Şimdi Ara

PANASONIC'TEN PASİF 3D'Lİ (FPR) ET5 SERİSİ !!! (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.083
Cevap
34
Favori
313.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: planet07

47ET5E model televizyonuma oyun oynamak için pc yi HDMI kablo ile bağladım. PES oynarken ekran aşırı derecede donuyor. Başka bir bilgisayar ve kablo ile denediğimde sonuç yine aynı. Bilgisayarımı aldım arkadaşın samsung marka (benim tvden daha eski model) tvsine bağladığımda sorunsuz bir görüntü alıyorum.
    İnternette bulabildiğim neredeyse tüm ayarları uygulamama rağmen sonuç değişmedi.

Bu tvyi böyle mi kabullenmemiz gerekiyor yoksa
    sizin tavsiye edeceğiniz bir ayar var mı?

sanki sizin tv de tv desteklediği için oyun daha yüksek çözünürlükte çalışıyor 1920x1080 full hd gibi, arkadaşınızda da eski tv oldugu için 1280x720 veya 1366x768 gibi bir çözünürlük olabilir böyle bir çözünürlükte çalışıyor gibi geldi bana. bu iş için laptop kullanıyorsanız, genelde laptop spesifik bir model değilse mobil grafik işlemcileri 1920x1080 fhd çözünürlükle oyun oynatabilmek için çok yetersizler, bu yüzden oyun çok takılma yapabilir. oyunun çözünürlüğünü 1280x720 civarına indirip denemeleri tekrar yapın derim muhtemelen arkadaşınızın eski tv sinin desteklediği max çözünürlük bu olduğu için bilgisayarınız o ekrana bağladığınızda daha az kasıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkanxp -- 13 Mart 2015; 16:03:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

quote:

47ET5E model televizyonuma oyun oynamak için pc yi HDMI kablo ile bağladım. PES oynarken ekran aşırı derecede donuyor. Başka bir bilgisayar ve kablo ile denediğimde sonuç yine aynı. Bilgisayarımı aldım arkadaşın samsung marka (benim tvden daha eski model) tvsine bağladığımda sorunsuz bir görüntü alıyorum.
    İnternette bulabildiğim neredeyse tüm ayarları uygulamama rağmen sonuç değişmedi.

sanki sizin tv de tv desteklediği için oyun daha yüksek çözünürlükte çalışıyor 1920x1080 full hd gibi, arkadaşınızda da eski tv oldugu için 1280x720 veya 1366x768 gibi bir çözünürlük olabilir böyle bir çözünürlükte çalışıyor gibi geldi bana. bu iş için laptop kullanıyorsanız, genelde laptop spesifik bir model değilse mobil grafik işlemcileri 1920x1080 fhd çözünürlükle oyun oynatabilmek için çok yetersizler, bu yüzden oyun çok takılma yapabilir. oyunun çözünürlüğünü 1280x720 civarına indirip denemeleri tekrar yapın derim muhtemelen arkadaşınızın eski tv sinin desteklediği max çözünürlük bu olduğu için bilgisayarınız o ekrana bağladığınızda daha az kasıyor.

Teşekkürler fakat tüm çözünürlükleri tek tek denedim sonuç değişmedi. yok yani adamın tv benimkinin neredeyse yarı fiyatında :) en çokta zoruma bu gidiyor

• et5e de harddiskten en fazla kaç Gb büyüklüğünde mkv film oynatabiliyorsunuz .

ben 11,5 -12 gb üzeri filmlerde birkaç kez film başladığında donmalar yaşadım.kesik kesik ilerledi.izleyemedim.ondan sonra bu miktarın üstü film indirmeyi denemedim.(3 boyutlu filmlerde sorun yok onlar 16-17 gb de olsa çalışıyor.)

bugün 33 gb mkv denedim.filmde her karede ekranda bir kaç satır yatay cizgiler oluştu.o haliyle izlemek mümkün olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cce -- 19 Mart 2015; 17:20:42 >
  • İki buçuk senedir keyifle kullandığım Panasonic 42ET5E televizyonum "benden bu kadar" dedi. Ekranın ortasında boydan boya 5-6 çizgi çıktı. 5 saniyede bir de ekranın alt yarısı matlaşıyor ve ortadaki çizgiler yer değiştiriyor. Garantisi bittiği ve servisinde çıkaracağı faturayı az çok tahmin ettiğim için yeni bir televizyon almayı düşünüyorum. Ne dersiniz servisle uğraşmaya değer mi?

• arakdaşlar bu modellere lg 4540 yada başta tarz soudbarı optikten bağlanyanlar oldu mu? nasıl oluyo sıkıntı durumu yaşayanlar var mı
  • Bende opticten hoparlor bagladim fakat cok sacma bi sekilde hem tvden hemde hoparlorden ses geliyor hoparlorden gelen sesin seviyesinide tvden ayarlayamiyorsunuz eaki vestel lcdde bile opticten baglayinca tv hoparloru iptal oluyordu ses acma kisma hoparlorlerin sesini ayarliyordu bence bu tvye ses sistemi alinmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    digiplayden izlerken iki önemli olay var bir internet hızın iki digiplay ın verdigi hız malisef bu sezon kayıt yaptıranların hızını 1200 e dusurdu ve çamur gibi goruntusu var..Ben 3 sezondur izliyorum gayet memnunum..yani eskilerin hızını dussrmediler yenilwri dusurduler ki decoder satabilsinler

• muzo76 M kullanıcısına yanıt
    o mesajı yazdıktan sonra benim çözünürlüğüde 1800 e çıkardı dp.
    çözünürlük yükseltilmesinden midir bilmiyorum ama bir nebze düzelme olur gibi ama hala istediğim (hd den geçtim) sd yayındaki akışa bile ulaşamadım.
  • biz abimle beraber kullanıyoruz. o laptop i5 le izliyor ve gayet iyi
    Ben tableti tv ye bağlayıp izliyorum fena değil.Ama kayınçoya lg La eski modelini zar zor bulup almıştık o direkt tv den izliyor çunku sadece o modellerde zamanında dt le anlaşmalı olduklarından silverligt yüklü geliyor.Ve onun ki 10 numara😄
    Bence internet hızınızla alakalı olabilir..ama direkt lg tv den görüntü çok net tabi hızda yuksek onda....bide bu smartta lg diğerlerine hakkatten fark atmış durumda hele akıllı kumanda harika bişey.pek yardımcı oiamadım ama..kolay gelsin...

• quote:

dmc 3d şekilde saatlerce oynadım. sreet fighter 3d oynadım hiç bir sıkıntı yaşamadım. elimde pes olsaydı. hemen denerdim. hdmi bağlantılarının yerini değiştirdiniz mi? veya son olarak vga bağlamayı deneyin. sorun olmaması gerekiyor. en son olarak tv nin fişini çekip tekrar takın. oyun modunu açın.

• Bu TV nin son firmware i (1265 sanırım) elinde olan var mı? Benim cihazın WiFi alıcısı yanıt vermiyor. Belki firmware güncellemesi yaparsam düzelir diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 4 Haziran 2015; 0:07:34 >
  • arkadaşlar ben hiç güncelleme yapmadım. Günceleme yapıp tavsiye eden var mı? ne gibi + ları var acba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Bu TV nin son firmware i (1265 sanırım) elinde olan var mı? Benim cihazın WiFi alıcısı yanıt vermiyor. Belki firmware güncellemesi yaparsam düzelir diyorum.

Bende de aynı sorun vardı televizyonda USB takılı mı takilıysa çıkartın bir de öyle deneyin yeniden başlatın tv'i..çözülürse usb e temiz format çekin eğer olmaz versiyon yükseltin
    bende bir daha yapmadı ama versiyondan mı onu bilmiyorum..
  • natulus N kullanıcısına yanıt
    Onu da denedim, tüm USB cihazlarını çıkarttım, ama fayda etmedi. Ben de internette uzun aramalar sonucu en yeni FW yi buldum (1.2.7 idi yanlış hatırlamıyorsam) içimden dualar ederek başlattım güncellemeyi. Cihaz eski olduğu için kaynak bulmak çok zor. Şükürler olsun, virüslü, hatalı bir FW değilmiş, bitti ve açıldı TV içimden derin bir OH çektim :). Sonrasında direk ayarlara girip baktım, hemen gördü kablosuz ağı, şifreyi girdim bağlandı. Şu anda sorun yok, tıkır tıkır çalışıyor maşallah. Demek zaman içerisinde bu cihazların FW leri de aynı telefon, tablet, dizüstüler gibi karışıyor ve hatalar oluşuyor. Belki de o ilk FW deki (1.2.5) bir bug yüzündendi.
  • Arkadaşlar 1.5 senedir Panasonic Viera TX-L55ET5 i kullanıyordum ve çok memnundum. Yaz tatilinin artdından memleketten döndüm ve tv ekranının bi kısmında yatay çizgiler oluştuğunu farkettim. Biraz araştırdım ve panel arızası olduğunu öğrendim. Garantisi devam ettiği için yetkili servisi aradım geldiler ve tv yi aldılar. Gelen elemanlar 17 18 yaşında çocuklar baktılar ve kendilerinin servis elemanı olduğunu sadece götürmeye geldiklerini söylediler. Ben servis fişi istedim aldılar tv yi götürdüler. Kutusunun durduğunu söylemem rağmen gerek yok dediler. 2 gün sonra kendilerinin problemi halledemediklerini merkeze göndereceklerini bu yüzden elemanların gelip kutuyu alacaklarını belirttiler. Geldi elemanlar ve kutuyu alıp gittiler. Buarada servis elemanları 55 inc tv yi palio marka araç ile kutusuz şekilde taşımışlar( Bu durumu sonra farkettim). Bugün servisi aradım ve tv'nin geldiğini öğrendim. Ben memlekette olduğum için evde ev arkadaşımın olduğunu götürebileceklerini belirttim. Kutusuz şekilde getirmişler ve ev arkadaşım kontrol etmiş ve bi sorun görmemiş. Sonra da galiba teslim tutanagını imzalamış. Servis elemanları gittikten sonra ev arkadaşım tv'nin köşesinin darbe sonucu çatladığını( ekranda problem yok sadece kasanın çevresindeki plastik kısımda çatlak var) tespit etmiş ve bana fotograflarını attı. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? Panel arızası giderilmiş gibi gözüküyor. Kasadaki çatlak ile kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa servise geri tv yi vererek itirazda mı bulunmalıyım? fotogarı da eklemeye çalıştım.

• Arkadaşlar bildiğiniz gibi tv yi açmak için kumandadan power tuşuna basılı tutuyoruz ve o şekilde açılıyor. Bunu iptal etme durumu var mıdır? Yani açma tuşuna basınca diğer tvler gibi direkt açılmasını istiyorum. Telefonda kumanda uygulaması var, tv yi sırf bu yüzden açamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

Arkadaşlar bildiğiniz gibi tv yi açmak için kumandadan power tuşuna basılı tutuyoruz ve o şekilde açılıyor. Bunu iptal etme durumu var mıdır? Yani açma tuşuna basınca diğer tvler gibi direkt açılmasını istiyorum. Telefonda kumanda uygulaması var, tv yi sırf bu yüzden açamıyor.

Servis kuruluma geldiğinde sormuştum bunu ve bana yok demişti. Bende de telefondan kumanda etmek istediğimde aynı sorunu yaşatıyordu, uğraşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: !brahim

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

Arkadaşlar bildiğiniz gibi tv yi açmak için kumandadan power tuşuna basılı tutuyoruz ve o şekilde açılıyor. Bunu iptal etme durumu var mıdır? Yani açma tuşuna basınca diğer tvler gibi direkt açılmasını istiyorum. Telefonda kumanda uygulaması var, tv yi sırf bu yüzden açamıyor.

Servis kuruluma geldiğinde sormuştum bunu ve bana yok demişti. Bende de telefondan kumanda etmek istediğimde aynı sorunu yaşatıyordu, uğraşmadım.

uygulamada üst üste 5 6 kez basınca bazen açıyor, bazen açamıyor. neyse artık yapacak bir şey yok demek ki
  • Arkadaşlar bu tv ye soundbar takabilir miyim? Elimde patlamsın alet daha almadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizi, film açan site biliyor musunuz ? Geçen bi tanesi açtı ama tam ekran yapmadı......
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.