Şimdi Ara

Chevrolet Captiva 2.0 D HİGH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
148.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kagan12312

Captiva pek kullanışlı bir jip değil.Fazla büyük ve fazla yakıyor ve fazla eskidi.90 bin liraya daha iyi arabalar alınabilir.Örnek:insignia 2.0 cdti veya accord gibi.

kaç bin km kullandınız captiva yı...bu tür kesin yorumlar yapmak için bir aracı uzun süre kullanmış olmak lazım...yoksa yan koltukta otourarak, ya da showroom larda 2-3 dk araç test ederek net kanıya varamazsınız.

Öte taraftan captiva tarzı araçlar tercih meselesidir...büyük motor, büyük gövde, geniş iç hacim...böyle bir araç zaten dur kalkı bol, yoğun trafiğin olduğu şehir merkezleri için çok iyi değil...ama bunu bilerek, yine de bu tür araçları alanlar var...bu tür araçlarda şehir içi 10 lt civarı yakar en az...bunu bilerek alıyor bilinçli kullanıcılar.

yani her şeye rağmen, bir nedenle insanlar bu tür araçlara talep gösteriyorsa, bize eleştirmek düşmez, belki captiva değil de, aynı segmentte başka bir araç önerebiliriz...mesela 60-70 bin T Ldaha verip, xc-60 ya da Q5 alınabilir...ya da 20 bin tl daha verip ix35, ya da sportage gibi aslında cross over olan, 2.0 dizel otomatik başka araçlar önerilebilir...ama captiva öneren adama insignia önermek çok mantıklı gelmiyor bana.

ayrıca küçük bir tavsiye..bu tür bir araç alacak olanlara tek bir tavsiyem olur...mutlaka otomatik ve dizel olsun....ayrıca ön-arka görüş-manevra kameraları, multi media sistemi vs donanımlar da mutlaka olsun...hatta bagajda küçük bir soğutucu olsun...yani mümkün olduğunca donanımı bol olsun...bu araçlar bir yerden bir yere gitmek dışında, güzel bir yaşam alanı larak da düşünülmelü bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalio -- 25 Şubat 2012; 18:15:18 >

• kagan12312 kullanıcısına yanıt
    kagan12312 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Captiva pek kullanışlı bir jip değil.Fazla büyük ve fazla yakıyor ve fazla eskidi.90 bin liraya daha iyi arabalar alınabilir.Örnek:insignia 2.0 cdti veya accord gibi.

kaç bin km kullandınız captiva yı...bu tür kesin yorumlar yapmak için bir aracı uzun süre kullanmış olmak lazım...yoksa yan koltukta otourarak, ya da showroom larda 2-3 dk araç test ederek net kanıya varamazsınız.

Öte taraftan captiva tarzı araçlar tercih meselesidir...büyük motor, büyük gövde, geniş iç hacim...böyle bir araç zaten dur kalkı bol, yoğun trafiğin olduğu şehir merkezleri için çok iyi değil...ama bunu bilerek, yine de bu tür araçları alanlar var...bu tür araçlarda şehir içi 10 lt civarı yakar en az...bunu bilerek alıyor bilinçli kullanıcılar.

yani her şeye rağmen, bir nedenle insanlar bu tür araçlara talep gösteriyorsa, bize eleştirmek düşmez, belki captiva değil de, aynı segmentte başka bir araç önerebiliriz...mesela 60-70 bin T Ldaha verip, xc-60 ya da Q5 alınabilir...ya da 20 bin tl daha verip ix35, ya da sportage gibi aslında cross over olan, 2.0 dizel otomatik başka araçlar önerilebilir...ama captiva öneren adama insignia önermek çok mantıklı gelmiyor bana.

ayrıca küçük bir tavsiye..bu tür bir araç alacak olanlara tek bir tavsiyem olur...mutlaka otomatik ve dizel olsun....ayrıca ön-arka görüş-manevra kameraları, multi media sistemi vs donanımlar da mutlaka olsun...hatta bagajda küçük bir soğutucu olsun...yani mümkün olduğunca donanımı bol olsun...bu araçlar bir yerden bir yere gitmek dışında, güzel bir yaşam alanı larak da düşünülmelü bence.
    Merhaba Arkadaşlar;

Uzun araştırmalar sonucu satın aldığım 2007 Captiva High model aracım hakkında deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Daha önce 2004 Infiniti Fx35, 2004 Porsche Cayenne gibi araçlarım oldu. Elbette ki en keyifle kullandığım aracım FX35`di. Son dönemde ise bazı iş yatırımlarım sebebiyle daha düşük fiyata araç almam gerekti, fakat SUV, jeep segmentinden de uzaklaşamadığım için alternatifler arasında en şık araç olan Captiva`yı almaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirteyim ki, verdiğim her kuruş helal olsun. Gerçekten çok çok memnunum. Yorumlara baktığımda gerçekten çok şaşırıyorum ve çoğunun gerçek kullanıcılar tarafından yazılmadığını düşünüyorum.

Araç için çok yakıt tükettiği yazılıyor sürekli. Şu ana kadar ki 4000 km kullanım deneyimime göre; Şehir içi sürekli trafik içerisinde olmama rağmen 9.5 lt, şehir dışı ise ortalama 140-150 km hızda 8.5 lt civarı yakıt tüketti. Elbette ki kullanıma göre değişen bir değer bu. Sonuçta trafikte hızlı gitme şansınız zaten yok, ama her boşlukta gaın dibine kadar basıp, spor araba gibi kullanmaya kalkarsanız, her araba gibi iş değişir. Bu tüketimin çok olduğunu düşünen SUV segmentinde araç almasın arkadaş. 1.4 Polo Dizel al olsun bitsin. Sonuçta 2 ton ağırlığında 2.0 lt Dizel motora sahip bir araç kullanıyorsun, ne yakması gerekiyor ki? Muadilleri ne yakıyor ve araç fiyatı ne? çok sıksan 100km`de 1 lt tasarruf eder bunun yanında. Bu mu sorun? Yılda 20.000 km yol yapsan, 200 lt fazladan yaktım dersin. O da yılda 700 TL civarı para yapar şu anki yakıt değerinde.

Aracın özelliklerini yazmama gerek yok sanırım. Gerçekten çok donanımlı. Ama en önemli kısmı beni çok şaşırttı ki o da karlı havadaki performansı. Önce İstanbul`da yağan yoğun karda test ettim ve hiçbir sorun yaşamadım. Sonrasında ise Kayak tatili için eşim ve küçük bebeğimle gittiğim Bolu Kartalkaya`da kullandım. İnanın 50 cm kar olan bölgede, ne kar ne buz, hiç birşey yolculuğuna zerre engel olmadı. Muhteşem bir performansla, sanki asfaltta gidercesine keçi gibi dağa tırmandım ve hiç kayma problemi yaşamadan da iniş yaptım. Hele ki o yolda gidemeyip zincir taktırmak zorunda kalan son model 2 tane Range Rover görünce çevredeki herkesin ağzı açık kaldı. Tam da o anda, 4 günlük tatil boyunca yağan karın içine gömülmüş ve neredeyse hiç görünmeyen arabanın, bulunduğu yerden patinaj bile çekmeden karları yarıp nasıl çıktığını görmeniz lazımdı. Üstelik Kış Lastiğim bile yoktu üzerinde.

Motor hakkında ise hangi ustaya sorsam, herkesin ortak görüşü genel olarak çok sorunsuz bir araç olduğunu.

Sonuç;

Bu aracın araştırmasını yapan arkadaşlara en büyük tavsiyem, kesinlikle hiçbir olumsuz yorumun etkisinde kalmasınlar. Verdiğiniz her kuruşu hak eden bir araç sahibi olacaksınız. Bu fiyat aralığında daha iyi bir alternatif yok zaten.

Bu yorumu birkaç platformda aynen paylaşıyor olacağım. Umarım bir faydası olmuştur.
  • Merhaba Arkadaşlar;

Uzun araştırmalar sonucu satın aldığım 2007 Captiva High model aracım hakkında deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Daha önce 2004 Infiniti Fx35, 2004 Porsche Cayenne gibi araçlarım oldu. Elbette ki en keyifle kullandığım aracım FX35`di. Son dönemde ise bazı iş yatırımlarım sebebiyle daha düşük fiyata araç almam gerekti, fakat SUV, jeep segmentinden de uzaklaşamadığım için alternatifler arasında en şık araç olan Captiva`yı almaya karar verdim.

Öncelikle şunu belirteyim ki, verdiğim her kuruş helal olsun. Gerçekten çok çok memnunum. Yorumlara baktığımda gerçekten çok şaşırıyorum ve çoğunun gerçek kullanıcılar tarafından yazılmadığını düşünüyorum.

Araç için çok yakıt tükettiği yazılıyor sürekli. Şu ana kadar ki 4000 km kullanım deneyimime göre; Şehir içi sürekli trafik içerisinde olmama rağmen 9.5 lt, şehir dışı ise ortalama 140-150 km hızda 8.5 lt civarı yakıt tüketti. Elbette ki kullanıma göre değişen bir değer bu. Sonuçta trafikte hızlı gitme şansınız zaten yok, ama her boşlukta gaın dibine kadar basıp, spor araba gibi kullanmaya kalkarsanız, her araba gibi iş değişir. Bu tüketimin çok olduğunu düşünen SUV segmentinde araç almasın arkadaş. 1.4 Polo Dizel al olsun bitsin. Sonuçta 2 ton ağırlığında 2.0 lt Dizel motora sahip bir araç kullanıyorsun, ne yakması gerekiyor ki? Muadilleri ne yakıyor ve araç fiyatı ne? çok sıksan 100km`de 1 lt tasarruf eder bunun yanında. Bu mu sorun? Yılda 20.000 km yol yapsan, 200 lt fazladan yaktım dersin. O da yılda 700 TL civarı para yapar şu anki yakıt değerinde.

Aracın özelliklerini yazmama gerek yok sanırım. Gerçekten çok donanımlı. Ama en önemli kısmı beni çok şaşırttı ki o da karlı havadaki performansı. Önce İstanbul`da yağan yoğun karda test ettim ve hiçbir sorun yaşamadım. Sonrasında ise Kayak tatili için eşim ve küçük bebeğimle gittiğim Bolu Kartalkaya`da kullandım. İnanın 50 cm kar olan bölgede, ne kar ne buz, hiç birşey yolculuğuna zerre engel olmadı. Muhteşem bir performansla, sanki asfaltta gidercesine keçi gibi dağa tırmandım ve hiç kayma problemi yaşamadan da iniş yaptım. Hele ki o yolda gidemeyip zincir taktırmak zorunda kalan son model 2 tane Range Rover görünce çevredeki herkesin ağzı açık kaldı. Tam da o anda, 4 günlük tatil boyunca yağan karın içine gömülmüş ve neredeyse hiç görünmeyen arabanın, bulunduğu yerden patinaj bile çekmeden karları yarıp nasıl çıktığını görmeniz lazımdı. Üstelik Kış Lastiğim bile yoktu üzerinde.

Motor hakkında ise hangi ustaya sorsam, herkesin ortak görüşü genel olarak çok sorunsuz bir araç olduğunu.

Sonuç;

Bu aracın araştırmasını yapan arkadaşlara en büyük tavsiyem, kesinlikle hiçbir olumsuz yorumun etkisinde kalmasınlar. Verdiğiniz her kuruşu hak eden bir araç sahibi olacaksınız. Bu fiyat aralığında daha iyi bir alternatif yok zaten.

Bu yorumu birkaç platformda aynen paylaşıyor olacağım. Umarım bir faydası olmuştur.

• Adam "karpuz alacam, hangisi alayım diyor"...sen adama, "elma al, ne güzel, hem elma da kırmızı, elma da sulu" diyorsun...ne alaka, karpuz istiyor adam, sen elma diyorsun.

Bana, DİZEL+OTOMATİK+4*4 bir suv-jeep önerin....ama 100 bin TL nin altında olsun. Kaç araç var nu şekilde, alalım tavisyeleri?

Adamın hayalinde bir araba var, binemem,ş, yanıp tutuşuyor, bunu al diyor..ama suv istiyorum...yok bunu al, bu daha iyi..ne alaka...bir de onun şurası böyeşl, orası böyle...iyi de onlar da güzel olsa zaten ara. en az 150 bin olacak...olsun, onu al..nasılsa para senin, ben akıl veriyorum, gerisine karışmam.

Tavsiye istiyenlere nacizane bir öneri...suv mu alacaksın, sadece bu tür bir araç kullanan adamdan tavisye isteyeceksin...yoksa her kafadan ses çıkar, kafan karışır....ben son aldığım aracı almadan foruma sorsaydım..araç filan alamazdım, kafam karışırdı sasdece.

o yüzden bir aaç alınacaksa...mümkünse o aracı bizzat kullanan 3-4 kişiyle konuşmak..ve araç konusunda genel deneyimi olan 2-3 yakın arkadaşın görüşü yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

quote:

Orijinalden alıntı: dalio

Adam "karpuz alacam, hangisi alayım diyor"...sen adama, "elma al, ne güzel, hem elma da kırmızı, elma da sulu" diyorsun...ne alaka, karpuz istiyor adam, sen elma diyorsun.

Bana, DİZEL+OTOMATİK+4*4 bir suv-jeep önerin....ama 100 bin TL nin altında olsun. Kaç araç var nu şekilde, alalım tavisyeleri?

Adamın hayalinde bir araba var, binemem,ş, yanıp tutuşuyor, bunu al diyor..ama suv istiyorum...yok bunu al, bu daha iyi..ne alaka...bir de onun şurası böyeşl, orası böyle...iyi de onlar da güzel olsa zaten ara. en az 150 bin olacak...olsun, onu al..nasılsa para senin, ben akıl veriyorum, gerisine karışmam.

Tavsiye istiyenlere nacizane bir öneri...suv mu alacaksın, sadece bu tür bir araç kullanan adamdan tavisye isteyeceksin...yoksa her kafadan ses çıkar, kafan karışır....ben son aldığım aracı almadan foruma sorsaydım..araç filan alamazdım, kafam karışırdı sasdece.

o yüzden bir aaç alınacaksa...mümkünse o aracı bizzat kullanan 3-4 kişiyle konuşmak..ve araç konusunda genel deneyimi olan 2-3 yakın arkadaşın görüşü yeterli.

Adama alacağın karpuzçürük demek suç mu :) Çürük karpuz yiyeceğine sağlamından bi elma ye demek suç mu :)

Herşeyi fiyata oranlayıp yorum yapmayalım. Şu fiyata şu bu olan kaç araç var falan ne alaka. O zaman fiyatı en ucuz özellikleri en fazla olan her sınıfın aracını koyalım forumun başına herkes gitsin onları alsın.

Fiyatı iyi, o fiyata sunduğu otomatik-dizel vb. avantajları iyi ama bunlara kanıp sonradan pişman olmasın diyoruz. Dışardan bakınca fiyatı iyii, dizel vb. diye düşünerekten almasın eksilerini bilsin sonradan pişman olmasın istiyoruz. Kendisi tecrübe ederse maddi kayıp olacak çünkü.

Ayrıca adam illa da suv olacak başka birşey düşünmüyorum dememiş. Farklı öneride istemiş bizde adama passat, insignia vb. falan söylemişiz.

Ben bir yıldır kullanıyorum bu aracı...Yani öyle şurası böyle miydi, burası nasıldı diye hatırlama zorluğu çekmiyorum..Eleştirilerinin çoğusu abartılı...Öyle rezalet bir durum yok.

Ayrıca önce nasıl bir araç alınacağı kafada netleşmeli...Öyle suv da olur, sedan da, hatcback de fena durmaz tarşı yaklaşımlar, kafa karışıklığı göstergesidir..Önce kafa netleştirilmeli.

Ayrıca sedan D- sınıfı bir aracı baz alarak, SUV bir aracı değerlendirmek, elma ile armutu kıyaslamaya benziyor.

Bu arada hep meyvelerle anlatmaya çalışıyrum derdimi, böyle daha kolay anlaşılırı mdiye düşünüyorum

• hayatında captivanın kapısının açmamaış adamlar atmış tutumuş burda, yahu sanki herkezin altında lambarghini diablo var, araç beğenmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

malzemeden kastettiğim motor-şase vs.. değil iç plastik kalitesi bariz kötü. hortum bir örnek. bu malın genel işçilik veya malzeme kalitesi için bir işaret olabilir.

arazi aracı konusuna gelince captiva'nın arazi yeteneklerini bilmiyorum, çok da önemli değil, genel kullanıcı için 4x4'ün dahi önemi yok. hala 11 lt'de ısrar ediyorsun. izmir'de falan yaşıyorsun söylediklerinden anladığım kadarıyla, istanbul'da 11 mümkün değil.

Alıntıları Göster

Evet izmirde yaşıyorum ısrar ettim bir durum yok izmir içi 9.3 lt tüketim sıkıştırınca 11 lt istanbul trafiğinde 1 hafta kullandım 11 lt idi tüketim 12 demedi yakıt olayını tetikleyecek yüzlerce neden olabilir motorda çok yakması için. Ben burda kullanıcı olarak yorum yapıyorum sen tanıdıklarının araçları üzerinden yorum yapıyorsun iç plastik kalitesi bariz kötü demek saçma olmuş çünkü plastik çok az yeri var genelde konsol vs deri kaplı plastik kullanılan yerler de gayet kaliteli plastik bahsettiğin araçlar ile bu araç arasında yaş farkı var yıpranma süreci vs ayrıca kötü olan bir trim yok arabada şahsen deri konsol tavan kaplaması vs zamanına göre gayet kaliteli. Neyse konu uzar zevk meselesi 4x4 ün önemi olmayan bir jip in de benim gözümde bir jipliği yok şunu söylemek istiyorum senin bahsettiğin araçlar ile bu aracın kullanım amacı farklı o araçlar ekonomi için şehir içinde jip gibi gözüksün biraz büyük olsun insanlar tercih etsin diye üretilen araçlar ha 208 ha 3008 ha note ha QQ. Captiva tamamen bir jip kullanıcısı yaylalara çıkıyor doğuda engebeli yollarda kullanıyor vs kullanım yerlerine göre değerlendirelim mesela ben izmirde kimsenin bilmediği yolları patika olan koylara giderken kullanıyorum kamp yapıyorum 10 sene sonra yaylalara çıkma amaçlı kullanılan bir QQ ya da 3008 ile (ki zor bulursun kimse tercih etmez ) 2011 model bir captivayı yan yana koy aradaki farklı anlarsın hangisinin malzemesi daha çok dökülüyor. Konuyu özetleyecek olursak kamp yayla ve engebeli yollar için kullanılan bir otomobil olan Captivanın ne yakıtı fazla ne de malzemesi kalitesiz.

Keyifli forumlar.

• Arkadaşla VW caddy aracım var çok memnum otomobilden hiç bir farkı yok ancak bu aralar yeni bir araç almayı düşünüyoruz 1 haftadır Chevrolet Captiva 2.0 D HİGH araştırıyorum 90.000tl civarında aranızda kullananlar binenler olumlu yada olumsuz bildiklerini ve tecrübelerini paylaşa bilirlerse çok iyi olur başka model tercihleriniz varsada 90.000tl yi geçmeyecek bir şekilde paylaşabilirsiniz..

• Captiva pek kullanışlı bir jip değil.Fazla büyük ve fazla yakıyor ve fazla eskidi.90 bin liraya daha iyi arabalar alınabilir.Örnek:insignia 2.0 cdti veya accord gibi.
  • Yakıt sorununuz yoksa Honda CR-V'lere bakabilirsiniz 0'ı 86.440 TL'den başlıyor Captiva'dan daha üstün bir araç bana göre.
  • şehir içi 14lt yakmaya raziysaniz alin
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalio

quote:

Benimki sadece öneri arabaya 90 bin tl verince seçenekler çeşitlendirilmeli.Ayrıca dediklerim için arabaya binmek gerekmiyor.

• http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=30666094

Yukarıda forumu var. Önce onu okuyunuz. İç hacmi geniş, konforlu, sorunsuz bir araçtır. Beğenirseniz almanızı tavsiye ederim.
  • Çok yakar. Fabrika verisi şehir içi 11 litre zaten. Varın gerisini siz düşünün. Otomatik şanzıman performansı törpülüyor ve ağır oluşu dolayısıyla biraz hantal. 150PS'i tam hissettirmiyor. Connect'im 140PS olmasına rağmen daha iyi yürüyor. İç mekan, ön konsol Kia'dan alıntı gibi, kalite eksikliği hissediliyor. Bunlar harici gayet iyi bir araç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 25 Şubat 2012; 21:12:20 >
  • iyidir captiva her yönüyle tavsiye ederim
  • +geniş iç hacim -Fazla yakıt tüketimi
    +makul performans -Kalitesiz iç mekan
    +gösterişli bir araç -yüksek vergi
    -sert süspansiyon

Bunlar benim gözlemlerim, kararını sen ver hocam.
  • araç güzel ve iyi bence
    ama tasarım olarak eskidi galiba yakında makyaja gidilebilir
    yakıt tüketiminin fazla oldugu söyleniyor
    dış tasarımı güzel beğeniyorum ancak
    iç tasarımı 90.000 tl'yi hak etmiyor
  • aracı kullanmayanlar sadece showroomda görenler direk kanıya varıyor kalitesiz v.s v.s 14 litre yakar ben 5 aydır kullanıyorum otomatik vitesi sorunsuz 150 beygiri kalkışlarda hissedebiliyorsun sonrası için fazla seri degil ama yeterli tatminkar bir araç şehiriçi dur kalk dip gaz yaparsan 14 litre görürsün ama insan gibi kullanırsan 10-11 litre arası şehirler arası 7.7-9 litre arası degişiyor + olarak captivadaki donanımlar çogu araçda yok aynı sınıftakilerle geçiş iç hacim konfor 7 koltuklu olması gidin deneyin içinize sinerseniz bakarsınız ve izmirde ben bakıyorum yüzlerce captiva var sürekli görüyorum satış rekorları kıran bir araç bu kadar tututluyorsa o kadarda kötü değildir diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_murderer17 -- 25 Şubat 2012; 21:18:42 >
  • Performansı hiç iyi değil.. ben bizzat 2002 honda civic sedan 110bg lik aracımla.. ciddi ciddi kapıştım.. yetişemedi bana..
  • Captiva'ya o motor az geliyor arkadaşımda var çok yaktığından şikayetçi hatta eski focusu daha az yakıyor diyordu (2001 focus benzinli) motor yokuşlarda bayılma falan yapmıyor ama gereksiz fazla yakıyor. Arkadaşımdaki 2008 model diye biliyorum 2009 da olabilir en dolusunu almıştı ama o kadarda full değil. Dijital klima yok elektrikli koltuk ayarlama yok kalan özellikler var. Birde arka tasarımı benim hoşuma gitmiyor bunu belirtmeden edemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Performansı hiç iyi değil.. ben bizzat 2002 honda civic sedan 110bg lik aracımla.. ciddi ciddi kapıştım.. yetişemedi bana..

Bence sen daha iyi şöför olduğun için geçememiştir seni, sürücü farkı yani
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.