DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye
112
Cevap
8
Favori
109.412
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      217 Mesaj
      21 Şubat 2012 19:51:10
      Arkadaşlar iki adet Sandisk Cruzer Edge 16GB bellek aldım, belleklerimi paketlerinden çıkarttım masaüstü bilgisayarımda biçimlendirdim donanım kaldır demeden çıkartıp laptopa taktım ve ikiside yazma korumalı oldu. Kayıt defteri ayarları ve Google aramalarında çıkan neredeyse tüm usb bellek formatlama programlarını denedim yazma korumasını kaldırmayı başaramadım. Bellekler boş ve kullanamıyorum. Sorunu çözen arkadaşa bir tanesini hediye edeceğim kargoyla adresine göndereceğim. Bu konuda kesin bir çözüm bulamamış olmama inanıyorum ya bende sorun var ya da insanlık henüz bu sorunun cevabını bulmadı kafayı yemek üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 21 Şubat 2012; 19:54:25 >

• Çavuş
      42 Mesaj
      21 Şubat 2012 21:40:52

• Teğmen
      217 Mesaj
      21 Şubat 2012 21:55:42
      quote:

Orijinalden alıntı: nirotor

Bu programı denedin mi? http://www.apacer.com/en/support/downloads/Repair_v2.9.1.1.zip

Usb Flash disk not Found diyo

• Yüzbaşı
      805 Mesaj
      22 Şubat 2012 02:58:14
      Birde şurdan inenle bak:
      https://github.com/down.../pbatard/rufus/rufus.exe

[image]local://upfiles/1892/1EA9C11ADA35439C9EA31B5544EAE724.jpg[/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tan -- 22 Şubat 2012; 3:01:14 >

Kargalar ötmeye başlayınca, bülbüller susar.
    • Yüzbaşı
      466 Mesaj
      22 Şubat 2012 03:32:00

• Binbaşı
      1595 Mesaj
      22 Şubat 2012 12:18:00
      yalnızca laptopda oluyorsa laptop windows registry ayarlarında kısıtlama olabilir.

Mesut Akcan akcanSoft.com
    • Yüzbaşı
      712 Mesaj
      22 Şubat 2012 15:38:45
      www.hotfile.com/dl/15913430/4ebe5e9/FlashFree.rar.html

bu programı dene bakalım veya

Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet \Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın. Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiPeRVA -- 22 Şubat 2012; 15:40:49 >

• Yüzbaşı
      454 Mesaj
      22 Şubat 2012 17:15:28
      quote:

Orijinalden alıntı: _osiris_

Arkadaşlar iki adet Sandisk Cruzer Edge 16GB bellek aldım, belleklerimi paketlerinden çıkarttım masaüstü bilgisayarımda biçimlendirdim donanım kaldır demeden çıkartıp laptopa taktım ve ikiside yazma korumalı oldu. Kayıt defteri ayarları ve Google aramalarında çıkan neredeyse tüm usb bellek formatlama programlarını denedim yazma korumasını kaldırmayı başaramadım. Bellekler boş ve kullanamıyorum. Sorunu çözen arkadaşa bir tanesini hediye edeceğim kargoyla adresine göndereceğim. Bu konuda kesin bir çözüm bulamamış olmama inanıyorum ya bende sorun var ya da insanlık henüz bu sorunun cevabını bulmadı kafayı yemek üzereyim. Fikirlerinizi bekliyorum.

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

Visual Basic,C++,C#,Asp.net Te Her Türlü Yardım Etmeye Çalışırım :)
    • Teğmen
      217 Mesaj
      22 Şubat 2012 17:47:27
      quote:

Orijinalden alıntı: tan

Birde şurdan inenle bak:
      https://github.com/down.../pbatard/rufus/rufus.exe

[image]local://upfiles/1892/1EA9C11ADA35439C9EA31B5544EAE724.jpg[/image]

olmadı hocam Error : Write Error

Alıntıları Göster

denendi iki yöntemde olmuyor

quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

flas belleklerin her hangi bir yerinde jumper varmı küçük tuş gibi olurlar genelde sağa ve sola doru olular eğer varsa tam tersi yöne dönderin gine olmuyor ise windows ta bir sorun vardır destek vermoyor ola bilir !

jumper yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 22 Şubat 2012; 17:50:29 >

• Yüzbaşı
      454 Mesaj
      22 Şubat 2012 19:51:12
      ozaman son çare flas belleğe şase yaptırcaksın takcaksın pcye o beynin olduğu yere tornavida çekçeksin eğer üstünde yeşil bir led varsa o an için sarı renk yanar :) flas ın hafızaya 0 kodlar dorudan ve ne var ne yok ölür :)

• Teğmen
      217 Mesaj
      22 Şubat 2012 20:14:22
      quote:

ozaman son çare flas belleğe şase yaptırcaksın takcaksın pcye o beynin olduğu yere tornavida çekçeksin eğer üstünde yeşil bir led varsa o an için sarı renk yanar :) flas ın hafızaya 0 kodlar dorudan ve ne var ne yok ölür :)

Valla hocam parasında değilim ama çözümü olmaması ilginç geldi 16 GB Corsair spariş verdim zaten bunlardan ümidi kestim atacam çöpe sonunda, dediklerinden bir şey anlamadım valla alet zaten minicik bir şey açacak bir tarafı yok.

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      22 Şubat 2012 20:35:33
      atma bana gönder :D

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))
    • Yüzbaşı
      454 Mesaj
      22 Şubat 2012 21:09:01
      quote:

Alıntıları Göster

Valla hocam parasında değilim ama çözümü olmaması ilginç geldi 16 GB Corsair spariş verdim zaten bunlardan ümidi kestim atacam çöpe sonunda, dediklerinden bir şey anlamadım valla alet zaten minicik bir şey açacak bir tarafı yok.

anladım bana kargola :D

• Onbaşı
      21 Mesaj
      24 Şubat 2012 17:15:11
      hocam boşuna çöpe atma ziyan olmasın aldığın yere götür garantisi var zaten paşa paşa yapıp sana geri vercekler yok öyle yağma :)

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      24 Şubat 2012 17:31:59
      burdaki usb noldu cidden :D son durum ne alemde...alabilirmiyim :D

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))
    • Yüzbaşı
      476 Mesaj
      24 Şubat 2012 21:09:35
      quote:

Orijinalden alıntı: t4h4z4hit

hocam boşuna çöpe atma ziyan olmasın aldığın yere götür garantisi var zaten paşa paşa yapıp sana geri vercekler yok öyle yağma :)

Hakikaten yok mu bunun garantisi verebileceğin sonuçta senle alakalı bir şey değil bence bende biçimlendirip cıkartım normaldede guvenle kaldırmam hıc bir zaman

• Teğmen
      217 Mesaj
      14 Mart 2012 18:19:58
      aynı şekilde duruyor bellekler aldığım yere götürecek vaktim veya halim yok şu ara

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      17 Mart 2012 15:28:28
      aynı sorun bendede var hocam bndede cruzer edge 8gb olanı var internette ne kadar yol varsa hepsini denedim hatta dos ortamarında minixp de hiren boottaki hdd tools araçlarıyla bile denedim anladımki yazılımsal değil heralde :D yada yazılımla ulasabileceğim bir yerde değil bu koruma kaldırma :) heralde usb nin bıos yazılımı gibi bişey var ordan kapatılmıs nasıl olduysa artık bnm usb bellekte içeriside full dolu içindeki verilerin hepsine ulasabiliyorum kullanabiliyorum ama baska veri yazamıyorum usb ye ve biçimlendiremireyorum bakalım birazdaha uğrascam olmazsa ganatiye vercem...

samet--sirin@hotmail.com
    • Yüzbaşı
      283 Mesaj
      17 Mart 2012 17:07:32
      quote:

Kesinlikle böyle bir yöntemi kimse denemesin. Unutmayın Dektop ve Notebooklar'da Usbler kuzey koprusune bağlıdır. Usb takılıyken yapabileceğiniz bir şase olduğu gibi anakartınızın bozulmasına sebep olur. Teknik servisimize her gün böyle onlarca makin geliyor. Ayrıca bir anakartta tüm usb yuvaları bir den çalışmıyorsa kuzey koprusundendir.

flashı kurtarmaya gelince. Cakma veya faturasız değilse garantiden değiştirmek zorundalar. Suan düzeltilebilirmi evet düzeltilebilir ama siz ev kullanıcıların deneyebileceği tüm yöntemleri denemişsiniz sanırım. İş artık profosyonellere kalıyor o da bir flashdisk hediye ile cozebileceğiniz iş değil. Bu yüzden ya vazgeçin ya garantiye verin.

Erkekçe olsun isterim dostlukta düşmanlıkta.!
      Teknik destek vermiyorum.
    • Yarbay
      4653 Mesaj
      17 Mart 2012 19:29:20
      Cidden bu sorunun çözümü yok mu?
      Bizim arkadaşın flashıda aynı şekle döndü, aynı model.

Nasıl bir iştir bu arkadaş ne denediysem olmadı olmuyor.

Hocam bence sen birde konu dışındaki cin göz arkadaşları haberdar et.
      Ödülü duyunca parlar onlar

Çözüm bulursan benimde haberim olsun.

• Yüzbaşı
      454 Mesaj
      17 Mart 2012 23:06:58
      quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

aynı sorun bendede var hocam bndede cruzer edge 8gb olanı var internette ne kadar yol varsa hepsini denedim hatta dos ortamarında minixp de hiren boottaki hdd tools araçlarıyla bile denedim anladımki yazılımsal değil heralde :D yada yazılımla ulasabileceğim bir yerde değil bu koruma kaldırma :) heralde usb nin bıos yazılımı gibi bişey var ordan kapatılmıs nasıl olduysa artık bnm usb bellekte içeriside full dolu içindeki verilerin hepsine ulasabiliyorum kullanabiliyorum ama baska veri yazamıyorum usb ye ve biçimlendiremireyorum bakalım birazdaha uğrascam olmazsa ganatiye vercem...

dün 2 gb hafıza kartımında başına aynı olay geldi :D sanırım mayyetiksel bölgeleri çok hassas S: ki çabuk ölüyolar

• Onbaşı
      16 Mesaj
      21 Eylül 2012 17:26:05
      quote:

hocam Allah senden razı olsun Allah ne muradın varsa versin. Abartmıyorum tam iki hafta uğraştım 16 GB flash diskimi atmayacağım illaki çözümü vardır diye düşündüm. Demek ki varmış. Sorunumu da söyleyeyim. Mekanik değil sorunum yani bazı arkadaşların dediği gibi jumper sorunu değil cihazın hiçbir yerinde yazma koruması koyma anaharı yok. tamamen bir virüslü bilgisayarın işiydi. Giren virüsü sildikten sonra yazmamaya başladı. birkaç bilgi işlem sorumlusuna sorduğumda ise virüsün cihaza yazma koruması kodu attığını bundan dolayı yazma koruması olduğu söylendi. Virüs taraması yaptığım halde ise hatta birkaç farklı lisanslı antivirüs ile taradığım halde virüs bulamadı. Ubuntu işletim sisteminde denedim 178 adet acayip isimli dosya vardı ve silinemiyordu. Ama tzeberusx1 hocamın söylediği "son çare" yöntemini uyguladığımda flash diskime tekrar kavuştum. Teşekkürler. Yanlız bu konuda biraz şanslı olmak lazım Flash Diski yakma riski var.

aonuk
    • Yüzbaşı
      743 Mesaj
      21 Eylül 2012 19:19:21
      flash free programi bi tikla hallat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      1 Mesaj
      22 Eylül 2012 00:00:12
      hocam bendede aynı sorun var ama modeli farklı. sandisk cruzer edge var bende. yalnız ben şase falan hiç bilmiyorum zahmet olmazsa detaylı anlatabilir misiniz o işlemi?

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      22 Eylül 2012 00:12:18
      arkadaşlar garantiye verme durumunuz varsa verin bnce.. bnm bir içini açıp fiziksel olarak etki etmediğim kaldı .diğer herşeyi denedim(oda garantisi bari elden gitmesin diye) hiçbiri fayda vermedi gittim verdim teknosanın garantiye bir kaç gün içinde paketi açılmamış sıfırını verdiler. kullanıyorum uzun zamandır hala sıkıntı yok...

samet--sirin@hotmail.com
    • Teğmen
      110 Mesaj
      14 Ekim 2012 14:23:21
      quote:

dediğin gibi yaptım artık belleği görmüyor
      ona patronun kim olduğunu gösterdik
      görmesi için ne yapcaz

İntel İ5 750, Gigabyte P55 UD2, 2Gb DDR3 Hi-Level TUL VTX 3D HD4850 1Gb
    • Çavuş
      78 Mesaj
      14 Ekim 2012 22:11:11
      Bilgisayar görüyorsa halledebilirim

Reverse Engineering
    • Yüzbaşı
      479 Mesaj
      16 Ekim 2012 20:53:39
      quote:

Orijinalden alıntı: pesimist011

Alıntıları Göster

dediğin gibi yaptım artık belleği görmüyor
      ona patronun kim olduğunu gösterdik
      görmesi için ne yapcaz

belleği gpated'la açıp formatlaman gerekiyor, bu windowstan attığın fat32 ve nfts dosya sistemi dışında farklı bir format çeşiti..dos seçip formatlayacaksın, bunun dışnda sun,osx...gibi bir dünya seçenek var .ben geçenlerde asus bilgisayara format atacaktım o ne ,bu diske windows kurulamaz... şeklinde bir hata veriyordu
      sonra gparted'la açtım dos dosya sistemine formatladım harddiski sonra tekrar kurmayı denedim oldu.
      bence bununla alakalı bu sorun...

• Teğmen
      110 Mesaj
      16 Ekim 2012 23:40:22
      quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

Alıntıları Göster

belleği gpated'la açıp formatlaman gerekiyor, bu windowstan attığın fat32 ve nfts dosya sistemi dışında farklı bir format çeşiti..dos seçip formatlayacaksın, bunun dışnda sun,osx...gibi bir dünya seçenek var .ben geçenlerde asus bilgisayara format atacaktım o ne ,bu diske windows kurulamaz... şeklinde bir hata veriyordu
      sonra gparted'la açtım dos dosya sistemine formatladım harddiski sonra tekrar kurmayı denedim oldu.
      bence bununla alakalı bu sorun...

Ç.Ö.P uzantlı format attık hocam.
      zaten 2 gb bellekti işkenceyide hak ediyodu ama neyse.

İntel İ5 750, Gigabyte P55 UD2, 2Gb DDR3 Hi-Level TUL VTX 3D HD4850 1Gb
    • Yüzbaşı
      499 Mesaj
      09 Kasım 2012 15:26:25
      sorun çözülmediyse şöyle bir çözüm bulmuş gibiyim aynı sorun bende de vardı korumalı falan diyordu baktım özllklerden exfat doya sistemi var fat32 ile biçimlendirdim şimdi içine rahatça veri atabiliyorum

• Binbaşı
      1100 Mesaj
      04 Aralık 2012 08:48:11
      USB Belleğin plastik korumasından dikkatlice çıkar. Düz dikdörtgen şeklinde kapalı vbir devre zaten. Arka uç kısmında 2 adet bakır küçük kare şeklinde nokta var. O noktalara bir ataç ile aynı anda dokun sorun çözülecek ;)

Bu arada hediyemi isterim :)

• IOS Beta Tester
      209 Mesaj
      14 Aralık 2012 05:43:06
      ya arkadaşlar aynı sıkıntı bende var lanet olasu flash a noldu anlamış değilim kitlendi kaldı.
      "Disk yazma korumalı" nedir bu bilen varsa yardımcı olsun...

alidarkstone dediğin işlemi yapmaya çalıştım fakat öyle nokta göremedim kesin varmıdır yoksa olmama ihtimali varmı.

// OPEL ASTRA J HB SPORT S.P 1.6 CDTI 136 HP //
      // INTEL I7 4820K 3.90 GHZ Turbo 10MB LGA2011 // ASUS ROG X79 RAMPAGE IV FORMULA // GSKILL DDR3 4*2 GB Quad 1600 mhz CL8 // NVIDIA GTX 780 3 GB GDDR5 384 BIT, DX11 // SAMSUNG 850 PRO 256 GB SSD // WD 1 TB Caviar BLack 64MB 7200rpm Sata3 // ASUS 22x Dvd-RW Sata // Seasonic X-750 KM3 80+Gold // CM HAF 912 Advance USB3.0 // SAMSUNG 22B350H 22'' HDMI LED MONITOR //

• IOS Beta Tester
      209 Mesaj
      14 Aralık 2012 05:48:10
      quote:

Orijinalden alıntı: alidarkstone

USB Belleğin plastik korumasından dikkatlice çıkar. Düz dikdörtgen şeklinde kapalı vbir devre zaten. Arka uç kısmında 2 adet bakır küçük kare şeklinde nokta var. O noktalara bir ataç ile aynı anda dokun sorun çözülecek ;)

Bu arada hediyemi isterim :)

ayrıca bu iki noktayı bulursam kısa devreremi yaptırmam gerekiyor yoksa sadece dokuncammı

// OPEL ASTRA J HB SPORT S.P 1.6 CDTI 136 HP //
      // INTEL I7 4820K 3.90 GHZ Turbo 10MB LGA2011 // ASUS ROG X79 RAMPAGE IV FORMULA // GSKILL DDR3 4*2 GB Quad 1600 mhz CL8 // NVIDIA GTX 780 3 GB GDDR5 384 BIT, DX11 // SAMSUNG 850 PRO 256 GB SSD // WD 1 TB Caviar BLack 64MB 7200rpm Sata3 // ASUS 22x Dvd-RW Sata // Seasonic X-750 KM3 80+Gold // CM HAF 912 Advance USB3.0 // SAMSUNG 22B350H 22'' HDMI LED MONITOR //

• Binbaşı
      1100 Mesaj
      14 Aralık 2012 09:40:58
      Kısa devre yaptırman gerekiyor. Şansın %50. Sandisk in kendi açıklaması ise şu şekilde. Herhangibir sebepten dolayı yazma korumalı mod a geçti ise donanımsal problem oluşması sonucu oluştuğundan bellek çöp :)

• Çavuş
      73 Mesaj
      23 Aralık 2012 06:11:53
      Hocam ücretsiz mini partition winzard ile veya hp usb disk storage format tool ile denermisin.Mini partition winzardile denerken partition u silip yerine yeni partition oluşturduktan sonra aply demeği unutmamanı hatırlatmak isterim yoksa işlem gerçekleşmez

• Er
      3 Mesaj
      20 Ocak 2013 21:15:42
      Dandik bir flasbellek için usb girişini bozdum.Şase yapmayın .Ben yaptım tavsiye etmem.

• Er
      1 Mesaj
      24 Ocak 2013 02:48:59
      Flash bellek'te Dediklerinizin hepsini yaptım ama olmuyor olmuyor olmuyor bıktım !
      Şase Nasıl oluyor Lütfen bi Anlartırmısınız :(

• Yüzbaşı
      512 Mesaj
      27 Ocak 2013 00:21:52
      quote:

Orijinalden alıntı: nirotor

Bu programı denedin mi? http://www.apacer.com/en/support/downloads/Repair_v2.9.1.1.zip

hay allah razı olsun senden varya eskı bı flash bellegım vardı nerdeyse 1.5 yıldır aynı hatayı verıyodu banada 2gb lıkdı flashım ve yarısı doluydu ıcındekılerı alabılıyodum ama ıcıne kopyalama yaptırmıyodu ve arkadasın dedıgı gıbı denemedıgım program kalmadı hepsını denedım format atarken bıle formatladım sılmıyordu senın bu onerdıgın repair adlı programla sımdı su dakıka formatladım oolmıcak umuduyla en son arkadsın bırısı demıs şase yaptır ayakları diye yarın işte yaptırım diye düşünüyodum tam program okey verdi bi baktım hepsi gitmiş içinden alla alla dediim birde windowsda format attım yedi şimdi testlere devam son 3 dakıkadır ıyı calısıyor kopyala yapıstır kes yapıstır aşa yapıştır yukarı yapıştır bi sevindim bi sevindim anltamam yani :D herkezin arşivinde olmalı bu program

• Çavuş
      71 Mesaj
      05 Şubat 2013 06:19:53
      quote:

Orijinalden alıntı: samed61

Alıntıları Göster

hay allah razı olsun senden varya eskı bı flash bellegım vardı nerdeyse 1.5 yıldır aynı hatayı verıyodu banada 2gb lıkdı flashım ve yarısı doluydu ıcındekılerı alabılıyodum ama ıcıne kopyalama yaptırmıyodu ve arkadasın dedıgı gıbı denemedıgım program kalmadı hepsını denedım format atarken bıle formatladım sılmıyordu senın bu onerdıgın repair adlı programla sımdı su dakıka formatladım oolmıcak umuduyla en son arkadsın bırısı demıs şase yaptır ayakları diye yarın işte yaptırım diye düşünüyodum tam program okey verdi bi baktım hepsi gitmiş içinden alla alla dediim birde windowsda format attım yedi şimdi testlere devam son 3 dakıkadır ıyı calısıyor kopyala yapıstır kes yapıstır aşa yapıştır yukarı yapıştır bi sevindim bi sevindim anltamam yani :D herkezin arşivinde olmalı bu program

Bir de ben deneyeyim şu programı, aynı dertten ben de muzdaribim, sonucu yazarım..

Sonuç: Usb Not Found!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dayance -- 5 Şubat 2013; 6:28:47 >

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      05 Şubat 2013 11:19:41
      quote:

Alıntıları Göster

Bende neden açılmadı bu program acaba?

Tengri Biz Menen
    • Yüzbaşı
      512 Mesaj
      05 Şubat 2013 23:23:22
      quote:

Orijinalden alıntı: bilgehannnn

Alıntıları Göster

Bende neden açılmadı bu program acaba?

vallahi ben şans kaza buldum burayıda googlede öylesine ararken istersen bilgisayarındaki bütün usbleri kapatıp sadece onu takıp bi dene bende direk okey verdi hızlıca biçimlendirdi bende yapamadım şimdiye kadar piyasadaki bütün programları denedım aynı flash da ama bu programda oldu

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      05 Şubat 2013 23:56:04
      quote:

Alıntıları Göster

vallahi ben şans kaza buldum burayıda googlede öylesine ararken istersen bilgisayarındaki bütün usbleri kapatıp sadece onu takıp bi dene bende direk okey verdi hızlıca biçimlendirdi bende yapamadım şimdiye kadar piyasadaki bütün programları denedım aynı flash da ama bu programda oldu

Bende aynen senin gibi her yolu denedim ama olmadı.
      32 gb flash bellek çöpe gidecek.Benim bellek nasılsa yazılımsal olarak korumaya almış kendini ben de anlamadım.

O repair programında ise "preformat not supports this IC!" şeklinde hata alıyorum.
      İşletim sistemim win7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehannnn -- 5 Şubat 2013; 23:56:42 >

Tengri Biz Menen
    • Yüzbaşı
      512 Mesaj
      06 Şubat 2013 00:05:53
      quote:

Alıntıları Göster

Bende aynen senin gibi her yolu denedim ama olmadı.
      32 gb flash bellek çöpe gidecek.Benim bellek nasılsa yazılımsal olarak korumaya almış kendini ben de anlamadım.

O repair programında ise "preformat not supports this IC!" şeklinde hata alıyorum.
      İşletim sistemim win7.

yalan olmasında laptopdamı denedım masaustundemı hatırlamıomda bırı xp bırı wın 7 valla bak yazılımsal olocagına pek sanmıyorum ama xp de dene bıde ıstersen gercektne oldu..

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      06 Şubat 2013 00:22:56
      quote:

Alıntıları Göster

yalan olmasında laptopdamı denedım masaustundemı hatırlamıomda bırı xp bırı wın 7 valla bak yazılımsal olocagına pek sanmıyorum ama xp de dene bıde ıstersen gercektne oldu..

O program baya eskiye benziyor.xp bir pc bulup denemek lazım o zaman.
      İnan bir milyon program denedim.Artık uğraşmayı bırakmıştım aslında.Ama mesajını görünce deneyim dedim.

Tengri Biz Menen
    • Çavuş
      71 Mesaj
      06 Şubat 2013 08:18:54
      Denedim Xp de de işe yaramıyor

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      06 Şubat 2013 09:51:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Dayance

Denedim Xp de de işe yaramıyor

Dayance sende de mi aynı sıkıntı var?

Tengri Biz Menen
    • Çavuş
      71 Mesaj
      06 Şubat 2013 16:11:37
      quote:

Alıntıları Göster

Dayance sende de mi aynı sıkıntı var?

Olmaz mı :) Denemediğim program, yapmadığım işkence kalmadı. Ama düzelmiyor. Kısa devre de çare etmedi, defalarca yapmama rağmen bozulmadı da:) Bu da hastamızın son hali

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      06 Şubat 2013 16:26:09
      quote:

Alıntıları Göster

Olmaz mı :) Denemediğim program, yapmadığım işkence kalmadı. Ama düzelmiyor. Kısa devre de çare etmedi, defalarca yapmama rağmen bozulmadı da:) Bu da hastamızın son hali

geçenlerde pc ye format atmıştım.
      Bir baktım kopyalama işlemi yapabiliyor.
      Ama 15 dk sürdü yine aynı hata

Tengri Biz Menen
    • Er
      1 Mesaj
      07 Şubat 2013 11:06:08
      Abiler yolu buldum arkadaşta bunu yazdığım gün aldı (tamammen kendim buldum mantıken) usb dosya sistemleri ve harddisk dosya sistemleri ntfs dir mac os x ise fat32 bu nedenle atılamıyordu dosya sistemi 16 gb tın tamamını etkilediği için format attım belleğe ancak ntfs biçiminde artık atılıyor bellek ucuz olunca yavaş 4-5 mb ile atıyor ama sorun yok atıyor hemen uygulayın yöntemimi

• Çavuş
      71 Mesaj
      07 Şubat 2013 17:15:35
      quote:

Alıntıları Göster

geçenlerde pc ye format atmıştım.
      Bir baktım kopyalama işlemi yapabiliyor.
      Ama 15 dk sürdü yine aynı hata

İçindeki dosyaları kopyalayabiliyorum zaten. Fakat içine ne bir veri atabiliyorum ne de bir değişiklik yapabiliyorum. Kıytırık usb belleğin derdinde değilim de, inat oldu bir kere. Bu sorunun yazılımsal olmadığını düşünüyorum artık. Farklı bilgisayarlarda, farklı işletim sistemlerinde,farklı dosya formatlarında defalarca denedim. Usb formatını Fat32 ye çevirmeye çalıştığım zaman da
      " Failed to read the file record, there are some physical bad clustes on the disk." uyarısı çıkıyor ve yarıda kalıyor işlem.

• Yüzbaşı
      512 Mesaj
      12 Şubat 2013 01:05:20
      quote:

Alıntıları Göster

İçindeki dosyaları kopyalayabiliyorum zaten. Fakat içine ne bir veri atabiliyorum ne de bir değişiklik yapabiliyorum. Kıytırık usb belleğin derdinde değilim de, inat oldu bir kere. Bu sorunun yazılımsal olmadığını düşünüyorum artık. Farklı bilgisayarlarda, farklı işletim sistemlerinde,farklı dosya formatlarında defalarca denedim. Usb formatını Fat32 ye çevirmeye çalıştığım zaman da
      " Failed to read the file record, there are some physical bad clustes on the disk." uyarısı çıkıyor ve yarıda kalıyor işlem.

senın sıkıntı benınkındendı ıste hocam bende dedıgım gıbı 1.5 yıldır felan flası kullanmadım kullanamadım daha dogrusu aynı sekılde ıcınden alıyorum pcye pcden ıcıne atamıyorum boyle bı sıkıntı var baska hıc bı mudahele ettırmıyordu format atarken deneyeyım dedım ms-dosdan ulasayım dedım wındows 7 kurarken yapım dedım hıc bısey hp tools programları tarzında bır suru program denedım ama nafile yukardakı mesajlardada yazdıgım gıbı şans eseri öyle bi araştırım bi çözümünü bulan varmı diye şans çıktı karşıma buradaki program ümitsizce denedim ve ve oldu :D ne tuhaf demi sizinkiler hala çalışmıyor.... şuan arabada müzik dinlemek için kullanıyorum takır takır çaılışıyor :D

• Er
      7 Mesaj
      12 Şubat 2013 16:04:20
      Bende de aynı sorun vardı reg dosyasiyla düzeltmiştim.Bulabilirsem atarim.

• Teğmen
      157 Mesaj
      28 Şubat 2013 16:02:23
      2X15 GB BELLEk VAR HALA AYNI SORUN yazmaya karşı korumalı...

• Teğmen
      157 Mesaj
      28 Şubat 2013 16:23:11
      2 adet var 16 gb bu yazmaya karşı korumalı hatası yüzünden kullanamıyorum...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Şubat 2013 23:57:55
      quote:

Buraya Tıklayıp Programı İndir.

Daha Sonra USB ni Pc ye Tak ve Programı Çalıştır. Büyük İhtimal Olacaktır..

Kolay Gelsin.

01 Mart 2013 00:10:39
      quote:

İkinci Bir Seçenek : Buraya Tıklayıp Programı İndir.

Rar İçerisinden Çıkan : FlashFree'ye Tıklayıp Çalıştır.

Korumayı Kaldır a Tıkla. (USB Takılı İken)

Program Alıntıdır.

Anlatım ve UPLOAD bana aittir. saygılarımla

• Teğmen
      217 Mesaj
      01 Mart 2013 00:33:45
      servise verdim başka model yenisini verdiler onlarda biliyorlar demekki traş olduğunu hiç zorluk çıkarmadılar

01 Mart 2013 00:48:58
      quote:

servise verdim başka model yenisini verdiler onlarda biliyorlar demekki traş olduğunu hiç zorluk çıkarmadılar

Sorun Hallolduguna Göre Olay Tamamdır.

Bu Arada.. Konuya Yorum Yapan Arkadaşları Diğer Konularda Göremiyoruz Burada Bu Şekilde Görmek Gözlerimi Yaşarttı..

osiris Teşekkürler Bunu Bizlere Gösterdiğin İçin Şuda Öğrenilmiş Oldu'ki Çıkar İçin Yapılmayacak Yok Sanırım. Yardım Kimsenin Umrunda Değil.

Beni İstediğiniz Gibi Yorumlayabilirsiniz. Eleştirim Sert Geldiyse Tabi..

( Bu Arada Lafım Doğru Dürüst Konulara Yorum Yapmayıpta Bu Başlık Altında Yorum Yağdıran Arkadaşlara )

Tekrar Uzaklaştırma Alıcam Ama neyse :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draj3n -- 1 Mart 2013; 0:54:49 >

• Teğmen
      217 Mesaj
      01 Mart 2013 01:07:31
      quote:

Orijinalden alıntı: draj3n

Alıntıları Göster

Bu Arada.. Konuya Yorum Yapan Arkadaşları Diğer Konularda Göremiyoruz Burada Bu Şekilde Görmek Gözlerimi Yaşarttı..

osiris Teşekkürler Bunu Bizlere Gösterdiğin İçin Şuda Öğrenilmiş Oldu'ki Çıkar İçin Yapılmayacak Yok Sanırım. Yardım Kimsenin Umrunda Değil.

( Bu Arada Lafım Doğru Dürüst Konulara Yorum Yapmayıpta Bu Başlık Altında Yorum Yağdıran Arkadaşlara )

teşvik primi diyelim

Açıklayayım da kapansın konu arkadaşlar Teknosa'dan almıştım götürdüm dedim bunlar yazma korumalı servise gönderdiler 2 gün sonra aradılar gittim yerine sıfır Cruzer Blade verdiler.

• Yarbay
      3051 Mesaj
      30 Mart 2013 16:37:35
      quote:

Orijinalden alıntı: draj3n

Alıntıları Göster

konu başlığı açan arkadaş hatayı baştan yapmış
      sadece yardım istiyorum dese zaten herkes bildiği yöntemleri söylerdi,

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Usb bellek yazma koruması kaldırma çözene 16 Gb Sandisk hediye
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.