Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • atrixin değişim kararında ve 1.5 ayı bulmasından sonra parayi geri alma girişiminde bulundum ve yeni model arayışına girdim ilk ve en çok istediğim xt910 oldu ama atrix gibi wifi çok zayıftı(özürlü) ölü piksel, resmi güncellemeyi yapınca garanti dışı kalmasi, türkiye ofisinin olmaması(biz onlar için potansiyel müşteri bile değiliz) yerel ve online sitelerde markalar arasında motorolanin kalkması,artık donanımlarının eskimesi sebebiyle şu an performans canavarı xperia SP Ye yöneldim benim için dezavantajları 1- teleservis 2- 4.6' ekranı
    beni müşteri olarak tanımayan 45 gündür cihaz gönderme zahmetinde bulunamayan göndereceği meçhul olan hiçbir şekilde bilgi alamadığım motorala sevdası burda son buldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam değişim kararı hangi nedenden dolayı verildi ve bunun için nereyle görüştünüz

• Wifi de sorun yok, çoluk çocuk uydurması, şehir efsanesi. Türkiye ofisi yok ama garantisi var, sorun olmaz. Update alan bir cihazın garanti disı kalması ne denli gerçekçi? Tamir etmek zorundalar, mecburlar. Retail eu romlu bir cihazsa yapacaklar, servisin asiliği, densizliği...

Sony 6 sonra elinizde kalır, haşat olur. Tercih sizin

• Kernel cıkarsa Atrix kullanıcılarının %80'i telefonunu 1-2 sene daha degistirmez. Kernel cıkmazsa herkes yeni telefon almaya yonelebilir 4-5 ay icinde.
    Birileri kernelin cıkmasını istemiyor arkadaslar, siz daha anlamadınız mı.

• 05.30.13 tarihinde ekranın sol alt ve sağ üst köşelerinde oynama sebebiyle teleservise gönderdim hemen değişim kararı çıktı ama 45 gündür motorola yeni cihaz gönderme zahmetinde bulunamadı bulunacağına dair herhangi bir bilgi alınamıyor servis motorala gönderecek biz işimizi yaptık ve bilgi alamıyoruz yasal haklarınız sizde saklıdır diyor bu iş aslında işime geldi zaten yenilemeyi düşünüyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Wifi de sorun yok, çoluk çocuk uydurması, şehir efsanesi. Türkiye ofisi yok ama garantisi var, sorun olmaz. Update alan bir cihazın garanti disı kalması ne denli gerçekçi? Tamir etmek zorundalar, mecburlar. Retail eu romlu bir cihazsa yapacaklar, servisin asiliği, densizliği...

Evet zorundalar ama titreşim motoruna rakamı hatırlamıyorum illegal yazılım diyerek 300 400 tl servis ücreti istiyorlar
    evet motoralada elimde kaldı henüz karar vermedim araştırmaya devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Wifi de sorun yok, çoluk çocuk uydurması, şehir efsanesi. Türkiye ofisi yok ama garantisi var, sorun olmaz. Update alan bir cihazın garanti disı kalması ne denli gerçekçi? Tamir etmek zorundalar, mecburlar. Retail eu romlu bir cihazsa yapacaklar, servisin asiliği, densizliği...

Evet zorundalar ama titreşim motoruna rakamı hatırlamıyorum illegal yazılım diyerek 300 400 tl servis ücreti istiyorlar
    evet motoralada elimde kaldı henüz karar vermedim araştırmaya devam

Bütçeniz müsaitse one dışında bir cihaz tavsiye etmem. Şahsen bir telefona da ciddi miktarda para verme taraftarı değilim, telefon altı üstü... Google ın satın alması kötü oldu aslında, sistemi bozdular, tüketiciyi yok sayan bir anlayışa büründüler. 2 senedir cihaz çıkarmadılar. Atrix e update verseler diğer iş ortaklarının ürün satamamak gibi bir durumdan şikayet edilmesinin önüne geçmek içindi. Tipik kapitalist mantığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alikevicius

Kernel cıkarsa Atrix kullanıcılarının %80'i telefonunu 1-2 sene daha degistirmez. Kernel cıkmazsa herkes yeni telefon almaya yonelebilir 4-5 ay icinde.

kernele gerek yok bu haliyle bile bikaç sene değiştirmem ben telefonu. gayet hızlı, sağlam her işimi yapan bir alet. uyduruk bir güncellemeyi dert edecek değilim açıkçası.
  • Yarın gönderiyorum cihazı teleservise :)

• Aynen katılıyorum atrix canavardır candir eğer motorolaya kızmış olmasam ib de sıfırını gördüm 570tl felan alırdım android platformu için yazılan oyun ve programların tümünü çalıştırabiliyor s3 mini modern combat 4 çalıştıramiyormuş atrix 0 takılmayla oynuyordu

• Arkadaşlar ,

Belki forumda vardır ama ben göremedim. Çözüm varsa paylaşırsanız sevinirim.

Telefonda kurumsal mail hesabı eklediğimde ( veya başka hesap) ekran kilidi şifreli olarak geliyor. Ekranda önce kilidi manuel açıyorson. Sonra şifreyi girmeni istiyor. Araç kullanırken kiliti açmak için şifre girmek pek uygun olmuyor. Güvenlik ayarlarına baktığımda uzak yönetici sistemi kontrol ediyor gibi yazı çıkıyor . Ekran kilidi şifresini kaldır seçeneği flu görünüyor. Müdahale edemiyorsunuz. Yöneticilere baktığımda mail hesabım görünüyor. Hesabı kaldırdığımda ekran kilidi şifresi yine geliyor. gmail hesabındaki verileri sildiğimde ve çalışan uygulamalarda yönetici işlevini durdurduğumda güvenlik yetkilerini kullanabiliyorum.

Sorum ; 1-2 ay öncede kurumsal senkronizasyonda maillerime bakıyordum ve ekran kilidi şifresi girmiyordum ve güvenlik ayarlarını kontrol edebliyordum. Ne oldu da telefon ekran kilidi şifresi istemeye başladı. Bilen varsa cevabı paylaşırsa sevinirim.

• kullandiginiz mail hesabinin guvenlik ayarlarinda bir degisiklik olmis olabilir mi acaba? belki baska bir sisteme falann gecilmistir.

• Yardım istedim ama kimse oralı olmadı bende kendi başıma yapayim dedim ama olmuyor. root yaptım sonra bootloader unlock yapmaya çalışıyorum fotğraftaki gibi sonlanıyor işlem ama sonuç olarak telefon hala eskisi gibi açılıyor. unlock falan yazmıyor yani açılırken. ne yapabilirim acaba ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: sikkofield

Yardım istedim ama kimse oralı olmadı bende kendi başıma yapayim dedim ama olmuyor. root yaptım sonra bootloader unlock yapmaya çalışıyorum fotğraftaki gibi sonlanıyor işlem ama sonuç olarak telefon hala eskisi gibi açılıyor. unlock falan yazmıyor yani açılırken. ne yapabilirim acaba ?????

ihop bell rar yazan dosyayı rsd lite ile yuklediniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: captor34

quote:

Yardım istedim ama kimse oralı olmadı bende kendi başıma yapayim dedim ama olmuyor. root yaptım sonra bootloader unlock yapmaya çalışıyorum fotğraftaki gibi sonlanıyor işlem ama sonuç olarak telefon hala eskisi gibi açılıyor. unlock falan yazmıyor yani açılırken. ne yapabilirim acaba ?????

ihop bell rar yazan dosyayı rsd lite ile yuklediniz mi

evet ama rar dan çıkarıp sbf uzantılı dosyayı flashladım

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Kernel cıkarsa Atrix kullanıcılarının %80'i telefonunu 1-2 sene daha degistirmez. Kernel cıkmazsa herkes yeni telefon almaya yonelebilir 4-5 ay icinde.

kernele gerek yok bu haliyle bile bikaç sene değiştirmem ben telefonu. gayet hızlı, sağlam her işimi yapan bir alet. uyduruk bir güncellemeyi dert edecek değilim açıkçası.

Ben katılmıyorum sizin bu dusuncenize. Guncelleme bana gore onemli. Cunku bazı uygulamalar artık ics ve uzeri istiyor. İleriye dogru bu uygulamaların sayısı artacaktır. O yuzden kernel gelmedigi takdirde yılbasında telefonu degistirmeyi dusunuyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Ben katılmıyorum sizin bu dusuncenize. Guncelleme bana gore onemli. Cunku bazı uygulamalar artık ics ve uzeri istiyor. İleriye dogru bu uygulamaların sayısı artacaktır. O yuzden kernel gelmedigi takdirde yılbasında telefonu degistirmeyi dusunuyorum.

tabi görüş meselesi ama sonuçta her uygulamanın bir alternatifi illa ki var. 3-5 ayda telefonu kullanamayacak kadar artacağını düşünmüyorum bahsettiğiniz tarzdaki uygulamaların sayısının. en olmadı zaten şuanda jb çalışıyor alette, bir sorun şarj daha çabuk bitiyor onda da atrix gücünde bir telefona sırf güncel diye para vereceğime onda biri fiyatına bir tane yedek batarya alırım olur biter...

15 senede 4. telefonunu kullanan biri olarak ortalama bir bilgisayar gücündeki telefonun sırf yazılım için değiştirilmesine anlam veremiyorum açıkçası, sanırım birazda bundan kaynaklanıyor bu yöndeki görüşüm.

• quote:

Hocam o bu işlemi yaptıktan sonra

fastboot oem unlock (gizlediğiniz kod) bu şekilde yazıp enterlayın

• quote:

Orijinalden alıntı: majestica

quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

quote:

Arkadaşlar telefonumda igo primo kurulu ve tüm ses ayarları açık olmasına rağmen sesli yönlendirme yapmıyor çok uğraştım ama olmadı bende bu gün sygic kurdum aynı sorunu onda da yaşadım anladım ki sorun telefondan telefonun (2.3.4 orjinal rom) ses ayarlarından ses ler açık ve seviyeleri yukarılarda ama yinede sesli yönelndirme yapmıyor nedeni ne olabilir.

Ses dosyalarini kurup baslangic ayarlarinda sectin mi?

İgo ve sygic içindeki ses dosyarlarını kontrol ettim dosyalar mevcut ve ilk kurulumda türkçeyi seçtim.
    İgo da uyarı sesini açınca örnek ses veriyor ama sygiç de örnek ses çalıyor diyor ama ses gelmiyor. neden olabilir?

Bende de her iki program da mevcut, her ikisini de kullanıyorum..şöyle bir tesbitimi paylaşayım..Sygic mukayese edince IGO'ya göre daha az konuşkan..sadece önemli kavşaklara vs. gelindiğinde konuşuyor, bu da insana acaba ses kısmında bir sıkıntı mı var dedirtiyor. IGO yol boyunca neredeyse hiç susmuyor ..bence çoğu da gereksiz (300 m boyunca sağdan devam et gibi direktifler zaten çıkışı olmayan bir otoyolda gereksiz bence)
    Bir de her iki program da yol üzerinde hareket etmeden konuşmaya başlamıyor (sanırım IGO da durum biraz farklı ve ilk sözü "rota yeniden hesaplanıyor" gibi bir şey oluyor)

Bu yazdıklarım bilmiyorum sizde çözüme yönelik bir fikir oluşturdu mu?

İgo ile 328 km yol gittim tık ses yok.

İgoyu açtıktan sonra ses açma tuşuna basılı tutup deneyin , belkide multimedya sesleri kısık olduğundan sesi çıkmıyorda olabilir.

• Igo ile sygic le ne ugrasiyorsunuz navitel kullanin olsun bitsin kadin 500 100 50 25 10 5 metreye kadar soyluyor herbirinde yani caminin tam yanindan gecerken hem telde hem tan tarafta ayni anda camiyi gorebiliyorsunuz bence muthiş

• 
Sayfa: önceki 11361137113811391140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.