Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende moser chromini var ve buna başlık almak istiyorum..

Nereden ve kaça alabilirim acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion_tr

Philips HS8420 kullanıyorum, memnunum..

Bende almayı düşünüyorum ama Braun ile kıyaslayıp kararsız kalıyorum..Daha doğrusu markalardan yana şüphem yok, traş makinası dairesel mi olmalı, doğrusal mı ona bilmiyorum.

Philips'te boğaz kısmını alırken zorlanma oluyor mu?

http://www.ucuzu.com/tiras-makinesi-c3186/philips/hs8420-p38574629/

http://www.ucuzu.com/tiras-makinesi-c3186/braun/series-5-560-p22812907/

Hangisini önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: MACH25

Çok ilginç doğrusu. halbuki, makine harika tıraş ediyor bende. forumda yaklaşık 10 arkadaş daha çok güzel yorumlar yazmışlar.
    işte, kişisel bakım ürünlerinin ilginç tarafı da budur: televizyon alırsınız görüntü güzel se herkes üzerinde hemfikirdir. klima alırsınız, odayı soğutur veya soğutmaz. kişisel bakım ürünlerinde (adı üzerinde) memnuniyetiniz ve şikayetleriniz de "kişisel" olur. Yani, ahmetin çok memnun olduğu tıraş makinesinden siz hiç memnun olmayabilirsiniz, veya tam tersi; bana göre alınmaz diyebileceğim Braun tıraş makinesi sizi çok memnun edebilir. kişilerin cilt ve sakal yapıları ve de alışkanlıklar birbirinden çok farklı. istisnalara her zaman yer vardır bu ürünlerde.

Yedek parça konusuna daha önce de değinilmişti. Braunun nikel elekto kaplama eleklerinin aksine, Panasonic elek-bıçaklar hipoalerjenik Japon çeliğinden üretiliyor. 8-10 senedir eleğini değiştirmeyen panasonic kullanıcılarını biliyorum etrafımda. Arada, büyük farklar var.

quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

Arkadaşlar kullanmakta olduğum Braun 7505 varken ve çok memnunken burdaki yorumlara güvenerek, Panasonic ESRF31 aldım, aldığıma bin pişman oldum ve ürünü ertesi gün iade ettim,

Alma nedenim, Panasonic ESRF31 in 4 bıçaklı ve ıslak kuru olması idi,

pişman olma nedenim ise kesinlikle Braun gibi perfrormansı yok, sinek kaydı traş falan bu makine ile hayal, Madein China. 10000 devir 4 bıçak için yetersiz. onuda geçtim makinanın kafa kısmı okadar kalınki özellikle bıyık bölgesini almk için çok uğraşmanız gerek boyun bölgesini Braun 7505 kadar alamıyor. braundan daha sessiz çalışıyor, ama iyi traş olamadıktan sonra sessiz olsa ne yazar. yedek parçası çok pahalı, braun 7505 in eleği kırılmıştı 1 hafta önce 25 tl ye aldım orjinal braun.

ürünü 235 tl ye almıştım, Geri iade ettim fark vererek Braun 760cc modelini sipariş ettim 1-2 güne gelir izlenimlerimi paylaşırım.

ben sinekkaydı yapabilidim ama zar zor o da biraz jiletin destegiyle. ilk bir kaç denemede başarısız oldum... yalnız traş köpüğü kullarak, köpüksüz veya susuz dogru düzgün traş olmayı başaramadım.

favori düzeltme kısmı başarısız veya ben beceremedim, diger arkadaslar ne diyor bilmiyorum.

agzı cok büyük gercekten az degil dört bıcak yanyana fakat bıyıklarda benim icin sorun olmadı.

şarjı çok çok iyi gidiyor şu an için ilk alğımdna beri şarj etmedim ve hala 2/3

buralarda elek bıcak 100-150 liralar geciyor diger modeller icin bunun icinde böyleyse gercekten üzücü. makinaın yarı fiyatı civarında demektir...

çin üretimi ama bence gayet kaliteli bir işçilikte ve su altında rahat rahat kullanılıyor, çin büyük bir ülke, dandik olmayan bir şeyler de üretildiğine inanmak istiyorum ilerleyen zamanlarda bu makinanın durumuna göre bu sorumun cevabını alacagım :)

yeterli rakam varsa kendimize başlık açıp orada tartışalım arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvfk -- 19 Mayıs 2011; 21:47:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

Arkadaşlar kullanmakta olduğum Braun 7505 varken ve çok memnunken burdaki yorumlara güvenerek, Panasonic ESRF31 aldım, aldığıma bin pişman oldum ve ürünü ertesi gün iade ettim,

Alma nedenim, Panasonic ESRF31 in 4 bıçaklı ve ıslak kuru olması idi,

pişman olma nedenim ise kesinlikle Braun gibi perfrormansı yok, sinek kaydı traş falan bu makine ile hayal, Madein China. 10000 devir 4 bıçak için yetersiz. onuda geçtim makinanın kafa kısmı okadar kalınki özellikle bıyık bölgesini almk için çok uğraşmanız gerek boyun bölgesini Braun 7505 kadar alamıyor. braundan daha sessiz çalışıyor, ama iyi traş olamadıktan sonra sessiz olsa ne yazar. yedek parçası çok pahalı, braun 7505 in eleği kırılmıştı 1 hafta önce 25 tl ye aldım orjinal braun.

ürünü 235 tl ye almıştım, Geri iade ettim fark vererek Braun 760cc modelini sipariş ettim 1-2 güne gelir izlenimlerimi paylaşırım.

Traş makinalarını iade alıyorlar mı, kişisel bakım ürünü olması sebebiyle iade kabul edilmez diye paylaşıyor satış görevlileri?

• aynı mesajdan tekrar yazmışım..

pardon..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 21 Mart 2011; 0:09:46 >
  • Hakkaten ya, bıktım ben de philips mi, braun mu, panasonic mi diye düşünmekten
  • Braun 7 790 için çok tahriş ediyor boğazaltını tam almıyor tarzında yorumlar yapmıştım hepsini geri alıyorum :)

daha öncede bahsetmiştim 24 yaşındayım ve bu yaşıma kadar 10 kere sakal traşı olmadım diye sanırım sebebi buydu makineye alışamamın.şimdi yüzüm iyice alışmaya başladı ve gerçekten mükemmel.tahriş 0 yakın diyebileceğim kadar azaldı ve azalarak devam ediyor.sinekkaydıdan öte bir tabir varmı bilmiyorum eğer varsa o kadar pürüzsüz traş yapıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

quote:

Bende almayı düşünüyorum ama Braun ile kıyaslayıp kararsız kalıyorum..Daha doğrusu markalardan yana şüphem yok, traş makinası dairesel mi olmalı, doğrusal mı ona bilmiyorum.

Hangisini önerirsiniz?

Senin yeteneğine kalmış bi durum Ben boğaz kısmını alabiliyorum ama biraz uğraştırıyo tabiki.. En az 10 dakikada traş olabiliyorum duştayken. Tek eksisi favori kısımlarını alırken şekil verememek o da dairesel olması yüzünden Ama Braun Cruzer4 modelinin başlığı dönüyo ve favori kısmınıda alabiliyo.. Bu benim için pek sorun olmadığı için Philipsten memnunum. Favori kısmını traş bıçağı ile hallediyorum çünkü.

Braun şekillendirme başlıkları sayesinde bir adım önde. Almışken ihtiyaçlarımı tam olarak karşılasın traş bıçagına gerek kalmasın derseniz Cruzer4'ü öneririm.

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpion_tr -- 21 Mart 2011; 13:29:21 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gozden84

quote:

Hangisini önerirsiniz?

Senin yeteneğine kalmış bi durum Ben boğaz kısmını alabiliyorum ama biraz uğraştırıyo tabiki.. En az 10 dakikada traş olabiliyorum duştayken. Tek eksisi favori kısımlarını alırken şekil verememek o da dairesel olması yüzünden Ama Braun Cruzer4 modelinin başlığı dönüyo ve favori kısmınıda alabiliyo.. Bu benim için pek sorun olmadığı için Philipsten memnunum. Favori kısmını traş bıçağı ile hallediyorum çünkü.

Braun şekillendirme başlıkları sayesinde bir adım önde. Almışken ihtiyaçlarımı tam olarak karşılasın traş bıçagına gerek kalmasın derseniz Cruzer4'ü öneririm.

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

Öneri için teşekkür ederim fakat tek bıçak olması sebebiyle gözümü korkutuyor. Onun için 5 seriesde çift bıçaklı modeline bakıyorum. Artık bu h.sonuna kadar çözümleyeceğim inşallah.

• Panasonic RF31 modeli 1 aydır kullanıyorum, kardeşimede aldırdım geçen hafta, ikimizde çok memnunuz, şu anda makina çalınsa gider yine aynısını alırım, ıslak ve köpükle hiç tıraş olmadım hep kuru kuruya, sıfır tahriş cillop gibi alıyo 5dk içinde, kesin tavsiye ederim herkeslere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expander_ -- 22 Mart 2011; 17:01:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expander_

Panasonic RF31 modeli 1 aydır kullanıyorum, kardeşimede aldırdım geçen hafta, ikimizde çok memnunuz, şu anda makina çalınsa gider yine aynısını alırım, ıslak ve köpükle hiç tıraş olmadım hep kuru kuruya, sıfır tahriş cillop gibi alıyo 5dk içinde, kesin tavsiye ederim herkeslere

Valla hocam siz öyle diyorsunuz saygım var ama şunu anladım ki bir makine herkeste aynı sonucu vermiyor...Kişisel bakım ürünü denmesi de boşa değilmiş bunu da anladım

----------------------------

Ben de düşünmekten kafayı yedim arkadaşlar ama sanırım panasonic biraz daha iyi gibi geldi, hoş kullanmadan da yorum yapmak ne kadar doğrudur ama tek istediğimiz hızlı ve sinek kaydı bir traşı keyifli bir biçimde olabilmek. Bunun için çok para harcıyoruz ama hala sağlayamıyoruz bunu ilginç doğrusu....

• quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Orijinalden alıntı: expander_

Panasonic RF31 modeli 1 aydır kullanıyorum, kardeşimede aldırdım geçen hafta, ikimizde çok memnunuz, şu anda makina çalınsa gider yine aynısını alırım, ıslak ve köpükle hiç tıraş olmadım hep kuru kuruya, sıfır tahriş cillop gibi alıyo 5dk içinde, kesin tavsiye ederim herkeslere

Valla hocam siz öyle diyorsunuz saygım var ama şunu anladım ki bir makine herkeste aynı sonucu vermiyor...Kişisel bakım ürünü denmesi de boşa değilmiş bunu da anladım

----------------------------

Ben de düşünmekten kafayı yedim arkadaşlar ama sanırım panasonic biraz daha iyi gibi geldi, hoş kullanmadan da yorum yapmak ne kadar doğrudur ama tek istediğimiz hızlı ve sinek kaydı bir traşı keyifli bir biçimde olabilmek. Bunun için çok para harcıyoruz ama hala sağlayamıyoruz bunu ilginç doğrusu....

hocam cidden araştırıpda şu makina cok cok iyi diyemedim bende biliyorsun baya konustuk senle.. en son daha fazla dusunup zaman kaybedecegim alırım dedim gittm aldm... :) yani düşün düşün sonucta işte bu buldum diyebilecegin bir model olmuyor... biri cok iyi diyor, digeri cok kotu dedigin gibi kişisel bakım ürünü.. yalnız ben bazı arkadasların erkenci davrandıgını dusunuyorm... ilk gunler dogru duzgun traş olamazken tahriş vs yaşarken şimdi daha daha iyi bir durumdayım.. esrf31 perf. anlamında mutlaka cok cok iyi degildir birkaç özellikleri de son modelinden eksik bilinen bi gercek ama fiyatına göre gayet iyi. en iyi yönüde şarjı diyebilirim cidden cok cok iyi gidiyor.

• arkadaşlar ben de traş makinesi almayı düşünüyorum ama çenemde ben var (yarım leblebi boyutunda:)) acaba diyorum bu traş makinesi o beni tamamen ortadan kaldırır mı:)) yani keserim die korkuyorum. şu an mach III kullanıyorum.. dikkatlice aldığımda kesmiyorum.. ama traş makinesi keser mi acep ne dersinis?? şimdiden teşekkürlerr... Panasonic EsLa 63 düşünüyorum bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: saraci41

arkadaşlar ben de traş makinesi almayı düşünüyorum ama çenemde ben var (yarım leblebi boyutunda:)) acaba diyorum bu traş makinesi o beni tamamen ortadan kaldırır mı:)) yani keserim die korkuyorum. şu an mach III kullanıyorum.. dikkatlice aldığımda kesmiyorum.. ama traş makinesi keser mi acep ne dersinis?? şimdiden teşekkürlerr... Panasonic EsLa 63 düşünüyorum bu arada..

arkadaşım, zorlamadığın sürece hiçbir traş makinesi ile benine zarar vermezsin diye düşünüyorum.
    ben philips ve braun kullandım, ikisinde de sorun yaşamadım o tarz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saraci41

arkadaşlar ben de traş makinesi almayı düşünüyorum ama çenemde ben var (yarım leblebi boyutunda:)) acaba diyorum bu traş makinesi o beni tamamen ortadan kaldırır mı:)) yani keserim die korkuyorum. şu an mach III kullanıyorum.. dikkatlice aldığımda kesmiyorum.. ama traş makinesi keser mi acep ne dersinis?? şimdiden teşekkürlerr... Panasonic EsLa 63 düşünüyorum bu arada..

Bende esrf31 alacakken sizin gibi, es la 63 modelini görünce vazgeçtim. Siz nereden almayı düşünüyorsunuz sakıncası yoksa sorabilir miyim? Beninizi kesmez onu söyleyebilirim eleğinden geçmez çünkü.
  • Bir de Es-la93k çıktı başımıza, 63'ün temizlik ve şarj standlı olanı ama türkiyede yok.

Şu 3 markayı teke indiremedim, hatta 2ye bile indiremedim ama Braun'un 7 serisini kendi içinde eledim: 790'ın 760'tan tek farkı şarj göstergesinin LED yerine LCD ekran olmasıymış ve bu yüzden 760 modeli 100 lira daha ucuz 790'a göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Bir de Es-la93k çıktı başımıza, 63'ün temizlik ve şarj standlı olanı ama türkiyede yok.

Şu 3 markayı teke indiremedim, hatta 2ye bile indiremedim ama Braun'un 7 serisini kendi içinde eledim: 790'ın 760'tan tek farkı şarj göstergesinin LED yerine LCD ekran olmasıymış ve bu yüzden 760 modeli 100 lira daha ucuz 790'a göre.

Amazon da es la 63 bayağı bir ucuz,bizim buraya göre. Oradan aldırmaya çalışıyorum bende. Türkiyede en ucuz 500 tl dediler peşin fiyatına. Ayrıca bence 93 modeline gerek yok zaten sıvı sabunla musluğun altında yıkanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Amazon da es la 63 bayağı bir ucuz,bizim buraya göre. Oradan aldırmaya çalışıyorum bende. Türkiyede en ucuz 500 tl dediler peşin fiyatına. Ayrıca bence 93 modeline gerek yok zaten sıvı sabunla musluğun altında yıkanabiliyor.

Ben o işlere hiç cesaret edemedim. Yarı yarıya bile ucuz olsa, aleti aldın düğmeye bastın çalışmadı- kime anlatacaksın derdini. Ancak dışardan bir tanıdığa (denettirip) alınabilir.

Çoğu traş makinesi kulllanıcısı ıslak seçeneği olduğu halde kuru traşı tercih ettiklerini söylüyorlar. Bu zamandan kazanmak için mi yoksa hakkaten ıslak-kuru arasında bir fark olmadığından mı?

Bir de bu aletler sadece kablosuz mu çalışır, sabah şarjı boşken fişe takıp traş olabiliyormuyuz? Gerçi çoğunda tek traş için 5dk.lık şarj var ama bazan 5 dk bile olmayabilir.

Ve bıçağı, kartuşu temizlik solusyonu vs. nerden alınır?

Gördüklerim arasında philips sensotouch 3D hakkaten OYNAR kelimesine değişik bir anlam kazandırmış ve skinglide yüzeyi sanki kaygan bir traş yapacakmış görütüsü veriyor. Kullanıp deneyen var mı?

• quote:

Bir de Es-la93k çıktı başımıza, 63'ün temizlik ve şarj standlı olanı ama türkiyede yok.

790 da devir sayısı yüksek, titreşim var, daha az tahriş ediyor.
    Ben 360 TL'ye aldım.
    Braun alırsan 790'a yönelmeni tavsiye ederim. Jiletten sonra iyi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

quote:

790 da devir sayısı yüksek, titreşim var, daha az tahriş ediyor.
    Ben 360 TL'ye aldım.
    Braun alırsan 790'a yönelmeni tavsiye ederim. Jiletten sonra iyi geldi.

Emin misiniz? Ben de yabancı bir inceleme sitesinden aldığım bilgiye göre öyle dedim:http://www.cravingtech.com/braun-pulsonic-7-shaver-review.html

İlk defa traş makinası alacağım için braun'a zaten biraz uzak bakıyorum, çünkü ıslak traş yok. 760'a yönelmem ise sadece gösterge panelinin led olmasına rağmen 100 liralık fiyat avantajı olmuştu. Braun türkiye sitesinde zaten sadece 760'dan bahsediliyor,790 yok. Yani 500'e yakın bir meblağ vereceksem philips gibi hem kuru hem ıslak traş yapabilmesini beklerim. Ya da panasonic gibi. Belki sonradan sadece kuru traş yönelirim ama dediğim gibi bu ilk makinem olcağı için mümkünse en seçeneklisi olsun istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 23 Mart 2011; 12:50:50 >

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.