Şimdi Ara

Rakı bozulur mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
65.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ByMuRaT25

forumdan bi arkadaş bulmuştu tekirdağ rakısı 4-5 senelik içmişti bişe olmamıştı

birşey olmaz hatta sağlıklıdır..

bkz.http://www.uludagsozluk.com/k/109-yaşında-rakıyı-bırakan-teyze/
  • Alkol oranı %30 'un üzerinde olan,kağağı sıkıca kapalı olan ve içine bozulabilecek muhteviyatta (süt v.b) bir ek yapılmamış bir içki bozulmaz.
  • Evde içecek bir şey aranırken 5-6 senelik yunan rakısı(ouzo) buldum içsem mi acaba?

• Millet ne şanslı yaa. Bii rakı buluyor, biri viski buluyor. Sorun bendemi anlayamadım
  • içte gör ebenin nikahını.

not. küfür manasında değildir.
  • ben de sorayim bari :) ben de acilmamis 3 senelik raki var bozulur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyaş Pilot™

Millet ne şanslı yaa. Bii rakı buluyor, biri viski buluyor. Sorun bendemi anlayamadım

• açılmışsa içme , arkadaşın evdeki barında 5-6 yıllık açılıp kapatılmış rakı bulup içmiştim biraz , bünye alışkındıda sıkıntı olmadı pek açılmadıysa sorun yok götür..
  • 1 yillik vodka 3 aylik tekila 2 aylik port likoru duruyor ne yapayim
  • Bizde de var, arada açıp içiyoruz, sorun yok. Baya 2 lt.'lik şekilli şişelerden var 2-3 tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

açılmışsa içme , arkadaşın evdeki barında 5-6 yıllık açılıp kapatılmış rakı bulup içmiştim biraz , bünye alışkındıda sıkıntı olmadı pek açılmadıysa sorun yok götür..

Hiç ellenmememiş hocam mühürü bile bozulmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyin Premium

quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

açılmışsa içme , arkadaşın evdeki barında 5-6 yıllık açılıp kapatılmış rakı bulup içmiştim biraz , bünye alışkındıda sıkıntı olmadı pek açılmadıysa sorun yok götür..

Hiç ellenmememiş hocam mühürü bile bozulmamış.

ozaman direk yumul
  • forumdan bi arkadaş bulmuştu tekirdağ rakısı 4-5 senelik içmişti bişe olmamıştı
  • O zaman ben başlıyorum arkadaşlar şerefinize
  • Yarasın
  • 2003 yapımı rakı içtik geçen sene mis gibiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyin Premium

Evde içecek bir şey aranırken 5-6 senelik yunan rakısı(ouzo) buldum içsem mi acaba?

%12 alkol oranında bakteriler ölüyor. Mantarlar da ölür sanırım. Zaten rakı damıtmayla yapılır. Hayvan gibi alkol oranı var, bozulmaz.
  • yaş üzüm rakısıysa yıllandıkça güzelleşir
  • Bira.fm iyi gider.

Bira fm tarzı bir radyo daha varı orda içkinin adına göre grooveshark radyosu açılıyordu. Adı neydi onun yav?

Bilen biri söyleyebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 4 Mart 2012; 23:39:18 >
  •  Rakı bozulur mu?

Beyler bu ouzo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.