Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kanoute

braun 7 790 temizliği hakkında bir sorum olacak.

hijyen seviyesi 1 de olsa, 6 da olsa sanırı yarım saatlik aynı temizliği yapıyor. o halde her traştan sonra temizlik yaptırmamak lazım ekonomik kullanım için öyle değil mi?

mesela ben traş oldum bugün. hijyen 1 geldi. temizlik yap a basmadım. 6 oluncaya kadar bekleyecem.
    doğru mu yapıyorum?

Bayram tatili sırasında temizlik aparatını yanıma almadım. Ve 2 günde bir tıraş oldum. (Sakallarım sert ve yoğun) Hijyen 1 dereceye indi. Sadece su ile yıkayarak temizledim.Bu arada hiç sarj kullanmadım. Sarj seviyesi 3 basamak da şimdi. Makineden genel olarak çok çok seyrek de olsa sakal yolma dışında memnum kaldım. Temizlik işine bu kadar takılmamak gerekir benim bir önceki Braunda ( 7785) 5 yıl sadece fırça kullandım. Temizlik aparatı süs eşyası gibi durdu. Bunda hiç olmaz ise su ile temizlik de mümkün..

size de hayırlı olsun.. iyi günlerde kullanın..

• 790 cc deneyimlere devam

Sinek kaydı oluyor.
    Eski Braun'a göre yarı yarıya daha az zamanda tıraş oluyorum.
    Yine daha önceki makineye göre yüzümde yanma olmuyor.
    6 yıldır tıraş makinesini aralıksız kullandım. alışma devri çoktan bitti. Ama 5 sene hiç bıçak ve eleği yağlamadım. 3 sefer bıçak ve elek değiştirdim. İlkini servisten diğerlerini %50 daha ucuza tahtakaleden aldım.
    İçinde çıkan sıvı bitince bir daha temizleme sıvısı alacağımı düşünmüyorum.

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpyyy

790 cc deneyimlere devam

Sinek kaydı oluyor.
    Eski Braun'a göre yarı yarıya daha az zamanda tıraş oluyorum.
    Yine daha önceki makineye göre yüzümde yanma olmuyor.
    6 yıldır tıraş makinesini aralıksız kullandım. alışma devri çoktan bitti. Ama 5 sene hiç bıçak ve eleği yağlamadım. 3 sefer bıçak ve elek değiştirdim. İlkini servisten diğerlerini %50 daha ucuza tahtakaleden aldım.
    İçinde çıkan sıvı bitince bir daha temizleme sıvısı alacağımı düşünmüyorum.

selamlar

bende braun 790cc kullanıyorum
    traştan sonra yapmamız gereken nedir?
    yüzümüzü soğuk suyla mı yıkayacaz_? balsam sürmemiz gerekiyor mu?

sanırım traş öncesi hiçbişey yapmamız gerekmiyor zaten. kuru bir şekilde traş oluyoruz.

jilete göre baya kolaymış sevdim makineyi

• Beyler geçen gün Teknosa'ya Philips QG3030 almaya gittim elimde Panasonic ES-RL21 ile döndüm. Panasonic her yerde öneriliyodu Teknosa'da da görünce aldım ama pek memnun kalmadım. Neredeyse hiç kesmiyor, sinekkaydı traş gibi bir derdim yok ama bu kadarını da beklemiyordum. Bunun sebebi alışma süreci olabilir mi? (6 yıldır üçlü Philipslerden kullanıyordum.) Makine burada da önerilmiş, kullanan veya önerisi olan falan var mı?
  • braun 790cc geldi arkadaşlar , ilk tıraşımı oldum... bu kadar iyi olacağını beklemiyordum açıkcası,
    resmen sinek kaydı yaptı alet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slayer_ -- 7 Eylül 2011; 21:23:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

braun 790cc geldi arkadaşlar , ilk tıraşımı oldum... bu kadar iyi olacağını beklemiyordum açıkcası,

Yapar, yalnız her defasında sinekkaydı yapıcam diye traşı uzatmayın; ısınmadan ve tahrişten dolayı sivilceler çıkabilir (bende olmuştu). Hatta ilk birkaç hafta sensitive modunda traş olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

braun 790cc geldi arkadaşlar , ilk tıraşımı oldum... bu kadar iyi olacağını beklemiyordum açıkcası,

Yapar, yalnız her defasında sinekkaydı yapıcam diye traşı uzatmayın; ısınmadan ve tahrişten dolayı sivilceler çıkabilir (bende olmuştu). Hatta ilk birkaç hafta sensitive modunda traş olun.

bir soru ; hassas, normal ve yoğun modlarındaki fark nedir? bıçaklar eleğemi yanaşıyor?
  • ilk kez makineyle traş olacaklarda oluyor bu durumlar.Benim de yüzüm kaymak gibi olmuştu ve kızarmıştı. Daha sonra zamanla kızarıklık geçti
  • quote:

bir soru ; hassas, normal ve yoğun modlarındaki fark nedir? bıçaklar eleğemi yanaşıyor?

O konu muamma gibi birşey, devir mi azalıyor yoksa bıçakların konumu mu değişiyor emin değilim. Ama bıçaklar elekten uzaklaşsa (aynı makasın iki kolu gibi) kesmesi daha zor olur hatta parçalar diye düşünüyorum.
  • @barsoy bütün modları denedin mi?
  • quote:

@barsoy bütün modları denedin mi?

evet sivilceliyken hassas modu normalken normal veya yoğun modda traş oldum. Ha bu arada terliyseniz makineyle traş olucam diye kasmayın; elinizin altında bir mach3 ve traş jeli bulundurun. Duş ve banyodan sonra da makineyle traş olmak önerilmiyor.
  • en iyi traş ıslak, jiletle olan traştır.

sıcak su, iyi bir fırça, traş kremi veya traş sabunu, yeni bir takım jilet, arkasından iyi bir balsam veya after shave.

makine ile kendinize işkence etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

en iyi traş ıslak, jiletle olan traştır.

sıcak su, iyi bir fırça, traş kremi veya traş sabunu, yeni bir takım jilet, arkasından iyi bir balsam veya after shave.

Ne işkencesi dostum? jilet işkence bence, keşke daha önce tanışsaydım bu makineyle!

@barsoy dostum duş sonrası önermeme durumu bence cildin yağlı olaması ''kayganlık açısından'' önem arz ediyor makina için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: molarrr

en iyi traş ıslak, jiletle olan traştır.

Ne işkencesi dostum? jilet işkence bence, keşke daha önce tanışsaydım bu makineyle!

@barsoy dostum duş sonrası önermeme durumu bence cildin yağlı olaması ''kayganlık açısından'' önem arz ediyor makina için.

8 yıldır jilet kullanıyordum. 2 ay önce tıraş makinesi aldım. 8 yılıma yanıyorum. Anladın sen onu.

• jilet suratı kazır. cildin üzerinden deri - tüy herşey kazıma yöntemiyle alır. makinalar daha çok orda bulunan kılın üzerinden işlem yaparlar

jiletin kesmesi daha güzel görünebilir ama cilde verdigi zarar tıraş makinesinden çok çok daha fazladır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root- -- 9 Eylül 2011; 9:36:31 >
  • hepsiburada 25tl hediye çeki vermiş temizleme sıvısıda beleşe geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wholet

Bende bir traş makinesi arıyorum benimki öyle çok acele değil yani hemen aliyim değil vaktim var acil cevap beklemiyorum şahsen Ben vücut için de kullanmak istiyorum yani body groomer deniyor galba ondan arıyorum böyle iyi bir şekilde alıcak yüzü de çok temiz alıcak vücudu da çok temiz alıcak bir şey lazım Fiyat konusunda bir şey düşünmedim über pahalı olmasından yani daha düşünmedim fiyat işini

Fikir var mı ? 3 hafta geçti de

• Philips deneyimini yaşayan birisi olarak yeni bir traş makinesi almayı düşünüyorum. Braun öne çıkmış genelde..Hangi modelini alayım ? Cruizer 5 iyi mi ?
  • beyler bende bir makina almayı düşünüyorum, aradığım makinanın ilk amacı sakalımı kısaltıp şekil vermek, traş konusunda ise sinek kaydı olmasa da olurculardanım. Şu seti buldum fakat hiç bi fikrim yok, sizin önerileriniz var mı ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hq-6970-sarjli-3-baslikli-tiras-makinesi-philips-qg3030-bakim-kiti-hediye/ProductDetails.aspx?productId=sgphhq6970&categoryId=26012156#Gorseller

• quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

beyler bende bir makina almayı düşünüyorum, aradığım makinanın ilk amacı sakalımı kısaltıp şekil vermek, traş konusunda ise sinek kaydı olmasa da olurculardanım. Şu seti buldum fakat hiç bi fikrim yok, sizin önerileriniz var mı ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hq-6970-sarjli-3-baslikli-tiras-makinesi-philips-qg3030-bakim-kiti-hediye/ProductDetails.aspx?productId=sgphhq6970&categoryId=26012156#Gorseller

Kirli sakal istiyorsan bu tarz bir alet almalısın ;

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-qg3030-bakim-kiti/ProductDetails.aspx?productId=sgphilqg3030&categoryId=26012161

quote:

Orijinalden alıntı: i30ALP

Philips deneyimini yaşayan birisi olarak yeni bir traş makinesi almayı düşünüyorum. Braun öne çıkmış genelde..Hangi modelini alayım ? Cruizer 5 iyi mi ?

Cruizer xx hakkında çok olumsuz yorum var braun 3-5 serisinden alabilirsin ''fazla para vermek istemiyorsan'' 7 790 şiddetle tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.