Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
117
Favori
1.227.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ERKEKLER İÇİN GÜNAŞIRI TRAŞ OLMAK EN BÜYÜK ANGARYALARDAN BİRİ OLMASI GEREK.BEN ARTIK JİLETLERLE KASAPLIK YAPMAKTAN BIKTIM.ARKADAŞLAR BU ELEKTİRİKLİ TRAŞ MAKİNALARI İŞ GÖRÜYOR MU? (BENİM SAKLALLAR SIK VE SERT BURADA) ARTILARI EKSİLER NELER.İŞ GÖRÜR OLANLARIN FİATLARI HANGİ ARAD?TECRÜBELRİNİZDEN FAYDALANMAK İSTİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno1987 -- 11 Şubat 2006 20:48:01 >

• Uzun uzun açıklamışınız, ellerinize sağlık,
    gerçekten çok teşekkürler.

Sizin görüşünüzden anladığım, Braun tipi makinaların daha temiz traş ettiği
    (demek ki artık sinek kaydı deyiminden vazgeçelim)

Fakat bir de panasonic ler var..
    Aşağıda verdiğim linkte özellikle 10.000 devirden bahsediliyor.

Bu 10.000 devir olayı gerçekten önemli mi,
    veya bu denli yüksek devir problem çıkarabilir mi :((((

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=331886&productid=sgoces7027

(Haddim olmadan bir de düzeltme yapayım:
    Elek kalınlığı 4 micron değil de 40 micron olabilr, 4 micron çok çok küçük bir rakam)
  • Güzel Kardeşlerim,

Traş bıçağından iyisi yoktur. Hele Gilette Mach3 serilerinden sonra...

Hatırlayanınız vardır. Sapını çevirip, içine jilet koyduğumuz traş bıçaklarını. Babamın yanağında sallarken çıkan sesi hatırlyorum...

Az mı yüzümü parçaladım onda. Ama ne de olsa baba yadigarı.

Bunca methiyeden sonra hala traş makinesi istiyorum diyorsanız:

http://www.mbnstore.com/index.php?p=show&pid=630&k_id=131

Hem kargonuzu karşılıyorlar, hem servisini kolay bulursunuz..

Hadi hayırlı traşlar...
  • Arkadaşlar merhaba,

Haftasonu Tüyaptaki Ev Aletleri fuarına gittim. Panasonic standında harika 2007 yeni model tıraş makineleri gördüm, yakın bir zaman içinde piyasaya süreceklermiş. inanın insan eline alınca bırakmak istemiyor. Bu Japonlar gerçektende uçmuşlar tıraş makinesi teknolojisinde. Web sitelerini aldım, merak edenler inceleyebilir:

Panasonic Tıraş Makineleri

Herkese iyi tıraşlar
  • Merhaba arkadaşlar..

Traş makinası almayı düşünüyorum ama aciliyetim yok.. Bu konuyu iyice araştırıp özellikle sert sakallı biri olarak uygun seçim yapmak istiyorum..

Yanlız burada gördüğüm bir yanılgıyı düzeltmek isityorum..

Geçen gün Mecidiyeköydeki EP Center'da çok sayıda traş makinasını en azından gözle de olsa inceleme fırsatım oldu.. İncelediğim Panasonic'lerin hepside "Made in China" idi.
    Buna karşın Remington'ların bazı modelleri Çin olmasına rağmen (titanyum serisiydi sanırım) "Made in Austria" yazıyordu. Yani avusturya yapımı.
    Ve ordaki tüm Philips, panasonic lerin en uç modelleri dahil yapım yeri Çindi.

Gördüğüm Remington linktekine çok benziyordu..
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=21077&productid=sgremms2390

Sadece Braun en üst modeli Almanya (gerisi yine Çin), Remington Titanium serisi ise Avusturyaydı.

Ancak bunun kaliteye ne katkısı var derseniz o ayrı bir tartışma konusu olurdu herhalde...

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xbit -- 27 Eylül 2006; 15:48:59 >
  • panasonic cok ii mis bu konuda oyle duydum fakat turkiyede pek bulunmuyorwww.gold.com.tr de panasonic in modelleri var
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetgunduzbey

panasonic cok ii mis bu konuda oyle duydum fakat turkiyede pek bulunmuyorwww.gold.com.tr de panasonic in modelleri var

philips braun ii die bilirim de panasonic??
  • Panasoniclerle ilgili servis & parça soran Arkadaşlar; şunu söyleyebilirim ki adamlar istek üzerine 10-15 sene evvel satılan makinelerin parçalarını bile getiriyorlar. Makineler ile ilgili bilgi almak isteyen varsa bende Distribütör firma web sitesi var.

Aşağıda ilgili arkadaşlara bazı linkler veriyorum:

TIRAŞ MAKİNELERİ TEMİZLİK

TIRAŞ MAKİNELERİ TEKNOLOJİSİ

TIRAŞ MAKİNELERİ ANA SAYFA

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Punchuner in sorusuna cevaben, evet lineer motor gerçektende çok faklı ve yüksek performanslı, özellikle sert&sık sakallarda sonuçlar çok bariz. Kullanınca hak vereceksin. 10.000 devir ile 13.000 devirli makine arasındaki fark sadece 3.000 devir değil, tamamen farklı ve sıradışı bir motor çalışma prensibi. Döner tip motorlara hiç benzemiyor.
    Codexhoo nun sorusuna cevaben, evet tüm Panasoniclerde favori düzeltme bıçağı var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: majorette

Panasoniclerle ilgili servis & parça soran Arkadaşlar; şunu söyleyebilirim ki adamlar istek üzerine 10-15 sene evvel satılan makinelerin parçalarını bile getiriyorlar. Makineler ile ilgili bilgi almak isteyen varsa bende Distribütör firma web sitesi var.

Aşağıda ilgili arkadaşlara bazı linkler veriyorum:

TIRAŞ MAKİNELERİ TEMİZLİK

TIRAŞ MAKİNELERİ TEKNOLOJİSİ

TIRAŞ MAKİNELERİ ANA SAYFA

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Punchuner in sorusuna cevaben, evet lineer motor gerçektende çok faklı ve yüksek performanslı, özellikle sert&sık sakallarda sonuçlar çok bariz. Kullanınca hak vereceksin. 10.000 devir ile 13.000 devirli makine arasındaki fark sadece 3.000 devir değil, tamamen farklı ve sıradışı bir motor çalışma prensibi. Döner tip motorlara hiç benzemiyor.
    Codexhoo nun sorusuna cevaben, evet tüm Panasoniclerde favori düzeltme bıçağı var...

ben onları inceledim tşk bu bilgiler için! kendim zaten makina müh.im. ve panasonic makinanın bu özelliklerini kafamda tasvir edebiliyorum, faydalı olacağını: lineer motor-direckt motor gücü kayıpsız bir şekilde sakalınıza etki eder, 30 derece bıçak -sakalı daha dar bi açıyla yüzünüze paralel dibinden keser, 13bin devir/dk >10bin dev/dk bıçaklar daha hızlı keser... fakat bu teori... acaba gerçekte-uygulamada sonuç ne oluyor ben onu öğrenmek istemiştim. yani lineer motor+30derecbıçak+13bin dev/dk yerine 60derecebıçaklı10bin de/dk es6002-6003 modellerini alsak sert sakallarla baş edemezmiyiz rahat tıraş olamaz mıyız? mesele gereksiz yere 200-300 ytl daha fazla vermemek eğer fazla fark olmayacaksa? es8093 oynar başlıklı son sistem 374 ytl buldum/es 8017 oynamaz başlıklı+lineermotor+ 60 derece bıçaklı+13000 dev/dk=274ytl/es6003 10bin dev?124ytl
    es8093 ile es8017 arasında kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punchuner -- 25 Nisan 2007; 22:22:20 >
  • Stihl marka bir makine cıkmış. Islak kuru, en sert sakallara bile banamısın demiyormuş. Kafa koparıcı bir aletmiş yani.

tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelfender2 -- 21 Nisan 2007; 17:17:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kelfender2

Stihl marka bir makine cıkmış. Islak kuru, en sert sakallara bile banamısın demiyormuş. Kafa koparıcı bir aletmiş yani.

tıkla

Benim sakalı da anca bu keser, sağolasın kardeşim. Bauhaus da olacak bunlardan.
  • http://www.nealsak.com/v21/product_info.php?pxmlid=39488
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=335097&productid=sgtskleen

arkadaşlar yukarıdaki linklerdekieki braun 7505 traş makinasını yada Kleen Kut traş makinasını almak istiyorum. kullanan varmı? benim sakallarım biraz sert o yüzden tereddütüm var. lütfen bilgi verebilirmisiniz?

birde sormak istediğim şey kuru kullanımlı olan makinaların temizliğini nasıl yapıyorsunuz? sadece fırçaylmaı temizliyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdursun01 -- 23 Nisan 2007; 15:03:08 >
  • Ben epeydir araştırıyordum ve sonunda dünyadaki en gelişmiş makine olan National (Panasonic) ES8238-S yi aldım. Şu an için sadece Japonya'da var. ABD de bile daha çıkmadı. Bana 210 US$ a mal oldu, yol parası da almadan gönderdiler.

Bıçak kenar kalınlığı 1 mikron dan 0.3 mikrona düşürülmüş olan model.

Aldığım yer : http://www.eisanmall.com/goods_detail.php?goodsIdx=3057

Panasonic ler Japonya'da National diye satılıyor. Diğer ülkelerdeki Panasonic ler ile model no ları aynı. Japonca biliyorsanız daha ucuz satan siteler var. National es8238 diye aratın. Alırken ES8238-S olarak alın. S olmayanı biraz daha ucuz ama farkı tam olarak nedir bilemiyorum.

Modeller arasındaki farkı bu sayfadan görebilirsiniz : http://national.jp/product/beauty_health/mens_shaver/lamdash/06/line_up.html

Yaklaşık 2 haftada geldi. Yol parası verirseniz daha çabuk da gelebilir.

Ben daha önce Braun ve Philips in en üst modellerini de kullandım. Her ikisinden de çok daha iyi traş ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magna125 -- 30 Nisan 2007; 17:35:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magna125

Ben epeydir araştırıyordum ve sonunda dünyadaki en gelişmiş makine olan National (Panasonic) ES8238-S yi aldım. Şu an için sadece Japonya'da var. ABD de bile daha çıkmadı. Bana 210 US$ a mal oldu, yol parası da almadan gönderdiler.

Bıçak kenar kalınlığı 1 mikron dan 0.3 mikrona düşürülmüş olan model.

Aldığım yer : http://www.eisanmall.com/goods_detail.php?goodsIdx=3057

Panasonic ler Japonya'da National diye satılıyor. Diğer ülkelerdeki Panasonic ler ile model no ları aynı. Japonca biliyorsanız daha ucuz satan siteler var. National es8238 diye aratın. Alırken ES8238-S olarak alın. S olmayanı biraz daha ucuz ama farkı tam olarak nedir bilemiyorum.

Modeller arasındaki farkı bu sayfadan görebilirsiniz : http://national.jp/product/beauty_health/mens_shaver/lamdash/06/line_up.html

Yaklaşık 2 haftada geldi. Yol parası verirseniz daha çabuk da gelebilir.

Ben daha önce Braun ve Philips in en üst modellerini de kullandım. Her ikisinden de çok daha iyi traş ediyor.

Türkiyede mi yurtdışında mı yaşıyorsunuz? Bu eisenmall sitesi de mi japonyada? Fİyatlar da japon yeni herhalde ama özelliklerini tam olarak okuyamadım, ingilizcelerini bir atma şansınız var mıdır?

Bir kullanımdaki fikirlerinizi detaylı olarak anlatabilir misiniz? Ayrıca ambalaj içeriği nedir, alım süreciniz nasıldı?

Kısaca, vaktiniz varsa detaylı bir inceleme bekliyoruz sizden
  • İstanbul'da yaşıyorum.
    Alırken kredi kartıyla ödeme yaptım. Önce yol parası ne kadar tutacak diye bakarken bedava gönderdiklerini görünce sipariş verdim. Üçkağıtçı bir site değil ve çok ilgililer mesaj gönderince de hemen cevap veriyorlar.

Cihaz çok yeni ve sadece Japon yada satıldığı için ingilizce dökümanları yok. Benhttp://babelfish.altavista.com/ a web adresi yazıp Japonca-ingilizce seçerek tercüme ettirdim. Çok iyi tercüme olmuyor ama özellikleri hakkında fikir veriyor. Daha önceki üst model olan es8228 (bu model ABD de satılıyor özelliklerini internetten bulabilirsiniz.) e göre farklılıkları :

- Yeni üst foil ve bıçak tasarımı. Boyun altını daha iyi traş ediyormuş. Her yönde hareket esnekliği artmış.
    - Bıçak kenar kalınlığı 1 microndan 0.3 mikrona düşmüş
    - Yeni ve daha pratik temizleme istasyonu. Şarj noktaları değişmiş ve işlem süresi bayağı azalmış

http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/jn060822-2/jn060822-2.html adresini Babelfish ile tercüme ettirirseniz bir çok bilgi var.

Ambalajından traş makinası dışında temizleme istasyonu, 1 adet temizleme kartuşu, şarj adaptörü (ABD fişi çevirici almak gerekiyor elektrikçilerde var), 1 küçük yağ şişesi, temizleme fırçası, biraz uyduruk bir taşıma torbası ve Japonca kullanım kılavuzu çıktı. Resimli olduğu için çoğu şeyi anlıyorsunuz. Ayrıca ABD deki ES8228 modelin kullanım kılavuzunu indirip ona baktım. Birbirlerine çok benziyorlar. Sadece yeni versiyonu gibi.

Garantisi yok bu anlamda riske giriyorsunuz. Bugüne kadar hiç bir traş makinem de bozulmamıştı. Ben en iyi model için riske girmeye değer diye düşünüp aldım.

Çalıştırınca Braun ve Philips'e göre daha sesli çalışıyor ama 13,00 devirde çalıştığı için bu normal. Son kullandığım Philips (1.5 yıl önceki en üst model, tam modelini hatırlamıyorum) buna göre çok baygın ve yavaş çalışıyor gibi geliyor. Kuru traş olunca Philips den daha iyi ama dağlar kadar da fark yok. Panasonic lerin esas üstünlüğü ıslak traşta gözleniyor. Daha çok uygun bir traş öncesi malzemesi bulamadım ama bir forumda okuduğum vücut şampuanı kullanarak traş oldum jiletten hiç bir farkı olmadığı kesin. Kuru traş olunca Jiletle aynı olmuyor.

Daha temizleme istasyonunu kullanmadım. Yıka - Kurut- Şarj et seçeneklerinin istediğiniz kombinasyonunu seçebiliyorsunuz. Yıkama sonrası hem dezenfekte, hem de yeni alınmış gibi temiz oluyormuş. Yıkama sıvısı Braun da olduğu gibi alkol içermiyor ama ne içerdiğini bilmiyorum. Elimde 1 tane kartuş (1-1.5 ay gidiyormuş) olduğu daha kullanmaya kıyamadım. Şu anda ucuz kartuş nasıl getirtirim onu araştırıyorum. Yurtdışında 3 tanesi 11-20 $ arasında satılıyor. Amazon Türkiye'ye bunu göndermiyor. Gönderebilen bir yer bakacağım. Hatta aldığım yere mesaj atıp sormayı da düşünüyorum. Adam belki alır gönderir. Bir de Doğubank a bakacağım belki orada da olabilir.
  • arkadaşlar traş makinesi konusunda gerçekten bu japonlar olayı aşmışlar.

dikkatimi bişey çekti;

hitachi rotary system traş makineleri yapmış.
    bıçakları kendi içlerinde birbiri tersine dönüyor.
    ilginç şeyler.

japoncası harip bulamadım walla.
    bi link vereyim caponca bilen varsa tercüme eder heralde

http://kadenfan.hitachi.co.jp/shaver/

http://kadenfan.hitachi.co.jp/shaver/xtage/x_rotary.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: majorette

Harika bir ürün, gerek ER146, gerek ER147 ikisi de harika urunler. tarakları çıkardığın zaman sıfıra çok yakın. Ayrıca Made in JAPAN. Tereddüt etmeden alınacak ürünler.

tesekkur ederim cevabınız icin

er147 profesyone sac kesme serisi birde ayrıca panasonic in sakal icin olan serileri var, ER 211 ve ER 214

http://www.alpapazarlama.com/urunler.php?nav=kdu&id=ER211

ER 211 in fiyatı sanırım ER 147 ile hemen hemen aynı. 200-250 arasında olması lazım. sizce sadece sakal kısaltmak icin (sac ya da sakal trası icin kullanmıycam) hangisi daha verimli olabilir.

bunların en kısa kesme miktarlarına ve artıs uzunluklarına nereden ulasabilirim?

ER211 icin 2-18 mm ve 12 aralık diyor. daha once tecrubem olmadıgı icin bilemiyorum, 2 mm ne kadar uzun bir sakaldır, yani normal bir sakalda, jilet trasından ne kadar sonraki uzunluga denk gelebilir? bide bu ER 211 modelinin taraksız hali mevcut mudur?
  • Arkadaşlar bu panasonic ES 8807 makine boyut olarak diğer panasoniclerden küçük.

bu makineyi garantili en uygun nereden satın alabilirim?

ayrıca braun da pulsonic diy bir makine çıkarmış daha tr ye gelmemiş bir makine.
    anladığım kadarı ile lineer motorlu

http://www.braun.com/de/pulsonic/pulsonic.html?targetframe=home&.html

panasonic i seçme sebebim üzerindeki motorun performans kaybı yaşamaması ve pili zayıflamaya başlasa dahi performansını kaybetmemesi idi.

braun un makinesi acaba daha mı iyidir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kego

Evet incelediğimizde diğer üst seri panasoniclere göre özellikleri de iyi; mesela yarı oynar başlık ve turbo temizleme modu çok iyi. Boyutlarının kompakt olması da bence ayrı bir avantaj ve estetik açıdan iyi...

Braun herzamanki gibi şık bir cihaz yapmış ama onun Türkiye'ye gelmesi ve makul fiyatlara inmesi 1 yıldan fazla bir zaman alır. Onun da alınması, kullanılması, izlenimler falan derken iş uzar... Tavsiyem Panasonic yönünde, hepsiburada'da fiyatı uygun eğer Ankara'da iseniz Hüseyin Usta da bir alternatif...

Nerededir bu Hüseyin Usta?

Panasonic makineler icin eticaret olarak en makul fiyatlar bu (tıkla) site üzerinde. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelfender2 -- 8 Mayıs 2007; 12:40:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kelfender2

quote:

Orjinalden alıntı: kego

Evet incelediğimizde diğer üst seri panasoniclere göre özellikleri de iyi; mesela yarı oynar başlık ve turbo temizleme modu çok iyi. Boyutlarının kompakt olması da bence ayrı bir avantaj ve estetik açıdan iyi...

Braun herzamanki gibi şık bir cihaz yapmış ama onun Türkiye'ye gelmesi ve makul fiyatlara inmesi 1 yıldan fazla bir zaman alır. Onun da alınması, kullanılması, izlenimler falan derken iş uzar... Tavsiyem Panasonic yönünde, hepsiburada'da fiyatı uygun eğer Ankara'da iseniz Hüseyin Usta da bir alternatif...

Nerededir bu Hüseyin Usta?

Panasonic makineler icin eticaret olarak en makul fiyatlar bu (tıkla) site üzerinde. Bilginize.

benimde dikkatimi cekti bu site, evet fiyatlar piyasaya gore yuzde 10-20 daha ucuz ancak ne daha once alısveris yaptım buradan ne de yapanı duydum. stok durumları nasıl ya da guvenilir bir sitemi bilemiyorum. once odemeyi yapıp sonradan stoklarımızda yok diyip 1 ay sonra para iadesi yapmasınlar. bu siteden tecrubesi olan varsa paylasırsa sevinirim.

birde sakal sekillendirme icin panasonic ER 211 modelini almayı dusunuyorum ancak hep internette bulabiliyorum. kullanan var mı bunu? yada dısarıda gorebilecegim bir yer var mı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.