Şimdi Ara

Rehberdeki numaraları aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
10.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar babam hp ipaq 514 kullanıyor ve bildiginiz gibi telefon windows mobile işletim sistemi kullanıyor.babam bu işletim sistemine çok alıştıgı için artık java ve symbian tabanlı telefonlara pek sıcak bakmıyor.(telefonun bataryası ölmüş durumda)bizde ya 2. el windows mobile telefon alalım diyoruz yada 0 bi android telefon alalım diyoruz ancak babamın işi gereği telefon rehberi çok fazla ve sadece arama için kullanıcak telefonu(bu yüzden arama kaydı çok önemli) neyse biraz uzattım lafı babamın rehberinde 300 e yakın kişi var ben bunları "Jeyo Mobile Companion 2.1" ile kopyalıyorum ama bu program sadece windows mobile telefonlar için yani 2. el bi windows mobile telefon bulmamız lazım onun içinde piyasaya da bakınca herkesin sattıgı nerdeyse ölü durumda cihazlar. bu yüzden babam yeni bi telefon almak istiyor ancak rehberdeki numaraları alacagımız telefona nasıl aktarabiliriz ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahseer898 -- 16 Mart 2012; 21:45:31 >

• up
  • bilen biri yok mu?
  • böyle giderse ban yiyecem ama lütfen yardım arkadaslar vardır bir yolu :((
  • up :(
  • windows mobile kaç?

spb back-up diye bir program var oradan rehberi kaydedip, başka bir wm tabanlı tele o programı kurup tekrar aktarabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

windows mobile kaç?

spb back-up diye bir program var oradan rehberi kaydedip, başka bir wm tabanlı tele o programı kurup tekrar aktarabilirsiniz

win mobile 6.0 olması lazım ancak benim derdim windows mobile den başka bi işletim sistemine kopyalamak istiyorum. yoksa ben imkansız bir şey mi istiyorum :S

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

windows mobile kaç?

win mobile 6.0 olması lazım ancak benim derdim windows mobile den başka bi işletim sistemine kopyalamak istiyorum. yoksa ben imkansız bir şey mi istiyorum :S

Bu telefondan bende de var. Dört yıldır kullanıyorum.
    Jeyo Mobile Companion 2.1 tam sürümü ile rehberin yedeğini (phone memory) bilgisayara *.xml uzantılı olarak kaydet. Satın alacağın telefonun yedekleme programı mutlaka vardır. O programla aldığın rehber yedeğini yeni telefonun rehberine atabilirsin.
    Yada daha pratik bir yöntem yazayım. Yine Jeyo Mobile ile bilgisayarına aldığın rehberin yedeğini geri yüklerken (restore) telefonun (sim kartının hafızası yeterli ise) sim kartına kaydet. Sim kartının kapasitesini bilmiyorsan hangi cep operatörünü kullanıyorsanız oraya götürün size söylerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ettu

quote:

quote:

windows mobile kaç?

Bu telefondan bende de var. Dört yıldır kullanıyorum.
    Jeyo Mobile Companion 2.1 tam sürümü ile rehberin yedeğini (phone memory) bilgisayara *.xml uzantılı olarak kaydet. Satın alacağın telefonun yedekleme programı mutlaka vardır. O programla aldığın rehber yedeğini yeni telefonun rehberine atabilirsin.
    Yada daha pratik bir yöntem yazayım. Yine Jeyo Mobile ile bilgisayarına aldığın rehberin yedeğini geri yüklerken (restore) telefonun (sim kartının hafızası yeterli ise) sim kartına kaydet. Sim kartının kapasitesini bilmiyorsan hangi cep operatörünü kullanıyorsanız oraya götürün size söylerler.

hocam sim kart dan mıdır telefondan mıdır nedir sim e kopyalamıyorum malesef ancak Jeyo programı yanlış bilmiyorsam kendi açabilecegi şekilde bi xml dosyası kaydediyor başka telefonların programları tanır mı ki ?

• bir şey daha soracagım telefonla alakalı belki sorun yazılımsal olabilir. dedigim gibi babam işi geregi çok konuşuyor telefonlar ancak görüşmeler uzun değil ancak örnegin bir görüşme 10 dk yı geçti diyelim telefon bi anda kapanıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ?? (10 dk lık süre bazen 5 de olabiliyor 20 de)
  • quote:

bir şey daha soracagım telefonla alakalı belki sorun yazılımsal olabilir. dedigim gibi babam işi geregi çok konuşuyor telefonlar ancak görüşmeler uzun değil ancak örnegin bir görüşme 10 dk yı geçti diyelim telefon bi anda kapanıyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ?? (10 dk lık süre bazen 5 de olabiliyor 20 de)

Sorun pilden kaynaklanıyor olabilir. Pil 2 yıldan daha eskiyse sıfırıyla değiştirin. Telefon sık sık kitleniyor ise İşletim sistemindeki sistem ya da program dosyaları bozulmuş olabilir. Telefonu formatlayın.
    Jeyo Mobile ile sim kartın yedeğini hem *.csv hemde *.xml olarak kaydedin. Export-Import seçeneğini kullanarak *.csv uzantılı kaydettiğiniz sim karttaki numaraları tekrar geri yükleyebilirsiniz.
  • SIMan programı hem sim kart, hemde rehberdeki numaraları telefonun hafızasına *.txt formatında kaydediyor. Telefona boş bir sim kartı takıldığında da sorunsuz sim kartına yada rehbere kopyalıyor. Jeyo Mobile'ye gerek kalmadı.
  • @ettu hocam verdiğin cevaplar için tekrar teşekkür ederim ancak başka bir soruyla karşınızdayım.

babamı windows mobile telefon aldırmaktan caydırdım android bir telefon alacağız ancak şimdide bu alacagımız telefona nasıl kopyalayacaz.

aslında birkaç şey yaptım ama devamı gelmedi.

microsoft office outlook ile rehberdeki kişilerin yedeğini aldım ancak şu an bendeki huawei ideos x5 e gönderemedim daha doğrusu nasıl yapılacak bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

@ettu hocam verdiğin cevaplar için tekrar teşekkür ederim ancak başka bir soruyla karşınızdayım.

babamı windows mobile telefon aldırmaktan caydırdım android bir telefon alacağız ancak şimdide bu alacagımız telefona nasıl kopyalayacaz.

aslında birkaç şey yaptım ama devamı gelmedi.

microsoft office outlook ile rehberdeki kişilerin yedeğini aldım ancak şu an bendeki huawei ideos x5 e gönderemedim daha doğrusu nasıl yapılacak bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.

mahseer898
    Uzun zamandır bu bölüme bakmamıştım. Mesajını şimdi gördüm.
    Android işletim sistemi olan telefon hiç kullanmadım.
    SIMan programı ile HP ipaq 514'de (Mobile 6.0 işletim sistemi yüklü) telefon rehberini yada sim karttaki numaraları aktarmak çok kolay oluyor. Bendeki SIMan programı Android sistemde çalışır mı bilemem, denemen gerekir.
    Sanırım Android işletim sistemine uyumlu bir rehber programıyla da bu aktarmayı yapmak zor olmasa gerek.
    Programı bilgisayarına indirdikten sonra SIManSetup.cab dosyasını HP IPAQ 514’ün hafıza kartına kopyala ve hafıza kartına kurulum yap.

SIM karttaki numaraları yedekleme

Telefonda Başlattan SIMan simgesini tıklanınca program açılır.
    Seçenekler-Oku-SIM hafızasını seç. Sim kartı okumaya başlar. Ekrana Sim karttaki numaralar gelir. Seçenekler-Yedekle&Yükle’den Yedekle seç. Numaraları telefonun root dizinine rehber.txt olarak kaydeder. Ekrana “SIM rehberi yedeklendi” mesajı geldiğinde TAMAM tıklanır. Seçenekler-Çıkış ile programdan çıkılır. rehber.txt dosyası hafıza kartına taşınarak yedekleme biter.

Rehberdeki numaraları yedekleme

Seçenekler-Oku-Telefon hafızasını seç. Telefon hafızası çok çabuk okur.
    Ekrana Telefon hafızasındaki numaralar gelir. Seçenekler-Yedekle&Yükle’den Yedekle seç. Numaraları telefonun root dizinine rehber.txt formatında kaydeder.
    Ekrana “Sim rehberi yedeklendi” mesajı geldiğinde TAMAM tıklanır. Seçenekler-Çıkış ile programdan çıkılır. rehber.txt dosyası hafıza kartına taşınarak yedekleme biter.

SIM karttaki numaraları geri yükleme

rehber.txt dosyası telefonun root dizininde (Smartphone) olması gerekir, yoksa yedekleme olmaz. Seçenekler-Yedekle&Yükle’den Geri yükle seç. Ekrana “250 kayıt SIM karta geri yüklendi” mesajı geldiğinde TAMAM tıklanır. Seçenekler-Çıkış ile programdan çıkılır.

Rehberdeki numaraları geri yükleme

Telefonda Başlattan SIMan simgesini tıklanınca program açılır. rehber.txt dosyası telefonun root dizininde (Smartphone) olması gerekir, yoksa yedekleme olmaz. Seçenekler-Yedekle&Yükle’den “Geri yükle seç. Ekrana “250 kayıt Geri yükleme tamamlandı” mesajı geldiğinde TAMAM tıklanır. Seçenekler-Çıkış ile programdan çıkılır.

SIMan rehber programı
    http://speedy.sh/NzcXD/SIMan.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 4 Nisan 2012; 15:16:54 >

• buraya yazmayı unutmuşum heralde ben sorunu hallettim telefonun senkronize özelliği ni kullanarak kişileri pc ye kopyaladım daha sonra yine kopyalacagim telefonu da bilgisayara kendi programı ile pc ile senkronize ettim sorunsuz kişilerin tamamını kopyaladim.

cevabınıza tekrar teşekkür ederim.
  • Doğrusunu yapmışsın. Zaten her telefonun işletim sisteminde senkronize özelliği vardır. HP ipaq 514'de de ActiveSync vardı. Onunla outlook'daki kişileri eşitleyebiliyorduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

Doğrusunu yapmışsın. Zaten her telefonun işletim sisteminde senkronize özelliği vardır. HP ipaq 514'de de ActiveSync vardı. Onunla outlook'daki kişileri eşitleyebiliyorduk.

evet hocam o dediginiz programla yaptım ancak bu kolay ve basit sistemi Kayseri deki en büyük TİM bile yapamadı ona şaşırdım :/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.