL-200 TL arası düşük bir modelini alman.

Şimdiden iyi alışverişler.

Braun cruiser 'in internet yorumları pek olumlu gelmedi almışken sağlıklı bir ürün almak istiyorum. Panasonic ES-7036 Tıraş Makinesini düşünüyorum nasıldır ?

• Arkadaşlar forumu uzun uzadıya okudum ve genel olarak netten sağdan soldan da bu konu hakkında uzunca bir süredir araştırma yapıyordum. Hiç kimse şuna dikkat etmiyor. "2 dakika da sinek kaydı traş, peki cildim bundan 10 yıl sonra nasıl olacak?"

Arkadaşlar panasonicte kullandım ben philipste, panasonic sizinde forumda konuşmuş olduğunuz gibi gerçekten sinek kaydı traş yapıyor, traş süresi kısalıyor, dayanıklı alet falan filan. Fakat burda dikkat etmeniz gereken cildinize nekadar tahriş yaptığı. 8500, 10000, 14000 devir çok muazzam bir rakam. Cildinizi siz farkında olmazsınız yakar!, soyar!, rüzgarı bile cildinizde tahrişe neden olur. Bundan 10 yıl sonra yaş ilerlediği cildiniz kendisini tazelemeyi bıraktığı zaman " Ulan çok yaşlanmış görünüyorum" demeye başlarsınız. Traşı azıcık uzattığınız zaman hani olurya boyun altında gıcık bir tek kıl kesilmez, onun için 2-3 tur daha yaparsınız. işte o zaman makinenin ne kadar ısındığını, cildinize ne kadar daha çok zarar verdiğini anlayabilirsiniz. Açıkcası ben her ikisini kullandıktan sonra philipse döndüm, Tercihim yine philipsten yana olacaktır, çünkü yatay bıçaklı makineler sinek kaydı traş yapmasına karşın ben varsın olsun 2 dkk daha traş süremi uzatıp döner bıçaklı olanları tercih ederim. Devirleri daha düşük olduğu için cildim diğerlerine göre daha az tahriş oluyor. Yalnız bu demek değilki panasonicle traş olan yüzü kesiklerle doluyor yada cildinde kanamalar meydana geliyor. Zaman içerisinde sakalınızın cildinizin ona uyum sağlaması demek, cildinizin daha sert, daha kuru olması demektir. Çünkü her seferinde sinek kaydı traş olmak adına derinizin en üst tabakasının bir kısmınıda sakalınızla beraber kesersiniz... Bu arada hatırlatmadan geçemeyecem, ıslak kuru olarak traş özelliği olan makinelerin devirleri sadece kuru olanlara biraz daha yüksektir, yüksek devirin zararlarını yukarıda anlattım aklınızda bulunsun.. makine alırken bunuda göz önünde bulundurun bence çünkü aldığınız makineyi haftada 3 kere ve uzun yıllar boyunca kullanacaksınız. Kırk yılın başında bir kere traş olan adam makine almasın boş yere :) uzamış sakalları makineyle almaya kalkarsanız, cildinizin uğrayacağı katliamı anlatamam bile :)

Herkese saygılarrr sevgiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: last_dn

quote:

Orijinalden alıntı: Greylist

Lv 81 im geldi, bana maliyeti 555 tl oldu, bugün sabah ilk traşımı olucam bakalım :)

Hocam nasıl malettiniz 555 tl'ye amazonda 500 dolar civarı makina

Siz yurtdışından mı getirttiniz.

Nasıl oldu

dubaiden geldi makina, orjinal panasonic, orda carfur dan alındı, tam 300 dolara mal oldu

bir yakınım gelirken rica ettim benim için araştırdı aldı, ben aslında 4 bıçaklı daha ucuz bir şeylere bakıyordum ama bunun fiyatıda ucuz modellere yakın olunca dedim en üst model makinayı alalım :)

aletle bugün sabah ilk traşımı oldum, çok rahat traş oldum, eski braun um artık yüzümü acıtıyordu, bıçak ve eleğinin değişme vakti gelmişti, bıçak elek alana kadar makinayı değiştirmek daha mantıklı geldi açıkcası!

birde eski braun'da temizleme işi biraz pahalıya mal oluyordu, 2 li temizlik sıvısı 30 tl heryerde, ve su ile de temizlik yapılamıyordu, panasoniğin ıslak kuru olması çok güzel bir durum, temizliğide ucuza geliyor, ebay'da 15 li temizlik kiti 20 dolar civarında bence bedava gibi bir şey, 15 adet en az 2 yıl gider, ha sabun almadın orjinal; ozamanda tut suya ve sıvı sabunla başlığı temizle çok güzel bir olay

bu arada, dry modunda sadece hava üfürerek başlıkları kurutuyor makina,

temizlik + kurutma işini 10 dakikada yapıyor, 6 dakika makina temizliği sulu yıkama ve ardından suyu hazneye alıp, 4 dakikada kurutuyor, bıçaklar bu sayede ıslak olarak kalmıyor,

braun 8995 den alışkanlık oldu, temizlik haznesiz bir model asla kullanmam, çünk, alet ortada sürünmüyor, derli toplu yerinde duruyor ve şarzını ve temizliğini bir ünite üzerinde kendisi yapıyor

panasonic lv 81 5 bıçağı kesinlikle öneririm, üst mesajdaki arkadaş haftada 3 kez traş olmak cildi mahveder diye söylemiş fakat ben, 365 gün traş oluyorum, her hangi bir zarar verici durumda görmedim, cildim yumuşacık ve gerilme olmuyor, askerde traştan sonra cildim öylesine kuruyorduki inanılmazdı, sanki çeksem yüzümü elimle yırtılacak gibi oluyordu, sulu traş bana göre değil kesinlikle, cildim aşırı hassas!

saygılar

• Bugün Eminönünde gezergen arada kalmış bir yer buldum. hem makinelerden var her çeşit hemde tamir ve yedek parça konusunda da sorun çözebiliyorlar. istanbulda makine almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.
    Adresini de koyuyorum:

Sabuncu han cad.Atmaca işhanı No:4 Eminönü/İstanbul
  • Markafoni'de panasonic marka traş makineleri var, alacklar baksın fiyat uygun, grupfoni çekleri olan varsa çok iyi fırsat. Almamış olsam makine sitedeki ES-LA63-S803'ü alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 15 Ekim 2011; 8:02:18 >
  • sert e kalın ve boyun kısmı ters kıl türü sakal için hangi ürün tercih edilmeli arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz
    ( NOT ) hergün tıraş olmuyorum haftada bir traş oluyorum

Philips RQ1150/16 SensoTouch Tıraş Makinesi

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-rq115016-sensotouch-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156

Braun Series 5 / 590CC Tıraş Makinesi

http://www.hepsiburada.com/Liste/braun-series-5-590cc-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgbraun590cc&categoryId=26012156&SKU=SGBRAUN590CC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 17 Ekim 2011; 9:21:59 >

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.Cildim çok hassas ancak sakallarım yumuşak ve ince daha önceden sinbonun kıytırık bi makinasını kullanıyordum almasına alabiliyordu sert sakalım olmadıgından ama çok tahriş ediyordu.Bende jilet kullanıyorum artık ama sıkıldım ve makina almak istiyorum.Şuanda markafonide panasonic kampanyası var
    Panasonic ES-RW30 olanı 108 tl
    Panasonic ESRL21 Pro Curve 3 Başlıklı ise 128 tl
    bu ikisinden birini alacagım kesinlikle ve fiyat performans açısından hangisini önerirsiniz.3 başlıklı olan 10 000 devir ve 30 dereceymiş bıçak açısı.Bu işi anlamıyorum ama 30 derecelik bıçaklı bi makina için iyi bi fiyat gibi göründü.Markafonide 100 tl lik çekim var 50 tl ye almıştım. ilk alet 63 tl ye ikinci alet 83 tl ye gelecek yani %30 fazla ödemeye deger mi ikinci alet.Lütfen yardım edin.Şimdiden teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-esrl21-pro-curve-3-baslikli-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgpanesrl21&categoryId=26012156#Gorseller
    http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-es-rw30-islak-kuru-8800-devir-yikanabilir-tiras-makinasi/productDetails.aspx?productId=sgpanesrw30&categoryId=26012156#Gorseller

• quote:

Orijinalden alıntı: manyetooo

Arkadaşlar forumu uzun uzadıya okudum ve genel olarak netten sağdan soldan da bu konu hakkında uzunca bir süredir araştırma yapıyordum. Hiç kimse şuna dikkat etmiyor. "2 dakika da sinek kaydı traş, peki cildim bundan 10 yıl sonra nasıl olacak?"

Arkadaşlar panasonicte kullandım ben philipste, panasonic sizinde forumda konuşmuş olduğunuz gibi gerçekten sinek kaydı traş yapıyor, traş süresi kısalıyor, dayanıklı alet falan filan. Fakat burda dikkat etmeniz gereken cildinize nekadar tahriş yaptığı. 8500, 10000, 14000 devir çok muazzam bir rakam. Cildinizi siz farkında olmazsınız yakar!, soyar!, rüzgarı bile cildinizde tahrişe neden olur. Bundan 10 yıl sonra yaş ilerlediği cildiniz kendisini tazelemeyi bıraktığı zaman " Ulan çok yaşlanmış görünüyorum" demeye başlarsınız. Traşı azıcık uzattığınız zaman hani olurya boyun altında gıcık bir tek kıl kesilmez, onun için 2-3 tur daha yaparsınız. işte o zaman makinenin ne kadar ısındığını, cildinize ne kadar daha çok zarar verdiğini anlayabilirsiniz. Açıkcası ben her ikisini kullandıktan sonra philipse döndüm, Tercihim yine philipsten yana olacaktır, çünkü yatay bıçaklı makineler sinek kaydı traş yapmasına karşın ben varsın olsun 2 dkk daha traş süremi uzatıp döner bıçaklı olanları tercih ederim. Devirleri daha düşük olduğu için cildim diğerlerine göre daha az tahriş oluyor. Yalnız bu demek değilki panasonicle traş olan yüzü kesiklerle doluyor yada cildinde kanamalar meydana geliyor. Zaman içerisinde sakalınızın cildinizin ona uyum sağlaması demek, cildinizin daha sert, daha kuru olması demektir. Çünkü her seferinde sinek kaydı traş olmak adına derinizin en üst tabakasının bir kısmınıda sakalınızla beraber kesersiniz... Bu arada hatırlatmadan geçemeyecem, ıslak kuru olarak traş özelliği olan makinelerin devirleri sadece kuru olanlara biraz daha yüksektir, yüksek devirin zararlarını yukarıda anlattım aklınızda bulunsun.. makine alırken bunuda göz önünde bulundurun bence çünkü aldığınız makineyi haftada 3 kere ve uzun yıllar boyunca kullanacaksınız. Kırk yılın başında bir kere traş olan adam makine almasın boş yere :) uzamış sakalları makineyle almaya kalkarsanız, cildinizin uğrayacağı katliamı anlatamam bile :)

Herkese saygılarrr sevgiler...

Benim cildim tahriş konusunda aşırı hassastır bu nedenle jilet kullanmam imkansız, çok aşırı tepki veriyor. Jiletle olursam günlerce yüzüm kıpkırmızı dolaşırım. İnanın ben sizin yaşadığınızın tam tersiniz yaşadım. Benim ilk makinem Philips HS8060 döner bıçaklı idi. Pil azaldıkça devir düşerdi. Devir düştükçe boyun bölgesini aldırmak için defalarca geçiyordum gene bırakıyordu biraz daha üsteleyince cildim tahrişten kıpkırmızı oluyordu ama sakallar gene orada duruyordu. Kolonyayı sürdüğümde özellikle boyunda yanmalar oluyordu. (Jiletinkiyle kıyaslanamaz tabiki)
    Ama Panasonic ES-LA63 kullandığımdan beri istisnasız hiçbir traşımdan sonra kolonyanın yüzümü yaktığını hatırlamıyorum. Ama cilt tahrişi konusunda makineyi çok bastırmamak gerekli. Ben bastırmadan çok hafif değdiririm traş için yeterli oluyor Düşük devirli olunca sakalı alması için çok sayıda geçerken yüksek devirlide 1-2 geçişte kesiyor. Bence aynı hesaba geliyor gibi

Makineden kullananlardan çok, bence jiletle olanlar 10 yıl sonra ne olacağını düşünmeli, yüzüme kolonya değdiremiyordum o derece tahriş Aslında cilde alkol de çok temas ettirmemek lazım, hücrelerin yapısını bozan birşey sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

sert e kalın ve boyun kısmı ters kıl türü sakal için hangi ürün tercih edilmeli arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz
    ( NOT ) hergün tıraş olmuyorum haftada bir traş oluyorum

Philips RQ1150/16 SensoTouch Tıraş Makinesi

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-rq115016-sensotouch-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156

Braun Series 5 / 590CC Tıraş Makinesi

İkinci link de philips'e gidiyor, ben yazdığınız braunu almıştım, dün de ilk defa kullandım, pek sakalım olmadığı ve makineden de anlamadığım için iyi yorum yapamayacağım. Ama şunu yazayım aynı ürün hızlıalda daha ucuz ve markmost 30tl çek ile ben 227e almıştım, şu an hala çek kullanılabiliyor mu bir bakın bence.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Berkayya

quote:

Beyler, sabahları işe giderken traş olmak zor geliyor ve şirkette acil durumlar için kullanabileceğim bir makina almak istiyorum, çok fazla sakal çıkmaz yüzümde ama biçimsiz ve yersiz çıkmak, bu yüzdende göze batmakta, uygun fiyatlı bir traş makinası almak istiyorum. Önerebileceğiniz marka model varmıdır ?

Sakal yapına göre Braun Cruiser 3 uygun olabilir. Ben kullandım sık sakalım olduğu için uygun değildi ancak seyrek sakallı başka bir arkadaş çok memnun. Teknosada fiyatı 200 TL yi bulmuyordur. Tavsiyem Philips, Braun gibi markaların 140 TL-200 TL arası düşük bir modelini alman.

Şimdiden iyi alışverişler.

Braun cruiser 'in internet yorumları pek olumlu gelmedi almışken sağlıklı bir ürün almak istiyorum. Panasonic ES-7036 Tıraş Makinesini düşünüyorum nasıldır ?

Bu senin bütçene bağlı olan birşey. Sakalının sert olmamasından dolayı bahsettiğim Braun modeli işini görür. Herkese tavsiyem kendi sakalının sertliğine göre makina seçmesi.

Braun dışında Philips HS8020 kullandım uzun süre. Çok iyi bir makine 200TL civarı. Yenilerden Senso touch RQ1150 modeli de öyle. Yumuşak sakalın varsa çok kasmana gerek yok, Braun da, Philips de iyi markalar. Şuan ben Panasonic'in üst bir modelini kullanıyorum, ES LA63. Ondan da memnunum. Ama beklentilerimi henüz karşılamadı. ES 7036 için de birşey diyemeyeceğim.
    Çok iyi birşey olsun ya da daha sağlıklı olsun istiyorsan muhakkak Islak Kuru almanı öneririm. Islak traşlar çok daha sağlıklı. Bunun için de Philips RQ1150, Norelco makinalar gayet uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahataha

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.Cildim çok hassas ancak sakallarım yumuşak ve ince daha önceden sinbonun kıytırık bi makinasını kullanıyordum almasına alabiliyordu sert sakalım olmadıgından ama çok tahriş ediyordu.Bende jilet kullanıyorum artık ama sıkıldım ve makina almak istiyorum.Şuanda markafonide panasonic kampanyası var
    Panasonic ES-RW30 olanı 108 tl
    Panasonic ESRL21 Pro Curve 3 Başlıklı ise 128 tl
    bu ikisinden birini alacagım kesinlikle ve fiyat performans açısından hangisini önerirsiniz.3 başlıklı olan 10 000 devir ve 30 dereceymiş bıçak açısı.Bu işi anlamıyorum ama 30 derecelik bıçaklı bi makina için iyi bi fiyat gibi göründü.Markafonide 100 tl lik çekim var 50 tl ye almıştım. ilk alet 63 tl ye ikinci alet 83 tl ye gelecek yani %30 fazla ödemeye deger mi ikinci alet.Lütfen yardım edin.Şimdiden teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-esrl21-pro-curve-3-baslikli-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgpanesrl21&categoryId=26012156#Gorseller
    http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-es-rw30-islak-kuru-8800-devir-yikanabilir-tiras-makinasi/productDetails.aspx?productId=sgpanesrw30&categoryId=26012156#Gorseller

arkadaşım
    ESRL21 kullanıyorum
    2 haftadır kullanıyorum
    özellikle yanaklar günlük veya 2 3 günlük çok harika sinekkaydı
    fakat boyun altı ve bıyık bölgeleri iyi değil
    boyun altı defalarca geçsenizde almadığı yerler oluyor
    ıslak veya kuru ikisini de denedim.
    belki benim cildimden kaynaklanıyor ama bilemiyorum
    özellikle 2 günlük sakallarda boyun bölgesinde verimli bir traş olmuyor.

• hocam teşekkürler cevabınız için.Ama ben diğer aleti aldım bakalım nasıl olacak bende bilmiyorum.Memnuniyetimi veya hoşnutsuzluğumu bildiririm artık
  • İyi yapmışsın
    belki senin aldığın daha iyidir
  • Merhaba,

Bundan yaklaşık 4-5 yıl önce büyük heyecanla bir Philips(ıslak kuru) bir tıraş makinesi almıştım .Sanırım HQ80 gibi bir şeydi modeli.
    Boyun kıllarını alamadığı için her defasında jiletle üzerinden geçmek zorunda kaldığım için bayğı bir zamandır kenarda duruyor.
    Bu arada jilet de cildimi inanılmaz tahriş ediyor.
    Konuyu elimden geldiğince takip ettim,sonuç olarak aklımda kalan şey; Lineer motorlu bir Panasonic almam gerektiği.
    Şimdi hangi modeli almalıyım konusunda tereddütte kaldım, gerçekten 5 bıçaklı olanı cildimi daha az tahriş edecekse onu alacağım ama fazla bir bütçe ayırmak da istemiyorum.
    Şu modeller arasında kaldım:

*ES-LV61-S803 5 başlıklı (pahalı) ~660TL
    *ES-LF51-S803 4 başlıklı (fiyatı uygun değil ama lineer motorlu) ~490TL
    *ESRF31 Quadro 4 (fiyatı uygun ama lineer motorlu değil) işimi görür mü? ~274TL
    bir de Braun Series 7 / 790 Pulsonic var ~450TL yine lineer motorlu değil.

Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Bu işin kesin çözümü lineer motor mudur? Özellikle boyun bölgesinde sürekli ters kıl çıkan biri hangisini tercih etmeli?
    Bunlardan başka önerebileceğiniz bir model var mıdır?

• lineer motor durumuna bence fazla takılma, Braun Series 7 için konuşuyorum 1 saatte şarz oluyor 1 saat kullıyorsun ben daha bataryasını bitiremedim. temizlik için standa takıyorsun alet kendini temizlerken şarz oluyor zaten... Panasonic 14000 devirden bahsediyorlar bence bu devirde alet çok ısınır ve cilde zarar verir düşüncesindeyim tabi yine seçim sana kalıyor.
  • Arkadaşlar ben de sıfır almayan, kirli sakal bırakan bir model arıyorum. Sakallarım yumuşak ve düzensiz çıkıyor diyebilirim. Amacım kirli sakal bırakması, bu doğrultuda önerebileceğiniz bütçeyi çok yormayacak modeller varsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

lineer motor durumuna bence fazla takılma, Braun Series 7 için konuşuyorum 1 saatte şarz oluyor 1 saat kullıyorsun ben daha bataryasını bitiremedim. temizlik için standa takıyorsun alet kendini temizlerken şarz oluyor zaten... Panasonic 14000 devirden bahsediyorlar bence bu devirde alet çok ısınır ve cilde zarar verir düşüncesindeyim tabi yine seçim sana kalıyor.

14.000 serisini bilmiyorum ama bende 10.000 serisinden es rl21 var
    ısınma problemi yok
  • bayadır takip ediyorum ama halaa kararsızım. çünkü çok net yorumlar yok. biri memnun biri değil. braun 790 almayı planlıyorum ama sormam gereken 1 şeyde 790 var 790cc var 790pulsonic var bunların farkı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.