Şimdi Ara

Lada Samara Alırken Dikkat Edilecek Noktalar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
10
Favori
61.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben baba parası ile arabaya ömrümde binmedim.zoruna gitsede 25 yaşındaki araç heryerde her ülkede hurdadir.bu gerçek naparsan yap değişmez.seviyeni ve haddini bil.coluk çocuklar giremez diye yazmamizmi gerekiyor konuların başına.saygiyi Nerede öğreticez sizlere okullardada is kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elbette büyüğümüze saygı duyarız
    ama altına 80k lık araba alıp elalemin dişinden tırnağından artırıp aldığı arabaya
    binmeye hakkın yok canıma kast ediyosun
    bunlar çöp hurda dersen
    orda senin saygınlığında yaşında biter

her şeyden önce
    ben bu arabayı noterden trafiğe çıkmaya uygundur anlamında belgeyle alıp
    trafik şubeden de aynı şekilde ruhsatını alıp
    muayenedende evet bu araba trafikte gezebilir şeklinde kusursuz rapor alıyorum
    sen mi karar veriyosun kimin neyle gezip neyle gezemiyceğine?

aldığın arabayla hava attığına mı
    elalemin emeğine laf uzattığına mı
    malına dil uzattığına mı?
    senin neyine saygı duyucaz şimdi biz

https://www.youtube.com/watch?v=ESe6efmwlFk

senin gibiler param var gardaş alırım ben deyip
    %45 ötv öderse şu arabalara
    bizde gidip 2005 2006 değilde 94 modele talim oluruz

aldığın araba 80000
    %45 ötv
    26bin vergi veriyosun
    verdiğin vergi benim aldığım arabanın 6 katı para
    gelmiş şekil şükül yapıyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byoqan -- 21 Mayıs 2015; 10:11:27 >

• emreyil75 kullanıcısına yanıt
    biraz hastayım
    ilerleyen zamanda video fotoğraf falan zenginleştirirm
    hatta belki konu bile açabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10-EMRE

Ben baba parası ile arabaya ömrümde binmedim.zoruna gitsede 25 yaşındaki araç heryerde her ülkede hurdadir.bu gerçek naparsan yap değişmez.seviyeni ve haddini bil.coluk çocuklar giremez diye yazmamizmi gerekiyor konuların başına.saygiyi Nerede öğreticez sizlere okullardada is kalmadı.

valla saygıyı biz gereken yerlerden öğrendik ,üslübunu bilen normal insanlara veriyoruz,dediğim gibi hem uslubun hemde kibirin bunu haketmiyor,devlet bu araçlara izin veriyor, temiz bakımlı olduktan sonra hiç biride kazaya neden olmaz,sürücüsü ahmak değilse,ister 5 binlik ister 600 binlik araca bin, kaza geliyorum demez,paran ve egonla beraber mutlu hayat sürün,trollük yapacak yaşıda aştın sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: byoqan

biraz hastayım

tamam hocam beklerim kesinlikle imkan olsada bir test yapsak.. ucan tenekelerimiz (!)ki benim hala yok , bizi mutlu ediyorlar edecekler de ,allah kimseyi fazla verip şaşırtmasın..hayırlı forumlar
  • Sizin bilginiz tecrübeniz seviyeniz ve hatta terbiyeniz söylediklerimi anlamaya yeterli değil.hangi ülkede bile yaşadığınızdan ülke gerçeklerindende zerre kadar haberiniz olmadığı gibi akıl mantık ve bilim kelimelerindende haberin yok.olsaydi eger söylediklerimi çarpitmaz olduğu gibi anlardin.saygive terbiye ben saygiliyim demekle belli olmaz.baskasi sana Terbiyelisin demeli.bu kadar uyarımdan sonra bile hala 1 arpa boyu bile yol gidemedin yazık. Seni söylediklerim dışında tutuyorum istediğin hurdaya istediğin kadar bin en iyi hurda senin hurdandir.kimse senin hurdana laf söyleyemez en büyük hurda senin hurdan.hatta en büyük hurda sahibide sensin.artik yazdığın saçmalıklara cevap yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreyil75

quote:

biraz hastayım

tamam hocam beklerim kesinlikle imkan olsada bir test yapsak.. ucan tenekelerimiz (!)ki benim hala yok , bizi mutlu ediyorlar edecekler de ,allah kimseyi fazla verip şaşırtmasın..hayırlı forumlar

İstanbuldaysan gel test edelim
    bir balık ekmek ısmarlayım florya`da :D

• quote:

quote:

quote:

biraz hastayım

kadıköydeyim olabilir hocam valla yukardaki abiyi kim şişirmişsse iyi şişirmiş, seneye endüstri mühendisi olarak mezun olacam,ailemde mühendisler,doktorlar var böyle ego,kibir görmedim ben onlardaa dayı sen daha çok yaşarsın

• quote:

quote:

quote:

quote:

biraz hastayım

kadıköydeyim olabilir hocam valla yukardaki abiyi kim şişirmişsse iyi şişirmiş, seneye endüstri mühendisi olarak mezun olacam,ailemde mühendisler,doktorlar var böyle ego,kibir görmedim ben onlardaa dayı sen daha çok yaşarsın

Bu dünya halden anlamazlar ordusu.

bundan çok var :)

adama yukarda devletin resmi vergi oranını
    aldığı arabanın fiyatını
    ve fiyatı üzerinden yüzde hesabı verdiği vergiyi matematikle söylüyoruz

hala kalkmış bilim diyor bilmem ne diyor ne diyebilirsin ki?

konu açıcam eski araba almak isteyenlere LADA SAMARA İncelemesi tarzında bişey

önümüzdeki hafta toparlarım video foto falan
    sonra haberleşiriz buyur gel 1 gün

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

biraz hastayım

Bu dünya halden anlamazlar ordusu.

bundan çok var :)

adama yukarda devletin resmi vergi oranını
    aldığı arabanın fiyatını
    ve fiyatı üzerinden yüzde hesabı verdiği vergiyi matematikle söylüyoruz

hala kalkmış bilim diyor bilmem ne diyor ne diyebilirsin ki?

konu açıcam eski araba almak isteyenlere LADA SAMARA İncelemesi tarzında bişey

önümüzdeki hafta toparlarım video foto falan
    sonra haberleşiriz buyur gel 1 gün

tamam hocam bekliyoruz grubumuz var facebookda oraya bekleriz seni lada projected adı

• emreyil75 kullanıcısına yanıt
    istek yolladım :)
  • quote:

Genc yada parasi az olmak laf anlamamak bütün bilimsel mantıksal gerçeklere ters düşmek anlamınami geliyor.Ananizdan arabaya mi doğdunuz ben dogmadim.arabayi almakla iş bitiyormu vergisi sigortası bakımı arızası benzini muayenesi bir sürü para.hurda araçlarla hayatınızı ve hayatımızı tehlikeye atacağınıza biraz daha sabredin.duzgun bir şey alana kadar biriktirin.cokmu zor bunları anlamak?

Boş versene senin tek derdin sıfır araba almışsın böyle lada gibi bir arabanın senin arabana çarpması.Bende bir tane alıp senin şu vosvos neredeyse ona yandan çarpmayı düşünüyorum sırf gıcıklığına.
    Ayrıca okul mokul demişsin ama daha düzgün cümle kurmaktan harfleri kullanmaktan bi habersin.Tipik sonradan görmesin.
  • Sallayın siz çoluk çoçuğu. Kendi parasını kazanan adam böyle konuşmaz.

Samara parasına göre 10 numara arabadır. Sigortası 250, vergisi 60, muayneside 150 mi öyle bişi her gün 60 km yol yapıyorum. İyi bakıyorum, o da beni gık demeden götürüp getiriyor. Basmassam 20 krş cıvarı, sol şeride uyarsam 25 krş falan. Hava girişi kısık 155 gördüm gps de, daha da gitmez.

Yol tutuşu güzel, ara hızlanmalar mükemmel, parçası ucuz, hemde orjinal montaj parçası (illaki Sarnıç Oto), Samaranın üretimi 2013 te sona erdiği için kaliteli parça sorunu yok. İçi ses yapıyor. Elektrik aksamı zayıf. çaresi var, alındıktan sonra binmeden önce açılıp izolasyon yapılacak ve tesisat elden geçecek. Direksiyon emsallerine göre güzel. Park ederken biraz sorun, kullanırken bir sıkıntı yok. Hararet, fren zayıflığı efsanesi tamamen bakımsızlıktan kaynaklanıyor. Kapılar merkezi kilitle uyumlu değil. Şanzımanı zayıf fazla yüklenmeye gelmiyor.

Bu arabanın ikinci elde alırken en büyük sorunu, sizden önceki sahibi. Muhtemelen garibandır, arabaya para harcamayı da sevmez. Bu yüzden arabaya bakmamıştır. Zaten sorunlu olmasa niye satsın demi ? Onun için çok dikkat ederek almak lazım. (hani ben aldımda ne oldu, gerçi pazarda 3 dene vardı bu en iyisiydi). Lastik motor vs derken 3.000 kadar gitmiştir. Benim görüşüme göre bir 1000 daha ister (koltuklar ve ön gögüs için).

0 km alacak parası olmayan için, sanayide kesilmek her daim bir gerçektir. Lada bu konuda en uygun olanı. Eze eze kullanır gider en iyi parçayı ucuza alırsınız. Ladacının adı çıktığı için esnaf da fazla para istemez zaten.

Dünya bilmem neyine oynayıp, 30 senelik rus arabasına rahmet okutturan devlet varken ucuz arabaya bindiğim için ne utanırım ne sıkılırım. Bunlara verdiğimiz paralara yurt dışında 10 yaşında araba rahat alınır (ki tercihim yine lada olurdu, en azından günlük gel git eşşeği bazında).

• Insanlardaki ön yargıyı kırmaya çalışmak atomu parçalamaktan zordur.ben bu hataya düştüğüm ve ladanızı eleştirme gafletinde bulundum için hatalıyım.Size hurda olmayan Arabaların Kral'ı Şahane arabanız ladayla uzun ve mutlu yıllar dilerim.

• quote:

Insanlardaki ön yargıyı kırmaya çalışmak atomu parçalamaktan zordur.ben bu hataya düştüğüm ve ladanızı eleştirme gafletinde bulundum için hatalıyım.Size hurda olmayan Arabaların Kral'ı Şahane arabanız ladayla uzun ve mutlu yıllar dilerim.

ABİ ARABANIN PLAKASINI YAZ BEN GELİP KENDİ LADAMLA VURAYIM ARABANA, ALLAH AŞKINA YAPMA HURDAYSA HURDA MADEM ZENGİNSİN KENDİ KULVARINDA AZ ÖTEDE OYNA, LÜTFEN BİRAZ KARAKTER SAHİBİ OLUN,MADEM KIYMETLİ CANIN VAR,ARABALARIN SANA VURMASINDAn KORKUYORSUN GİT KENDİNE KORUMA ALANLI BİR ŞEHİR SATIN AL, ÇOK PARAN VARYA (!)..,yapmayın gözünüzü seveyim biz sizin 80'lik arabanızı kıskanmıyoruz,siz burda milettin 3 5 kuruş biriktirdiği aldığı arabaları kıskanıyorsunuz,sizin hakkınızda şikayet oluşturdum destek olmıcaksan, köstekde olmıcaksın bu iş böyledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreyil75 -- 23 Mayıs 2015; 0:02:30 >

• Ladanızımı kıskanmışım bu kadar yazdıklarımdan bu sonucumu çıkardın ne diye şikayet ettin beni ladamı kıskandı diyemi sen ilkmektepten ne zaman mezun oldun?AQ na hayran oldum.

• quote:

Ladanızımı kıskanmışım bu kadar yazdıklarımdan bu sonucumu çıkardın ne diye şikayet ettin beni ladamı kıskandı diyemi sen ilkmektepten ne zaman mezun oldun?AQ na hayran oldum.

valla abi ben üniversiteden mezun olacam ama sen ilk mektebi bile bitirememissin belli yaşında nedense bi 13 14 olduğuna kanaat getirdim,seviyene düşmek istemiyorum yöneticilere bırakıyorum seni

• Sen düşmüşsün düşeceğin seviyeye zaten Daha düşeceğin bir yer kalmamış.sen şimdi oradan nasıl çıkarım onu düşün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar arkadaşlar.
    Bende bir iki güne kadar balık avına gitmek için Samara alacağım,bana ne gibi öneriniz olur.Araç tanıdık birinde hatta bir kezde beraber gittik araç diri duruyor,bildiğim kadarıylada ciddi bir sorunu yok.Ciddi bir bakımdan geçirmem gerekirmi.
    Herkese iyi forumlar.

• Ladaların durumu genelde sizden önceki sahibi ile alakalıdır, bakımlı ise çok sıkıntı olmadan devam edebilirsiniz, aksi halde iyi bir bakımdan geçmesi şart. Sizin sağlığınız açısından, zorlanmadan 140 150 yapan bir araçtan bahsediyoruz. Benim arabayı ilk aldığımda frenler korku filmi gibiydi. Ustaya sordum, ford gibi olmaz tabii dedi, dedim yandık. Frenciye götürüp komple balata disk, kampana, hidrolik ne varsa değiştirdim. Şimdi hiç aratmıyor fordu.

Benim tecrübeme göre aşağıdaki prosedür işinizi görür.

Kaputu açıp bakın bakalım araçta antifiriz varmı ? Eğer su kabının orda taşma izleri varsa, araç hararet yapıyor demektir. %50 alma hevesiniz kaçsın.

Fan açılıncaya kadar gezin tozun, daha sonra, sakin bir yolda 1. 2. 3. viteslere çok seri bir biçimde kaldır. Eğer vites geçişlerinde çartlama yapıyorsa. şanzuman az bir az sıkıntılıdır (ha öyle de kullanırsın sakin süreceksen). %30 alma hevesiniz kaçsin.

40 50 km sürat ile frenleri sağlam bir şekilde deneyin. sıkıntı varsa, fren bakımına girecek demektir.

Daha sonra araç rölantideyken yağ kapağını açın bakalım üfleme varmı.

Ladaların motorlar, çok iyi bakımla 300 bin görür, Türkiyedeki durumda 180 200 bin km maksimum iyimser bir tahmin olacaktır. Motor yapması çok masraflı değil. Ancak uğraşmak para harcamak istermisiniz bilmem.

Ön gögüs çatlak olabilir, fazla kafaya takmayın, orjinal üst parça 100 tl. Ancak alt kısımın kulakları kırılıyor. İşçiliği çok eğer alt kısım yerinden oynuyorsa çok ses yapar %30 alma hevesiniz kaçsın.

Halıyı kaldırıp bakıp özellike söför tarafı çürüme yapar, arka amortisör kuleleri çürüme yapar buralarda çürük varsa alma hevesiniz %50 kaçsın.

Bütün arabalar, sorunsuz kullanmak için bakım ister. Lada nın güzel tarafı parçaların ucuz olması. 0 montaj (yani fabrikanın kullandığı) şanzuman için 1.500 tl fiyat aldım. Çıkma motor gani. 0 silindir kapak 700 tl mi ne. Bunlar ağır kalemler. Ufak tefekleri saymıyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.