Şimdi Ara

opel astra H otomatik - manuel vites kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
42.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yakın zamanda bize annemin ( ara sıra ) çogunlukla benim kullanacagım bi araç lazım benimde hep hayallerimde bi astra sahibi olmak vardı.

gelelim konuya Otomatik vites 1.6 benzinli modeli nasıl kullanıcıları , bu aracı biler detaylıca yardımcı olabilirmi ?

bu araçların lpg ile arası nasıl niyetim 1.6 otm elegance yada cosmo modeli alıp sıralı sistem lpg taktırıp kullanmak

yada 1.3 dizelmi alsam diye bi soru işaretide yok degil ( ama otamatikte nasıl gider )

birde otomatik şanzumanları nasıl arıza falan sıkıntı yaşarmıyız ? hangi model astrada kronik sorunlar giderildi beygiri hangi modelden sonra yükseltildi.

opel kullandım lakin kısa mesafe bilgim yok şimdilik geniş bi araştırma yapıp bi tane alıcaz. max bütçe :24.000-27.000 tl arası ama iyi bi araç bulursam az daha para koya bilirim

yinede az yakan çok kaçan spor görünüşlü başka bi araçta önere bilirsiniz iyi bi araç bulmak için süreyi geniş tuttum.
    şimdiden teşekkürler

• koskoca astra topiginde 2 gündür bi bilen olmamış
  • slm dostum 1.3 dizel alabilirsin lpg işine hiç bulaşma.az yaksın diyorsan corsalara da bakabilirsin en ideali o olur senin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: triger

koskoca astra topiginde 2 gündür bi bilen olmamış

Sormak istediğim bütün soruları sormussun, tek sorun bir yıl önce

Yalnız cevap alınamamış. Hangi aracı aldın, memnunmusun merak ediyorum. cevaplarsan sevinirim.
    Bende Haziran ayına kadar karar vermeyi düşünüyorum. Aynı fiyat aralıgında aynı şartlardayız.
    Kullanıclardan yorumlarını bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 27 Şubat 2013; 15:39:26 >

• merhaba

ben 7 subatta 2011 konfor paketlisinden aldım lpg taktırdım gayet memnunum aracın vites geçişleri önceki 99 corollama göre ( tam otomatikti) hissedilir ama rahatsız edici değil.

yol tutuşu bence güzel. konfor paketlisinden başkasına bakmamak lazım.

yakıt olarak bence gayet ekonomik fiyat performans açısından kıyaslandıgında bence çok uygun

tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacitr

merhaba

ben 7 subatta 2011 konfor paketlisinden aldım lpg taktırdım gayet memnunum aracın vites geçişleri önceki 99 corollama göre ( tam otomatikti) hissedilir ama rahatsız edici değil.

yol tutuşu bence güzel. konfor paketlisinden başkasına bakmamak lazım.

yakıt olarak bence gayet ekonomik fiyat performans açısından kıyaslandıgında bence çok uygun

tavsiye ederim..

Model yılı nedir ?

Ben 25-26 civarlarına cıkabiliyorum. O yüzden 2004-2007 arası araçlar oluyor. Bu 115hp lik motora hangi yıl gecildi, sanırım onda düzeltmeler yapılmış.
  • benim araç 2011 model

bildiğim kadarıyla z16 ve a16 koduyla başlayan motorlar arasında fark var a16 olarak başlayanlar sonraki motor

ustanın dediği kadarıyla bunlar insignia ile aynı motormuş ve sübapları magnezyum alaşımlı olanlardanmış

forumda bu sübapların sıkıntılı oldugu ve lpg de erime yapabileeği belirtiliyor ancak şimdiye kadar sorun yaşamış birini göremedim.

bende aracıma lpg taktırdım yağlamalı olandan

araç az yaksa da benzin pahalı araba ne yapsın

sanırım 2005-2007 arası olanlar z16 ile başlayanlar ve lpg de sorunsuzlar

bana sorarsanız o serilerde çok donanım çeşidi var bir model düşük olsa da donanımlısını almak daha mantıklı olur

mümkünse lpg takılmamış olan ancak lpg li ise dahi düzgün montajlanmış bir lpg li bakmakta fayda var

inşallah karşınıza uygun bir araç çıkar...
  • 2007'den beri kullanmaktayım astra h 2006 easytronic modelini devirli kullanılırsa kesinlikle vites geçişlerini hissedemessniz aracım şu anda 71.850km civarında yakıt ortalaması şehiriçi 8-9lt/100 lpg hiç düşünmedim ama çevremde kullananlar var lpg ile memnunlar araçların kendi model içinde farkılıkları vardır özellikleri olarak mesela bende araca anahtarsız giriş-çıkış var...(keyless)clipper çakmak gibi bir akıllı anahtar diyeyim üzerinizde bulunsun örneğin cebinizde yeterlidir araca giriş-çıkış çalıştırma,kapıları kilitleme yapılır parmağınızın yardımı ile kapı kollarında akıllı sensörler var...farlarım bi-xenon-4300k orjinal(merceklidirler)....sonra hız sabitleyici mesela bazı modellerde sonradan takılan hız sabitleyici işlemi sonrası ön göstergede hız sabitleyici lambası yoktur diğer bir özellikle ise ilk kalkış esnasında 12km/h ulaşınca bütün kapıların kilitlenmesi bunun için sonradan herhangi bir malzeme ilave edilmedi orjinaldir çoğu modelde yoktur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dursun uslu -- 1 Mart 2013; 15:35:26 >

• Bunların dolusu, alınabiliri hangisi ? O fiyatlara giden yıl ve model. enjoy- twinport vs vs

Hoşuma giden birde hb corollaralar var tam otomatik. Acıkcası C sınıfı hb otomatiklere bakıyorum. Fiesta gibi B sınıf araçlar pek hoşuma gitmiyor. Aslında bazı arkadasların dediği gibi az km yeni bir arac daha iyidir mantıgıyla yaşı daha az fiesta tarzı araclar ama kararsızım. Daha 3-4 zamanım oldugu için kararımı dahi veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 1 Mart 2013; 23:41:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Bunların dolusu, alınabiliri hangisi ? O fiyatlara giden yıl ve model. enjoy- twinport vs vs

Hoşuma giden birde hb corollaralar var tam otomatik. Acıkcası C sınıfı hb otomatiklere bakıyorum. Fiesta gibi B sınıf araçlar pek hoşuma gitmiyor. Aslında bazı arkadasların dediği gibi az km yeni bir arac daha iyidir mantıgıyla yaşı daha az fiesta tarzı araclar ama kararsızım. Daha 3-4 zamanım oldugu için kararımı dahi veremedim.

Essantial - Enjoy - Elegance - Cosmo diye sıralayabiliriz. Cosmo en fulldür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dursun uslu

2007'den beri kullanmaktayım astra h 2006 easytronic modelini devirli kullanılırsa kesinlikle vites geçişlerini hissedemessniz aracım şu anda 71.850km civarında yakıt ortalaması şehiriçi 8-9lt/100 lpg hiç düşünmedim ama çevremde kullananlar var lpg ile memnunlar araçların kendi model içinde farkılıkları vardır özellikleri olarak mesela bende araca anahtarsız giriş-çıkış var...(keyless)clipper çakmak gibi bir akıllı anahtar diyeyim üzerinizde bulunsun örneğin cebinizde yeterlidir araca giriş-çıkış çalıştırma,kapıları kilitleme yapılır parmağınızın yardımı ile kapı kollarında akıllı sensörler var...farlarım bi-xenon-4300k orjinal(merceklidirler)....sonra hız sabitleyici mesela bazı modellerde sonradan takılan hız sabitleyici işlemi sonrası ön göstergede hız sabitleyici lambası yoktur diğer bir özellikle ise ilk kalkış esnasında 12km/h ulaşınca bütün kapıların kilitlenmesi bunun için sonradan herhangi bir malzeme ilave edilmedi orjinaldir çoğu modelde yoktur...

Aracinjzin hangi donanımda oldugunu yazmamissiniz. Cosmo model mi oluyor hu donanim ?

Genel manada enjoy twinport var satista

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2006 Elegance var bende otomatik benzinli aracı model yükseltmek için satıyorum, 70 binde şu anda günde çok kısa mesafede kullanıyorum ortalama 8-8,5 arası yakıyor...

Düşünen varsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-temiz-opel-astra-elegance-daha-temizi-yok-113017729/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozfidelio

2006 Elegance var bende otomatik benzinli aracı model yükseltmek için satıyorum, 70 binde şu anda günde çok kısa mesafede kullanıyorum ortalama 8-8,5 arası yakıyor...

Düşünen varsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-temiz-opel-astra-elegance-daha-temizi-yok-113017729/detay/

Hayırlı satişlar, gözüme takılan: İlan Tarihi 28 Ocak 2013 gözüküyor. Hala satılamadı sanırım arac.

Aracınız gercekden temizi benziyor fakat dizellerine yakın fiyatı oldugu için 1350 kişi bakmış olsada satılamamıs anlasılan. Tahminimce 26-27 arası teklif veren çok olmuştur. Aracınız acıkcası tam istediğim gibi zamanlama ve fiyat konusunda malesef denk gelemiyoruz.

Tekrar hayırlı satışlar

• Yorumun için Çok Teşekkür ederim.

Fiyatı pazar belirliyor ben değil :) muadlillerine bir bak istersen bayiye versem zaten uğraşmadan verirdim ben binicisine gitsin istiyorum.

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-elegance/benzin/yari-otomatik,otomatik?a5_min=2006&a4_max=90000&sorting=price_asc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozfidelio -- 14 Mart 2013; 17:14:40 >
  • quote:

Yorumun için Çok Teşekkür ederim.

Fiyatı pazar belirliyor ben değil :) muadlillerine bir bak istersen bayiye versem zaten uğraşmadan verirdim ben binicisine gitsin istiyorum.

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-elegance/benzin/yari-otomatik,otomatik?a5_min=2006&a4_max=90000&sorting=price_asc

2006 modellerde yokuş kalkış desteği oldugunu bilmiyordum. 2008 ve üstünde standart deniyordu. Paketle alakası varsa, önemli sayılabilecek bir özellik. ayrıca ilanda yazılan gibiyse 8 hava yastıgıda güvenlik acısından iyi olacaktır.

Araç 105 hp olan model sanırım. Bunlarda Lpg olayı nasıl. 115 hp olanlarda belli bir km den sonra subap erimesi vs bahsediliyordu ? (eğer lpg li alırsak birde o masrafla uğrasmayalım )

Sorularımı maruz görün, aracı yeni araştırmaya başladım, mantıklı tercih yapmak, ileride pişman olmamak için ne alacagını aldıgını bilmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 14 Mart 2013; 18:13:34 >

• arkadaşlar merhaba yeni üyeyim konuyla alakasız ama cok önemli.bnde OPEL ASTRA GL 2000 model kasa var.egzozu değişicem de bosal marka orjinal egzozumdur opelin.ve ön kapı hoparlör çapları 16cm mi.lütfen kesin ve net bilgiler verirseniz sevinirim çünkü yarın alıcam.
  • arkadaşlar öncelikle merhaba...yeni üyeyim.size 2 sorum var,1-astra gl 2000 model araca sahibim ve egzoz değişimi yapıcam fakat orjinal istiyorum orjinali BOSAL marka diye duydum doğru mudur?2-ön kapı kolonları kaç cm çapında 16 mı? lütfen kesin ve net bilgler söyleyin.
  • quote:

quote:

Yorumun için Çok Teşekkür ederim.

2006 modellerde yokuş kalkış desteği oldugunu bilmiyordum. 2008 ve üstünde standart deniyordu. Paketle alakası varsa, önemli sayılabilecek bir özellik. ayrıca ilanda yazılan gibiyse 8 hava yastıgıda güvenlik acısından iyi olacaktır.

Araç 105 hp olan model sanırım. Bunlarda Lpg olayı nasıl. 115 hp olanlarda belli bir km den sonra subap erimesi vs bahsediliyordu ? (eğer lpg li alırsak birde o masrafla uğrasmayalım )

Sorularımı maruz görün, aracı yeni araştırmaya başladım, mantıklı tercih yapmak, ileride pişman olmamak için ne alacagını aldıgını bilmek lazım.

Araçta yokuş kalkış var, 2006 da Cosmo paket yoktu elegance en üst paketti ve bu pakette doğrusu yok yok :)

Araç 105 HB olan motora sahip sahibindeki teknik özellikleri çok doğru ordan ayrıntılı bakabilirsiniz, ben satın alırken satan adam lpg ye tam oyumlu hatta tüp koyduğun yer stepnenin olduğu yer olduğu için bagajdanda gözükmüyor demişti ama ben lpg taktırmayacağım için doğrusu hiç araştırmadım onu inceleyebilirsin pek bir bilgim yok.

• quote:

quote:

2007'den beri kullanmaktayım astra h 2006 easytronic modelini devirli kullanılırsa kesinlikle vites geçişlerini hissedemessniz aracım şu anda 71.850km civarında yakıt ortalaması şehiriçi 8-9lt/100 lpg hiç düşünmedim ama çevremde kullananlar var lpg ile memnunlar araçların kendi model içinde farkılıkları vardır özellikleri olarak mesela bende araca anahtarsız giriş-çıkış var...(keyless)clipper çakmak gibi bir akıllı anahtar diyeyim üzerinizde bulunsun örneğin cebinizde yeterlidir araca giriş-çıkış çalıştırma,kapıları kilitleme yapılır parmağınızın yardımı ile kapı kollarında akıllı sensörler var...farlarım bi-xenon-4300k orjinal(merceklidirler)....sonra hız sabitleyici mesela bazı modellerde sonradan takılan hız sabitleyici işlemi sonrası ön göstergede hız sabitleyici lambası yoktur diğer bir özellikle ise ilk kalkış esnasında 12km/h ulaşınca bütün kapıların kilitlenmesi bunun için sonradan herhangi bir malzeme ilave edilmedi orjinaldir çoğu modelde yoktur...

Aracinjzin hangi donanımda oldugunu yazmamissiniz. Cosmo model mi oluyor hu donanim ?

Genel manada enjoy twinport var satista

2006 astra-h twinport enjoy model.

• quote:

quote:

Peki bu otomatik araçların bakımları nasıl oluyor, yıllık ve belirli bir km den sonraki. Mesela aracda otomatikde olsa debriyaj balatası vardır, bu balatanın değişimi vs düz modellere göre pahalı mı ? Ortalama bakım masraflarını yazarsanız hangi km lerde gerektiğini vs ona göre ikinci el alırken o km de bakımları yapılmış mı yapılmamıs mı öğrenmiş olurum. Yoksa alıp birde üzerine 1-2 bin lira bakım masrafı cıkarmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 18 Mart 2013; 15:35:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.