Şimdi Ara

Alan Wake İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
19.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Remedy Entertainment'ın en sulu meyvelerinden Alan Wake, ilk duyurulduğunda PC ve Xbox 360'a göz kırpıyordu ancak uzun yapım sürecinin sonlarına doğru iptal edilen PC sürümü bu platformun takipçilerini tabiri caizse kahretti. Xbox 360'a yaklaşık bir buçuk sene önce çıkan bu nacizane yapım, şimdi tekrar Remedy tarafından PC'cilere sunuldu. İçinde Xbox 360 için ayrı olarak satılan indirilebilir içeriklerin de kutuya dahil edilmesi ise pastanın kreması oldu diyebiliriz. Belki PC oyuncuları bir buçuk sene bekledikleri için kızabilirler, fakat Alan Wake, gerilim dozu yüksek sürükleyici bir hikayeye sahip oyunların son fedailerinden. Oynamazsanız çok pişman olursunuz, benden söylemesi.

''

Alan Wake'in PC sürümü incelemesine geçmeden önce biraz Remedy'ye değinmek istiyorum. Kanımca bu ekip, Third person shooter veya aksiyon oyunlarına can-kan vermeyi en iyi başaranların başında geliyor. Remedy'nin en iyi yaptığı işlerden biri kesinlikle oyunun senaryosuna oyuncuyu çekmeyi kusursuz başarmaları. Bunu Max Payne'de görmüştük. Max'in yaşadıklarını bize bir roman havasında sunmayı başaran Remedy, oynanış ile getirdikleri bir ton yenilik bir yana sunumu ve muazzam senaryo yeteneği ile bizleri kendine hayran bırakmayı başarmıştı. Alan Wake ilk kez duyurulduğunda ve Remedy'nin bu oyunu yapacağını duyduğumuzda o zaman bile bizi konu olarak enfes bir yapımın bekleyeceğini tahmin etmiştik. Zirâ öyle de oldu. Xbox 360'a 2010'da çıkarılan Alan Wake, özellikle kurgusal yönüyle oyunseverleri mest etti. Remedy, ilk sözünü yerine getirerek şimdi Alan'ı nihayet PC ile buluşturuyor. Geç olsun güç olmasın diyelim.

''

O zaman oyuna ve konuya yabancı olanları Alan Wake ile tanıştıralım. Alan Wake, New York'da yaşayan ünlü bir roman yazarı ve kendileri bir süre olsun kalabalık ve yorucu şehir hayatından uzaklaşıp dinlenmek üzere Bright Falls'ta bulunan evine karısıyla gitmeye karar veren biri. Bu süreçte yeni ilhamlar alacağını düşünen Alan Wake'in hikayesi ilk olarak bir yolda başlıyor ve kendisini öldürdüğünü söyleyen bir hayaletten kaçışla süregeliyor. Tutorial olarak da adlandırabileceğimiz bu ilk “Prologue” bölümünde oyunun ana hatlarıyla ilk oynanış dinamiklerini de öğrenmiş oluyoruz. Bu kabustan uyanan Wake, gözlerini güzel eşinin yanında günlük güneşlik bir hava eşliğinde Bright Falls'a feribot ile giderken buluyor. İşte bu esnada Alan Wake'in grafikleri gözlerinizi kamaştırabilir. Genelde karanlık alanlarda geçen oyunun grafikleri çok göze batmıyor. Ancak aydınlık anlarda oyunun detayları Remedy'ye bir alkışı getirmeye yetiyor. Şimdi gözümüze pek hoş gelen bu kasaba az önce gördüğümüz kabustan da öte dehşeti bize yaşatacağı için bu güzel güneşli günün tadını şimdilik çıkarmaya devam ediyoruz.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• PC'de oyun oynamanın zevki hiç bişeyde yok..
  • O zevke göre değişir.
  • bende bi bölümde kaldım acayip zordu her tarafdan çıkıyolardı bi tanede flare gun var bende :D
  • Oyunda mermi sıkıntısı yaşıyorsunuz , aman dikkat
  • 5.yorum hadi egonuzu tatmin edin.

eksilemezseniz hatırım kalır.

kendi kendime eksi verebilsem verecem o derece yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakalak -- 29 Şubat 2012; 16:44:06 >
  • süper oyun gerçekten.hiç böyle keyif almamıştım bir oyundan.bölüm sonundaki müzklerde çok hoş. 10/10
  • quote:

Xbox 360 için ayrı olarak satılan indirilebilir içeriklerin de kutuya dahil edilmesi de belki PC oyuncuları bir buçuk sene bekledikleri için ücret ödemeyecekler.

Ki zaten xbox 360 için çıkardıklarında hem oyun için hemde DLC lerde iyi para kazandılar, PC de aynı şekilde yapmaları acımasızca olurdu. Birinci sebep oyunun PC ye geç çıkması için değil, oyunun PC ye de çıktığına dua edelim ilk önce. :) Fark edecek olursak PC kullanıcıları için Alan Wake - yep yeni bir oyun gibi ve yapımcılar PC sürümünde inanılmaz gelir elde ettiler. Firma adeta 2 başarılı oyun yapıp sattı sanki: yani çifte gelir. :) Xbox 360 kullanıcıları DLC lerin bedava olmasından ve oyunun artık Xbox 360'a özel olan oyunun olmamasından dolayı kızsa da ( yabancı sitelerde xbox 360kullanıcıların kırgın yorumlarına rasladım PC'ye çıktığı için ne kadar kızdıklarında, hani X360 Exclusive'iydi falan ) yinede onlar zamanında oynadıkları için o zevki tattılar, ki tüm zevkler kısa süreliktir ya = ) Yorumum ilk kez uzun oldu, kısa yazmayı sevmem, hele böylesine kaliteli yapımlarda. Yabancıyım bu arada, aslen Rus'um ama 14 yıl Türkiyede yaşadım.
    Oyuna gelirse muhteşem zaten, atmosferi olsun, senaryosu, grafikleri ve manzarası, oynanış dinamikleri ve seslendirmeleriyle bambaşka. Ayrıca inceleme de gayet güzel olmuş, başarılar dilerim 'Levent Polater'e. =)

• quote:

Orijinalden alıntı: Giorgi

quote:

Xbox 360 için ayrı olarak satılan indirilebilir içeriklerin de kutuya dahil edilmesi de belki PC oyuncuları bir buçuk sene bekledikleri için ücret ödemeyecekler.

Ki zaten xbox 360 için çıkardıklarında hem oyun için hemde DLC lerde iyi para kazandılar, PC de aynı şekilde yapmaları acımasızca olurdu. Birinci sebep oyunun PC ye geç çıkması için değil, oyunun PC ye de çıktığına dua edelim ilk önce. :) Fark edecek olursak PC kullanıcıları için Alan Wake - yep yeni bir oyun gibi ve yapımcılar PC sürümünde inanılmaz gelir elde ettiler. Firma adeta 2 başarılı oyun yapıp sattı sanki: yani çifte gelir. :) Xbox 360 kullanıcıları DLC lerin bedava olmasından ve oyunun artık Xbox 360'a özel olan oyunun olmamasından dolayı kızsa da ( yabancı sitelerde xbox 360kullanıcıların kırgın yorumlarına rasladım PC'ye çıktığı için ne kadar kızdıklarında, hani X360 Exclusive'iydi falan ) yinede onlar zamanında oynadıkları için o zevki tattılar, ki tüm zevkler kısa süreliktir ya = ) Yorumum ilk kez uzun oldu, kısa yazmayı sevmem, hele böylesine kaliteli yapımlarda. Yabancıyım bu arada, aslen Rus'um ama 14 yıl Türkiyede yaşadım.
    Oyuna gelirse muhteşem zaten, atmosferi olsun, senaryosu, grafikleri ve manzarası, oynanış dinamikleri ve seslendirmeleriyle bambaşka. Ayrıca inceleme de gayet güzel olmuş, başarılar dilerim 'Levent Polater'e. =)

Yabancı sitelerde'ki xbox 360 kullanıcıların kırgın yorumları burdaki kırgın yorumlarının 1/10'dir görecektin burda ne kıskandılar xbox 360 sahipleri bu oyun pc'ye çıkacak diye.Heleki xbox 360 vs pc resminde fake diyip durdular inanan pc oyuncularını aşağıladılar vs vs.
    İncelemeye gelecek olursam güzel olmuş levent bey güzel bir iş çıkarmış teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 29 Şubat 2012; 17:58:39 >

• quote:

Yabancı sitelerde'ki xbox 360 kullanıcıların kırgın yorumları burdaki kırgın yorumlarının 1/10'dir görecektin burda ne kıskandılar xbox 360 sahipleri bu oyun pc'ye çıkacak diye.Heleki xbox 360 vs pc resminde fake diyip durdular inanan pc oyuncularını aşağıladılar vs vs.

Aynen evet: yediremediler kendilerine PC ye bu kadar başarılı bir şekilde aktarıldığından oyunun. PC de bana kalırsa daha net, çok daha renkli ve canlı bir şekilde aktarıldı Alan Wake. Konuşup dursunlar, oynayan bilir, ben konsolda oynadım, karşılaştırdım da hatta aynı televiziyonda 1080p olarak. Şuan da PC'mde de oynamaktayım.
  • Bende PS3 var ama yerinde yatıyor pc de oynamayı daha çok seviyorum
  • Ben Henüz Oyunun 2.Bölümündeyim.Çok Korkunç Oynayamıyorum :(
  • ....Ve oyunun PC sürümünü bitirdim. Gerçekten muhteşem ve ürkütücü. Spoiler vermeden şunu söyleyim sadece: Sonlara doğru iyice aksiyona odaklandı ve senaryo beklediğim gibi bitmedi ki zaten belirsizlik ve senaryoyu bitirmeyen sonunu biraz da olsa aydınlatan DLC lere başlayacağım. Oyunu ısrlarla tavsiye ediyorum, PC de böylesine kaliteli bir yapımı oynamazsanız çok şey kaçırırsınız.

quote:

Ben Henüz Oyunun 2.Bölümündeyim.Çok Korkunç Oynayamıyorum :(

Yaş kaç acaba? Veya korku-gerilim oyunlara biraz zayıflık mı var? O kadar da korkunç değil de sadece tırsıyor insan.
  • Oyunu PC de oynuyorum çok zevkli ! Bu kadar kaliteli gerilim oyunu daha önce oynamamıştım. Ama bazen mermi sıkıntısı çekebiliyorum.
  • Pc grafikleri daha kötü değilmi yahu pc yi övmüşler ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: söny

Pc grafikleri daha kötü değilmi yahu pc yi övmüşler ama

u mad bro?
  • 2 saat kadar oynadım pc'de , gerçekten oynanması gereken bir oyun olmuş...biraz daha iyi oynanabilirlik sunsaymış efsane olurmuş , grafik ve ses ortalamanın üstünde..
  • OYUNU PC'YE ÇIKARTMASLAR ÇOK DAHA GÜZEL OLURDU HERKES KORSAN İNDİRMİŞTİR ŞİMDİ AMA XBOX ÖYLEMİ BENCE SAÇMALAMIŞLAR
  • Türkçe yaması çıkarsa çok daha güzel olur. Özellikle de senaryoyu daha iyi anlamak ve oyundan daha çok zevk alabilmek adına, kimbilir belki Oyunceviri ekibi yakında böyle bir çalışmaya imza atabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

OYUNU PC'YE ÇIKARTMASLAR ÇOK DAHA GÜZEL OLURDU HERKES KORSAN İNDİRMİŞTİR ŞİMDİ AMA XBOX ÖYLEMİ BENCE SAÇMALAMIŞLAR

/>
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.