Şimdi Ara

PANASONIC'TEN PASİF 3D'Lİ (FPR) ET5 SERİSİ !!! (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.083
Cevap
34
Favori
313.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maestro_34

PANASONIC TX-L47ET5E FHD 3D LED LCD TV

bu model hakkında kullananların +/- yorumlarını öğrenmek isterim. ayrıca muadillerinden biri SAMSUNG 46ES6140 FHD 3D LED LCD TV

genel özelliklerine göre hangisi tercih edilmeli?

F/P olarak et5 derim kesinlikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan_kilic

Tv Konusunda Bence işi şansa bırakmamak gerekiyor heleki konu cızırtı ise asla !
    Ben çok ciddi olarak plazmaya yönelmiştim tüm sorunlarını görmezden bile gelmiştim ama sadece ve sadece buzzing olayı fikrimi değiştirdi.
    Plazma kullanıcısı 3-4 dostumun evine gidip bizzat test ettiğimde kimisinde az kimisinde çok hepsinde buzzing olayı olduğunu gördüm hatta sessiz ortamda dahada çok kötü oluyor kendimi tüplü tv izler gibi hissettim.
    Panasonic güvendiğim bir markadır özelliklede plazma alınacaksada panasonicten şaşılmaması gerekiyor hatta kısmet olursa bende panasonic'in ET5 serisi bu lcd'sinden almayı düşünüyorum ama plazma asla !
    Kısacası hem plazma hemde lcd lerin kendine has bazı sorunları olduğu aşikar ama benim için buzzing çok ama çok ciddi bir sorun.
    Görüntüde olabilecek bazı pürüzlere eyvallahta ama o cızırtı sesi seyir zevkimi tam anlamıyla berbat ediyor ama tabikide bu benim kendi şahsi görüşüm zevkler ve renkler hesabı herkesin seçimi kendine göredir.

yapmış olduğunuz tespitler doğruysa beni plazmalardan biraz daha uzaklaştırdı buzzing olayı plazmalardaki sorunmu yoksa panasonicin sorunumu bu öğrenmek isterim siz sadece sanırım panasoniclere yoğunlaşmışsınz ledlere gelince onlardada ayrı bir sorun input log sorunu var deniliyor oyunlar için lg ledlere yönelmeyin deniyor sizinkide marka ile ilgili olabilirmi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

bu model hakkında kullananların +/- yorumlarını öğrenmek isterim. ayrıca muadillerinden biri SAMSUNG 46ES6140 FHD 3D LED LCD TV

bu cuma günü eniştem SAMSUNG 46ES6140 FHD 3D LED LCD TV aldı hafta sonu denicem dedi yorumları sizinle paylaşabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

quote:

bu cuma günü eniştem SAMSUNG 46ES6140 FHD 3D LED LCD TV aldı hafta sonu denicem dedi yorumları sizinle paylaşabilirim

Ne kadara aldı ?
    50ES6100 modeli 2499 tl idi dün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 9 Aralık 2012; 15:07:36 >

• quote:

quote:

quote:

sevinirim, yorumlarınızı bekliyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne kadara aldı ?
    50ES6100 modeli 2499 tl idi dün

2450 wordcard 12 ay taksit ama tanıdığımız bir abimiz aracı oldu bu fiyata

• 1 aydır kullandığım 42Et5E cihazımdan oldukça memnunum. Aileme almıstım, 2 si de severek izliyorlar tv yi. İyiki almısım diyorum( Kliksadan 1599 TL + %10 chip parayla almıstım)
    Aldıktan hemen sonra kablo tv yi arayıp Teledünyaya geçtim, şu an görüntüden de çok memnunum. Burda bana yardımcı olan arkadaslarıma teşekkür etmek için bir girip merhaba diyim dedim.
  • 55ET5
    3300 + %10 bonus
    bugun zor tuttum kendimi.
    Kutuyu acip test etme imkani olsaydi kacirmazdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marco pasa

47 et5e almistim
    Bu forumda okuduklarimdan f/p urunu olarak begenmistim.
    Oncelikle HD ve 3D ferformansi harika. Ancak SD yayinlarda biraz sıkıntı var. Digiturk HD kullaniyorum. HD kanallar mukemmel ama SD de aynı netlik dogal olarak olmuyor. Sanirim bu butun tv ler icin gecerli olsa gerek.
    Memnunmuyum çoook. 1 TB diskleri okumuyor dikkat. 500 GB da sorun yok. Ayni filmi 1 TB likte okumaz veya takilarak okurken 500 GB da sorun yok.
    Simdi birde 40 veya 42 inc bir tv dusunuyorum. Belki 55 alir aldigim 47 yi oturma odasina alirim. Ama f/p acisindan dt50 nin fiyatinin dusmesini bekliyorum. Bir ara mediamark kentparkta 2300+2 gozluk hediyesi ile almadim. Biraz tereddut edince hemen 2 gozluk verelim mi dediler ama yine de almadim. Biraz daha dusecegini umuyorum. Beklemedeyim. Acelem yok :)

ben 2 tane 500 gb disk denedim ikisinide okumadi marka olarak bir tercih varmı bildiginiz

• http://www.ereyon.com.tr/urun/panasonic-tx-l47et5e.aspx

world u olana 2013 lira

• Sevgili arkadaşlar kimse bahsetmiyor ama bu model aynı zamanda HTML5,de destekliyor flas ilede bir sorunu yok ben flash gerektiren bir kaç siteye girdim sorun olmadı hatta isteyenler bu forumada girerek deneyebilirler.

MODELTX-L42ETW5

Ses çıkış gücü(RMS) (W)2 x 10 watt
    Ses geliştirmeDolby Digital Plus/Pulse
    Sistem Frekansı300 Hz
    SMART TV

Ağırlık (kg)14,5
    Boyutlar(GxYxD) (mm)997 x 604 x 52
    ÇıkışlarDijital Ses Çıkışı
    Çözünürlük (piksel)1920x1080
    Dahili hd Alıcılar

Desteklenen Formatlar (USB)DivXPlusHD/WMV/MKV/AVI/MP4/MOV
    DLNA

Ekran Boyutu42"/107 cm
    Ekstra ÖzelliklerSosyal Ağ TV
    Girişler 1Kompozit, Komponent
    Girişler 2PC
    Güç Tüketimi (W)118 (nominal)
    HDMI girişleri4 Adet

TipiFull HD
    USB Girişi3 Adet
    USB Kayıt

Wifi

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi66

benim goruntu ayarlari boyle. resim yuklede yukledim ama insallah gozukur. daha iyisi var ise ayarlarimi degistirebilirim. d.t. sinema kanallarindan gercek sinema goruntusunden memnunum. sd yayinlarda zaten goruntu kalitesi olarak kanallarin hicbiri birbirini tutmuyor.

Ve en büyük sorunlardan biriside bence bu ayarları tam yapamamamız.

EVET herkesin göz görme oranı farklıdır ama genel bir ortalama bulursak eğer hepimiz aynı ayarlarda izlemiş vede ona göre yorumlar yapmış oluruz

Hemen hemen herkes Sd yayınların kötü HD yayınlarda iyi olduğunu yazmış ama unutulan bir şey var oda kullandığımız uydu alıcıların bize verdiği görüntüler !!!!!

vede SD yayınların zaten çekim olarakta iyi olmadıklarıdır.

Şimdi sizlere örnek vereyim

Ben D-Smart ile kullandım hem SD hem HD ayrı ayrı kanalları izledim yani iki ayrı HD iki Ayrı SD kanal izledim
    kanala göre değişiyor kalitesi yani aynı cihazda iki ayrı kalitede görüntü alabiliyorsunuz

Ayrıca Vu-DUO + ilede izledim ondada her yüklediğim imajda ayrı görüntü kalitesi aldım bazı imajlarda çok iyi bazı imajlarda gerçekten berbat

Farklı imajlar dediğimi bilmeyenler için kısa bir açıklama Vu-Dou+ uydu cihazlarına aynen bilgisayarda Win98 - XP - Win7 - Win8 yükler gibi bu cihazada farklı yazılımlar yükleyip kullanabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone_heart19 -- 9 Aralık 2012; 23:57:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serokutay

quote:

Orijinalden alıntı: Marco pasa

47 et5e almistim
    Bu forumda okuduklarimdan f/p urunu olarak begenmistim.
    Oncelikle HD ve 3D ferformansi harika. Ancak SD yayinlarda biraz sıkıntı var. Digiturk HD kullaniyorum. HD kanallar mukemmel ama SD de aynı netlik dogal olarak olmuyor. Sanirim bu butun tv ler icin gecerli olsa gerek.
    Memnunmuyum çoook. 1 TB diskleri okumuyor dikkat. 500 GB da sorun yok. Ayni filmi 1 TB likte okumaz veya takilarak okurken 500 GB da sorun yok.
    Simdi birde 40 veya 42 inc bir tv dusunuyorum. Belki 55 alir aldigim 47 yi oturma odasina alirim. Ama f/p acisindan dt50 nin fiyatinin dusmesini bekliyorum. Bir ara mediamark kentparkta 2300+2 gozluk hediyesi ile almadim. Biraz tereddut edince hemen 2 gozluk verelim mi dediler ama yine de almadim. Biraz daha dusecegini umuyorum. Beklemedeyim. Acelem yok :)

ben 2 tane 500 gb disk denedim ikisinide okumadi marka olarak bir tercih varmı bildiginiz

WD 1 TB diski okumadı.
    Samsung 1TB diski okumadı.(takilarak frame frame video oynatti)
    Toshiba 500 MB ve WD 500 MB da sorun yok. Kendim WD 500 MB kullaniyorum. Size tavsiyem HDD yi almadan önce mumkunse gorevliden yardim isteyip notebook ile 3D film atip denemeniz. Veya mediamarkt tan alin. 14 gun koşulsuz iade garantileri var.

• Et5e bence de SD yayın icin alinmaz.
    Ben salona koydum 47 olanini. Arada 3d veya full HD film izlemek icin.
    40 inc B serisi samsungum var 5 yillik. SD si tek kelimeyle mukemmel. Samsung artik boyle tv ler yapmiyor sanirim
    SD yayin dusunuyorsaniz philips 5507, sony hx 750-850, panasonic dt50 wt50 olabilir. En iyi fiyat ise 5507 de. Ama 5507 ninde DTS ve media playeri problem. Paraya kiymak lazim yani

• Arkadaslar 42et5 ile 42et50 arasinda sadece renk farkI mi var? 5 olan teknosa ve bımekste 1799+4 gözlük, 50 olan vatanda 1799 gozluksuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

Arkadaslar 42et5 ile 42et50 arasinda sadece renk farkI mi var? 5 olan teknosa ve bımekste 1799+4 gözlük, 50 olan vatanda 1799 gozluksuz

42et5e pasif 3d özelliği ve 300hz tarama hızı var.

42et50 (42et5'in üst modeli.)
    AKTİF 3D özelliği mevcut.800HZ tarama hızı mevcut.
  • ben de alacagim sanirim bundan
  • 42 et5 aldım sonunda inş kargo gecikmez hızlıaldan 1500 tl artı 50 tl avea indirimiyle aldım :) fiyatı çok iyi ancak şuanda 1600 yapmışlar fiyatı avea ile 1550 tl ye alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

Arkadaslar 42et5 ile 42et50 arasinda sadece renk farkI mi var? 5 olan teknosa ve bımekste 1799+4 gözlük, 50 olan vatanda 1799 gozluksuz

+albani nin dedigine gore 50 nin paneli panasonic in kendi uretimiymis. 5 serisi LG panel kullaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 11 Aralık 2012; 7:06:12 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

+albani nin dedigine gore 50 nin paneli panasonic in kendi uretimiymis. 5 serisi LG panel kullaniyor.

Sadece 42" et5e olanların hepsi LG üretimi diye biliyorum.47 ve 55" Et5e serileride Panasonic üretimi IPS-ALPHA panel.32" olanlarda IPS-ALPHA panel olamsı lazım.

42" et50x modelleride ips-alpha panel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 11 Aralık 2012; 18:46:03 >

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.