Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada kac aydir la93 ten daha iyi bir makina cikarmadi panasonic. yaza dogru umarim yeni bir tane cikarirlar.
  • haftada 1-2 kere tıraş olduğum için bir makineye 500-600TL vermek doğru gelmedi.bu yüzden Panasonic ESRF31 modelini sipariş ettim.

ıslak/kuru çalışması , 4 bıçaklı olması ve bıçakların hipo alerjenik çelik olması benim için yeterli.bir süre kullandıktan sonra düşüncelerimi yazarım.
  • mesela, ek olarak hangi özellik olmasını isterdin ?
    quote:

Orijinalden alıntı: secrethero89

bu arada kac aydir la93 ten daha iyi bir makina cikarmadi panasonic. yaza dogru umarim yeni bir tane cikarirlar.
  • arkadaşlar alın size elektrikli traş makinası
    braun cruzer 4 var ama şu sıralar jilet gillette fusion phenom kolayıma geliyor
    yine de braunun sinek kaydısına alışmışım aynı pürüzsüzlüğü ancak tersten traş ederek başarabiliyorum

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 10 Mayıs 2011; 12:21:49 >
  • quote:

bu arada kac aydir la93 ten daha iyi bir makina cikarmadi panasonic. yaza dogru umarim yeni bir tane cikarirlar.

Daha ne olacak ki kardeşim yani ne istiyorsun sen traş makinesinden....

5 MP kamera
    Android işletim sistemi
    Amoled lcd ekran

Bunları mı bekliyorsun ? O halde beklemede kal lütfen.

Paranın alabileceği en iyi makineler es la63 ve es la93 tür.
  • "Ayrıntılar, fotoğraflar ve incelemelerim bir süre sonra...."
    jovanovic beklemedeyiz...
  • Evet aynı şekilde break99'dan da Philips 1260 tecrübelerini paylaşmasını bekliyoruz, kendisine ÖM de attım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hi11eT

"Ayrıntılar, fotoğraflar ve incelemelerim bir süre sonra...."
    jovanovic beklemedeyiz...

Merak etmeyin arkadaşlar çok yakında burada olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Daha ne olacak ki kardeşim yani ne istiyorsun sen traş makinesinden....

5 MP kamera
    Android işletim sistemi
    Amoled lcd ekran

Bunları mı bekliyorsun ? O halde beklemede kal lütfen.

Paranın alabileceği en iyi makineler es la63 ve es la93 tür.

espri bayatti biraz ama neyse. es8243 kullaniyorum memnun degilim. la93 de hala boyun altini dogru duzgun alamiyor. "daha ne olacakki kardesim" i kamerali cep telefonlari daha yeni ciktiginda da diyorlardi ama simdiki durum ortada. suandaki tras makinalarini abartmayin bence. en iyisi dediginiz bile daha hala mukemmel tras saglamiyor. yazin amerikada olacagim icin la93ten daha iyi birsey ciksin en iyisi alayim diyorum.

• Bu formu inceleyerek geçen yıl ilk elektrikli traş makinam panasonic 8807 aldım. Ankara izmir cad. den 300 tl. İlk 15-20 gün neredeyse vazgeçmek üzereydim, bir türlü istediğim sonucu alamıyordum. Ama sonra yüzüm alıştı, jilete yakın bir traş ve sıfır tahriş. Haftada 6 gün traş oluyorum, traştan sonra sadece yıkıyorum, haftada bir koku olmaması için sonic ile sabunlu yıkama yapıyorum. Traşım 4-5 dakika sürüyor.
    Ancak benim anlamadığım forumda bahsedilen pil şarj süresi problemini ben hiç yaşamadım. Hiç abartmadan söyleyim; yukarda bahsettiğim kullanımda tam 3 hafta kullanıyorum ve Low a gelince, yani pil tam bitmeden şarj ediyorum. Yani bir şarj 80-90 dakika gidiyorum. Şimdi bu süreye tepki gelecek biliyorum ama ne yapayım böyle. (Aslında dakika olarak biraz daha fazla ama ben yok artık denilmesin diye süreyi azalttım. Nasrettin Hoca nın takvim hesabı :)) Saygılar...
  • Markası ne olursa olsun 3 oval bıçaklı traş makineleri benim gibi alerjik bir bünyeye sahipseniz tam bir işkence yaşatıyor.
  • secrethero89

Valla o konuda haklısın ben 3 traş oldum şuana kadar es la63 de boyun altını doğru düzgün alamıyor açıkçası... Beklediğim gibi değil. Umarım ilerde tam istediğimiz gibi traş yapan bir makine çıkar da alırız ama ben yakın zamanda inanmıyorum en azından 2-3 sene sonra olabilir bence bu seçenek...

Kısa bir süre sonra fotoğraflarla destekli yorumumu ekleyeceğim... Birkaç traş daha olayım...
  • yaklaşık 3 yıldır haftaiçi hergün traş makinası ile traş oluyorum.
    1,5 yıldır kullandığım makina braun cruzer 4

önceden çok heves ediyordum iyi bir makina alayım diye. ne de olsa hergün kullanıyorum diyordum.
    ama tamamen hikaye bana göre.
    babama braun c790 aldık. onla da traş oldum arasında bir fark görmedim...

bence önemli olan traş makinanızın yüzünüze uyum göstermesi.
    3 yıldır sinek kaydı traş oluyorum.

hadi hayırlı traşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

yaklaşık 3 yıldır haftaiçi hergün traş makinası ile traş oluyorum.
    1,5 yıldır kullandığım makina braun cruzer 4

önceden çok heves ediyordum iyi bir makina alayım diye. ne de olsa hergün kullanıyorum diyordum.
    ama tamamen hikaye bana göre.
    babama braun c790 aldık. onla da traş oldum arasında bir fark görmedim...

bence önemli olan traş makinanızın yüzünüze uyum göstermesi.
    3 yıldır sinek kaydı traş oluyorum.

hadi hayırlı traşlar

aynen katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

secrethero89

Valla o konuda haklısın ben 3 traş oldum şuana kadar es la63 de boyun altını doğru düzgün alamıyor açıkçası... Beklediğim gibi değil. Umarım ilerde tam istediğimiz gibi traş yapan bir makine çıkar da alırız ama ben yakın zamanda inanmıyorum en azından 2-3 sene sonra olabilir bence bu seçenek...

Kısa bir süre sonra fotoğraflarla destekli yorumumu ekleyeceğim... Birkaç traş daha olayım...

Selam,

15-20 gün sonra boyun bölgesinde biraz alışma olacaktır ancak yine de mükemmel olmuyor.
  • hak78

Farkedilebilir seviyede düzelme oluyor mu acaba ?

Bu kadar zor mu 2011 yılında düzgün traş eden bir makine yapmak....
  • Bende yaklaşık 6 aydır es la93 ile traş oluyorum malesef boyun bölgesini almıyor . Traş makinalarının kronik sorunu da bu herhalde.
  • Makineyi cilde dik tutun ve aynı jilette yaptığınız gibi cildi gerdirin. Sakalın çıkış yönü tersine alın( Dikkat! boyun alt kısmı yukarı doğru uzadığı için siz makineyi aşağı kaydırrarak alacaksınız). Bir de sıfır alıcam diye iyice bastırmayın, işi makineye bırakın. Fazla bastırırsanız, hem kanatırsınız hem de kaldırıcı bıçakların hareket edememesine sebep olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 13 Mayıs 2011; 18:42:40 >
  • Arkadaşlar banada sadece ense tüyünü kesmek için bir makine önerir misiniz..Berberlerde iki kalem büyüklüğündeki makineler mesela..Benim istediğim şey sıfıra yakın traş etmesi ve kaliteli olması..Bide almak için güvenilir bir siteden link verir misiniz..
  • Ben biraz önce philips sensotouch 2d rq 1160 16 yı aldım. 3d ile 2d arasında kararsız kalmıştım ama aradaki fiyat farkı o kadar fazla ki, 3d nin o farka değecek bir artısı olmadığına karar verdim :) fakat marketteki kardeşimizde 3d yi öve öve bitiremedi inşallah 2d aldığıma pişman olmam :(
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.