Şimdi Ara

==> Nokia 808 | 41mp - 1/1.2''- Xenon - 1080p | 1.3ghz-512mb | 4''nHD-AMOLED | HDMI <== (514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.478
Cevap
29
Favori
326.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef. Benim de varabildiğim son nokta buydu. Amfi bilgisi doğru. Ancak audio codec olarak verilen bilgi hatalı. TI TLV320ADC3101 bir DAC değil, bir ADC (analog-to-digital converter). Kaynak:http://www.ti.com/product/TLV320ADC3101
  • Sanırım siz aynı zamanda bir iPhone kullanıcısısınız. 808 ile iPhone'un ses kalitelerini kıyasladığınızda neler söyleyebilirsiniz? Konuyu merak etmemin nedenlerinden biri bu. iPhone'larda Cirrus Logic DAC kullanılıyor ve bu DAC çok övülüyor. Gerçi 808 için de olumsuz yorum görmedim. Bu da konuyu iki kat ilginç kılıyor. Bir de mümkünse kullandığınız kulaklık modelini söyleyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super-sleuth -- 6 Kasım 2016; 20:55:17 >
  • 6s kesinlikle bu konuda bariz şekilde üstün. 808'in orjinal yazılımında kulaklık çıkışı düşük geliyor. Fakat yazılımla yüksek ses ve bas arttırıcı yama ile 6s'ten daha güçlü ses veriyor. Ama şu da var ki bu yama ile sesler dağınık geliyor biraz. Çok yüksek seslerde detaylar baya bir düşük 6s'e göre. Ses yüksekliği olarak 808 fakat kalite olarak 6s.

Kullandığım kulaklık Nokia Monster WH-920. Diğeri Audio Technica ATH-CKS77X. 77X'i kullanmıyorum artık. WH-920 resmen eziyor ses kalitesi ve basta. CKS77X çok cılız ve güçsüz. 6s ile birleşince sonuç harika.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birçok audiophile'in tercihinin neden iPhone olduğu anlaşılıyor. Android tarafında ses kalitesiyle öne çıkan modeller olsa da sonuç değişmiyor. Bu konunun şampiyonu iPhone. İstemeyerek de olsa Apple ekosistemine geçiş yapma zamanı geldi gibi. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Bende cks77 kullanmaştım bass'dan başka birşey yok memnun kalmamıştım hiç şuan Mdr ex300 kullanıyorum sony çok daha iyi kalite olarak.
  • Yanlış düşünüyorsunuz. İphone' dan z3' e geçmiş biri olarak söylüyorum z3' ün ses kalitesi daha iyi genel olarak. Htc' nin cihazlarını saymıyorum bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mutlaka iyi bir kulağınız vardır ancak, test sonuçları aksini söylüyor. Model belirtmemişsiniz. Avans olsun diye 5S'i seçtim. 6'yı 7'yi saymıyorum bile!

Sony Xperia Z3:http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3-review-1140p7.php
    Apple iPhone 5S:http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5s-review-994p7.php

• Urbanears zinken modelini iphone 5 ve Xperia z3' te kullandım. Azda olsa arkadaşımın iphone 6' sında dinledim. Bu arada kullandığım cihazların ses çıkışı (iphone 6 hariç) modifiyeli. Z3 çok daha dinamik bir ses veriyor, ayrıca daha güçlü bas vuruyor. Bu arada spesifik değerlere her zaman inanmayın, bu değerler bazen yanıltıcı olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle öznel bir konuda kişisel deneyim her zaman önemlidir. Ancak elimizdeki bilimsele en yakın veriler bu testlerden geliyor.

Kullanılan DAC'lara göz atalım. Z3, Qualcomm WCD9320 kullanıyor. Qualcomm'un ses alanında başarısını kanıtlamış bir tane ürününü söyleyin? Apple, 3GS ve öncesi Wolfson ile çalıştı; 3GS sonrası Cirrus Logic ile çalışmaya başladı. İkisi de ses alanında uzmanlaşmış firmalar (Cirrus Logic daha sonra Wolfson'u bünyesine kattı).

Head-Fi forumlarına girip baktığınızda, üst düzey ekipman kullananların akıllı telefon tercihlerini çoğunlukla iPhone'dan yana kullandığını görebilirsiniz. Apple'ı çok eleştiririm ancak, bu konuda bir standartları var gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super-sleuth -- 11 Kasım 2016; 19:20:7 >
  • arkadaşlar selam windows 10 64bit işletim sistemi kullanıyorum. nokia suite'e telefonu usb kablo ile bağlayamıyorum. sürekli sol alt kısımda telefonun simgesi yanında "bağlanıyor" yazısı beliyor. ama bir türlü bağlanmıyor? çözümünü bilen var mı acaba?

Yabancıların forumlarını tırmalarken çözümü buldum. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa sorun bende şu şekilde çözüldü.

nokia suiti açın.
    telefonu usb kablosyla bilgisayara bağlayın. (nokia suit telefonu görmeyecek. sorun değil.)
    sol al köşedeki windows başlat logosuna sağ tıklayarak açılan seçeneklerden aygıt yöneticisini seçin.
    "bağlantı noktaları (com lpt)" yazan kısımdan nokia ile ilgili olan seçeneğe sağ tıklayıp devre dışı bırak deyin.
    bilgisayarı kapatıp tekrar açın.
    nokia suiti açın
    telefonunuzu usb kablo ile bağlayın.
    umarım sizin de sorununuz çözülmüştür. iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oscartiger -- 14 Kasım 2016; 12:24:36 >

• bu arada şöyle temiz. gereksiz dosyalardan arındırımlış, stabil, pili çok harcamayan. gerekli güncellemeler ve widgetların yüklü oldugu bir cwf var mı?
    varsa ismini veya linkini paylaşır mısınız? bu arada biraz bakındım Delight v1.5 diye bir cwf var nasıl bir şey kuran memnun kalan var mı?
  • oscartiger kullanıcısına yanıt
    Benim üzerinde düzenlemeler yaptığım bir CFW vardı istersen bir dene. Tüm güncellemeler CFW üçine gömülü. Gereksiz birçok program ve uygulama kaldırıldı. Yukarıda birkaç mesaj üzerinde yazıyor olması gerek.

https://www.mediafire.com/download/99a9tzm7fq8o4gw

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Benim üzerinde düzenlemeler yaptığım bir CFW vardı istersen bir dene. Tüm güncellemeler CFW üçine gömülü. Gereksiz birçok program ve uygulama kaldırıldı. Yukarıda birkaç mesaj üzerinde yazıyor olması gerek.

https://www.mediafire.com/download/99a9tzm7fq8o4gw

teşekkür ederim. bu arada sistem hackli mi bi de arayüz ve menü ve ikonlarda değişiklik yok sanırım?
    Sistem hackli ve RomPatcher sisteme gömülü. Her şeyi orjinal bırakıldı. Üzerlerinde bir değişiklik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Sistem hackli ve RomPatcher sisteme gömülü. Her şeyi orjinal bırakıldı. Üzerlerinde bir değişiklik yok.

emeğinize sağlık. çok teşekkür ediyorum.
    Rica ederim. CFW'yi kurdun mu?

hayır daha kurma fırsatı bulamadım. şu an 808'i annem kullanıyor. boş bir vakit bulduğumda deneyeceğim. takıldığım kısımlar olursa sizi özelden rahatsız etmek isterim. :)
    çok teşekkürler. telefonuma kurdum çok memnunum tek alışamadığım nokta şu kinetik kaydırma olayı. bi de görüşme yaparken ve sonlandırırken yani ilk başta ve sonda ufak bir titreşim oluyor. ona alıştım ama kinetik kaydırma olayında hala uyum sürecindeyim. bu arada garip bir şekilde yeni cfw'yi kurduktan sonra galerimdeki fotoğraflarım bunun yanında locker ve closewhatsapp diye iki uygulamam vardı onlar da duruyordu. anlam veremedim ama sorun yok yani. (hafıza kartı kullanmıyorum)
    Beğendiğine sevindim güle güle kullan. Sürekli kinetik kaydırma aslında alıştıktan sonra daha pratik oluyor. Zaten çoğu CFW'de de genelde o şekilde yapılıyor.

Flaşlama işlemi (eğer emmc dosyası yoksa) sadece C diskindeki verileri siler. Galerideki fotoğraflar ve kurduğun iki uygulama E diskinde bulunduğu için doğal olarak silinmemişler.

teşekkürler bir kerede oldıu,

tam çalışan paket uygulamalar ve oyunlar mevcut mu kimse de,
    format atınca here gitti.
  • 
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.