Şimdi Ara

BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
20
Favori
100.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, canon pixma E 514 kullanıyorum 2-3 aydır. Ve birkaç sorum olacak...

1- Hortumdan sarı renk sürekli geri gidiyor ve yazdığım belgede sarılar hiç çıkmıyor, yeşiller mavi çıkıyor vb. sorunlar var. Temizleme işlemini (Y - color) birkaç kez yapınca düzeliyor ama 2-3 gün kullanmasam yine gidiyor. Diğer renklerde sorun yok. acaba sarının sorunu nedir? Ne yapmam lazım?

2- tankın küçük tıpaları sürekli açık mı kalacak yoksa yazıcı kullanılırken mi açmalıyım?

3- Y-color temizleme işlemini normalde ne kadar zaman aralıklarıyla yapmam lazım? Ben sarı yüzünden sık sık yapıyorum, sorun olur mu?

4- yaz aylarında yazıcıyı 3 ay kadar kullanmayacağım, bozulma kuruma gibi bir sorun olur mu? olmaması için yapabileceğim bir şey var mı?

(tank techboss marka)

Yanıtlarsanız çok sevinirim. Yada forumda benim yazıcımla ilgili ve sorularımın yanıtını bulabileceğim bir başlık önerirseniz çok makbule geçer.

• @@Geçenlerdewww.biribenibitirsin.com Canon E514 moldelini bitmeyen kartuş seti ile birlikte aldım. Firmadan set monte edilmiş halde geliyor. Açıkcası kutuyu ilk açtığımda hayal kırıklığına uğradım çünkü kırmızı mürekkebin kartuş bağlantı hortumundan ciddi miktarda sızıntı vardı. Printerı temizleyip, firmanın kurulum videolarındaki adımları takip ederek ilk kurulumu yaptım. Printer sıkıntısız çalıştı.
    Bu arada sızıntı yaşadığımı gerek donanım haber üzerinden @efesgrup ile gerekse telefon ile firmaya aktardım. Benden durumun bir resmini çekip göndermemi istediler. Zaten ürünü kutudan çıkarırken ve kurarken videoya çekmiştim. Videoyu yolladım. Firma bana derhal geri dönerik sıkıntının taşıma esnasındaki sıcaklık farklarından kaynaklandığını, Aydın'dan Ankara'ya kargo gelirken ciddi sıcaklık farkı olduğunu, genleşme problemi nedeniyle bu tarz taşmaların olabileceğini, durumun normal olduğunu söylediler.
    Hortumlarda hava boşluğu kaldığını söylediğimde ise bana bir videonun linki gönderdiler. "İsterseniz bu videoda tarif edildiği gibi siz kendiniz çözün, isterseniz hemen bize kargolayın burada çözelim" dediler. Videodaki talimatlar gayet açık olduğu için ben kendim hallettim. Şimdilik printerımı sıkıntısız kullanıyorum. Kendi tecrübemden yola çıkarak bu firmayı tavsiye ederim. Sıkıntılı durumlarda bile kibarlığı elden bırakmadan ürünlerinin arkasında duruyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevat_kelle -- 17 Mart 2014; 13:54:41 >

• Merhaba arkadaşlar hp 2515 ve 2050 var bende ikisinden birine bitmeyen kartuş takılabilirmi hortumları geçircek yer varda uyum sağlar mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yıl oldu alalı canon mx455'i, bitmeyen kartuş olayı çok dandik. hortumlar tıkanınca derin temizlik kfa temizliği vs vs kar etmiyo. götürüyon servise şırıngayla hava alıyo mürekkep basıyo bi bişeyler yapıyo, etraf mürekkep içinde kalıyo. tam bir rezillik. tamirci gibi bunlamı uğraşcaz ya. fax alımı gönderimi ayrı bi sorun. wifisi ayrı bir sorun sadece tarayıcısı düzgün onu da geç yapıyo gerçi. canon gibi bir marka böyle dandik bir sistemi nası çıkarmış aklım almıyo.
  • Marka model tavsiye verebilecek varmı ofis için ortalama 5-10 günlük çıktı alabileceğim pahalı olmayan depolu yazıcı önerebilirmisiniz..
  • Film Color Fotoğraf Kağıtları/Film Color Dolum Tankları.

www.anadolu-kagit.com
     BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

• Arkadaşlar kusura bakmayın bu konuya biraz uzağım size sormama gereken sorular var. Şimdi Lazer Yazıcıda kartuş,mürekkep derdi yok mu sınırsız mürekkep mi ? Sadece toner mi yeniliyor ? Yoksa onlarında bir kartuşu var mı ? Bu konuya açıklık getirebilir misiniz ?
  • xpress34 X kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu EEPROM resetlemesini nasıl yapacağız ?
    Kartuşdan sarı renk gelmesine rağmen ve tıkanıklık olmamasına rağmen deneme sayfalarında ve kafa yazdırmalarında sarı renk gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Canon IP yazıcılarda 3.000 sayfa

Baskı kafa ömrü nedir?
    Yazıcı; belirtilen baskı sayısını geçmişse baskı kafası garantisi sona ermiş olur. Tekrar baskı alınabilmesi için; yeni bir baskı kafası ya da baskı kartuşu satın alınmalıdır. Bu şekilde tekrar çıktı alınmaya devam edilebilir.

Baskı kafa ömürleri ile ilgili bu açıklamalar, Firmaların garanti süresi için belirlediği tahmini sürelerdir. Belirtilen baskı sayısı aşılmışsa, baskı kafa ya da kartuşunun garantisi bitmiş olur.

verdiğiniz değerli bilgiler pek çok kullanıcıyı gerçekten aydınlatacak nitelikte.öncelikle teşekkür ederim.

amacım tartışma oluşturmak değil sadece tecrübelerimi paylaşmak.umarım yanlış anlamazsınız.şu an kullandığım canon İP 1000 model ile kendim şu ana kadar 9.000 civarında baskı aldım.en az 8300 sayfasını ise orjinal kartuşa dolum yaparak aldım.yazıcıyı aldığımda yanında bir takımda muadil kartuş hediye etmişlerdi.bir takım bittikçe enjektörle doldurup yedekliyordum,kenardaki diğer kartuşu takıyordum.yaklaşık 8400 sayfa sonrası bildiğiniz gibi sürekli besleme sitemi monte ettim yazıcıya.bundan sonrada geçen kısa zaman içinde bir top daha kağıt bitirdim.şu anda 9000 e yaklaştığımdan eminim.rakamları service toll dan foto alarak eklemek isterdim ama benim hatamdan dolayı EEPROM kendini kilitlediği için resetlemek zorunda kalmıştım 8300 lerde.nedeni ise sarı renk mürekkep o zaman kartuşta bitmişti ve bitti uyarısı veriyordu ben ise hala renkli çıktı almaya devam ettim (renkler sarı olmadığından farklı çıksada tabii) bunu için yazıcıda EEPROM dan sarı rengi kilitlemişti.bir süre sarı rengi doldurduğum halde ve printhead nozzla larını kontrol ettiğimde peçeteye sarı renk geldiği halde yani tıkalı olmadığı halde yazdır dediğimde sarı renk yazmıyordu.hatta paintte hazırladığım sarı renk tam boy A4 resmi yazdır dediğimde boş çıkarıyor yazmıyordu sarı.en sonunda EEPROM resetledim bir baktım sarı renk kendiliğinden yazmaya başladı.bundan sonra tecrübe edindim EEPROM kilidini.

sonra foruma yurtdışından katılan başka bir arkadaşta bu tecrübeden yararlanarak aynı yöntemi denedi.benzer bir sorun vardı ondada.yakın zamanda oldu.servis bile printhead değişecek demiş kendisine
    forumda meço ile birlikte ilgilenmiştik kendisi ile.onun sorunuda bu şekilde çözülünce bu işlem teyit altına alınmış oldu.

İP serisi prenthead kullanan modellerde 3000 rakamı bence çok düşük.çünkü fabrika verilerinde bile printheadlı en eski modellere bile printhead ömrü olarak en az 12.000 sayfa ömür verilmiş.tabii bu 12.000 de bozulacak diye bir kaide yok ama nedeninide biliyorum çünkü bu rakamlara gelindiğinde yazıcı kendini EEPROM dan kilitliyor.

bence yeni bir baskı kafası almadan önce ilk yapılması gereken iş eğer tıkanıklık yok ise EEPROM reset denenmeli.

edit;imla hatası

Merhaba, sarı renk yazdıramıyorum. Kartuşdan geliyor ancak baskı yapmıyor. Tıkanıklıkda yok. EEPROM resetlemesini nasıl yapacağım ?
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: istmaster

quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Canon IP yazıcılarda 3.000 sayfa

Baskı kafa ömrü nedir?
    Yazıcı; belirtilen baskı sayısını geçmişse baskı kafası garantisi sona ermiş olur. Tekrar baskı alınabilmesi için; yeni bir baskı kafası ya da baskı kartuşu satın alınmalıdır. Bu şekilde tekrar çıktı alınmaya devam edilebilir.

Baskı kafa ömürleri ile ilgili bu açıklamalar, Firmaların garanti süresi için belirlediği tahmini sürelerdir. Belirtilen baskı sayısı aşılmışsa, baskı kafa ya da kartuşunun garantisi bitmiş olur.

verdiğiniz değerli bilgiler pek çok kullanıcıyı gerçekten aydınlatacak nitelikte.öncelikle teşekkür ederim.

amacım tartışma oluşturmak değil sadece tecrübelerimi paylaşmak.umarım yanlış anlamazsınız.şu an kullandığım canon İP 1000 model ile kendim şu ana kadar 9.000 civarında baskı aldım.en az 8300 sayfasını ise orjinal kartuşa dolum yaparak aldım.yazıcıyı aldığımda yanında bir takımda muadil kartuş hediye etmişlerdi.bir takım bittikçe enjektörle doldurup yedekliyordum,kenardaki diğer kartuşu takıyordum.yaklaşık 8400 sayfa sonrası bildiğiniz gibi sürekli besleme sitemi monte ettim yazıcıya.bundan sonrada geçen kısa zaman içinde bir top daha kağıt bitirdim.şu anda 9000 e yaklaştığımdan eminim.rakamları service toll dan foto alarak eklemek isterdim ama benim hatamdan dolayı EEPROM kendini kilitlediği için resetlemek zorunda kalmıştım 8300 lerde.nedeni ise sarı renk mürekkep o zaman kartuşta bitmişti ve bitti uyarısı veriyordu ben ise hala renkli çıktı almaya devam ettim (renkler sarı olmadığından farklı çıksada tabii) bunu için yazıcıda EEPROM dan sarı rengi kilitlemişti.bir süre sarı rengi doldurduğum halde ve printhead nozzla larını kontrol ettiğimde peçeteye sarı renk geldiği halde yani tıkalı olmadığı halde yazdır dediğimde sarı renk yazmıyordu.hatta paintte hazırladığım sarı renk tam boy A4 resmi yazdır dediğimde boş çıkarıyor yazmıyordu sarı.en sonunda EEPROM resetledim bir baktım sarı renk kendiliğinden yazmaya başladı.bundan sonra tecrübe edindim EEPROM kilidini.

sonra foruma yurtdışından katılan başka bir arkadaşta bu tecrübeden yararlanarak aynı yöntemi denedi.benzer bir sorun vardı ondada.yakın zamanda oldu.servis bile printhead değişecek demiş kendisine
    forumda meço ile birlikte ilgilenmiştik kendisi ile.onun sorunuda bu şekilde çözülünce bu işlem teyit altına alınmış oldu.

İP serisi prenthead kullanan modellerde 3000 rakamı bence çok düşük.çünkü fabrika verilerinde bile printheadlı en eski modellere bile printhead ömrü olarak en az 12.000 sayfa ömür verilmiş.tabii bu 12.000 de bozulacak diye bir kaide yok ama nedeninide biliyorum çünkü bu rakamlara gelindiğinde yazıcı kendini EEPROM dan kilitliyor.

bence yeni bir baskı kafası almadan önce ilk yapılması gereken iş eğer tıkanıklık yok ise EEPROM reset denenmeli.

edit;imla hatası

Merhaba, sarı renk yazdıramıyorum. Kartuşdan geliyor ancak baskı yapmıyor. Tıkanıklıkda yok. EEPROM resetlemesini nasıl yapacağım ?
    Teşekkürler.

modelinize uygun reset yazılımı ile halledebilirsiniz. model yazmamışsınız. google dan aratın reset yazılımını. eğer IP1000 ise bende var tekrar bildirin.

• Arkadaşlar merhaba. Türkiye'deki kartuşcular tavsiye etmese de Canon 2450 modeline bitmeyen kartuş sistemi takmaya çalışıyorum.

Yabancı videolardan bakarak içini açtım, gerekli yerleri kesip hortumlara uygun yol oluşturdum. Ama nedense hala 5100 uyarısı gelmeye devam ediyor. Bu durum boruları çıkarıp düz kartuşu takınca düzeliyor. Ne yapmalıyım?

• Merhaba arkadaşlar.

Canon MG3550 bitmeyen kartuşlu yazıcım var. Uzun süredir sorunsuz kullanıyordum fakat son zamanlarda siyah kartuşda sıkıntı çıkmaya başladı. Standart kalitede yazdırırken siyah kısımlar dalgalı renkli kısımlar ise normal yazıyor. Yoğun ve çok yoğun temizleme yaptım fakat sonuç alamadım. Hizalama da işe yaramadı.
    Bu veya buna benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Çözümünü bilen var mı?

Şimdiden teşekkürler.
  • VirtualFrog kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sn. VirtualFrog;
    Size Ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ve Servis ağı oldukça geniş olanhttp://www.netbitmeyenkartus.com/canon-e514-ve-bitmeyen-kartus-sistemi-marka-tescilli-turkiyede-ilk-buyuk-tankli-1427 adresimizde bulunan Yazıcı+Tarayıcı+ Fotokopi şeklide hizmet verebilecek Canon E514 ürünümüzü tavsiye ediyorum. Biz Net Bilişim olarak ürünü isterseniz İstanbul Avrupa yakasında iseniz ertesi gün ya da sipariş saatiniz saat 12:00'a kadar ise aynı gün teslim ediyoruz. Ücretsiz Kargo ile de istediğiniz adrese gönderebiliyoruz. Bitmeyen Kartuş İstanbul Avrupa Yakası Ana Bayiliği yapmaktayız.
     BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

• junkyard16 J kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sn. junkyard16;
    Anlatmış olduğunuz sorun sonrası yazıcınızın Siyah Kartuşunun bittiği sonucu ortaya çıkıyor sizehttp://www.netbitmeyenkartus.com/canon-pg-540-siyah-murekkep-kartusu-mg2150-mg3150-orjinal-kartus-bitmeyen-kartusa-uyumlu-delik-ve-hazir-766 adresimizde bulunan Canon 540 Siyah Kartuş Öneriyorum. Dilerseniz hemen sipariş verin aynı gün ücretsiz kargo imkanından yararlanın
    Saygılar.
  • Merhaba Sn. Ankaragucu1910;
    Tonerli Yazıcılar Mürekkepli Yazıcıların aksine tamamen farklı yazdırma teknolojilerine sahip yazıcılardır.
    Mürekkepli Yazıcılar adı üzerinde Mürekkep haznesi kartuş ve ya bizim satışını yaptığımız mürekkep tanklı bitmeyen kartuşlu yazıcılar şeklinde kullanılırlar.
    Laser Yazıcılar ise mürekkepli yazıcıların aksine Toner dediğimiz halk dilinde kömür tozu diye tabir edilen yapısı mürekkepe göre tamamen farklı ve daha hızlı çalışan sistemlerdir. Dilersenizwww.netbitmeyenkartus.com adresine girerek ihtiyacınız olan yazıcıyı alabilir dilerseniz hangi yazıcıyı almanız gerektiği konusıunda bize istediğiniz zaman soru sorabilirsiniz.

Saygılar.

• Biraz geç kalmışsınız :) ama yinede aklımızda olsun tekrar lazım olursa değerlendiririz. Sitenizi inceledim fiyatlar makul
  • Arkadaşlar;
    Bende Canon İX6550 A3 Yazıcı var. Dolan kartuş sistemli. 1 Yılı aşkın süredir sınıfımda ciddi şekilde kullanıyorum. Etkinliklerimi ödevlerimi renkli çıkartıyorum.
    Aldığım Site kartuş arızası vb. konularda devamlı yardımcı oldu.
    Ancak şuan yazıcıyı açtığımda: "Hata Numarası C000 uyarısı alıyorum." Hem güç düğmesi hem de kağıt besleme düğmesi birlikte yanıp sönüyor. Kartuş kafası hiç yerinden oynamıyor.
    Aldığım siteye garanti kapsamında gönderdim. Servis yazcının baskı ömrünü tamamladığını normalinin 8000 baskı olduğunu Bu makinanın 8700 tane baskı yaptığını belirtti.
    Mekanik arızası olduğunu garanti süresi dolmasa dahi baskı sınırına ulaşıldığı için yapamayacaklarını belirtti.

Başka yazıcılarda resetleme oluyor. Bu model için baskı sayısını resetleyemez miyiz?
     BİTMEYEN KARTUŞ Nedir?Karşılaşılan Sorunlar Ve Çözümleri

• canon mx410 bitmeyen kartuşlu yazıcım mevcut ilgilenen arkadaşlar fiyatı 280 tl dir.

şunuda belirteyim bitmeyen kartuş olayı çok fazla baskı almıyorsanız çokta mantıklı değil satma sebebim budur.
  • serinoglu S kullanıcısına yanıt
    Sn. Serinoğlu Merhaba;
    Özel Mesajda mail adresinizi paylaşırmısınız. Size bir program göndereceğiz onunla çözüme ulaşabileceğinizi sanıyoruz.

Saygılar.
  • Zamanında forumda ki tavsiyelere uyup Canon mp280 bitmeyen kartuş sistemli yazıcı aldım. Bir çok kez işime yarasada Her sene mutlaka bir kartuş değiştirmek zorunda kalıyorum. bazı renkler kartuş da olsa da yazdırmıyordu. Ne zaman osmaniye'deki şubeye götürsem kartuş bitmiş diyip bana yeni kartuş satıyorlar. Resetleme Programını denedim işe yaramıyor. Ya bu sistemi ben kullanamadım, yada satıcıların bize bahsetmediği bazı sorunlar var. Her sene aynı dönem kartuş değiştirmek Hiçte ucuz değil

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.