Şimdi Ara

AndroidX86 4.4 RC2 - 20.05.2014 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
15
Favori
38.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Celeron işlemci 1 gb ramli bir laptopum var acaba android 4.4 x86 kursam abaca kullana bilirmiyim arkadaslar birde android 4.4 x86 r2 yi hard disk kurulum nasıl yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric_cantona

Celeron işlemci 1 gb ramli bir laptopum var acaba android 4.4 x86 kursam abaca kullana bilirmiyim arkadaslar birde android 4.4 x86 r2 yi hard disk kurulum nasıl yaparım.

Saçma? Ama kullanabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: alibeyindonanimhaberi

quote:

Celeron işlemci 1 gb ramli bir laptopum var acaba android 4.4 x86 kursam abaca kullana bilirmiyim arkadaslar birde android 4.4 x86 r2 yi hard disk kurulum nasıl yaparım.

saçma derken biraz saçmalığının sebebini açabilirmisiniz.
    bende size kullanma amacımı yazayım celeron işlemci 1 gb ram acer aspire 5315 modeli eski bir pc.
    xp de rahat çalışıyor lakin videolarda 480p üstü kasma oluyor onun haricinde pc boş bıraklıp kullanılırsa pek sorun yok nette rahat rahat geziniyor.

daha önce rahat çalışsın diye linux mint, ubuntu gnome, ubuntu 14.04Lt nededim laptop donmalar oluyor linux ta hep sorunlar oldu makine normal çalışırken ısınıp kapanma gibi ama xp böyle bir sorunla karşılaşmadım den başka işletim sistemi de denemedim w7 ,w8 gibi.

xp de tek sorun videolar yüksel çözünürlük açmaması 480p nin üstüne çıkamıyor.

android te düşünme sebebim videoları belki 720p ye kadar kaldırır izleme açısından diye düşünmüştüm.

yükledim ama çalıştıramadım kurulum oluyor açılıyor ama dil seçimi takılı kalıyor nerede yanlış yaptığımı bir türlü bulamadım yükleme sırasında.

ön yükleme dvd oluşturdum dvd yi takıyorum pc yeniden başlatıyorum hard disk kurulum seçiyorum ntfs kurulum diyorum disk biçimlendirerek formatla kururlum seçiyorum
    ram bilgisi istiyor 1 gb olduğu için mb bazında istediği için 1024 yazıyorum ondan sonra kurulumu bitiriyor
    yeniden açılıyor bazen android yazısında takılı kalıyor bazende açılış yazısını geçip dil seçimi sonrası takılıyor dil seçimini Türkçe yapıyorum acaba nerede hata yapıyor olabilirim.

bu pc için android videoları 720p oynatma ihtimali var mı boşuna da uğraşmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric_cantona -- 15 Temmuz 2015; 11:49:38 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alibeyindonanimhaberi

quote:

saçma derken biraz saçmalığının sebebini açabilirmisiniz.
    bende size kullanma amacımı yazayım celeron işlemci 1 gb ram acer aspire 5315 modeli eski bir pc.
    xp de rahat çalışıyor lakin videolarda 480p üstü kasma oluyor onun haricinde pc boş bıraklıp kullanılırsa pek sorun yok nette rahat rahat geziniyor.

daha önce rahat çalışsın diye linux mint, ubuntu gnome, ubuntu 14.04Lt nededim laptop donmalar oluyor linux ta hep sorunlar oldu makine normal çalışırken ısınıp kapanma gibi ama xp böyle bir sorunla karşılaşmadım den başka işletim sistemi de denemedim w7 ,w8 gibi.

xp de tek sorun videolar yüksel çözünürlük açmaması 480p nin üstüne çıkamıyor.

android te düşünme sebebim videoları belki 720p ye kadar kaldırır izleme açısından diye düşünmüştüm.

yükledim ama çalıştıramadım kurulum oluyor açılıyor ama dil seçimi takılı kalıyor nerede yanlış yaptığımı bir türlü bulamadım yükleme sırasında.

ön yükleme dvd oluşturdum dvd yi takıyorum pc yeniden başlatıyorum hard disk kurulum seçiyorum ntfs kurulum diyorum disk biçimlendirerek formatla kururlum seçiyorum
    ram bilgisi istiyor 1 gb olduğu için mb bazında istediği için 1024 yazıyorum ondan sonra kurulumu bitiriyor
    yeniden açılıyor bazen android yazısında takılı kalıyor bazende açılış yazısını geçip dil seçimi sonrası takılıyor dil seçimini Türkçe yapıyorum acaba nerede hata yapıyor olabilirim.

bu pc için android videoları 720p oynatma ihtimali var mı boşuna da uğraşmayayım.

Sizden kameranız varsa foto çekmenizi rica edeceğim bir de ram kısmını anlayamadım düşük ram girin mesela 1000-900 falan o zaman deneyin bir de

Ben kurmuştum bu arada sizin için indirip bakacağım vaktim olunca kuruluma

• lattop ta 1 gb ram var, android ntfs (hard disk) kurulum yapınca en son ram bilgisi istiyorya mb olarak ben oraya 1024 yazdım denedim birde 512 yazarak denedim olmadı. tekrar kurulum yaparım video ya çekerim birde siz bakasınız kurulum sırasında hatalı bir şey mi yapıyorum.
  • quote:

lattop ta 1 gb ram var, android ntfs (hard disk) kurulum yapınca en son ram bilgisi istiyorya mb olarak ben oraya 1024 yazdım denedim birde 512 yazarak denedim olmadı. tekrar kurulum yaparım video ya çekerim birde siz bakasınız kurulum sırasında hatalı bir şey mi yapıyorum.

Hocam bende ram bilgisi istemedi user data.img dosyası falan dedi :D 512 dedim yükledi?
  • Android x86 4.4 r2 3.18 gibi bir surum indirdim dvd cektim şimdi yürüyor kuruyor uygilamaya kadar geliyor celiyor ama cd den bir türlü hard diisk kurulum yapmadım kurarsam guzel olacak youyibe de bile hd video acıyor artik ama hdd kurum yapamadım gitti

• quote:

Android x86 4.4 r2 3.18 gibi bir surum indirdim dvd cektim şimdi yürüyor kuruyor uygilamaya kadar geliyor celiyor ama cd den bir türlü hard diisk kurulum yapmadım kurarsam guzel olacak youyibe de bile hd video acıyor artik ama hdd kurum yapamadım gitti

Hocam yardımcı olmak isterim ancak hatayı foto çekebilir misin

• quote:

Android x86 4.4 r2 3.18 gibi bir surum indirdim dvd cektim şimdi yürüyor kuruyor uygilamaya kadar geliyor celiyor ama cd den bir türlü hard diisk kurulum yapmadım kurarsam guzel olacak youyibe de bile hd video acıyor artik ama hdd kurum yapamadım gitti

hocam dvdye ne gerek vardı usbden de yapılıyor bende windows tabletime kuracaktım usb hub arızalı olduğu için kuramamıştım birde kurulumda partition ayarı yapmak lazım

http://www.ahmetbolu.com/bilgisayara-android-4.3-kurma-ve-calistirma/

http://www.linuxdunyam.com/2014/07/android-x86-44-rc2.html

• quote:

Orijinalden alıntı: kpln04

quote:

hocam dvdye ne gerek vardı usbden de yapılıyor bende windows tabletime kuracaktım usb hub arızalı olduğu için kuramamıştım birde kurulumda partition ayarı yapmak lazım

Şimdi 2 tane sürüm var elimde android 4.4 x86 r2 biri 390 küsür mb biri 320 küsür mb 390 mb de pc hiç açılmıyor android yazısında yada dil seçim kısmında takılı kalıyor ama 320 mg küfürlü sürümde kurumlum yapıyorum çalışıyor ama pc tekrar çalıştırdığmda error15 yada error 17 hatası alıyorum.
    Birde 390 mb olanda youtube video seçeneği 360-480-720p şeklinde 320 mb olan sürüm de youtubede cc ve hd seçeneği çıkıyor bana android 4.4 x86 r2 çalışan bir sürüm linki verir misiniz denediginiz onun indirip kurmaya çalışayım.

• quote:

quote:

quote:

Şimdi 2 tane sürüm var elimde android 4.4 x86 r2 biri 390 küsür mb biri 320 küsür mb 390 mb de pc hiç açılmıyor android yazısında yada dil seçim kısmında takılı kalıyor ama 320 mg küfürlü sürümde kurumlum yapıyorum çalışıyor ama pc tekrar çalıştırdığmda error15 yada error 17 hatası alıyorum.
    Birde 390 mb olanda youtube video seçeneği 360-480-720p şeklinde 320 mb olan sürüm de youtubede cc ve hd seçeneği çıkıyor bana android 4.4 x86 r2 çalışan bir sürüm linki verir misiniz denediginiz onun indirip kurmaya çalışayım.

Valla hocam bende de 4 5 farklı boyutu sürümü ismi değişik olan vardı bende hep karıştırıyordum ama live olarak çalıştırdığım sürüm 397 mb.Ama dikkat edin bir iso olarak birde img olarak değişik sürümleri var intelin sitesinde de var
    https://download.01.org/android-ia/releases/android-4.4.2_r1-ia2-baytrail_generic-userdebug.zip
    bunu da dene istersen ben kalıcı kurulum yapamadım live olarak kurdum bu partition işini beceremedim ben win 8.1 tablete kalıcı olarak kurmak istiyordum ama yapamadım
    şurdada bi anlatım var bakın isterseniz
    http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-in-yanina-android-ihtiyaciniz-olanlar_44858_2.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla hocam bende de 4 5 farklı boyutu sürümü ismi değişik olan vardı bende hep karıştırıyordum ama live olarak çalıştırdığım sürüm 397 mb.Ama dikkat edin bir iso olarak birde img olarak değişik sürümleri var intelin sitesinde de var
    https://download.01.org/android-ia/releases/android-4.4.2_r1-ia2-baytrail_generic-userdebug.zip
    bunu da dene istersen ben kalıcı kurulum yapamadım live olarak kurdum bu partition işini beceremedim ben win 8.1 tablete kalıcı olarak kurmak istiyordum ama yapamadım
    http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-in-yanina-android-ihtiyaciniz-olanlar_44858_2.html

aynen bende kalıcı kurulum yapamadım birde ilk indirdiğim 397 mb sürüm ama onu laptopta çalışmadı
    bende başka bir tane 328 mb buldum o çalışıyor kuruyorum lakin laptopu yeniden başlattığımda error 17 hatasını alıyorum. o sorunu çözebilsen laptop android tablet olacak hd video bile oynatıyor windows ta youtube den 360p yi zor oynatırken android hd oynatıyor tam anlamıyla bir kurabilsem çöp pc işe yarayacak.

img ve iso sürümleri demişsiniz iso cd kopyalamak için img yi usb ye yazdırmak için kullanılmıyor mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aynen bende kalıcı kurulum yapamadım birde ilk indirdiğim 397 mb sürüm ama onu laptopta çalışmadı
    bende başka bir tane 328 mb buldum o çalışıyor kuruyorum lakin laptopu yeniden başlattığımda error 17 hatasını alıyorum. o sorunu çözebilsen laptop android tablet olacak hd video bile oynatıyor windows ta youtube den 360p yi zor oynatırken android hd oynatıyor tam anlamıyla bir kurabilsem çöp pc işe yarayacak.

img ve iso sürümleri demişsiniz iso cd kopyalamak için img yi usb ye yazdırmak için kullanılmıyor mu?

hocam aslinda unetbootin programiyla direk hddye de kurulum yapabilirsin

• bugün biraz araştırdım hdd ye kurulum yapmaya çalışanların bir çoğu hata almış usb ye kurulum yapın demişler
    usb de acaba düzgün çalışıyor mu merak ettim sen us den mi çalıştırıyorsun birde merak etiğin bir şey daha var
    browseri internet sitelerindeki videoları oynata biliyor mu VirtualBox ta browser de oynatamıyor örneğin kanalD
    star tv canlı yayınları acamadım VirtualBox ta.

birde unetbootin bende gördüm onunla hdd kursam acaba pc de hem windows hem android ikisi bir arada olur mu açılışta sorar mı windows mu android mi kullanmak istenildiğini.
    bir çözsem şu işi güzel olacak android internet tarayıcı çalışsın bir de youtube hd video gösterse zaten gösteriyor
    da çöp laptop iş görecek.
  • quote:

bugün biraz araştırdım hdd ye kurulum yapmaya çalışanların bir çoğu hata almış usb ye kurulum yapın demişler
    usb de acaba düzgün çalışıyor mu merak ettim sen us den mi çalıştırıyorsun birde merak etiğin bir şey daha var
    browseri internet sitelerindeki videoları oynata biliyor mu VirtualBox ta browser de oynatamıyor örneğin kanalD
    star tv canlı yayınları acamadım VirtualBox ta.

birde unetbootin bende gördüm onunla hdd kursam acaba pc de hem windows hem android ikisi bir arada olur mu açılışta sorar mı windows mu android mi kullanmak istenildiğini.
    bir çözsem şu işi güzel olacak android internet tarayıcı çalışsın bir de youtube hd video gösterse zaten gösteriyor
    da çöp laptop iş görecek.

tam hatirlamiyorum ama sanırım laptopta unetbootin ile hddye kurup live olarak calistirmistim browser da hiç video yada canlı yayın denemedim açılışta soruyor hangisi diye hatta amcamin oğlu o yüzden bi haftasonu laptopu kullanamadı windowsu acamadi diye bende çok uğraştım kalıcı kurulumu yapamayınca ve kimse yardım etmeyince öyle kaldı şimdi tekrar tablete bi live kurayim
    ayrıca hocam alintilar yada cevapla derseniz haberim olur geç yazmamış olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geldimmigordun -- 20 Temmuz 2015; 23:18:21 >

• Yardımın için teşekkürler bende bir denicem büyük ihtimalle usb kurucam çoğu kişi öyle yapmış galiga hdd kurulumda sorun var hem pc de xp hem de android olur birde başka bir yerde okudum kurulumun ram diye biryer geliyor 512 yazıyor orası ram degil hafiza imiş usb ye kuranlar öyle yazmış yani hdd yada usb kaç olursa olsun 2gb den fazla hafiza kullanılamıyor bilgin olsun ram otamatik tanıyor. Gelişme oldikca yazarım buraya.

• quote:

Yardımın için teşekkürler bende bir denicem büyük ihtimalle usb kurucam çoğu kişi öyle yapmış galiga hdd kurulumda sorun var hem pc de xp hem de android olur birde başka bir yerde okudum kurulumun ram diye biryer geliyor 512 yazıyor orası ram degil hafiza imiş usb ye kuranlar öyle yazmış yani hdd yada usb kaç olursa olsun 2gb den fazla hafiza kullanılamıyor bilgin olsun ram otamatik tanıyor. Gelişme oldikca yazarım buraya.

aynen hem img hemde iso uzantililari unetbootin ile tablete kurdum ama hata verdi hiç açılmadı ayrıca hocam o dediğiniz hafıza seçme yeri bi videoda izledigimde sanal makine üzerine kurdugunda seçiyordu. Ama pcde ve laptopta hdd üzerine kurulup live çalışıyorken tablette çalışmıyor deli oldum usb üzerinden deneyince de usb hub kaliteli olmadığından usb anlık kopma yaşayınca tüm kurulum hata veriyor birde sizin laptopa usbden kurulumda ne hatası veriyordu?

• Ben usb üzerinden hic kurulum yapmadım ama yapıcam ben hdd kurdun laptopa ama çalışıyor tekrar kapatıp açınca error 17 yada error 15 hatası veriyor.

• quote:

Ben usb üzerinden hic kurulum yapmadım ama yapıcam ben hdd kurdun laptopa ama çalışıyor tekrar kapatıp açınca error 17 yada error 15 hatası veriyor.

doğrudur laptop ta pcde oluyorda tablette olmuyor ayrıca live olarak calistirip yeniden başlatınca baştan kurulum gerekmez mi sizin yaptığınızda

• live derken ben resimdeki gibi kuruyorum, şöyle diyeyim hatta baktım android x86 hata veriyor xp tekrar yükledim kurulum yaparken hdd yi biçimlerdir dim içinde android x86 diye yazıyordu sildim.

kurulumu şöyle yapıyorum

Install android x86 to harddisk

sda1 linux

ntfs

sonraki seçenekler hafıza falan işte yes yes

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.