Şimdi Ara

Kies güncelleme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
15.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar telefonu yeni aldım güncelleyim dedim ancak kies %3'te takılı kaldı. Usb kablosunu çıkarmayın diyor. Öylece bekliyorum ne yapabilirim. USB'yi çıkarsam sorun olur mu?

Eğer bu durumla karşılaşırsanız (Güncelleme sırasında %3-4-5... farketmez, %0'daysa güncelleme hiç başlamamış demektir yani eski sürümle telefonu kullanmaya devam edebilme ihtimaliniz var):

1- Görev yöneticisinden kies'i sonlandırım.
    2- Usb'yi çıkartın
    3- Bataryayı çıkartın ve geri takın
    4- Telefonun ses açma-ok(menü)-açma/kapama düğmelerine (3 tuş) aynı anda basın (kurtarma ekranı gelecektir)
     Kies güncelleme sorunu

5- PC'den kies'i açın ve telefonu telefonu bağlayın
    6- Kies kurtarma ekranı karşınıza gelecektir, orda yazanları uygulayın.
     Kies güncelleme sorunu

7- İki aşamalı şifre tarama işlemi bittikten sonra güncellemeye başlıyacak
    8.1- "Tamam sorun yok yüklendi"
    8.2- "Yükleme tekrar takıldı" (Bende %3'te takıldı aynı yerde) yukardaki işlemi (1'den itibaren) bir kez daha deneyin.
    9- "Yükleme tekrar takıldı" Servise göndermekten başka çareniz yok.

Mecburen kargoyla Ankara'daki servislerine gönderdim. Telefonla görüştüğüm arkadaş bana en fazla 1-2 güne sorun çözülür dedi. Cumaya telefonu bekliyorum

Servise giden telefon 2 haftadan önce gelmez. Bu bir servis geleneğidir. Bakalım Samsung ne yapacak...

edit: başlık konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucidEresbos -- 23 Şubat 2012; 2:49:09 >

• arkadaşlar yardım lütfen kiessi sonlandırdım. Sonra bataryayı çıkarıp kurtarma moduna geçtim ve acil durum kurtarma modunda cihaz, ikili şifre çözümlemeden sonra tekrar %3te takıldı

edit: İşlemi yineledim yine %3'te takıldı Müşteri hizmetlerini aradım Anakaraya servise göndercem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucidEresbos -- 22 Şubat 2012; 10:10:47 >
  • kardeşim sorunu galaxy s 2 forumunda paylaş kesin yardımcı olacak vardır.bende s2 kullanıyorum ama yanlış yönlerdirmek istemiyorum seni onun içinhttp://forum.donanimhaber.com/m_49417326/mpage_587/tm.htm buraya yaz birde.inşallah bir sorun yoktur.telefon açılmıyor mu şuan?
  • Telefon açılmıyordu, hata ekranı geliyordu. Bende bu gün Ankara'daki samsung servisine gönderdim. Servisle görüştüğümde arkadaş bana sorunun 1 günde halledileceğini söyledi. Bu iddiaya göre telefonun cuma günü elimde olması lazım
  • İnşallah Önemli Birşey Yoktur Telefonun.
  • Sanmıyorum tamamen kiesten kaynaklı bence sorun.
    Samsung gibi bir firmanın kies gibi bir program yapması hadi yaptı adam akıllı server desteği vermemesi... Güncellemeleri PC'ye indirip odin gibi kursak hiç böyle bir şeyle uğraşmıyacaz.
    Donanım ağırsası yoktur çünkü telefon açılıyor ve kurtarma ekranına girebiliyorum. Samsungun sitesinde de çözüm yolları yok

Odindede garanti kapsamı dışına girme olasılığı var ki benim gibi yeni android kullananlar hangi root'u indireceği konusunda sıkıntı yaşıyor.

Einstei mode off:
  • quote:

Orijinalden alıntı: LucidEresbos

Arkadaşlar telefonu yeni aldım güncelleyim dedim ancak kies %3'te takılı kaldı. Usb kablosunu çıkarmayın diyor. Öylece bekliyorum ne yapabilirim. USB'yi çıkarsam sorun olur mu?

Eğer bu durumla karşılaşırsanız (Güncelleme sırasında %3-4-5... farketmez, %0'daysa güncelleme hiç başlamamış demektir yani eski sürümle telefonu kullanmaya devam edebilme ihtimaliniz var):

1- Görev yöneticisinden kies'i sonlandırım.
    2- Usb'yi çıkartın
    3- Bataryayı çıkartın ve geri takın
    4- Telefonun ses açma-ok(menü)-açma/kapama düğmelerine (3 tuş) aynı anda basın (kurtarma ekranı gelecektir)
     Kies güncelleme sorunu

5- PC'den kies'i açın ve telefonu telefonu bağlayın
    6- Kies kurtarma ekranı karşınıza gelecektir, orda yazanları uygulayın.
     Kies güncelleme sorunu

7- İki aşamalı şifre tarama işlemi bittikten sonra güncellemeye başlıyacak
    8.1- "Tamam sorun yok yüklendi"
    8.2- "Yükleme tekrar takıldı" (Bende %3'te takıldı aynı yerde) yukardaki işlemi (1'den itibaren) bir kez daha deneyin.
    9- "Yükleme tekrar takıldı" Servise göndermekten başka çareniz yok.

Mecburen kargoyla Ankara'daki servislerine gönderdim. Telefonla görüştüğüm arkadaş bana en fazla 1-2 güne sorun çözülür dedi. Cumaya telefonu bekliyorum

Servise giden telefon 2 haftadan önce gelmez. Bu bir servis geleneğidir. Bakalım Samsung ne yapacak...

edit: başlık konu

Kardeşim Öncelikle konuyu actıgın teşekkür ederim aynı sorun bendede var defalarca denememe ragmen tel acılmıyor sen servıse gondermıssın acaba arıza sorduklarında ne soyledın bı yardımcı olursan cok sevınırım
  • s3 güncelleme yapmak istiyorum kies %99 da yarım saattir bekliyor? doğru mu yoksa hata mı veriyor sizce
  • Kies programı gelmiş geçmiş en berbat telefon yönetim programı. Bağlanmaz, güncellemez, yedeklemez. Berbat program üretmek için özel çaba sarfetmişler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.