Şimdi Ara

Sompo Japan Sigorta Nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
3
Favori
84.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2006 Model Golf'üm var. Diğer kasko firmalarının hepsine sordum. Axa fiyat olarak 1030TL gibi bir fiyat verdi. Sompo Japan Sigorta'da ise bu fiyat 900 lira. Sizce bu firma güvenilirmi? Daha önce kaskosunu burdan yaptırmış olan varmı?

İlginiz için teşekkürler.

• kaskoda axa iyidir servis ağı en geniş sigorta firmasıdır. sompo japan yeni açılmış bir firma oyüzden uygun vermiş olabilirler. Aksigortadan da bi fiyat alın bence onlarda uygun veriyolar. Ama yaptırabiliyosanız axadan yaptırmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GürkaN-18

kaskoda axa iyidir servis ağı en geniş sigorta firmasıdır. sompo japan yeni açılmış bir firma oyüzden uygun vermiş olabilirler. Aksigortadan da bi fiyat alın bence onlarda uygun veriyolar. Ama yaptırabiliyosanız axadan yaptırmanızı tavsiye ederim.
    som japan iyidir, fiba sigortayı satın aldılar. bütün fiba acenteleri otomatik sompo japan oldular. bizim fibadan kaskomuz vardı. ağır hasarlı kaza yaptık. sompo japan harika hizmet verdi. burdan yazmak boynumun borcudur. ayrıca duyduguma göre dünyanın en buyuk 2. sigorta şirketiymiş. rahatlıkla sompo japana güvenebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxaaazzz

som japan iyidir, fiba sigortayı satın aldılar. bütün fiba acenteleri otomatik sompo japan oldular. bizim fibadan kaskomuz vardı. ağır hasarlı kaza yaptık. sompo japan harika hizmet verdi. burdan yazmak boynumun borcudur. ayrıca duyduguma göre dünyanın en buyuk 2. sigorta şirketiymiş. rahatlıkla sompo japana güvenebilirsin.

Alıntıları Göster
    Ben de kaskomu sampo japan dan yaptırdım çok memnunum tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tablocu

Ben de kaskomu sampo japan dan yaptırdım çok memnunum tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    sompa japan ı tavsiye etmiyorum. Sebebi ise : bundan 3 ay kadar evvel sıkışık bir trafikte. peder aracıyla tıngır mıngır ilerlerken trafik duruyor. Bu sırada arkadan gelen bir beton mikseri pederin aracın arkasından gecmeye çalışırken, kamyonun mazot deposu hizasından , ford fusion ın arka bagaj marka yazan kısmından sürtüyor. trafik çok sıkışık olduğu için, sükür ki can kaybı yok yaralanma yok. Bu kısmı geçtikten sonra 2. plana bakarsak koskoca beton mikserinde de maddi sorun yok, olan garibim fusion da...
    Buraya kadar hersey ok. Olay bundan sonra baslıyor. Beton mikserinin mazot deposunun hemen yanından başlayan 2 parça koruması var, altlı üstlü, 35 santim ara ile aracın arka stoplarına kadar uzanan bir koruma demiri. BU iki demir aynı anda araca çarptıgı için aracın 2 farklı noktasında altlı üstlü olarak ezilme meydana geldi. Gel gelelim bu sompo cu arkadaşlar bunu kabul etmediler. Merkezlerine kadar gidip, konuyu izah etmeme rağmen, çekilen fotograflar üzerinde saatlerce konuşmamıza rağmen sadece alt kısmı ödediler üst kısmı kendimiz cebimizden yaptırmak zorunda kaldık. Kendi cebimizden bu işi 200 tl ye hallettik. Aracımız Mercedes, Bmw vs olabilirdi.. o zaman tablo değişirdi.
    Güvenebileceğiniz farklı bir sigorta markası varsa lütfen gidin başka bir firmaya yaptırın. 100 lira eksik verirsiniz 500 lira fazla olarak cebinizden çıkar.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RyLand

sompa japan ı tavsiye etmiyorum. Sebebi ise : bundan 3 ay kadar evvel sıkışık bir trafikte. peder aracıyla tıngır mıngır ilerlerken trafik duruyor. Bu sırada arkadan gelen bir beton mikseri pederin aracın arkasından gecmeye çalışırken, kamyonun mazot deposu hizasından , ford fusion ın arka bagaj marka yazan kısmından sürtüyor. trafik çok sıkışık olduğu için, sükür ki can kaybı yok yaralanma yok. Bu kısmı geçtikten sonra 2. plana bakarsak koskoca beton mikserinde de maddi sorun yok, olan garibim fusion da...
    Buraya kadar hersey ok. Olay bundan sonra baslıyor. Beton mikserinin mazot deposunun hemen yanından başlayan 2 parça koruması var, altlı üstlü, 35 santim ara ile aracın arka stoplarına kadar uzanan bir koruma demiri. BU iki demir aynı anda araca çarptıgı için aracın 2 farklı noktasında altlı üstlü olarak ezilme meydana geldi. Gel gelelim bu sompo cu arkadaşlar bunu kabul etmediler. Merkezlerine kadar gidip, konuyu izah etmeme rağmen, çekilen fotograflar üzerinde saatlerce konuşmamıza rağmen sadece alt kısmı ödediler üst kısmı kendimiz cebimizden yaptırmak zorunda kaldık. Kendi cebimizden bu işi 200 tl ye hallettik. Aracımız Mercedes, Bmw vs olabilirdi.. o zaman tablo değişirdi.
    Güvenebileceğiniz farklı bir sigorta markası varsa lütfen gidin başka bir firmaya yaptırın. 100 lira eksik verirsiniz 500 lira fazla olarak cebinizden çıkar.
    Saygılar.

Alıntıları Göster
    Aracımın kaskosunu ben de Sompo Japan'dan yenilettim.

Bekleyip göreceğiz ama japon firmalarına her zaman güvenmişimdir.
  • quote:

Saygılar.

Kamyonun trafik sigortası mı Sompo Japan'di?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Saygılar.

Kamyonun trafik sigortası mı Sompo Japan'di?

Alıntıları Göster
    Türkiye de hayat dışı alanında faaliyet gösteren 40 a yakın sigorta firması var. Çok büyük bölümü ağırlıklı yabancı sermayeli olan firmalar. Sigortacılık sektörü maalesef yurdumuzda en yüksek oranda yabancıların at koşturduğu bir sektör. Yabancıların kimisi dünyanın en büyük ve köklü firmaları olnmakla birlikte yeni olan birçok firma da var.
    Türkiye hepsi için bakir bir ortam. Hepsinin beklentisi oldukça fazla.

Yeni bir pazara girdiğinizde, rekabet etmenin farklı yöntemleri vardır. Fakat en bilineni ve en fazla uygulananı ise fiyat ile rekabet etmektir. Her hizmetin ve ürünün bir maliyeti vardır. Maliyetler ise fiyatı belirleyen en büyük unsurdur. Nihayetinde maliyetin altında satış yapılmaması ticaretin ana kuralıdır.

Eğer ki iyi bir hizmet vermek istiyorsanız bazı maliyetlerden asla kaçamazsınız. Belki bir süre pazardan pay almak için maliyetin altında satış yapılıp öz sermayeden zarar karşılanabilir.

Fakat maalesef piyasada uygulama böyle olmuyor. Başta ortaya konan cazip fiyat, kasko da eşit şartlar ve eşit hizmet vaadi ile müşteriye sunulmaktadır. Fakat hasar oluştuğunda tüm gerçekler ortaya çıkmaktadır. Başta 100 TL avnataj sonradan kat kat dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. O yüzden belli bir büyüklüğe, hizmet kalitesine, marka değerine, yaygın anlaşmalı servis ağına vs. vs sahip olmayan firmalardan uzak durun derim.

saygılarımla,

www.limonsigorta.com
  • Hangi firma olursa olsun poliçenin çok detaylı ve dikkatli incelenmesini tavsiye ederim. Sompo Japan firmasından aldığım teklifte poliçede araç tam hasar alması(pert yani) veya çalınması durumunda GÜMRÜKSÜZ bedelini ödeyeceğini yazıyor. yani beyefendiler bana %30-%40 (artık neyse gümrük oranı) eksik ödeyecekler dolayisiyla tavsiye etmem. Madde aynen şöyle:

"GÜMRÜKLÜ DEĞER KLOZU
    Bu sigorta poliçesindeki Araç Kasko Bedeli, aracın gümrüklü bedeli üzerinden belirlenmiş olup, herhangi bir kısmi hasarda hasar tutarı ilgili yedek parçanın Türkiye'de ilan edilmiş parekende satış fiyatları, tam hasara uğraması veya çalınması menşei katalog fiyatları üzerinden (gümrüksüz bedeli) ödenecektir. Bu hususlar taraflar arasında peşinen kabul edilmiştir."

Başka bir tavsiyem de İhtiyarı mali mesuliyet(yani karşı aracın hasarını ödeyen limit) limitlerinin yüksek tutulması. Trafikte gezen çok sayıda lüks araçlar ve cipler var. Yenilerinin fiyatları çoğunda 100 bin tl ve üzeri. Olmaz olmaz demeyin. Eğer bu araçların pert olmasına sebep olursanız limitin üstündeki kısmı siz ödersiniz. 100 bin tl'lik bir araca tam hasar verirseniz 22 bin tl'sini trafik sigortası karşılar. sonra kasko limitiniz devreye girer. Oda genelde 30-40 bin civarı veriliyor. kalan 40-50 bini cebinizden ödersiniz. araç daha pahalıysa durum daha kötü. Bu limitin artırımı genelde primi 30-40 tl artırır ama kesinlikle değer.
  • Benim poliçemde bu tarz bir tabir yok,aracınız özel koşullarda vergisiz alinmişsa gumruksuz pozu uygulanir, TC xxx dogrultusunda vergileri odenmis ise gumruksuz pozu uygulanmaz vergili tam degerinden odeme yapilir diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdusss

Benim poliçemde bu tarz bir tabir yok,aracınız özel koşullarda vergisiz alinmişsa gumruksuz pozu uygulanir, TC xxx dogrultusunda vergileri odenmis ise gumruksuz pozu uygulanmaz vergili tam degerinden odeme yapilir diyor
    benim kasko ve sigortanın zamanı geldi ve acentem sompo japan için oldukça uygun bir fiyat söyledi. bilinmedik bir şirket olduğundan biraz araştırma yaptım ve ilginç şeyler gördüm. örneğin;

mini onarım hasar olarak kaydediliyor ve sigortayı değiştirmek isterseniz hasar kaydı görünüyor
    sigortanın yenileme günü geldiğinde (öncekini kredi kartıyla ödediyseniz) size sormak kartınızdan para çekiyor
    hasarlarda değişmesi gereken parçayı onarım diyor
    değişen parçalarda orjinal değil yan sanayi

bu şikayetlerden şikayet sitelerinde çok var. bende biraz düşüneyim dedim... bekliyorum.
    şunuda belirtmek isterim yıllardır aksigorta yaptırırım çokda memnunum. ama bu sefer acayip fiyat çıkardılar (hasarın varmı diye sorarsanız bırakın hasarı tek kuruş trafik cezam bile yok )
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankamon80

benim kasko ve sigortanın zamanı geldi ve acentem sompo japan için oldukça uygun bir fiyat söyledi. bilinmedik bir şirket olduğundan biraz araştırma yaptım ve ilginç şeyler gördüm. örneğin;

mini onarım hasar olarak kaydediliyor ve sigortayı değiştirmek isterseniz hasar kaydı görünüyor
    sigortanın yenileme günü geldiğinde (öncekini kredi kartıyla ödediyseniz) size sormak kartınızdan para çekiyor

bu şikayetlerden şikayet sitelerinde çok var. bende biraz düşüneyim dedim... bekliyorum.
    şunuda belirtmek isterim yıllardır aksigorta yaptırırım çokda memnunum. ama bu sefer acayip fiyat çıkardılar (hasarın varmı diye sorarsanız bırakın hasarı tek kuruş trafik cezam bile yok )

Ben daha sompo japan kaskoyla aracımı yeni yaptırdım. Camurşuk, far, stop ve hava deposu değişti. Tamamı orjinal.
  • quote:

quote:

Ben daha sompo japan kaskoyla aracımı yeni yaptırdım. Camurşuk, far, stop ve hava deposu değişti. Tamamı orjinal.

ben bu şikayetlerin hepsini şikayet sitelerinden aldım. O zaman millet biraz üstüne koyuyor diyebilirmiyiz
  • quote:

quote:

quote:

ben bu şikayetlerin hepsini şikayet sitelerinden aldım. O zaman millet biraz üstüne koyuyor diyebilirmiyiz

Alıntıları Göster
    Anadolu sigortanın 500 küsür trafik sigortası fiyatı çıkardığı araca 340 TL fiyat çıkardılar. Ekonomik olduğu kesin ancak hasar limitini ve diğer özelliklerini kontrol etmek gerekiyor. En güzeli bir aracıyla değil, yüzyüze görüşüp öyle karar vermek.
  • yaklaşık 10 ay önce en uygun fiyatı veren sompo japan sigortaya kasko yaptırdım bi kaza geçirdim ve aracımın işlemleri 20 gün içinde halledilerek perte çıkarıldı ve ödeme yapıldı 20. günün sonunda. daha önce aracım perte çıkmamıştı ama genel olarak verilen hizmetten ve firmanın güvenirliğinden memnun kaldım ve bana göre hızlı bi şekilde çözümlenmiştir. dolayısıyla tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyran33

yaklaşık 10 ay önce en uygun fiyatı veren sompo japan sigortaya kasko yaptırdım bi kaza geçirdim ve aracımın işlemleri 20 gün içinde halledilerek perte çıkarıldı ve ödeme yapıldı 20. günün sonunda. daha önce aracım perte çıkmamıştı ama genel olarak verilen hizmetten ve firmanın güvenirliğinden memnun kaldım ve bana göre hızlı bi şekilde çözümlenmiştir. dolayısıyla tavsiye ederim.
    AYRICA size ÜCRETSİZ KASKO SORGULAMASI YAPABİLECEĞİNİZ bir site tavsiye ediyorum.

http://kaskodegersorgulama.blogspot.com

Aracınızın kasko sorgulaması yaparken araç ruhsatını yanınızda bulundurmanız faydalı olur.
  • Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..
    "ucuz etin yahnisi yavan olur" derler. zorunlu sigorta yaptırılır ama özel sigorta hayatta yaptırılmaz. Servis ağı yetersiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvnccelik

Bugun aracimin kaskosunu sompo japandan yenilettim. Acikcasi biraz aceleye geldi ve gordumki bu firma mini onarimi tramere isletiyormus. Kaskoyu gelecek yil bu firmadan yaptirdiginizda hasarsizlik indiriminden yararlanabiliyormussunuz fakat baska br firma terch ettiginizde hasarsizlik indiriminden tramer dolayisiyla faydalanamiyorsunuz. Umarim bu sacma maddeyi gelen sikayetler uyarinca degistirirler.. Neyse umarim kucuk buyuk bir hasar durumuyla karsilasmayiz diyelim..

Merhabalar.

Ben 13 yıldır bu sektörde çalışmaktayım.Ankara da kendi firmamız var.uzun yıllar tek şirket olarak yapı kredi sigortaya aracılık ettikten sonra değişen fiyat politikaları ve çalışma şartları nedeniyle sektördeki hareketlenme sonucu yapı kredi sigortanın yanına Axa sigorta Anadolu sigorta Ergo Sigorta ve Ray sigorta gibi büyük firmaları ekleyerek çalışmaya devam etmekteyiz.Belirttiğiniz konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum.öncelikle sompo firması köti bir firma değildir fakat ne yazık ki bir axa asla değildir çünkü alt yapısı çalışma hızı ve müşteri memnuniyeti olsun axa sigorta sektör lideridir.

Mini onarım hizmetini tramere yansıtmayan şriket ne yazık ki kalmadı buda mini onarım hizmetinin cazibesini yitirmesine sebep oldu ne yazık ki ve inanın bana 2 sene önce her arayan mini onarım varmı poliçemde diye soruyorken artık kimse mini onarım talebinde bulunmuyor çünkü kimse bu şartlarda kullanmıyor.mini onarım faydalımı evet fakat burada dikkat edilmesi gereken şu diyelimki bu sene kaskonuz 600 tl tuttu ve indiriminiz en yüksek kademede.poliçe döneminde kazanız olmadı ve yenileme zamanı geldi arabanız da honda civic diyelim.Sompo dan fiyat aldınız ve kaskonuz olmuş 850 tl hani hasarı yansıtmıyor ya tramere ama bakıyorsunuzki o hasarı yansıtmadığı halde 850 derken diğer tarafta x şirketi size 840 tl veriyor ama hasar kademeniz bir alt kademeye gerilemiş ve o hasarı da almamış olsaydınız 840 değil 740 fiyat verme olasılığı vardı.bu durumda siz gidip mecburen sompodan devam ediyorsunuz çünkü hasar oranı sabit kalıyor.işte bu burada şirket değiştirme şansını da kaybediyorsunuz ve verdiği fiyata razı oluyorsunuz yani bir kısa örnek daha verecek olursak başka şirket size 840 diyor sompo 950 diyor hasarsızlıkmı yansın yoksa fazlamı ödersiniz tercih müşteriye kalıyor ben hasarsızlığımı yakmak istemeyeceğimden dolayı mecburen fazla ödemeyi tercih ederim çünkü onun tramere düşmesi bile sigorta sicilinize etki edecek daha sonraki dönemlerde aleyhinize olacaktır.

Bu uygulama müşterilerin iyi niyeti su istimal etmesi ve ufacık hasarlarında bu hizmeti kullanarak şirkete masraf çıkarması sonucu oluştu.Kaldıki bundan tam 2 sene önce bende poliçem de mini onarım kullandım dedim arabam mis gibi oldu allah razı olsun hizmetten dedim kasko sürem dolarken yenilemede bir baktım diğer firmalarda hasarım var şirketi aradım sordum durumu izah ettiler ve o zaman öğrendim.Bu şirketler arası alınan ortak karardan acentenin bile haberi olmamıştı

Kısacası mini onarım hizmeti yavaş yavaş ölüyor bu hizmeti düşünmeyin bunun içinde fazladan para ödemeyin.ufak tefek çizikleri sanayide ustanız da temizler göcükleride belli bir ücretle zaten çekiyorlar.

Mesela çok iyi bir hizmet olsa axa sigorta bunu poliçesine ekler ama hizmet be yazık ki yok.Aslında var ama auto king gibi büyük bir firma ile değil daha yeni yeni büyümeye çalışan otto zenith adlı firma ile bu hizmeti veriyorlar ama sınır 150 tl ve neyi götürseniz zaten 150 tl ye girmez bu hixmet diyorlar.kaldıki bir çok axa müşterisi bu hizmeti sormuyor bile.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.