Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
38
Favori
520.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: argos00

Merhabalar iki makina arasında kaldım LG F14A8RDS5 ve bosch 30460 kullanan arkadaşlar varsa servis uzun ömürlülük kurutma performansı ve yıkama performansı olarak hangisinden daha verim alabilirim.

WVG30460TR Bosch Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kurutma Sonuçları: (NOT: Makineden çıkarılıp direkt katlanmış veya asılmıştır. Başka bir işlem yapılmamıştır.)

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NETGUYTR -- 8 Mart 2016; 16:16:00 >

• Mehaba, 1,5 senedir lg combo makine kullanıyorum.

Foruma yorum yazan arkadaşlardan bazıları sessiz olduğunu söylemiş ama bana göre gürültülü. Özellikle kurutma işlemini oldukça gürültülü yapıyor. Gece çalıştırmak için uygun değil. Geçenlerde üzerinde toka sepetini unutmuşum, kurutma yaparken hepsi yere dökülmüş.

Kuruturken buruşturuyor mu ? Bazı kumaşlar için evet. Böyle olanları kurutmadan çıkarıp asıyorum. Örneğin kumaş pantolonlar, ipek, yün ve trikolar. Çabuk eskimesini istemediklerimi kurutmuyorum. Bence hangi makine olursa olsun kurutma işlemi kıyafeti yıpratacaktır. Tabi bunlar toplamda bir makine çamaşır içinde 3-4 parça oluyor. Çamaşırların çoğunu kurutmuş oluyorum ve çıkarıp katlıyorum. Asma derdinden kurtuluyorum (zaten yer yok). Elimle düzelterek katlıyorum. Ütülerken de açılıyor buruşukluklar.

Çamaşırları temiz yıkıyor mu? Beyazlarda çok ciddi sorun yaşıyorum. Lekeleri çıkarmıyor ve manşetlerdeki kirler öylece duruyor. Umarım kullandığım deterjanla ilgilidir. Eski 15 senelik arçelik makinam ne atsam temizleyip çıkarıyordu. Bu makine içindeki çamaşır miktarına göre su alıyormuş. Bundan dolayı lekeler iyi çıkamıyor olabilir mi acaba.

Bu arada kurutma işleminden sora kazan temizleme yapmak gerek. Yoksa tüycükler bir sonraki çamaşırlara yapışabilir.

Memnun muyum? Bu fiyatlarda yıkama+kurutma ve 9/6 kg kapasiteli makiner içinde en iyi seçimdi. Kurutması a sınıfi olduğu için, evde çamaşır asacak yer olmadığı için ve ikinci bir makineye de yer olmadığı için tercih etmiştim.

Almayı düşünenler için benim deneyimlerim bu şekilde. Sorularınızı da elimden geldiğince cevaplarım. Ancak teknik işlerden anlam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: geomaster

1600 devir 9+7 AEG kullanıyoruz 2500 tl'ye aldık 10 ay oldu. Yıkamaların %90'ı kurutmalı. Elektrik faturasında bir şey hissetmedik.
    Yağmurlu, nemli ve soğuk hava farketmiyor kupkuru ve kırışıksız alıyoruz herşeyi. (doğru kullanmak ve klavuzu iyi okumak şartıyla) %10'luk kurutmasız yıkamalarımız da çok hassas çamaşırlar ve güneşli haftasonlarında asarak kurutmak için.
    Kısaca çok memnunuz. Boşuna ayrı alıp yer kaybetmeyin bir de çamaşırları oradan oraya aktarmaya uğraşmayın gerçekten üzülüyorum böyle fazladan para ve zaman harcayanlara.

hocam modeli neydi makinenin
  • Modeli bilmem simdi de aeg 9+7 dedimi heryerde çıkar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geomaster

Modeli bilmem simdi de aeg 9+7 dedimi heryerde çıkar?

üstad kırışıklık konusunda fikirlerin nasıl ? gömlekleri nasıl çııkarıyor.
  • NETGUYTR N kullanıcısına yanıt
    Hocam BOSCH WVG30460TR makinesini ben de almayı düşünüyorum. Kaça ve nereden aldın bilgilendirir misin? Teşekkürler.
  • 1500 / 2000 bandinda cok arastirdim.gecen ay hotpoint ariston 10/7 kg titanyun kazan hotpoint aqualtis aldim 1550 ye.yazin kullancam evlilik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eln E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, deterjanınız nedir acaba? Ben de beyazları yıkamasından memnun değilim ancak deterjanımı değiştirdiğim için ona bağlamıştım. Ariel benimki ve beyazlar eskisi gibi kar beyaz çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Green

Hocam BOSCH WVG30460TR makinesini ben de almayı düşünüyorum. Kaça ve nereden aldın bilgilendirir misin? Teşekkürler.

burdan aldım.
    http://www.bosch-home.com.tr/store/product/WVG30460TR/WVG30460TR?searchTerm=

fiyatı da yazıyor. ama bir bosch bayisine gidebilirsiniz başka kampanyalar da olabilir.
  • NETGUYTR N kullanıcısına yanıt
    Ben omo kullanıyordum. Arieli hiç denemedim. Ama eski makinemde beyazlara da renklilere de aynı deterjanı kullanırdım ve tertemiz çıkardı.bu makinede suyu çamaşır miktarına göre ayarlıyor. Sanırım bu durum temiz yıkamasını engelliyor. Tek tek deneyeceğim artık hangi deterjan iyi gelirse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG markasına güvenebilir miyiz bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eln

Ben omo kullanıyordum. Arieli hiç denemedim. Ama eski makinemde beyazlara da renklilere de aynı deterjanı kullanırdım ve tertemiz çıkardı.bu makinede suyu çamaşır miktarına göre ayarlıyor. Sanırım bu durum temiz yıkamasını engelliyor. Tek tek deneyeceğim artık hangi deterjan iyi gelirse.

persil kullan. beyazlar için olandan. şaşıracaksın.. (sıvı olan)
  • http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/washing-machines/combo/WD90J6410AW/AH

linkteki makineyi sipariş verdim. geldiğinde deneyimlerimi yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/washing-machines/combo/WD90J6410AW/AH

güle güle kullanın. çok şık gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

quote:

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/washing-machines/combo/WD90J6410AW/AH

üstad hayatımda hiç çamaşır yıkamadım, en büyük ümidim gömlekleri kuruturken az kırıştırması :) paçavra gibi çıkarırsa yandık gitti :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

quote:

üstad hayatımda hiç çamaşır yıkamadım, en büyük ümidim gömlekleri kuruturken az kırıştırması :) paçavra gibi çıkarırsa yandık gitti :)

umarım memnun kalırsınız...

• http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/washing-machines/combo/WD90J6410AW/AH

makine geldi kuruldu. birkaç parça çamaşır attım içine. maksadım kurutma performansını denemekti. gerçekten kupkuru çıkarıyor. yazlık bir gömlek attım, biraz buruşturdu ama o gömleğin yapısı da buruşmaya müsaitti, fakat kışlık gömleklerde ciddi bir buruşukluk görmedim, o şekilde giysek sırıtmaz o derece.

kuruturken baya sessiz. kulağı rahatsız etmiyor. sıkma sesi de kabul edilebilir derecede. servis ayaklarını iyi monte etmiş olacak ki sıkma esnasında makine sarsılmıyor. şimdilik anlatacaklarım bunlar.

• quote:

makine geldi kuruldu. birkaç parça çamaşır attım içine. maksadım kurutma performansını denemekti. gerçekten kupkuru çıkarıyor. yazlık bir gömlek attım, biraz buruşturdu ama o gömleğin yapısı da buruşmaya müsaitti, fakat kışlık gömleklerde ciddi bir buruşukluk görmedim, o şekilde giysek sırıtmaz o derece.

kuruturken baya sessiz. kulağı rahatsız etmiyor. sıkma sesi de kabul edilebilir derecede. servis ayaklarını iyi monte etmiş olacak ki sıkma esnasında makine sarsılmıyor. şimdilik anlatacaklarım bunlar.

Hayırlı olsun güle güle kullan. Kirlileri yollarım. :)))) hehehhehe

• lg F14A8RDS5 almayı düşünüyoruz. kafamıza takılan iki konu var.
    bizincisi koku problemi zamanla geçiyor mu ya da sıcaklığını vs orta seviye ayarladığımızda geçiyor mu?
    ikincisi ise toz toplama haznesi varmı? kurutma sonrasında yeni yıkama yapıldığında toz haznesi olmayan makinelerde tozlar yeni yıkananlara bulaşıyormuşç
    makineyi kullanan yorum yapabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonussimo

lg F14A8RDS5 almayı düşünüyoruz. kafamıza takılan iki konu var.
    bizincisi koku problemi zamanla geçiyor mu ya da sıcaklığını vs orta seviye ayarladığımızda geçiyor mu?
    ikincisi ise toz toplama haznesi varmı? kurutma sonrasında yeni yıkama yapıldığında toz haznesi olmayan makinelerde tozlar yeni yıkananlara bulaşıyormuşç
    makineyi kullanan yorum yapabilir mi?

LG bilmiyorum ama toz haznesini yeni duydum. hiç bi makinede tozların yeni yıkananlara bulastıgini duymadım gormedim.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.