Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk traşımı oldum 2 gunluk sakal vardı biraz yanma var suratımda ve boyun kısmı çok uğraştırdı hatta traş olurken terletti.. makine ısındı.. yanaklar ve çene kısmı sinek kaydı.. hiç bir sorun yok çok güzel ama boyun kısmı muhtemelen makineyle ilk defa temas ettiği için kızardı ve yer yer tam almadı zaten orayı da tam alabilseydi ilk seferde yuh diyecektim çünkü benim boyun kısmımdaki kılların her biri bir tarafa bakıyor.. :) ilk traş için güzel bir sonuç.. umarım yarın daha güzel olur.. :) bu arada her traştan sonra temizleme işlemini yapıcaz mı acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musty10 -- 19 Eylül 2011; 23:21:15 >
  • Remington Hc 330 kullanan var mı acaba? özellikle kirli sakal için uygun mudur bu cihaz?

• philips hq7320 kullanıyorum 2 seneyi aşkın, sakallarım cok gur olmamasına rağmen boyun kısmında ozelikle adem elması dediğimiz yerde sakal bırakıyor alsın diye ugrastikca tahris edior. yinede almıyor elime geldikce yoluyorum ole bir huyumda var. bende es la63 siparişi verdim merak eddiğim bir kac sey var ogrenmek icin sizlere soruyorum; yalnızca temizlik simgesi çıktığında mı yıkayacağız,likit sabunla yada suyla durulama falan yoksa her traşdan sonra mı? bir de yağlamayı ne zamanlar yapacagız? temizliği kısaca anlatabilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercasso

philips hq7320 kullanıyorum 2 seneyi aşkın, sakallarım cok gur olmamasına rağmen boyun kısmında ozelikle adem elması dediğimiz yerde sakal bırakıyor alsın diye ugrastikca tahris edior. yinede almıyor elime geldikce yoluyorum ole bir huyumda var. bende es la63 siparişi verdim merak eddiğim bir kac sey var ogrenmek icin sizlere soruyorum; yalnızca temizlik simgesi çıktığında mı yıkayacağız,likit sabunla yada suyla durulama falan yoksa her traşdan sonra mı? bir de yağlamayı ne zamanlar yapacagız? temizliği kısaca anlatabilirmisiniz?

Ben de aynı dertten Philips'den Panasonic es-la63'e geçtim. Bende problemsiz alıyor inşallah sizde de sıkıntı olmaz, cilde ve sakala göre değişebiliyor. hayırlı olsun...

Temizlik simgesi yaklaşık 4-5 traşda bir (saymadığım için emin değilim) çıkıp tam temizlik yapılmasını hatırlatıyor. Ben makineyi kuru şekilde kullanıyorum, her traş sonrası üst kapağını çıkarıp kuru şekilde hafif sallayarak, üfleyerek fazlalık sakalları alıp (tabi hepsi temizlenmiyor) başlığı takıyorum. Belirli bir kullanım sonrası ekranda temizleme simgesi (musluk) çıkınca sıvı el sabunu+biraz su ile turbo moda alarak tavsiye edilen komple tam temizliği yapıp sonunda makinenin parçalarını duruluyorum. Tabi ıslak tam temizlik sonrası sıvı el sabunu bıçak ve elekteki tüm yağı çözüyor, parçalar yağsız kalıyor. Makine güzelce kuruduktan sonra çalıştırmadan ince makine yağı ile hafif yağlıyorum. Yağı da fazla kaçırmamak gerekli yüzünüze yağ bulaşır. Kapak kapalı şekilde yağı çok hafif eleklerin üzerinde gezdirmek yeterli oluyor hem elekler hem bıçak yağı alıyor. Yüzeyde fazlalık yağ olursa makine durmuş haldeyken peçete vs. ile alabilirsiniz.
    Her traş sonrası ıslak tam temizliği ben gerek görmüyorum, makine o kadar kirlenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 22 Eylül 2011; 23:55:12 >

• ersin bey Panasonic ES-RL21 'in üzerinde batarya durum göstergesini göremedim özelliklerinde yazıyor ama

sadece şarj olurken kırmıızı lamba yanıyor oda geçen gün 10 saat durdu sönmedi kendim çıkarttım.Birde köpüklü traş olurken temizleme resimlerinde sıvı sabun dökme işlemi gibi traş köpüğü döküp kullanabilirmiyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelihTR

quote:

Orijinalden alıntı: ercasso

philips hq7320 kullanıyorum 2 seneyi aşkın, sakallarım cok gur olmamasına rağmen boyun kısmında ozelikle adem elması dediğimiz yerde sakal bırakıyor alsın diye ugrastikca tahris edior. yinede almıyor elime geldikce yoluyorum ole bir huyumda var. bende es la63 siparişi verdim merak eddiğim bir kac sey var ogrenmek icin sizlere soruyorum; yalnızca temizlik simgesi çıktığında mı yıkayacağız,likit sabunla yada suyla durulama falan yoksa her traşdan sonra mı? bir de yağlamayı ne zamanlar yapacagız? temizliği kısaca anlatabilirmisiniz?

Ben de aynı dertten Philips'den Panasonic es-la63'e geçtim. Bende problemsiz alıyor inşallah sizde de sıkıntı olmaz, cilde ve sakala göre değişebiliyor. hayırlı olsun...

Temizlik simgesi yaklaşık 4-5 traşda bir (saymadığım için emin değilim) çıkıp tam temizlik yapılmasını hatırlatıyor. Ben makineyi kuru şekilde kullanıyorum, her traş sonrası üst kapağını çıkarıp kuru şekilde hafif sallayarak, üfleyerek fazlalık sakalları alıp (tabi hepsi temizlenmiyor) başlığı takıyorum. Belirli bir kullanım sonrası ekranda temizleme simgesi (musluk) çıkınca sıvı el sabunu+biraz su ile turbo moda alarak tavsiye edilen komple tam temizliği yapıp sonunda makinenin parçalarını duruluyorum. Tabi ıslak tam temizlik sonrası sıvı el sabunu bıçak ve elekteki tüm yağı çözüyor, parçalar yağsız kalıyor. Makine güzelce kuruduktan sonra çalıştırmadan ince makine yağı ile hafif yağlıyorum. Yağı da fazla kaçırmamak gerekli yüzünüze yağ bulaşır. Kapak kapalı şekilde yağı çok hafif eleklerin üzerinde gezdirmek yeterli oluyor hem elekler hem bıçak yağı alıyor. Yüzeyde fazlalık yağ olursa makine durmuş haldeyken peçete vs. ile alabilirsiniz.
    Her traş sonrası ıslak tam temizliği ben gerek görmüyorum, makine o kadar kirlenmiyor

tamamdır dediğiniz gibi yaparım, ii dilekleriniz ve anlatımınız için tesekkurler..

• Arkadaşlar Panasonic ES-RL21 makinesini aldım fakat sinek kaydı tıraş olamıyorum.
    Hergün sinek kaydı tıraş olmam gerekiyor. Özellikle boyun bölgesini sanki hiç almıyor.
    Sinek kaydı tıraş olmam için nasıl kullanmalıyım.
  • arkadaşlar Braun Series 7 / 790 Pulsonic ile BRAUN Series 7 790 cc birebir aynı makina mı yoksa aralarında fark mı var?
  • bizim braun 790cc reklamında kim oynuyor bakın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Arkadaşlar Panasonic ES-RL21 makinesini aldım fakat sinek kaydı tıraş olamıyorum.
    Hergün sinek kaydı tıraş olmam gerekiyor. Özellikle boyun bölgesini sanki hiç almıyor.

Bende aynı sorundan muzdaribim.baya uğraşman gerekiyor.
  • ben bu makınanın eskı versiyonu ES-7101'rı 3 aylık deneme alışma sonrasında evde kullanılmayan eşyaların arasına atıp çürümeye bıraktım :(
    eskı makınam Braun 6520'yi elek bıçak ve değişimi ile tekrar kullanmaya başladım.
  • Berberler bile usturayla traş ederken cildi gerdirirler. Traş ettiğiniz bölgedeki sakallar dikleşecek şekilde cildinizi gerin. Fazla bastırarak traş etmenin bir anlamı yoktur.
  • Braun 7 mi PANASONIC ES LA63 mü Tavsiye edilir peki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozcann

quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Arkadaşlar Panasonic ES-RL21 makinesini aldım fakat sinek kaydı tıraş olamıyorum.

Bende aynı sorundan muzdaribim.baya uğraşman gerekiyor.

@Fozcan, mozturkgss, hakandeniz1973

zamanla alışırsınız bence. tıraş makinelerinde hemen pes etmemek çok önemli. benim sakalım inanılmaz derecede problemlidir. berber bile tıraş edemez, gerisini siz düşünün yani ! :) makineye alışmak tam 6 ayımı aldı, fakat başka çarem de yoktu. inatla, sabırla bekledim. şimdi iyiki de beklemişim, ve kendimi makineye alıştırmışım diyorum kendi kendime. bu yüzden sakın pes etmeyin ve unutmayın istediğiniz sonucu alamamanızın sebebi cihazın bir teknik soruna sahip olması değil !!! (şu anda binlerce insan bu cihazları memnuniyet ve keyifle kullanıyor )

benden size basit öneriler 1) sakal büyüme yönüne dikkat edin. örneğin benim yüz kısmında aşağı doğru büyürken, çene altında ise yukarı doğru büyüyor. sakal büyüne yönünün aksine tıraş edin. 2) tıraş olurken çene altını germek için örneğin kafanı kaldır, yukarı bak. böylece daha iyi alır. 3) kuru tıraş olun. 4) boşta kalan elinizin yardımı ile sorunlu bölgede sakalı gerdirebilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba,
    Braun Cruzer 5 ürününü almayı düşünüyorum,
    Ürünü kullanan varmı ?
    Hepsiburadada 200 TL civarı indirim var
    http://www.webdenal.com/braun-cruzer-5-face-3-in-1-tiras-makinesi_368804.html
    Siz önerir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-rq115016-sensotouch-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156
    http://www.hepsiburada.com/Liste/braun-series-5-590cc-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgbraun590cc&categoryId=26012156

Bu iki ürünü kıyaslarsanız hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar?

Bence yalnızca 2 seçenek varsa, seçimini Braundan yana yap. Bu fiyat seviyesinde birşey arıyorsan, veya şu ürünü tavsiye ederim: fiyat/performans brauna göre daha iyidir

Brauna göre (+)ları şunlar:
    Şarj:
    Braun 45 dakika, Panasonic 65 dakika (tek sarjla bir kerede daha fazla tıraş demek)
    Başlık/Elek:
    Braun 3 başlık, Panasonic 4 başlık (tıraş yüzeyi daha geniş)
    Kullanım:
    Braun sadece kuru tıraş, Panasonic ıslak / kuru (duşta, banyoda, köpüklü v.s. kullanabilirsin)
    Devir:
    Braun 8500 devir/dakika, Panasonic 10.000 devir / dakika (daha az zorlanma ile tıraş eder)
    Bıçak:
    Braun: Normal çelik bıçak, Panasonic nano teknoloji 30 derece süper-keskin bıçak

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-esrf31-quadro-4-bicakli-islak-kuru-nano-sarjli-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgpanesrf31&categoryId=26012156

• quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-rq115016-sensotouch-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156
    http://www.hepsiburada.com/Liste/braun-series-5-590cc-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgbraun590cc&categoryId=26012156

Bu iki ürünü kıyaslarsanız hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar?

Bence yalnızca 2 seçenek varsa, seçimini Braundan yana yap. Bu fiyat seviyesinde birşey arıyorsan, veya şu ürünü tavsiye ederim: fiyat/performans brauna göre daha iyidir

Brauna göre (+)ları şunlar:
    Şarj:
    Braun 45 dakika, Panasonic 65 dakika (tek sarjla bir kerede daha fazla tıraş demek)
    Başlık/Elek:
    Braun 3 başlık, Panasonic 4 başlık (tıraş yüzeyi daha geniş)
    Kullanım:
    Braun sadece kuru tıraş, Panasonic ıslak / kuru (duşta, banyoda, köpüklü v.s. kullanabilirsin)
    Devir:
    Braun 8500 devir/dakika, Panasonic 10.000 devir / dakika (daha az zorlanma ile tıraş eder)
    Bıçak:
    Braun: Normal çelik bıçak, Panasonic nano teknoloji 30 derece süper-keskin bıçak

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-esrf31-quadro-4-bicakli-islak-kuru-nano-sarjli-tiras-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgpanesrf31&categoryId=26012156

Cevapladığınız için teşekkürler, maksimum 230-240 civarında bir makine almayı düşünüyorum, verdiğim Braun linkindeki ürünün fiyatı yüksek ama hızlıalda 30tl markapon kullanıncs fiyat 230 tl oluyor. (http://www.hizlial.com/saglik-guzellik/kisisel-bakim/braun-590-contourpro-tras-makinasi_08.007.1695.0028.htm yanlış bakmadıysam hbdeki ürünle aynı)

Pek traş makinesinden anlamıyorum ama alacağım ürünü en azından 2-3 sene kullanmak istiyorum, panasonic dediğiniz gibi daha iyi görünüyor ama biraz yüksek fiyatı, bir de Çin'de yapılıyor galiba makine Braun'unkular ise Almanya'da olması lazım, üretim yerlerinin farklı olmasının bir farkı olur mu makinelerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 29 Eylül 2011; 23:05:23 >

• arkadaşlar ben pazar çarşamba traş oluyorum yani uzun sakalı acıtmadan yok edecek traş makinası varmı var model nedir????
  • arkadaşlar ben pazar çarşamba traş oluyorum yani uzun sakalı acıtmadan yok edecek traş makinası varmı var model nedir????
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.