Şimdi Ara

2012 Plaka Taşıma/Nakil/Değiştirme Masrafları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
22.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 yılı için internetten aramalarda kolay çıksın diye bu bilgileri yazayım dedim.
    Farklı ilden kendi ilimize nakil ile gelen plakanın değişimi için masraflar
    1-77,5 TL yeni ruhsat ( tescil belgesi)
    2-25 TL Plakalar
    3-20 TL Muameleci
    4-5 TL Şoförler odasından alınacak araç dosyası
    5-10 TL bunu nereye verdim hatırlamıyorum.

Toplam= 140TL, ben emniyetin hatası yüzünden 2 kez plaka çıkartmak zorunda kaldım 2*25 oldu yani...

• Istediğin plakayı sipariş etmek yada listeden istediğini seçmek söz konusumudur??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

Istediğin plakayı sipariş etmek yada listeden istediğini seçmek söz konusumudur??

Söz konusu tabi ki polis vakfına bağışta bulunarak alınabiliyor.
  • Arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum. Ben Ispartadan bir arac alacagım. plakasını degistirmek istiyorum. Notere soyledik parsını verdik.Ben simdi bu aracla geri memleketime donmek istiyorum. 300 km yol.Yola cıkmadan önce sigortasını kestirmem lazım sanırım. Peki benim memleketimdeki sigortacıya ben bunu kestirsem sigorta yanımda olmadan ikamet ettigimde bana ceza yazılır mı?. Peki plakam degistiginde eski plakayı ne edecem ben
  • takip...
  • siz ıspatra noterinden ısparta plakalı bir araç aldıysanız ve plaka değiştirmek istediğinizi noterde beyan ettiyseniz sigortanızı söylediğiniz şekilde yaptırarak yola gdebilirsiniz. emniyetin sistem sorgusunda sigorta gözükür. gittiğiniz ilde de 30 gün içerisinde tescil şubesine giderek yeni plaka ve ruhsatlarınızı alacaksınız. almaya gittiğinizde eski plkaları sizden isteyecekler.
  • bi araç aldım 34 plaka, jaguar x type, henüz devrini almadım. devrini alırken, plakayı gene 34 olmak üzere, 34 JAG, 34 JG, 34 JGR vs. gibi bir seriye değiştirmek istiyorum, bu mümkün müdür aynı şehir olduğu için ve bana kaça patlar? Teşekkürler.
  • Mümkün değildir.Nüfüs bilgilerinize göre bağlı bulunduğunuz adrese çıkar.Adres istanbul ise plaka keyfi olarak değişmez.
  • bende izmirden bir araç alıcam ama istanbula götürücem 35 plakayla istanbulda bi sorun çıkarmı plaka değiştirmek zorunlumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

quote:

Istediğin plakayı sipariş etmek yada listeden istediğini seçmek söz konusumudur??

Ne kadar bir bagis acaba? Benim ikamet ettigim ilcede suan B ile baslayan plakalar var ve bende isimden goreceginiz uzere BT gibi bir plaka almak istiyorum. Bagis dediginiz ne kadar bir mebla bilginiz varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batu

quote:

quote:

Ne kadar bir bagis acaba? Benim ikamet ettigim ilcede suan B ile baslayan plakalar var ve bende isimden goreceginiz uzere BT gibi bir plaka almak istiyorum. Bagis dediginiz ne kadar bir mebla bilginiz varmi?

Plakanın az bulunabilirliği tanıdık durumu ve değişir. Çok süper bir plaka değilse FB 1907 , BJK XX , MRT , CAN, CEM vs 20 den taş çatlasın 100 olsun . Belki beleş bile olur belli olmaz. Ben baş harflerini aldım ailemin sıradan durduğu için normal olarak ücretsiz çıkma plakalardan seçtim.
  • Farklı bir şehirde bulunan ikinci bir ev nufüs kaydına eklenirse (yazlık vb gibi eklenebiliyor) bu ikinci adresin olduğu şehirden plaka alınabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkrty

bende izmirden bir araç alıcam ama istanbula götürücem 35 plakayla istanbulda bi sorun çıkarmı plaka değiştirmek zorunlumu?

plakayı değiştirmeniz şart değil. ben şu an ıspartadayım. ve plakam 58. önceden ikamet adresinin plakasını yaptırmak gerekiyormuş onu kaldırmışlar. tabi kalkıp istanbuldan 34 plaka araç alsam anında 32 yaparım. kasko,trafik sigortası daha düşük burda.
  • Ben 79 Kilis plakalı bir araç aldım. Noterde plaka değişiliği istemiyorum dedim ama şimdi pişman oldum. 1 aylık süre de doldu. Şimdi 27 Gaziantep yapmak istiyorum. Zaten ikamet adresim de Gaziantep. Araca LPG taktırdım. Hazır evraklar yenilenecekken 27 yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdalnihal

Ben 79 Kilis plakalı bir araç aldım. Noterde plaka değişiliği istemiyorum dedim ama şimdi pişman oldum. 1 aylık süre de doldu. Şimdi 27 Gaziantep yapmak istiyorum. Zaten ikamet adresim de Gaziantep. Araca LPG taktırdım. Hazır evraklar yenilenecekken 27 yapabilir miyim?

hocam sürekli değiştirip durmuşsunuz

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseaz -- 5 Mayıs 2013; 14:17:27 >
  • quote:

2012 yılı için internetten aramalarda kolay çıksın diye bu bilgileri yazayım dedim.
    2-25 TL Plakalar
    3-20 TL Muameleci

Toplam= 140TL, ben emniyetin hatası yüzünden 2 kez plaka çıkartmak zorunda kaldım 2*25 oldu yani...

ya bu muameleci bayağı ucuzmuş. :-))))

neye muamele çekiyor bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

quote:

2012 yılı için internetten aramalarda kolay çıksın diye bu bilgileri yazayım dedim.
    2-25 TL Plakalar
    3-20 TL Muameleci

18 yaşını geç hele bir sen, düşünme yetin bel altından kafana doğru taşınsın anlarsın ne muamelesi olduğunu
  • quote:

quote:

quote:

2-25 TL Plakalar
    3-20 TL Muameleci

18 yaşını geç hele bir sen, düşünme yetin bel altından kafana doğru taşınsın anlarsın ne muamelesi olduğunu

bilader bozulma ama ...

-sen önce kafayı çalıştır "muameleciye" para kaptırma!
    -bir de düzgün ifadeler için türkçeni biraz geliştir.

yiğidi öldür hakkını yeme demişler.. o yüzden hakkını da söyleyeyim.

evde otururken beni çok güldürdün, o yüzden sana teşekkür ediyorum.

birde şu cümledeki samimiyetinden dolayı seni takdir ettim.

"5-10 TL bunu nereye verdim hatırlamıyorum."

şurda forumda eğleniyoruz, bozulma böyle şeylere , olğunlukla karşıla, otur cümlelerini oku sende eğlen.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

2-25 TL Plakalar
    3-20 TL Muameleci

bilader bozulma ama ...

-sen önce kafayı çalıştır "muameleciye" para kaptırma!
    -bir de düzgün ifadeler için türkçeni biraz geliştir.

yiğidi öldür hakkını yeme demişler.. o yüzden hakkını da söyleyeyim.

evde otururken beni çok güldürdün, o yüzden sana teşekkür ediyorum.

birde şu cümledeki samimiyetinden dolayı seni takdir ettim.

"5-10 TL bunu nereye verdim hatırlamıyorum."

şurda forumda eğleniyoruz, bozulma böyle şeylere , olğunlukla karşıla, otur cümlelerini oku sende eğlen.

verilen belge daktilo ile dolduruluyor, sen belki yanında daktilo ile geziyorsun ya da kafanı çalıştırınca daktiloya dönüşüyor olabilirsin. Kafayı çalıştırınca daktilo bulamadım bir daha ki sefere iyice konstantre olurum.

türkçeyi geliştirme tavsiyesinde bulunan adam "birader" i "bilader" olarak yazmış pehh!

gerisine cevap yazmıyorum...
  • quote:

quote:

aslında bu bir yolsuzluk değil mi?
    polis vakfı ile trafiğin ne alakası var?
    polis vakfının trafiğe mi katkısı var? devlete mi katkısı var?
    rüşvetin resmi kılığa girmiş şekilleri mi üretiliyor acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.