Şimdi Ara

TOYOTA ALACAĞIM FİKİRLERİNİZ ÇOK DEĞERLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.A ÖNCELİKLE HERKEZE SELAM ŞİMDİDEN YORUMLARINIZ İÇİN TŞK
    1- 2006 ÜSTÜ YENİ KASA TOYOTA 1.6 ELEGANT ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2. EL HERZAMAN FULL ARABALARI SEVMİŞİMDİR ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA DİJİTAL KLİMA VB.
    2- 2007 80000 DE BULDUM DEĞİŞEN YOK 2 ÖN ÇAMURLUK BOYALI YENİ TÜP TAKILMIŞ 33.500 EDERMİ?
    3- SİYAH RENK TAVSİYE EDERMİSİNİZ BENİM GÖNLÜM FÜMEDE
    4- 2007-2008-2009 COROLLA BENZİNLİ 125 BG DEĞİLMİ? 2006-2007-2008 hepsi 6 VİTES Mİ? yıla göre donanım değğişiyormu?
    5-ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM TOYOTA İÇİN SÖYLÜYORUM ÖZEL BİRŞEYLER VARMI BAKMAM GEREKEN TABİKİ SERVİSE GİDECEK USTAMLA GİDECEM AYRIYETEN
    6-HONDA CİVİC 2007 TÜPLÜ 33.500 ODA SİZCE HANGİSİ PREMİUM HONDAMI YOKSA COROLLA ELEGANCE Mİ?
    7-ELEGANCELERDE VSA VEYA ESP YOKMU DENGE İÇİN?
    8-YAKIT NASIL TÜPTE
    9-2007-2008-2009 ORTALAMA FİYAT KACA ALSAM ZARAR ETMEM SATARKEN
    10 34.000 tl ye 1.6 elegance biraz fazla 80.000 -90000 km de olan mı 1.6 comfort mu 40.000 -50.000 de yoksa 1.33 comfort 10.000 -20.000 2010 makyajlı kasamı hepsi tüplü

okadar kişi bakmış cevap lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koldown -- 1 Mart 2012; 1:42:39 >

• Orijinalden alıntı: koldown

S.A ÖNCELİKLE HERKEZE SELAM ŞİMDİDEN YORUMLARINIZ İÇİN TŞK
    Aleykûm selam...
    1- 2006 ÜSTÜ YENİ KASA TOYOTA 1.6 ELEGANT ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 2. EL HERZAMAN FULL ARABALARI SEVMİŞİMDİR ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA DİJİTAL KLİMA VB.
    Güzel...
    2- 2007 80000 DE BULDUM DEĞİŞEN YOK 2 ÖN ÇAMURLUK BOYALI YENİ TÜP TAKILMIŞ 33.500 EDERMİ?
    Km çok gibi ve 2007 30bin ancak eder temizse...
    Bakımı zor fakat corollalara yakışan en güzel renk bence...
    4- 2007-2008-2009 COROLLA BENZİNLİ 125 BG DEĞİLMİ? 2006-2007-2008 hepsi 6 VİTES Mİ? yıla göre donanım değğişiyormu?
    124 bg ve 5 vites... 6 vites 2009 un son çeyreğinden sonrakilerde var...
    5-ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM TOYOTA İÇİN SÖYLÜYORUM ÖZEL BİRŞEYLER VARMI BAKMAM GEREKEN TABİKİ SERVİSE GİDECEK USTAMLA GİDECEM AYRIYETEN
    Servis kayıtları yeterlidir...
    6-HONDA CİVİC 2007 TÜPLÜ 33.500 ODA SİZCE HANGİSİ PREMİUM HONDAMI YOKSA COROLLA ELEGANCE Mİ?
    Oda güzel araç fakat corollanin bagaj yükseklik ve daha az yakıt gibi artıları var...
    Otomatik viteste var düz viteslerde yok...
    8-YAKIT NASIL TÜPTE
    Benzinde bile gayet iyi olduguna göre LPG de daha iyidir...
    30-32-34 modele göre yazdım corollada zarar etmezsiniz kesin...
    10 34.000 tl ye 1.6 elegance biraz fazla 80.000 -90000 km de olan mı 1.6 comfort mu 40.000 -50.000 de yoksa 1.33 comfort 10.000 -20.000 2010 makyajlı kasamı hepsi tüplü
    Bence mutlaka 1.6 elegance duşunun konfor seviyorsunuz start-stop, otomatik giriş sistemi v.s

Ahanda cevap iste...

• cok tşk ederim webcin tam kafamda soru işaretleri netleşiyor bagaj önemli benim için birde iç genişlik yakıtta tabi bu yüzden hondayı eledim 1.6 elegancede kesin karar kıldm comfort ve 1.33 ü de eledim tekrar çok tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: koldown

cok tşk ederim webcin tam kafamda soru işaretleri netleşiyor bagaj önemli benim için birde iç genişlik yakıtta tabi bu yüzden hondayı eledim 1.6 elegancede kesin karar kıldm comfort ve 1.33 ü de eledim tekrar çok tşk

• bende 2007 model yeni kasa D4D class var.Yakıt şehir içi 0,25 tl şehirlerarası 0,20 tl.Arabanın tek sorunlu tarafı vites kutusundan gelen ses.Sen de alırken aracı onda kasisli ve bozuk yolda test et derim.Sonra pişman olmayasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baamteli

bende 2007 model yeni kasa D4D class var.Yakıt şehir içi 0,25 tl şehirlerarası 0,20 tl.Arabanın tek sorunlu tarafı vites kutusundan gelen ses.Sen de alırken aracı onda kasisli ve bozuk yolda test et derim.Sonra pişman olmayasın.

vites kutusu derken kasislerdemi ses geliyor vites kutusundan yoksa vites geişlerindemi?
  • pardon az önceki mesajımda yanlışlıkla vites kutusu yazmışım.Asıl demek istediğim direksiyon kutusu idi.

http://forum.donanimhaber.com/m_45863487/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_31597097/tm.htm
    linkleri verdim.Aracı aldığımdan beri sorun devam ediyor.İyice test etmeden alma aracını.Kronik sorunlar her marka araçta var.Önemli olan 2.el de olsa iyi test etmen.
  • Direksiyon kutusu ise Corollanın genetik hastalığı (hatta toyotaların ) çözümü neredeyse yok
  • 2007 ve 2008 modellerde bu sorun vardı fakat sorunun çözümü yok demek haksızlık olur zira bu sorum servislerde garanti kapsamında kısa sürede çözülüyor...
    Ayrıca 2009 ve sonrasında bu sorun artık gorulmemektedir...
    Zaten olması gereken de bu...
  • korktum şimdi acaba çokmu ses rahatsız ediyormu ben hiç daynamam sese arabada iyice taklırım o sese arabayı süremem bende alsam alsam 2007-2008 alacam en fazla param ona yeter onllardada kronik sanırım :( jetta 1.6 comforta gerimi dönsem acaba ? terettüt ettim şimdi
  • quote:

korktum şimdi acaba çokmu ses rahatsız ediyormu ben hiç daynamam sese arabada iyice taklırım o sese arabayı süremem bende alsam alsam 2007-2008 alacam en fazla param ona yeter onllardada kronik sanırım :( jetta 1.6 comforta gerimi dönsem acaba ? terettüt ettim şimdi

Yok öyle birsey yukarıda açıkladım bu sorun çözüldü...
  • bende 2010 model corolla 1.6 elegant var bütün bakımları yetkili serviste yapılmış bakarsın baktırırsın beğenirsen alırsın. paraya ihtiyacım olduğu için satıyorum banka borcundan benden almak zorunda değilsin :) ama corolla al hiç düşünme pişman olmazsın 1 numara araçtır vw vs hikayedir yanında:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcin

2007 ve 2008 modellerde bu sorun vardı fakat sorunun çözümü yok demek haksızlık olur zira bu sorum servislerde garanti kapsamında kısa sürede çözülüyor...
    Ayrıca 2009 ve sonrasında bu sorun artık gorulmemektedir...
    Zaten olması gereken de bu...

2007 ve 2008'lerin bir çoğu garanti kapsamında düzeltildi. Mafsal ve direksiyon kolonu gibi gereken parçalar garantiden değişerek düzeltildi. Ben 2010'da değiştirmiştim mesela. Kısacası 2007 'ler garantiden güncellendi yani sorun çözüldü.
    Tabii siz yinede aracı almadan önce serviste kontrol ettiriniz. Durumu hakkında net bilgi isteyiniz. Sorun çözülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcin

S.A ÖNCELİKLE HERKEZE SELAM ŞİMDİDEN YORUMLARINIZ İÇİN TŞK
    Aleykûm selam...
    Güzel...
    Km çok gibi ve 2007 30bin ancak eder temizse...
    Bakımı zor fakat corollalara yakışan en güzel renk bence...
    124 bg ve 5 vites... 6 vites 2009 un son çeyreğinden sonrakilerde var...
    Servis kayıtları yeterlidir...
    Oda güzel araç fakat corollanin bagaj yükseklik ve daha az yakıt gibi artıları var...
    Otomatik viteste var düz viteslerde yok...
    8-YAKIT NASIL TÜPTE
    Benzinde bile gayet iyi olduguna göre LPG de daha iyidir...
    30-32-34 modele göre yazdım corollada zarar etmezsiniz kesin...
    Bence mutlaka 1.6 elegance duşunun konfor seviyorsunuz start-stop, otomatik giriş sistemi v.s

Ahanda cevap iste...

Bir çoğuna aynen katılıyorum. Gönül rahatlığı içinde alabilirsiniz. Pişman olacağınız bir araç değil.
    Tabii ki servisten kontrol ettiriniz. Bir de km'si düşük, kazasız, orjinal olmasına özen gösteriniz. Gerekirse Comfort olsun ama temiz olsun.

2007-2008 Comfort'lar şimdiki Comfort Extra ayarında diyebiliriz. Dijital klima, bluetooth hariç. Comfort'un donanımı da fena değil.
    9 hava yastığı, 6 hoporlör, direksiyondan kumandalı mp3 çalar, abs, krom ön ızgara, sis farı, 4 cam elektrikli, klima (manuel) vs. temel bir çok özellik var.
    Yeni Comfort'larda 9 hava yastığı yok mesala.

Hondayı sürdüm ama uzun süre kullanmadım. O da sınıfına göre iyi araç. Bagaj büyüklüğü, yerden yükseklik Corolla'nın avantajları.
    Honda servislerinin Toyota'dan daha pahalı olduğunu duymuştum ama emin değilim.

Fiyat konusu da ikinci elde çok belli olmaz. Kasko değeri referans olabilir. Kasko normal kullanılan, yılda 20 bin km yapan bir aracın ortalama fiyatı gibi.
    2007 model Corolla Elegant ve Comfort'un kasko fiyatına bak. 5 yıl x 20.000 km = 100.000 km'de normal oranda yıpranmış , belki 2-3 parçasında boya olan bir aracın fiyatıdır.
    Alacağınız aracın km'si, hasar durumu, temizliği fiyatını belirler. Ona göre iner çıkar.
    Yani 100.000 km'deki, 2-3 parça boyalı aracın fiyatı buysa benim alacağım aracın fiyatı budur diye kendiniz belirleyiniz.

Ayrıca LPG'yi kendiniz taktırmanız bir avantajdır. Kafanıza göre kral bir LPG kiti kullanırsınız. Kafanıza göre yaptırırsınız. LPG sorun çıkarırsa tattırdığınız firmaya garantiden yaptırırsınız. Başınız daha az ağrır gibi. (Tabi ki benim göürüşüm. Her görüşe saygılıyım.)

• 2008 model 4d dizel comfort aldım 80 bin km. Tek kelime ile harika. Almadan önce performans, vites geçißleri endişem var dı, hepsi gereksiz endişelermiş. Herkese tavsiye ederim tam aile arabası
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.