Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bide böyle bir durum var aldığın yedek parça orjinali kadar randıman verir mi? Hassas birşey çünkü benim bıçaklar iyice körelmiş
    son bir kaç gündür eziyet olmaya başladı bana traş. 4 senedir hiç bıçak değişirmedim bayadır da sinyal veriyor değiştir diye.
    bıçak 100 lira Panasonic ES-7101 175 TL kararsizim, ayni randimani alacagimi bilsem direk giderim panosonic alirim
    philipsten cok memnunum.

quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

şimdi anlaşıldı sorduğun yerde olmadığından böyle bir cevap almışsın. Panasonic, aslında olması gerektiği gibi yapıyor; sadece yetkili servislerinde parça satışı yapıyor ve sadece orijinal parça satıyor.Braun ve philips te taklit, yan sanayi, 2.3.4.5. kalite, işportalarda v.s. çeşit çeşit parça satılıyor. Bildiğim kadarıyla, Eminönünde Aladağ Elektronik diye yetkili bir Panasonic servisi vardı. Buradan orijinal parça temin edebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: fatihaktan

sayın MACH25

Öncelıkle yanlış anlamaya neden olmamak uzere bir noktayı vurgulamak ıstıyorum. "Yekili" servis değil.

Eminönün'de bir yerden temin ediyorum yedek parçaları. Servisin ismini hatırlamıyorum bu nedenle veremeyeceğim. Yan yana bir kaç yer var hepsınden de aynı cevabı aldım. Panasonic tıraş makınalarını tavsiye etmediler. Ancak Braun ve Phillips konusunda sıkıntı yaşamadıklarını ilettiler.

• @mcroses, yeni makine alacaksanız bir kere, Philips sevdiyeseniz gidip Panasonic'e dönmek sizin için
    çok mantıklı olmayabilir. Mesela ben Philips'e alışmıştım ve Panasonic'e geçtim ama şimdi Philips'i
    arıyorum açıkçası.

O yüzden 7782'den memnunsanız bence parça değişimini deneyin derim. Farklı Philips yetkili servislerini
    arayıp fiyat isteyin.
  • Öncelıkle bu detaylı bir inceleme ve yazı yazan herkese ayrı ayrı teşekkur ederım forumu ılk bulduğumda detaylı anlatımlar nedenıyle şok oldum.

Katılımcı arkadaşlardan tavsiyelerını beklıyorum

Öncelıkle sakallarım yuz bolgesınde seyrek ama boun bolgesınde sık ama aşırı sert değil yatık
    Diğer taraftan tenım çok hassas
    Jilet kullanamam halınde çok fazla kanama olduğundan tıraş makınasına geçtim.
    İlk etapta Phıllıps’ın eskı bır modelını kullanmaya çalıştım ama o donemde cıldımı çok tahriş ettiğinden bırakmak zorunda kaldım
    Braunun bır modelını aldım ıkı bıçaklı modellerde yaklasık 13-14 yıldır bu makınayı kullanıyorum
    Elek-bıçak değişimi ben de 1 defa yaptım ılk elek-bıçak yaklasık 10-11 sene gıbı dayanmakla beraber ıkıncı takımın sanırım değişim zamanı geldı
    Makınanın pılının artık pıttıgını düşünerek yenı makına almaya karar verdim

Yaptığım incelemelerde 4-5 makına hoşuma gıttı

Braun 790
    Panasonic ES8243
    Panasonic ES7101
    Phillips RQ1290

Gördüğüm kadarıyla panasonic ve braun aynı sistemı kullanıyor Phillips senelerden berı aynı

İlk sorum braundan sonra phillipsın RQ1260 modelıne cıldım alışır mı ? bır mağazada kesınlıkle tahrış yapmadığı mukemmel makına olduğunu satıcı ballandıra anlattı aklım kaldı bu makınada 
    Kullanan arkadaşlar yorumlarını yazabılır mı ?

Panasonic ES7101 gordüğüm fena değil fiyat ise 170-210 aralığında devir ve ozellıkler fena değil bir 10 sene daha benı goturur mu ?

Braun 790 nın temızlıgı ve şarjı mutlaka kendı temızleme sıvısında mı yapılmalı ayrıca. Devamlı olarak muslukta yıkayarak veya fırçayla temızleyerek ayrıca şarj mumkun mü ?

• Philips Hs8420 Aldık Bizde Bugün Umarım İyi Bir Üründür. Daha İlk Defa Alıyorum Böyle Birşey.
  • @mcroses memnunsan orjinal parça değişimi yaptırmanı ben de tavsiye ederim.
    Kullandığım philips 8060 tıraş makinesinin başlığını musluğa çarparak bozmuştum. Servise götürdüm, başlığı değiştirdiler. Üstelik kullanıcı hatası olduğunu belirtmeme rağmen, garanti kapsamında olduğunu söyleyip hiçbir ücret almamışlardı.
    2 yıldır sorunsuz çalışıyor.
  • Arkadaşlar bende araştırdığım kadarıyla panasonic markasının esla93>esla63>esla8249>esla8243 arasında kaldım. sorum şu; esla93 ,le esla 63 arasında ne fark var? ve esla 8249 ile esla 8243 arasında ne fark var? bu makineleri kullananlar tavsiye verebilirmi? almışken 1 kere almak ve iyi bir şey almak istiyorum. ayrıca bu makineleri uygun fiyata istanbuldan alabileceğimiz bir yer önerebilirmisiniz? Yorumlarını için şimdiden teşekkürler..
  • Doğubank da 2.veya 3. Katta Kişisel Bakım Ürünleri Satan Dükkanlar var Oralarda Bulabilirsiniz.
  • Panasonic ES-7101 sipariş verdim bir tane, çok acil makinaya ihtiyacım olduğu icin, eski makinama bıçak alma işini simdilik erteledim.
    Eski makinaya bıçak alır onuda bir köşede bekletirim, zaten bıçaklarının körelmesi dışında sorunsuz.
    makina gelince buraya yorumları yazarım, ilgilenip cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
  • hocam cevabın için çok teşekkürler, ancak doğbank a pek güvenemiyorum, kaçak diyorlar, garantisiz diyorlar, amerikadaki tamir görmüş ürünleri satıyor diyorlar. o yüzden pek güven vermiyor siz nasıl düşünüyorsunuz?
  • Yıllardır Alışveriş Yaparım Mağdur Olduğum Bir Nokta Olmadı Bu Güne Kadar. Yine de Tercih Sizin Tabiki..
  • es-la93 Türkiye'de satışı yok bildiğim kadarıyla, sadece yurtdışından getirtenler gittigidiyor gibi sitelerde satıyor. Doğubank'ta varsa bence daha rahat alınır gözle görerek.
  • neden güvenmiyorsun ? aldığın ürünün içinden Panasonic garanti belgesi çıkıyor sonuçta. olmaz öyle birşey. o kaçak dönemi 90lı yıllar sona erdi. artık tüm firmalar kendisi türkiyeye geldi. hepimiz oralardan alışveriş yaptık defalarca. yeterki garantili ürün al. için rahat olsun
    quote:

Orijinalden alıntı: koksalbasaran

hocam cevabın için çok teşekkürler, ancak doğbank a pek güvenemiyorum, kaçak diyorlar, garantisiz diyorlar, amerikadaki tamir görmüş ürünleri satıyor diyorlar. o yüzden pek güven vermiyor siz nasıl düşünüyorsunuz?
  • panasonic firmasının türkiyede sattığı garantili makineler
    ES-SA40
    ES-RL21S
    ES-7101S
    ES-RF31S
    ES-8243S
    ES-LA63S

bu modeller haricindeki ürünler yurt dışı cihazlarıdır.
    herhangi bir garanti belgesi içinden çıkmaz.

sanırım bu bilgi makine almak isteyen arkadaşlar için yeterlidir.
  • Tıraş makinesi almak isteyen fiyat sorabilir.
    Tıraş makinelerinin elek bıçak parçaları bulunur.

Panasonic
    Braun
    Phılıps
    Remington
  • Mağazamızda,
    Braun - Philips - Panasonic - Remington
    Tıraş Makineleri
    2 Yıl Garantili
    İthalatçı Firma Garantisinde
    Bayilik Sisteminde
    Satılmaktadır.
  • sizin adres tam nerde? 8243 elek bakmaya gelebilirim..gerçi 2009 marttan beri hiçbir parçayı değişmedim..çokta sorun yaşamıyorum ama her zaman ankaraya gelme fırsatım olmuyor..bi uğrarım tükana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oprema -- 4 Haziran 2011; 18:52:13 >
  • Arkdaşlar bugün eminönü doğubank'a es-la93 ile es-la63 sormaya gittim, tüm katları gezdim ama sadece birinci katta ADN elektronik firmasında es-la63 modelini bulabildim la-93 yokmuş ve bana la63 modeli için en son 560 tl fiyat verdiler. daha da inmediler. sonra tek tek sordum ve ana toptancısının mısır çarşısının arkasında bulunan tahtakale elektronik pazajında olduğunu öğrendim. orada emre elektronik isimli firmaya la63 ile 93 modellerini sordum. 93 modelinin türkiyeye gelmediğini getirenlerinde amerikadaki deneyip kullanımını beğenmeme sebebi ile günü içerisinde geri iade edilen ürünlerin ucuz yollu türkiyede satıldığını, bu şekilde bu ürünlerden alan birisinin sakalında saçkıran hastalığı oluştuğunu asla alınmaması gerektiğini söyledi ve açıkçası beni de ikna etti. sonra es-la 63 ile es-la 93 modelinin aslında makine olarak aynı olduğunu la-93 te ek olarak temizleme kiti olduğunu ve renginin de siyah olduğunu söyledi. la-63 ün, 8243 modelinden de daha üstün olduğunu alınacaksa la-63 alınması gerektiğini söyledi. bende sıkı bir pazarlıkla en son 490 tl. ye hiç açılmamış kutusunda es-la 63 modelli ürünü satın aldım. inşallah hayırlısı olur ve makineden memnun kalırım. makineyi kullandıkça görüşlerimi burada yazacağım. herkese iyi akşamlar. umarım traş makinesi alacaklar faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur.

• MACH25 teşekkur ederım

bu akşam Panasonic ES7101 ı internetten sipariş verdim
  • arkadaşlar benim de bir sorum olacak.bende Braun micron traş makinesi var.artık eskisi gibi kesmiyor.bıçakları değişir mi?değişirse nerelerde bulabilirim?ürünün görselleri braun micron yazıp google görsellerde aratınca çok sayıda çıkıyor.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

arkadaşlar benim de bir sorum olacak.bende Braun micron traş makinesi var.artık eskisi gibi kesmiyor.bıçakları değişir mi?değişirse nerelerde bulabilirim?ürünün görselleri braun micron yazıp google görsellerde aratınca çok sayıda çıkıyor.teşekkürler

http://www.ayserservis.com/default.asp?call=marka&marka=5

Braun'un yetkili servisi bu. Burada yoksa yoktur; eğer cihazınız 10 yıldan eski bir modelse yedek parçasını bulmak zor olabilir,hatta olmayabilir. Makinenizin modelini tam olarak bilmiyorum, ayser servis'te micron olarak arattığımda bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.